Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

И нашето пътуване ще е април 🙂( 11-14 .04 сме с Раян) Надявам се да случим на хубаво слънчево време. За автомобила звучи разумно това предложение, но истината е че не съм взимала кола под наем в чужбина и това  би ме притеснило излишно.УДобството е несравнимо, но ще се опитаме да се напаснем и без комфорта на автомобил.Обнадеждавам се че болшинството  от хората , които прочетох до момента са се справили безпроблемно така. Приемам всякакви съвети   на тема проучени варианти за транспорта до набелязаните места ( или включване на други ако имате предложения)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Планираме ходене до Сицилия в началото на май. Планът още е много груб, ще го пусна за по-пълно обследване като има що-годе някаква структура, но преди това искам да питам относно логистичното позициониране за 3 нощувки в района на Катания. Ще имаме кола.

 

За тези 4 дни планираме следното:

- Да разгледаме Таормина

- Да посетим Етна

- Да отидем до увеселителния парк Етналенд (данък дете)

- Да разгледаме самата Катания, което ще стане в деня на обратния полет вечер

 

Като цяло всички в темата пишат, че е добре базата да е Катания и от нея да се правят околните мини обиколки, но не разбирам причината за това. При положение, че сме с кола не е ли по-добре да се базираме в Таормина, което изглежда доста по-приятен град? Какво губим, ако се базираме там имайки предвид, че Сиракуза и районът на юг от Катания ще си има отделни нощувки? Само логистиката за Етна ще е по-бавна, но пък ще има нулева логистика за самата Таормина. Освен това преди този престой ще идваме от север и не виждам причина да се пускам чак до Катания, а после да давам обратно към Таормина на следващия ден. Разделяне на нощувките между двете не са вариант, и трите нощувки ще са на едно място.

 

Като цяло Таормина ми изглежда доста по-привлекателна база, но все пак препоръката за базиране в Катания е доста категорична и се чудя дали не пропускам нещо?

 

 

Връзка към мнение
Катя мравката

Здравейте, моля за мнението ви кое е по- добре да се види за един ден: Рагуса, Модика и евентуално Шикли, или Сиракуза и Ното. Май като гледам, ще ми трябва 1 месец, за да отида навсякъде, където си заслужава. Аз избрах Етна, Таормина с Ачи Треза и Катания, само за единия ден се чудя. Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Oт всичко прочетено до момента наистина повечето хора избират Катаня за база.Аз лично избързах с резервацията и  малко  съжалявам че не избрах Сиракуза.НО  за 3 нощувки не ми се делят нощувки.Настаняване на различни места само би ми  губило времето.Ние ще сме с градски транспорт и това е причината да изберем Катаня за нощувките.Помисли за паркирането в Таормина ако се спрете на този вариант.Това съм запомнила като минус.

В Катаня мисля че има доста какво да се види и за повече време.Е, ще се пропуснат вечерните разходки , залези  други романтики, които са по-красиви в Таормина, но  то не може всичко  😉

 

А сега ако може да споделя моя план до момента - с няколко питанки в него.

Пристигаме четвъртък рано сутринта.Хващаме Алибус от летището и стигаме в Катаня.До времето за настаняване в хотела имаме няколко часа, така че планирам  рибния пазар, разходка, хапване.Отиваме да хвърлим багажа и излизаме на разходка, сладолед и разни забележителности.Тук ми идва питането за Бенедиктенския манастир- само с групи ли се  посещава? ПРедварителна заявка ли има? Привлякоха ме чудни градини от някакви вътрешни дворове.Та, ако не бродя из самата сграда и музейната част дали са достъпни и по какъв начин? Подобно питане имам и  за замъка Усрино- заслужава ли си?).За този ден остава само вечеря и  сън.

Петък- От Катаня до Таормина( препоръката е за автобус, за да ни качи  на високото- превозвач- Интербус- цена 8.50 Е двупосочни билети.Връщането фиксира ли се като час не разбрах и  как си гарантирам място във въпросния автобус на прибиране?) .

