Прескочи до съдържание

Южна Америка - бързи въпроси


Георги

Препоръчани мнения

най-лесно е да се върнеш в Пунта Аренас и летиш оттам на север. Ако сте с кола, е добре да я върнете на същото място.

 

Иначе може да продължиш на север по път 40 до Лаго Буенос Айрес, там минаваш в Чили и продължаваш на север по Carretera Austral до Puerto Montt. Това е живописен маршрут и ми е мечта, но нямам представа как се прави с обществен транспорт, особено ако идваш от Аржентина, нито дали ще ви стигне времето. То така или иначе трябва да летиш до Атакама, иначе Чили е много дълго и ще ти трябва адски много време. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, благодаря ви! Ще променя тотално маршрута, като тръгнем от север на юг и отпадне Боливия. Когато съм готова ще пусна отделна тема с маршрута за съвети и идеи по него.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам следния въпрос за Колумбия. Трябва да се попълни форма преди влизане в страната, но сайта https://www.migracioncolombia.gov.co/, дава грешка и няма никакъв шанс за регистрация. Пробвах няколко пъти, през няколко дни и все не става. Задължително ли трябва да се попълни тази форма? Има ли вариант да се попълни на летището или какво се случва, ако нямам такова листче? НА нашето летище ли се иска или в Богота ?

Връзка към коментар
преди 4 минути , Monika_Koko каза:

Имам следния въпрос за Колумбия. Трябва да се попълни форма преди влизане в страната, но сайта https://www.migracioncolombia.gov.co/, дава грешка и няма никакъв шанс за регистрация. Пробвах няколко пъти, през няколко дни и все не става. Задължително ли трябва да се попълни тази форма? Има ли вариант да се попълни на летището или какво се случва, ако нямам такова листче? НА нашето летище ли се иска или в Богота ?

Тази форма е задължителна. Без нея няма да те пуснат. Преди раздаваха хартиени формуляри в самолета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако ги дават в самолета е ок, и без това полета дъъъълъг, ще си попълвам. Но, ако на нашето летище ми го пискат или в Истанбул...... тогава, .... тогава не знам:)

Връзка към коментар
преди 5 минути , Monika_Koko каза:

Ако ги дават в самолета е ок, и без това полета дъъъълъг, ще си попълвам. Но, ако на нашето летище ми го пискат или в Истанбул...... тогава, .... тогава не знам:)

Преди даваха, сега наистина не знам. Без формуляр няма влизане обаче.

Сайтът и апът били много бъгави и доста народ се оплаква.

 

Виж тук:

https://www.natvisa.com/colombia-blog/issue-and-fix-for-check-mig

 

Ще питам едни приятели, те пред седмица се върнаха оттам. Ама малко по-късно, че са в друга часова зона.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Monika_Koko каза:

Имам следния въпрос за Колумбия. Трябва да се попълни форма преди влизане в страната, но сайта https://www.migracioncolombia.gov.co/, дава грешка и няма никакъв шанс за регистрация. Пробвах няколко пъти, през няколко дни и все не става. Задължително ли трябва да се попълни тази форма? Има ли вариант да се попълни на летището или какво се случва, ако нямам такова листче? НА нашето летище ли се иска или в Богота ?

Пробвай през VPN с IP адрес от Северна или Южна Америка.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Monika_Koko, говорих с моите приятели. Вече няма хартиени формуляри. Трябва задължително да го попълните предварително онлайн. Те летяха с Авианка от Лондон и на чек-ина са проверили дали имат попълнен такъв. На слизане от самолета също. Опитай с апп-а.

При тях не е имало проблем, аппът си работи нормално, но не са в БГ.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , DaBo каза:

@Monika_Koko, говорих с моите приятели. Вече няма хартиени формуляри. Трябва задължително да го попълните предварително онлайн. Те летяха с Авианка от Лондон и на чек-ина са проверили дали имат попълнен такъв. На слизане от самолета също. Опитай с апп-а.

При тях не е имало проблем, аппът си работи нормално, но не са в БГ.

Странно! При мен дори в приложението check- mig не се отваря!!!! Би било хубаво колеги, които вече са го направили, да споделят как точно става.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , muchachote каза:

Странно! При мен дори в приложението check- mig не се отваря!!!!

Аз също го свалих, за да видя как става и на мен не ми се отваря. Наистина не знам защо е така.

Връзка към коментар
преди 4 часа, muchachote каза:

Странно! При мен дори в приложението check- mig не се отваря!!!! Би било хубаво колеги, които вече са го направили, да споделят как точно става.

@Dian е казал как, два поста по-назад.

Понякога наистина ми се струва, че се пита по няколко пъти на страница за дадено нещо, но никой не чете нищо

преди 4 часа, DaBo каза:

Аз също го свалих, за да видя как става и на мен не ми се отваря. Наистина не знам защо е така.

IP!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, DaBo каза:

@Monika_Koko, говорих с моите приятели. Вече няма хартиени формуляри. Трябва задължително да го попълните предварително онлайн. Те летяха с Авианка от Лондон и на чек-ина са проверили дали имат попълнен такъв. На слизане от самолета също. Опитай с апп-а.

При тях не е имало проблем, аппът си работи нормално, но не са в БГ.

Какъв е този формуляр? Предполагам, че може и на място да се попълни. Аз за сефте разбирам за такива неща и никога никъде не съм попълвал нищо онлайн. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За влизане в Колумбия се изисква попълнен имиграейшън формуляр. Преди го раздаваха в хартиен вариант в самолета, сега е онлайн. Без такъв формуляр не може да се влезе в страната. Винаги го е имало, ние за първи път попълвахме през 2012.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При напускане на Колумбия трябва ли да се попълва отново формата? Гледам, че има и опция за напускане. След попълване трябва ли да се свали на телефона, за да може да се представи при поискване?

