Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

Аз бях през декември в Сиракуза. Пристигнах с последния автобус от летището,към 23 ч. и нещо. Спах на това място- 12 Viale Regina Margherita
https://maps.app.goo.gl/6CcXKe51jEZX2rhj8

Не е точно около гарата,но на 10 минути от нея . За първи път ме хвана страх да се движа сама нощем! Нямаше никакви хора по улиците.Останах само един ден ,та не мога да кажа дали винаги е така. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Сиракуза точно е с най-приятния и цивилизован облик от трите големи града. Моите впечатления за емигрантите са, че в Катания преобладават негрите, а в Палермо - арабите. От двата пъти нощувки в Сиракуза, хората ми се видяха по-светли и от доста българи🙂, като едни наследници на елини.
Може би по зимно време е по-безлюдно по улиците и мрачно и по-лесно човек си внушава страхове.

п.п. И друг път съм споменавала този пример в някоя от темите за Сицилия. Първия път като бяхме там и нощувахме до жп гарата в Катания, точно по същото време в моя град и близо до мястото, където живея, посред бял ден един изверг уби младата жена и майка на малко дете Виктория Маринова. Криминални прояви навсякъде се случват.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте, 

Някой бил ли е точно на католическия Великден в Сицилия? Има ли работещи ресторанти, магазини? Има ли нещо атрактивно или специално, което да посетим в Неделя?

Как така имаше евтини билети точно около 31, не знам!? 🙂

Връзка към мнение
преди 4 часа, glpn каза:

Здравейте, 

Някой бил ли е точно на католическия Великден в Сицилия? Има ли работещи ресторанти, магазини? Има ли нещо атрактивно или специално, което да посетим в Неделя?

Как така имаше евтини билети точно около 31, не знам!? 🙂

Миналата година бях в Палермо точно на Великден. По центъра и около пазарите, ресторантите си работеха, музеите също. С магазините беше проблем, но има такива на емигранти, които работеха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте отново.Опитвам се да намеря достоверна информяция относно отскачане с обществен транспорт до Ачи-тата от Катания.Удрям на камък.Може ли малко насоки ако някой е ходил.Ама ако може като за блондинка.Кое след кое,как....?!? Има или няма пешеходна алея между двете.Уж са почти свързани но....За неделен ден се планира ходене до там от Катания ако има значение 

Връзка към мнение

Благодаря! Сега погледнах .Има обявена стачка на 11.04..... Отивам да търся още информация ,да не ми объркат плановете за пътуване и за другите градове че ще се гръмна 

  • Шок 1
Връзка към мнение
Катя мравката
преди 9 часа, Velmar каза:

Благодаря! Сега погледнах .Има обявена стачка на 11.04..... Отивам да търся още информация ,да не ми объркат плановете за пътуване и за другите градове че ще се гръмна 

Предишния път пак случих национална стачка, но някои влакове вървяха за мой късмет, макар и не по разписание. Сега обаче не виждам изход. Вие виждате ли някакви варианти?

Връзка към мнение

Ако е само за деня ще го преживея.Тогава кацаме и денят е предвиден за настаняване и шляене в Катания.Но следващите дни  имам планове за обичайните Сиракуза , Таормина....Не зная какво да правим

Връзка към мнение
Катя мравката

Пише, че е само за деня, като за трениталия е от 9 до 13 часа. Не знам обаче за автобусите, сигурно ще е цял ден, и за градския транспорт. Аз исках Рагуза, май пропада. Здраве да е.

Връзка към мнение

Здравейте, в четвъртък сутрин кацаме в Катания, ще вземем кола и плана ми е в този ден, да посетим Рагуза Ибла, Модика и Шикли, след това вечеря и нощувка в Сиракуза. Ако не ни стигне времето и за трите места, кое да пропуснем Модика или Шикли? 
Следващия ден мисля да посетим Таормина, но двоумя се с кое да го комбинираме Савока или Кастелмола? 
Третия ден оставаме в Сиракуза. 
Четвъртия ден (последен), искам да посетим Ното. В този ден след Ното, колебая се дали да отидем и до Марзамеми, заслужава ли си селцето или след Ното да обиколим малко в Катания, полета за София ни е в 21:35ч. 

Връзка към мнение

Никъде не намирам информация за автобусите.Къде гледате за актуално инфо?Реално план за ползване на влак нямам.Чудя се дали да не размисля и да вземем кола под наем.Исках да си спестя това притеснение, тъй като не съм  ангажирала досега сама.Може ли някой  с опит за услугата в Сицилия да се включи със съвет? Не искам да се провали цялото пътуване...

Връзка към мнение
Преди 1 час, EliNik каза:

Здравейте, в четвъртък сутрин кацаме в Катания, ще вземем кола и плана ми е в този ден, да посетим Рагуза Ибла, Модика и Шикли, след това вечеря и нощувка в Сиракуза. Ако не ни стигне времето и за трите места, кое да пропуснем Модика или Шикли? 
Следващия ден мисля да посетим Таормина, но двоумя се с кое да го комбинираме Савока или Кастелмола? 
Третия ден оставаме в Сиракуза. 
Четвъртия ден (последен), искам да посетим Ното. В този ден след Ното, колебая се дали да отидем и до Марзамеми, заслужава ли си селцето или след Ното да обиколим малко в Катания, полета за София ни е в 21:35ч. 