До о-в Изола Бела лифта не работи все още.Слизане и изкачване пеш ок  ли е  и дали да си го причиним? До скалната църква Madonna della Rocca  ни чакат 500+ стълбин нагоре.Ще скрия точната им бройка от домашните и ще  поемем нагоре 😉  Останките от крепостта по последна информация не  са  достъпни за туристи към настоящия момент. . До Кастелмола как да стигнем? И дали  да ходим натам.чудя се времето дали ще стигне в деня.Че после и прибиране към Катаня ни очаква

Съботния ден е за Сиракуза. Ното не мисля че ще успеем да посетим и честно казано не смея да рискувам.( ако някой  го е правил  успешно   без притеснения, приемам съвети)

Неделя- освобождаваме хотела и имаме целият ден до късния полет към България.Мислех да отскочим до Ачи Треза и Ачи Кастело.НО за там намирам много  оскъдна информация и не съм сигурна дали ще ни свършат работа за деня.Приемам предложения. Етна не е в плановете ни.Не ми се ще да се отдалечаваме много  тъй като  ще ми е притеснено  преди полета, а и е неделя.Трафик, редовност на транспорта отчитам...

Малко дълго стана.Ще съм благодарна  на съвети

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Георги, ние сме били една седмица с база Таормина и хич не съжалявахме. Пътуването на юг е една идея по-дълго, но извън сезон не е нищо кой знае какво. Ако те влече към Таормина, не го мисли.

 

@Катя мравката, аз бих пропуснала Катаня и бих отишла в Сиракуза и Ното, както и Рагуса и Модика.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 6.03.2024 г. в 16:47, Георги каза:

 

Като цяло Таормина ми изглежда доста по-привлекателна база, но все пак препоръката за базиране в Катания е доста категорична и се чудя дали не пропускам нещо?

 

 

Преди години нощувахме в Taormina Garden Hotel. Чудесно местоположение на 150 метра от фуникулера за горния град и на 50 метра от най-хубавия плаж на Таормина с осигурено място за паркиране. Имам добри спомени от съотношение цена/качество...

 

Не мисля, че във вашия случай Катаня е добро място за базиране, въпреки, че имам известен сантимент към този град... 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Катя мравката
преди 2 часа, Velmar каза:

Oт всичко прочетено до момента наистина повечето хора избират Катаня за база.Аз лично избързах с резервацията и  малко  съжалявам че не избрах Сиракуза.НО  за 3 нощувки не ми се делят нощувки.Настаняване на различни места само би ми  губило времето.Ние ще сме с градски транспорт и това е причината да изберем Катаня за нощувките.Помисли за паркирането в Таормина ако се спрете на този вариант.Това съм запомнила като минус.

В Катаня мисля че има доста какво да се види и за повече време.Е, ще се пропуснат вечерните разходки , залези  други романтики, които са по-красиви в Таормина, но  то не може всичко  😉

 

А сега ако може да споделя моя план до момента - с няколко питанки в него.

Пристигаме четвъртък рано сутринта.Хващаме Алибус от летището и стигаме в Катаня.До времето за настаняване в хотела имаме няколко часа, така че планирам  рибния пазар, разходка, хапване.Отиваме да хвърлим багажа и излизаме на разходка, сладолед и разни забележителности.Тук ми идва питането за Бенедиктенския манастир- само с групи ли се  посещава? ПРедварителна заявка ли има? Привлякоха ме чудни градини от някакви вътрешни дворове.Та, ако не бродя из самата сграда и музейната част дали са достъпни и по какъв начин? Подобно питане имам и  за замъка Усрино- заслужава ли си?).За този ден остава само вечеря и  сън.

Петък- От Катаня до Таормина( препоръката е за автобус, за да ни качи  на високото- превозвач- Интербус- цена 8.50 Е двупосочни билети.Връщането фиксира ли се като час не разбрах и  как си гарантирам място във въпросния автобус на прибиране?) .