Връзка към коментар

Още няколко бързи въпроса за Еквадор и Колумбия в допълнение на предишния?

 

1. При напускане на Колумбия трябва ли да се попълва отново някакъв онлайн формуляр?

2. При влизане в Еквадор необходимо ли е все още да се попълва здравния формуляр - https://declaracionsalud-viajero.msp.gob.ec/?

3. Да препоръчате някоя компания за кола под наем за района около Меделин?

4. Сим карта закупена в Еквадор може ли да се ползва и в Колумбия? Някъде из интернет попаднах на такава информация, но не съм сигурен долколо е достоверна.

5. Относно Тайрона - ако се ползва обществен транспорт до парка (вместо корабче от Таганга), за колко време се стига пеш до Кабо Сан Хуан от входа на парка? Някъде попаднах на инфо за около 2 часа, но ми се вижда множко, все пак не изглежда толкова далеч.

 

Май станаха доста въпросите, но все пак са доста конкретни, та реших да ги пусна в тази тема.

 

Може би няма да е зле да се направи един подфорум за Колумбия и Еквадор.

Връзка към коментар
преди 29 минути , zhivko7 каза:

Още няколко бързи въпроса за Еквадор и Колумбия в допълнение на предишния?

 

1. При напускане на Колумбия трябва ли да се попълва отново някакъв онлайн формуляр?

2. При влизане в Еквадор необходимо ли е все още да се попълва здравния формуляр - https://declaracionsalud-viajero.msp.gob.ec/?

3. Да препоръчате някоя компания за кола под наем за района около Меделин?

4. Сим карта закупена в Еквадор може ли да се ползва и в Колумбия? Някъде из интернет попаднах на такава информация, но не съм сигурен долколо е достоверна.

5. Относно Тайрона - ако се ползва обществен транспорт до парка (вместо корабче от Таганга), за колко време се стига пеш до Кабо Сан Хуан от входа на парка? Някъде попаднах на инфо за около 2 часа, но ми се вижда множко, все пак не изглежда толкова далеч.

 

Май станаха доста въпросите, но все пак са доста конкретни, та реших да ги пусна в тази тема.

 

Може би няма да е зле да се направи един подфорум за Колумбия и Еквадор.

На №4 се съмнявам да намериш отговор в магеланци. 

На №5 - повече от 2 часа е със сигурност, по-скоро заложи 3 - 3,5 часа. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, zhivko7 каза:

Още няколко бързи въпроса за Еквадор и Колумбия в допълнение на предишния?

 

1. При напускане на Колумбия трябва ли да се попълва отново някакъв онлайн формуляр?

2. При влизане в Еквадор необходимо ли е все още да се попълва здравния формуляр - https://declaracionsalud-viajero.msp.gob.ec/?

3. Да препоръчате някоя компания за кола под наем за района около Меделин?

4. Сим карта закупена в Еквадор може ли да се ползва и в Колумбия? Някъде из интернет попаднах на такава информация, но не съм сигурен долколо е достоверна.

5. Относно Тайрона - ако се ползва обществен транспорт до парка (вместо корабче от Таганга), за колко време се стига пеш до Кабо Сан Хуан от входа на парка? Някъде попаднах на инфо за около 2 часа, но ми се вижда множко, все пак не изглежда толкова далеч.

 

Май станаха доста въпросите, но все пак са доста конкретни, та реших да ги пусна в тази тема.

 

Може би няма да е зле да се направи един подфорум за Колумбия и Еквадор.

 

1. Никъде не видях такава информация. А освен Check Mig попълва ли се и здравна декларация?

2. Ние си го попълнихме.

3. Ще използваме Rentalcars.

4. В приложението Airalo за еsim ги продават отделно, затова си мисля че по-скоро не.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , rosi0102 каза:

А освен Check Mig попълва ли се и здравна декларация?

Мисля, че освен Check Mig няма друг формуляр за Колумбия. Поне аз не съм попадал на информация за здравна декларация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, zhivko7 каза:

4. Сим карта закупена в Еквадор може ли да се ползва и в Колумбия? Някъде из интернет попаднах на такава информация, но не съм сигурен долколо е достоверна.

Не знам кaкво точно сте чели, но мобилният оператор Claro присъства в почти цяла Лат. Америка и има план с включен роуминг, тоест си го ползваш където искаш. Но това е абонамент, не е предплатена карта. Или пък нещо друго се има предвид, не знам.

Връзка към коментар
преди 11 минути , neuromancer каза:

Не знам кaкво точно сте чели, но мобилният оператор Claro присъства в почти цяла Лат. Америка и има план с включен роуминг, тоест си го ползваш където искаш. Но това е абонамент, не е предплатена карта. Или пък нещо друго се има предвид, не знам.

Беше ми попаднала непълна информация из интернет, но сега се поразрових. Всъщност става въпрос за postpaid плановете.

Ecuador, Colombia, Bolivia and Peru agree to eliminate cell phone roaming charges

Връзка към коментар
преди 3 часа, rosi0102 каза:

3. Ще използваме Rentalcars.

Това е брокер , а не доставчик .

 

3. Ние ползвахме Авис в Меделин и останахме  доволни . @zhivko7 вижте и Аламо Меделин, имат отлични отзиви, но не работеха в неделя, когато наемахме автомобил 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.