Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

преди 8 минути , DaBo каза:

Няма как в неговия случай да е половин ден. В този ден е комбиниран със Сиракуза. 😉 Ние бяхме в средата на септември, нямаше кой знае колко туристи, а пък вечер хептен. Ако е извън летните месеци, ще е прилично спокойно.

Забележката ми е към коментарът, че 2ч стигат. А не че има 2ч по план.

Аз съм бил все март месец и навсякъде почти нямаше хора освен в Таормина, където имаше доста. Не ми се мисля в сезон какво е ...

Май и не искам да знам ...

image.png.ca958bc2ad51d15f291c23a02b06d645.png

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , DaBo каза:

Е, ти почти нямаш време в Катаня. 😉 А и си с обществен транспорт, оттам е най-удобно.

Просто на твое място бих променила ден 3 - по-скоро само ще си пусна багажа в хотела и ще прекарам повече време в Таормина. Амфитеатърът, главната улица Corso Umberto, пресечка, две нагоре, надолу, кафе тук, обяд там, че защо не и вечеря?!

Разглеждането на Катаня ще го оставя за ден 5. Колко е късен полетът за София. Навремето беше бая късен.

 

 

Днес ги смениха, аз затова писах в УИЗ темата (така де - ако е с УИЗ), смениха и дните и часовете, вече са вечерни и в други дни 

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Velmar каза:

 Имам питане към тези от вас, които сте ходили с обществен транспорт и посещавали Сиракуза и Ното в един ден.Моля за подробни инструкции по темата че ме е шубе да предприема на бегом  и двата града като комбинация накуп.А Ното много ми се иска да не го пропусна.

Безсмислено е двете в един ден. Сиракуза е великолепна, предлага достатъчно за престой от 2 дни, а транспортът между двете е такъв, че не може да отидеш и веднага да се качиш. Общо взето времето ще бъде прекарано по гарите и спирките и малко време в Ното. Можеш да отидеш от Сиракуза в Ното и да се върнеш, но двете наведнъж си е загуба на време в пътуване.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Пропуснах да отбележа, че нощувката е в Сиракуза, да и точно затова се колебая изобщо да ходя ли до Ното за по 1ч30м влак в посока.. по-скоро ще отпадне, но наистина мога да отделя една идея повече време на Таормина. :)) 

EDIT: полетът е 21:45 вечерта с Уизз 🙂

Връзка към мнение
преди 7 минути , jorocontrola каза:

Забележката ми е към коментарът, че 2ч стигат. А не че има 2ч по план.

Аз съм бил все март месец и навсякъде почти нямаше хора освен в Таормина, където имаше доста. Не ми се мисля в сезон какво е ...

Май и не искам да знам ...

image.png.ca958bc2ad51d15f291c23a02b06d645.png

 

Това е през месец март ли? Ти ме уби... На плажа в Летояни май бяхме сами в радиус 10 чадъра, а бяхме точно средата на септември. Вечер в Таормина беше наистина много спокойно. Да не си попаднал на Великден или някоя ученическа ваканция? То теб и сняг те валя в Алберобело. 😉🤗

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, DaBo каза:

За баирите си прав, но виж някъде по-близо до главната улица или портите на града. Двата паркинга имаха безплатни шатъли до двете порти на града.

Самата Катаня е равна от тази гледна точка, но може би това е единственият италиански град, където не ми се нощува. Каква е вашата представа за вечер? Колко са големи децата? Нали ще сте с кола? Може да видите за нощувки в Наксос или Giardini Naxos, или Letojanni. Не са толкова интересни, като Таормина, но пък са долу на морето и има хубави места за хапване там. Извън сезона ще е и доста спокойно.

Гледах ги около главната, цените са соленички. Ние и търсим голямо място - тристаен апартамент или къща за двете семейства, което допълнително усложнява нещата. Децата са на 7, 5 и 3. Представата ни за вечер е лежерна разходка, вечеря на приятно място и обратно вкъщи без излишни физически усилия 🙂 Добре е да има прилична градска инфраструктура - супермаркети, аптеки, пекарни, ресторанти, кафета и т.н.

Връзка към мнение
преди 6 минути , DaBo каза:

Това е през месец март ли? Ти ме уби... На плажа в Летояни май бяхме сами в радиус 10 чадъра, а бяхме точно средата на септември. Вечер в Таормина беше наистина много спокойно. Да не си попаднал на Великден или някоя ученическа ваканция? То теб и сняг те валя в Алберобело. 😉🤗

Не, това е снимка от нета за лятото. Но просто знам, че не искам там. Реално за мен Сицилия е повече история, култура и храна. Ако ще е за плаж, отивам на по-северният остров.