До о-в Изола Бела лифта не работи все още.Слизане и изкачване пеш ок  ли е  и дали да си го причиним? До скалната църква Madonna della Rocca  ни чакат 500+ стълбин нагоре.Ще скрия точната им бройка от домашните и ще  поемем нагоре 😉  Останките от крепостта по последна информация не  са  достъпни за туристи към настоящия момент. . До Кастелмола как да стигнем? И дали  да ходим натам.чудя се времето дали ще стигне в деня.Че после и прибиране към Катаня ни очаква

Съботния ден е за Сиракуза. Ното не мисля че ще успеем да посетим и честно казано не смея да рискувам.( ако някой  го е правил  успешно   без притеснения, приемам съвети)

Неделя- освобождаваме хотела и имаме целият ден до късния полет към България.Мислех да отскочим до Ачи Треза и Ачи Кастело.НО за там намирам много  оскъдна информация и не съм сигурна дали ще ни свършат работа за деня.Приемам предложения. Етна не е в плановете ни.Не ми се ще да се отдалечаваме много  тъй като  ще ми е притеснено  преди полета, а и е неделя.Трафик, редовност на транспорта отчитам...

Малко дълго стана.Ще съм благодарна  на съвети

Вие ми дадохте нови идеи, вместо да ми заковете графика. Благодаря на всички за отговорите.

Прочетох вчера,че бенедиктинския манастир е само с групи, на английски в 13 часа, на италиански сутрин и вечер. 10 евро, 75 минути. И аз обичам музеи и мисля също да ида.

И аз ще съм без кола. За Таормина гледам, че има много автобуси и за отиване и за връщане, а панорамата там много ми хареса. За Ачитата имало някакви червени автобуси, но не знам дали вървят още и какви са. Гледам, че има чести автобуси между Сиракуза и Но, а и някои директни от Но до Катания, ако може да им се вярва.

И аз за Етна се чудя дали ще мога да го катеря поради възрастта ми, но не искам да го пропусна.Общо взето само това мога да отговоря. Успех!

Връзка към мнение
Катя мравката
преди 1 час, Duke каза:

Преди години нощувахме в Taormina Garden Hotel. Чудесно местоположение на 150 метра от фуникулера за горния град и на 50 метра от най-хубавия плаж на Таорм

преди 3 часа, DaBo каза:

@Георги

 

@Катя мравката, аз бих пропуснала Катаня и бих отишла в Сиракуза и Ното, както и Рагуса и Модика.

 

Не мисля, че във вашия случай Катаня е добро място за базиране, въпреки, че имам известен сантимент към този град... 

Благодаря много, но вече за съжаление съм резервирала. Но пък с повече късмет ще отида друг път  

Връзка към мнение
преди 3 часа, Velmar каза:

Oт всичко прочетено до момента наистина повечето хора избират Катаня за база.Аз лично избързах с резервацията и  малко  съжалявам че не избрах Сиракуза.НО  за 3 нощувки не ми се делят нощувки.Настаняване на различни места само би ми  губило времето.Ние ще сме с градски транспорт и това е причината да изберем Катаня за нощувките.Помисли за паркирането в Таормина ако се спрете на този вариант.Това съм запомнила като минус.

В Катаня мисля че има доста какво да се види и за повече време.Е, ще се пропуснат вечерните разходки , залези  други романтики, които са по-красиви в Таормина, но  то не може всичко  😉

 

А сега ако може да споделя моя план до момента - с няколко питанки в него.

Пристигаме четвъртък рано сутринта.Хващаме Алибус от летището и стигаме в Катаня.До времето за настаняване в хотела имаме няколко часа, така че планирам  рибния пазар, разходка, хапване.Отиваме да хвърлим багажа и излизаме на разходка, сладолед и разни забележителности.Тук ми идва питането за Бенедиктенския манастир- само с групи ли се  посещава? ПРедварителна заявка ли има? Привлякоха ме чудни градини от някакви вътрешни дворове.Та, ако не бродя из самата сграда и музейната част дали са достъпни и по какъв начин? Подобно питане имам и  за замъка Усрино- заслужава ли си?).За този ден остава само вечеря и  сън.

Петък- От Катаня до Таормина( препоръката е за автобус, за да ни качи  на високото- превозвач- Интербус- цена 8.50 Е двупосочни билети.Връщането фиксира ли се като час не разбрах и  как си гарантирам място във въпросния автобус на прибиране?) .