Ели, Рагуза Ибла, Модика и Шикли сме ги правили в един ден от Таормина, така че е много вероятно времето да ви стигне. Но накрая всичко се омесва, градовете изглеждат много еднакво и спомените се размиват. Модика е по-голям град и се иска повече време за обиколки, така че това може да ви е изходната точка за решение. Ако времето напредне или ви поомръзне, или се изморите, Шикли като по-компактен би бил по-добрият вариант.

Савока е малко местенце, супер популярно с Кръстника, така че по-добре него вместо Кастеломола. От второто пък се откриват супер гледки към Таормина и морето, но лично бих избрала Савока.

Известното на Марзамени е всъщност площадът с многото ресторанти, като вечер е супер романтично и пълно с хора. За обяд не знам дали биха работили извън активен сезон. Ако не обядвате там, не знам с какво бихте "убили" повече време. Така че рибният пазар и локалчетата около него в Катания получават моят вот. 😉

Или пък да мръднете до аутлета на 2 часа от Катаня с кола, ако това ви интересува.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Velmar каза:

Никъде не намирам информация за автобусите.Къде гледате за актуално инфо?Реално план за ползване на влак нямам.Чудя се дали да не размисля и да вземем кола под наем.Исках да си спестя това притеснение, тъй като не съм  ангажирала досега сама.Може ли някой  с опит за услугата в Сицилия да се включи със съвет? Не искам да се провали цялото пътуване...

Тук може да провериш за десетинации и разписание :

https://www.etnatrasporti.it/

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Катя мравката
преди 2 часа, Velmar каза:

Никъде не намирам информация за автобусите.Къде гледате за актуално инфо?Реално план за ползване на влак нямам.Чудя се дали да не размисля и да вземем кола под наем.Исках да си спестя това притеснение, тъй като не съм  ангажирала досега сама.Може ли някой  с опит за услугата в Сицилия да се включи със съвет? Не искам да се провали цялото пътуване...

Това прочетох с Гугъл преводач

https://www.fanpage.it/attualita/sciopero-generale-nazionale-giovedi-11-aprile-chi-aderisce-le-motivazioni-e-i-servizi-a-rischio/

https://www.fanpage.it/

"Както винаги, подробните времеви интервали ще бъдат публикувани по-късно от отделните участващи транспортни компании." Реално не виждам обаче някъде да са обявили нещо конкретно.

Шоф. книжка ми е изтекла от 2 години, иначе и аз чак сега разбирам, че ми е  необходима.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ДА разбирам че и да има стачка  все пак може да се разчита на да има транспорт сутрин и вечер .Поне така тълкувам  въпросната гаранция.Моля  тези, които имат опит с пътуване по време на стачки да споделят практически съвети

Връзка към мнение

На сайта пише от колко до колко часа е стачката, така че това е най-важното според мен. Практически съвет не мога да дам, но мога да дам информация, че като има обявена стачка, си стачкуват хората 😀😀😀 Синът ми се спасява с електрически скутери/ колела като има стачка на транспорта.

Връзка към мнение

То н всичко стачкува мисля. При първото ми ходене в Сицилия, имаше уж обявена стачка , та взех автобус от Палермо до Катания вместо влак , но не разбрах изобщо дали имаше стачка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 6.04.2024 г. в 13:21, Velmar каза:

Здравейте отново.Опитвам се да намеря достоверна информяция относно отскачане с обществен транспорт до Ачи-тата от Катания.Удрям на камък.Може ли малко насоки ако някой е ходил.Ама ако може като за блондинка.Кое след кое,как....?!? Има или няма пешеходна алея между двете.Уж са почти свързани но....За неделен ден се планира ходене до там от Катания ако има значение 

Дано не съм закъснял.

Катания - ACI CASTELLO - ACITREZZA - Катания: автобус 534 на всеки 55 минути (moovit) 4 евро за 90 минути валидност, билети се купуват от места с логото на AMTS.

Така сме ходили ние миналата пролет.

Да, "почти" са свързани, ние минахме пеша през цялото време по алеята и накрая има кратко ходене по камъни покрай морето и си в другото Ачи 😉

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Имаме две нощувки в Катания на Piazza Stesicoro. След това ще направим една в Рагуза. С какво е по-удобно да се придвижим м/у двата града? И ако е с бус, дали има някъде по-близо спирка до пиацата, или трябва да се ходи до автогарата?

Връзка към мнение
преди 12 минути , savagejo каза:

Аз ли нещо не се оправям със сицилианския транспорт или автобуса между Катаня и Палермо тръгва близо до летището на Катаня? 

Тръгва от автогарата до централната гара - Via Archimede, 206, 95131 Catania CT, Италия  / https://maps.app.goo.gl/RBJxRz5qFK5ShaW1A

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Otnesen каза:

Тръгва от автогарата до централната гара - Via Archimede, 206, 95131 Catania CT, Италия  / https://maps.app.goo.gl/RBJxRz5qFK5ShaW1A

 

Благодаря. Нещо не ми излезнаха такива автобуси, но ще проверя на място

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • DaBo
    • Velyana
    • sveto.slav.s
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.