 

Добавка:

Март в Таормина е:

image.png.a0186311640ed77c7179d66865b1bd5b.png

А в Рагуза:

image.png.490d28b2c05d8ba54e11fbfe2a486d10.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 минути , jorocontrola каза:

Не, това е снимка от нета за лятото. Но просто знам, че не искам там. Реално за мен Сицилия е повече история, култура и храна. Ако ще е за плаж, отивам на по-северният остров.

А, прав си за Сицилия, че ако е за плаж, има по-добри места оттам. Ние бяхме само един ден на плаж. През другото време все нанякъде.

Ето Летояни на 11.09.

 

Спойлер

IMG_8650.JPG.bde9cae12812bdbcbd8980bab713aa38.JPG

 

преди 5 минути , Георги каза:

Гледах ги около главната, цените са соленички. Ние и търсим голямо място - тристаен апартамент или къща за двете семейства, което допълнително усложнява нещата. Децата са на 7, 5 и 3. Представата ни за вечер е лежерна разходка, вечеря на приятно място и обратно вкъщи без излишни физически усилия 🙂 Добре е да има прилична градска инфраструктура - супермаркети, аптеки, пекарни, ресторанти, кафета и т.н.

Виж тогава, Летояни или Наксос. В Таормина си е бая драпане, ако нощувките са някъде из далечните пресечки на главната улица.

Връзка към мнение
преди 23 минути , jorocontrola каза:

Нека е половин ден. Да може да се разходим спокойно. Да седнем за обяд или кафе. Да може да се качим на камбанарията на Chiesa di San Carlo al Corso.

Аз пък не намирам Таормина за чак толкова специална. Реално това е най-туристическото място и ми идва в повече от тъпли и масов туризъм.

 

Ама не си мисли, че църквата е някъде на майната си, тя е посредата на 500-метровата централна улица. На практика ти няма как да не останеш почти половин ден, защото транспортът е такъв, че и да искаш, не можеш да си тръгнеш по-рано. Пътят от гарата до центъра е 15-20 минути пеша, чакане още поне толкова, за да е сигурен човек, че ще се качи на влака или автобуса. Лежерни 2 тигела по улицата, хапване и това е. Има едно палацо, в което може да се влесе и това е.

 

Не ме разбирай погрешно. Много е хубаво Ното, но е много мъничко.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , Kosta Grudov каза:

Пропуснах да отбележа, че нощувката е в Сиракуза, да и точно затова се колебая изобщо да ходя ли до Ното за по 1ч30м влак в посока.. по-скоро ще отпадне, но наистина мога да отделя една идея повече време на Таормина. :)) 

Пътуването с влака е около 40 минути. За един обяд време си заслужава. А Сиракуза е вълшебна.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 Добре.Няма да се напъвам за Ното.Отпада.Ще си остане деня само за Сиракуза.

Остава ми питането за селцето над Таормина и слизането до Изола бела🙄🙄Както и търсенето на идея за последния ден преди полета на обратно.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

Денивелацията малко започна да ме притеснява в Таормина, след дълъг ден на обикаляне някъде вечерната разходка няма да е особено приятна, ако трябва да качиш остър баир с три деца (две семейства сме).

Аз не случайно ти препоръчах място за преспиване по-горе на две крачки от фуникуляра. С деца не си представям пешеходно изкачване, поне аз не бих си го причинил...

Връзка към мнение
преди 17 минути , Kosta Grudov каза:

Пропуснах да отбележа, че нощувката е в Сиракуза, да и точно затова се колебая изобщо да ходя ли до Ното за по 1ч30м влак в посока.. по-скоро ще отпадне, но наистина мога да отделя една идея повече време на Таормина. :)) 

Това ми се струва, че може да го решиш на място според това какво време си прекарал в Сиракуза и какво си успял да видиш там. Все пак това ти зависи от точността на полета и обещствения транспорт на място. Щом и втората нощувка ти е в Сиракуза, имай някаква готовност за Ното, без категоричност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, DaBo каза:

Ние му отделихме цял ден... и моето субективно мнение е, че не е баш безинтересен, но ако имаш малко време и толкова красоти наоколо като Таормина, Савока, Етна, Сиракуса, Ното, Марцамени, Шикли, Рагуза и т.н., наистина би могло да се усети като загуба на време.

Аз и друг път съм писал, но ние сме фенове на Катаня и дори имаме любима тратория там...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Duke каза:

Аз не случайно ти препоръчах място за преспиване по-горе на две крачки от фуникуляра. С деца не си представям пешеходно изкачване, поне аз не бих си го причинил...

Това място хич не отговаря на условието за апартамент с 3 спални или самостоятелна къща.

Връзка към мнение
преди 16 минути , Георги каза:

Това място хич не отговаря на условието за апартамент с 3 спални или самостоятелна къща.