До о-в Изола Бела лифта не работи все още.Слизане и изкачване пеш ок  ли е  и дали да си го причиним? До скалната църква Madonna della Rocca  ни чакат 500+ стълбин нагоре.Ще скрия точната им бройка от домашните и ще  поемем нагоре 😉  Останките от крепостта по последна информация не  са  достъпни за туристи към настоящия момент. . До Кастелмола как да стигнем? И дали  да ходим натам.чудя се времето дали ще стигне в деня.Че после и прибиране към Катаня ни очаква

Съботния ден е за Сиракуза. Ното не мисля че ще успеем да посетим и честно казано не смея да рискувам.( ако някой  го е правил  успешно   без притеснения, приемам съвети)

Неделя- освобождаваме хотела и имаме целият ден до късния полет към България.Мислех да отскочим до Ачи Треза и Ачи Кастело.НО за там намирам много  оскъдна информация и не съм сигурна дали ще ни свършат работа за деня.Приемам предложения. Етна не е в плановете ни.Не ми се ще да се отдалечаваме много  тъй като  ще ми е притеснено  преди полета, а и е неделя.Трафик, редовност на транспорта отчитам...

Малко дълго стана.Ще съм благодарна  на съвети

Вече са писали за манастира-само с групи и предварително записване. До градините няма достъп от двора,обикалях веднъж по време на ковид, тогава манастира беше затворен.

До Ачитреца и Ачикастело съм ходила с градски автобус,но го чаках 40-50 минути. До Ачиреале ходих с влак. На гарата изобщо не дойде автобус,въпреки разписанието,а градът хич не е близо до гарата. Имах късмета една италианка да ме качи в колата си и да ме закара до центъра. Според мен е рисково в деня на полета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ачи реале не го слагах в плановете( и аз не знам защо.Изпускам ли нещо там?). Четох че градския автобус - линия 534 на AMT тръгва от   - пиаца Борселино за другите  Ачита. ДА кажем че ще му видя и нацеля разписанието.Какво може да правим  в този ден там? Просто нямам идея за този последен неделен ден.Чета тук какви турове смели правят всички, Ното ми е  на сърце, но  не ми се рискува  толкова надалеко.Катания мисля че ще я обродим  в предишните дни* първият ден целия и в останалите дни вечер )

За Манастира ще мислим.Опитвам се да набележа и варианти  при лошо време.Никак не ми се иска да  вали дъжд, но трябва да има и план Б все пак.Затова проучвам всякакви дейности на закрито. За щастие града изобилства от всевъзможни  интересни музеи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като току-що завърнала се от Сицилия се замислих, че повечето постове тук са за Катания и района, а всъщност Палермо остава встрани, въпреки че е достъпен с обществен транспорт, много красив град и далеч по-малко хаотичен от представите ми. Има голяма пешеходна зона в центъра и е приятно за разходка. Автобусът от Катания минава и през летището на около час, иначе до Палермо е 2.5 часа. Уникална храна - знам, че говорим за Италия - архитектура, многообразие. Препоръчвам, ако някой се интересува от подробности ще се радвам да помогна ако мога. Монреале и Чефалу също са лесно достъпни и интересни. Имах и още набелязани неща наоколо, но живот и здраве да има за още едно пътуване 🙂

IMG_20240307_165211.jpg

IMG_20240306_084531.jpg

IMG_20240306_085504.jpg

IMG_20240306_092346.jpg

  • Харесвам 18
Връзка към мнение
На 6.03.2024 г. в 16:47, Георги каза:

При положение, че сме с кола не е ли по-добре да се базираме в Таормина, което изглежда доста по-приятен град?

Определено е съвсем добре. Ние така направихме, база в Таормина за тази част на Сицилия. Оттук ходихме до Етна и до самата Катания. Е, може би, ако бяхме със спане в Катания, щяхме да спестим 10-20 км. Но да се прибереш вечерта в Таормина и да се разходиш по главната, да кривнеш по някоя стълбичка между саксиите, ох, пак ми се ходи:)

Вярно, че имахме късмет с Airbnb с място за паркиране, но в двата края на града има огромни многоетажни паркинги. Само не се шашкайте от навигацията. Google maps ни нарисува такава абстрактна заврънтулка, че го заподозряхме в пълна некомпетентност. Но си беше прав и ни закара до точката без никакви проблеми:)

 

Пример от таймлайна:

image.png.f9a4fc22bc4693d32778529877fa7c69.png

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Денивелацията малко започна да ме притеснява в Таормина, след дълъг ден на обикаляне някъде вечерната разходка няма да е особено приятна, ако трябва да качиш остър баир с три деца (две семейства сме).

Връзка към мнение

За баирите си прав, но виж някъде по-близо до главната улица или портите на града. Двата паркинга имаха безплатни шатъли до двете порти на града.

Самата Катаня е равна от тази гледна точка, но може би това е единственият италиански град, където не ми се нощува. Каква е вашата представа за вечер? Колко са големи децата? Нали ще сте с кола? Може да видите за нощувки в Наксос или Giardini Naxos, или Letojanni. Не са толкова интересни, като Таормина, но пък са долу на морето и има хубави места за хапване там. Извън сезона ще е и доста спокойно.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Георги каза:

Денивелацията малко започна да ме притеснява в Таормина, след дълъг ден на обикаляне някъде вечерната разходка няма да е особено приятна, ако трябва да качиш остър баир с три деца (две семейства сме).

Изпуснал съм новото в тази тема, макар да планирам точно Сицилия за края на април.
Половинката беше около 6м бременна при ходенето в Таоримина преди 7 години, денивелацията ѝ понесе, което не мога да кажа за Рагуза. Е, използвахме и фуникуляр, разбира се. Ако си някъде около Corso Umberto нямаш кой знае колко качване на големи баири, ама трябва да се внимава, че не винаги става ясно от картите и обясненията в Букинг. 
Таормина е значително по-скъп град от Катаня. Може би това е една от причините хората масово да избират и препоръчват Катаня за база. Освен това Катаня е доста подценено място, което си заслужава да му се отдели повече време. 

Връзка към мнение

Катаня е предпочитана база за нощувка от пътуващи с обществен транспорт. Все пак там е най-големият транспортен хъб за региона. Но с кола под наем винаги пътуването е по-гъвкаво.

 

@stormbringer, въпросът ми не цели изобщо някакво противоречие с твоето мнение, но ще ми е интересно да разбера защо мислиш, че Катаня е доста подценено място?

Връзка към мнение

Субективно мнение и непредставителна извадка от това, което съм чувал и чел из разни групи за пътуване. Масовата нагласа е "там няма какво да се прави", "кацаш в Катаня и направо от летището към Сиракуза", "ние там спахме, заради летището, ама от града нищо не видяхме, той не е интересен, всеки ден ходихме някъде другаде". Разбира се, точно в този форум, това по-скоро би било изключение.  

В интерес на истината и ние му отделихме малко време предния път (кацнахме следобед, при закъснял полет и спахме там първата вечер, на сутринта запалихме към Таормина и така нататък, после направо оставихме колата на летището в последния ден), защото исках за отрицателно време да видим много неща (видяхме, но и спахме всеки ден на различно място, което в момента не ме устройва), а и идея нямах как и дали ще пътуваме след като имаме дете, няколко месеца по-късно. Е, не сме спряли, ама вече е доста по-различно. Но и затова този път ще му дам повече време (с децата ще сме), преди да се насочим към Палермо. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние му отделихме цял ден... и моето субективно мнение е, че не е баш безинтересен, но ако имаш малко време и толкова красоти наоколо като Таормина, Савока, Етна, Сиракуса, Ното, Марцамени, Шикли, Рагуза и т.н., наистина би могло да се усети като загуба на време.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Как ме наплашихте сега с тази Катания 😄

 

И аз имам евентуално пътуване април натам с 4 нощувки и 5 пълни дни и съм ги разпределил така, без кола под наем, с автобуси(влак, където се наложи):
Ден 1 - кацане в Катания - директно автобус от летището за Сиракуза, пълен ден там, нощувка

Ден 2 - Сиракуза, евентуално отскачане до Ното с влак, нощувка

Ден 3 - рано сутринта връщане в Катания - обиколка до ранния следобед там - рибен пазар и тн, обяд, настаняване в хотела и отиване към Таормина. Разходка, вечеря и връщане късно вечерта в Катания, нощувка.
Ден 4 - Етна, връщане следобед в Катания, разходка, вечеря, нощувка.