А намираш ли нещо подходящо за вас в Катаня? Таормина е по-скъпа локация, дори и извън сезон и ако не сте на една пресечка от главната, има си бая катерене. Децата са малки за такива "упражения", особено 3 годишното, така че Таормина не е вашето място.

Връзка към мнение
преди 14 минути , DaBo каза:

А намираш ли нещо подходящо за вас в Катаня? Таормина е по-скъпа локация, дори и извън сезон и ако не сте на една пресечка от главната, има си бая катерене. Децата са малки за такива "упражения", особено 3 годишното, така че Таормина не е вашето място.

Ето груб пример: https://www.airbnb.com/rooms/43290380?adults=4&children=3&location=Catania%2C Sicily%2C Italy&check_in=2024-05-02&check_out=2024-05-05&source_impression_id=p3_1710141669_LWa6HQ6tbOOLlQZR&previous_page_section_name=1001&federated_search_id=5b155c24-81fd-4f3b-81e9-434a04ccf7a9

 

Ревютата на това са, че е твърде шумно, хостът даже оставял тапи за уши за гостите му, но общо взето нещо в този порядък. Това е само две спални, но ще се сместим, идеята е че трябва да имаме голямо общо помещение за да могат децата да си играят вечер и ние да си кажем две приказки. Хотелски стаи и отделни апартаменти не са опция.

Ето още едно: https://www.airbnb.com/rooms/640237086479378699?adults=4&children=3&location=Catania%2C Sicily%2C Italy&check_in=2024-05-02&check_out=2024-05-05&source_impression_id=p3_1710142017_jpAtK%2BJHvWXjOaGE&previous_page_section_name=1001&federated_search_id=e98fe9d7-383f-4893-a29a-f515193bfa9f

Връзка към мнение
преди 39 минути , Duke каза:

Аз и друг път съм писал, но ние сме фенове на Катаня и дори имаме любима тратория там...

Ако я споделиш (отново?) няма да се разсърдя

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И двете изглеждат много добре. Първото, доколкото се ориентирам е на пешеходна улица и затова е шумно. Но пък вие сте в началото на май, едва ли ще е шумно като през август, особено през работната седмица...

Където бяхме в Таормина е такъв баир, че и на себе си няма да го препоръчам, нищо че гледката беше трепач и самият апартамент много хубав. 🤪

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , DaBo каза:

И двете изглеждат много добре. Първото, доколкото се ориентирам е на пешеходна улица и затова е шумно. Но пък вие сте в началото на май, едва ли ще е шумно като през август, особено през работната седмица...

Където бяхме в Таормина е такъв баир, че и на себе си няма да го препоръчам, нищо че гледката беше трепач и самият апартамент много хубав. 🤪

А на баир-серсеми ще го препоръчаш ли?

Връзка към мнение
преди 38 минути , stormbringer каза:

Ако я споделиш (отново?) няма да се разсърдя

Честно казано в момента не мога да я намеря, но ако потърсиш в тази тема или в една от темите за ресторанти и тратории в Италия, със сигурност ще я намериш...

Връзка към мнение
преди 9 минути , Duke каза:

Честно казано в момента не мога да я намеря, но ако потърсиш в тази тема или в една от темите за ресторанти и тратории в Италия, със сигурност ще я намериш...

 

преди 49 минути , stormbringer каза:

Ако я споделиш (отново?) няма да се разсърдя

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187888-d2076946-Reviews-Trattoria_Catania_Ruffiana-Catania_Province_of_Catania_Sicily.html

Тази мисля, че е, по търсене от мненията на Duke във форума за тратория в Катания 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Kosta Grudov каза:

 

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187888-d2076946-Reviews-Trattoria_Catania_Ruffiana-Catania_Province_of_Catania_Sicily.html

Тази мисля, че е, по търсене от мненията на Duke във форума за тратория в Катания 🙂 

Да, точно така! Спомените ми са отпреди десетина години, но предполагам, че нивото е запазено. Типична фамилна тратория с кратко меню и съответните препоръки за специалитетите на деня от сервитьор с базови познания по английски и плащане боса на касата на изхода със съответното "намаление" защото сте му много симпатични и сте посетили неговата тратория. Незабравимо по сицилиански! 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
Катя мравката

Дали в Сицилия е опасно да се нощува в  хотелите до гарите. Днес гледах по италианската  телевизия че имало банди около  гарите вечер и че дори един убил 2 ма младежи с мачете, но това май във Флоренция. Някой, който е бил наскоро в Сицилия с обществен транспорт,  моля да каже  как е там, по-специално в  Сиракуза, моля.

Редактирано от Катя мравката
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • EliNik
    • Oldkozel
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.