Ден 5 - доразглеждане на Катания и късен полет за София

Връзка към мнение
преди 2 минути , Kosta Grudov каза:

Как ме наплашихте сега с тази Катания 😄

 

И аз имам евентуално пътуване април натам с 4 нощувки и 5 пълни дни и съм ги разпределил така, без кола под наем, с автобуси(влак, където се наложи):
Ден 1 - кацане в Катания - директно автобус от летището за Сиракуза, пълен ден там, нощувка

Ден 2 - Сиракуза, евентуално отскачане до Ното с влак, нощувка

Ден 3 - рано сутринта връщане в Катания - обиколка до ранния следобед там - рибен пазар и тн, обяд, настаняване в хотела и отиване към Таормина. Разходка, вечеря и връщане късно вечерта в Катания, нощувка.
Ден 4 - Етна, връщане следобед в Катания, разходка, вечеря, нощувка.

Ден 5 - доразглеждане на Катания и късен полет за София

 

Ното е хубаво, но за 2 часа. Цяла нощувка там не бих направил. Рибният пазар в Катания иска повече време, отколкото човек очаква. Просто седиш и се наслаждаваш на гледката, надивкването на продавачите, кой как си предлага стоката. Впечатляващо е.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Kosta Grudov каза:

Как ме наплашихте сега с тази Катания 😄

 

И аз имам евентуално пътуване април натам с 4 нощувки и 5 пълни дни и съм ги разпределил така, без кола под наем, с автобуси(влак, където се наложи):
Ден 1 - кацане в Катания - директно автобус от летището за Сиракуза, пълен ден там, нощувка

Ден 2 - Сиракуза, евентуално отскачане до Ното с влак, нощувка

Ден 3 - рано сутринта връщане в Катания - обиколка до ранния следобед там - рибен пазар и тн, обяд, настаняване в хотела и отиване към Таормина. Разходка, вечеря и връщане късно вечерта в Катания, нощувка.
Ден 4 - Етна, връщане следобед в Катания, разходка, вечеря, нощувка.

Ден 5 - доразглеждане на Катания и късен полет за София

Е, ти почти нямаш време в Катаня. 😉 А и си с обществен транспорт, оттам е най-удобно.

Просто на твое място бих променила ден 3 - по-скоро само ще си пусна багажа в хотела и ще прекарам повече време в Таормина. Амфитеатърът, главната улица Corso Umberto, пресечка, две нагоре, надолу, кафе тук, обяд там, че защо не и вечеря?!

Разглеждането на Катаня ще го оставя за ден 5. Колко е късен полетът за София? Навремето беше бая късен.

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Zaro каза:

 

Ното е хубаво, но за 2 часа. Цяла нощувка там не бих направил. Рибният пазар в Катания иска повече време, отколкото човек очаква. Просто седиш и се наслаждаваш на гледката, надивкването на продавачите, кой как си предлага стоката. Впечатляващо е.

 

Е, той едва ли ще има повече време за Ното, като преди това ще е в Сиракуса и ще пътува с влак.

Връзка към мнение

 Имам питане към тези от вас, които сте ходили с обществен транспорт и посещавали Сиракуза и Ното в един ден.Моля за подробни инструкции по темата че ме е шубе да предприема на бегом  и двата града като комбинация накуп.А Ното много ми се иска да не го пропусна.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Zaro каза:

 

Ното е хубаво, но за 2 часа. 

Нека е половин ден. Да може да се разходим спокойно. Да седнем за обяд или кафе. Да може да се качим на камбанарията на Chiesa di San Carlo al Corso.

Аз пък не намирам Таормина за чак толкова специална. Реално това е най-туристическото място и ми идва в повече от тъпли и масов туризъм.

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , jorocontrola каза:

Нека е половин ден. Да може да се разходим спокойно. Да седнем за обяд или кафе. Да може да се качим на камбанарията на Chiesa di San Carlo al Corso.

Аз пък не намирам Таормина за чак толкова специална. Реално това е най-туристическото място и ми идва в повече от тъпли и масов туризъм.

 

Няма как в неговия случай да е половин ден. Този ден е комбиниран със Сиракуза. 😉 Ние бяхме в средата на септември, нямаше кой знае колко туристи в Таормина, а пък вечер хептен. Ако е извън летните месеци, ще е прилично спокойно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.