Прескочи до съдържание

бързи въпроси Мароко - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Мароко. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Позволено ли е да спят неженени двойки в една стая?

- Може ли да шофираме в Мароко с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Казабланка или Танжер?

- Заслужава ли си разходка из пустинята?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

 

Препоръчани мнения

Граф Вронски
преди 5 часа, Граф Вронски каза:

Аз също мога да изкарам цял месец на таджини. Храната много ми хареса. 

Ние ядохме едни сандвичи от улицата. Около тях се носеше такава приятна миризма, едвам им устоях.

Ще видя дали мога да им намеря някаква снимка.

 

За зареждането на сим картите, аз помолих нашия шофьор. Той си има мобилно банкиране и веднага ми я зареди, а аз му дадох кеш.

Намерих някакви снимки на тези сандвичи. Реално ги ядохме във Фес, но подобни има и в Маракеш (улица Derb Dabachi , в google maps виждам 3 едно до друго - например Sandwich Chez Hicham). Снимка от улицата в Маракеш:

20230310_190123.jpg.051bb618186e8e41bb1561aa0612cf1a.jpg

 


Ето как се приготвят (от Фес) (нямам снимка на крайния продукт):
20230307_131040.jpg.50b097dcf8cdc26e34c829020e5b2609.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 11.03.2024 г. в 22:09, Bilqz каза:

В Тавекс 900 лв., за което ми дадоха точно 4500 MAD. т.е. 10 MAD = 2 лв. (или 1MAD = 0.20 ст.)

Обмених в чейндж 1 MAD за 0.192ст. ама аз взех само 1000 MAD. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При този Хишам ставаше бой за сандвичи вечер. И аз съм го снимала. :biggrin:

20230203_214208.jpg.38953d73e4946b1df57bf6fe9bcb290a.jpg

 

Там ни минаваше основният маршрут, където за първи път попаднах в човешко задръстване - ни напред, ни назад. :biggrin:
Но това са по-цивилизованите улични храни, имат някаква течаща вода поне. Защото на мегданя при овчите глави мият приборите в легенче. :biggrin:
Може и в ресторантите да е така, но не ни го показват. :biggrin: При нас май никой нямаше проблеми, но аз си носих за лечение коняк от летището в Барселона, а другите явно са си здрави и без коняк. 

Така че ако консумирате такива неща, си носете.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 17 минути , Argentique каза:

При този Хишам ставаше бой за сандвичи вечер. И аз съм го снимала. :biggrin:

20230203_214208.jpg.38953d73e4946b1df57bf6fe9bcb290a.jpg

 

Там ни минаваше основният маршрут, където за първи път попаднах в човешко задръстване - ни напред, ни назад. :biggrin:
Но това са по-цивилизованите улични храни, имат някаква течаща вода поне. Защото на мегданя при овчите глави мият приборите в легенче. :biggrin:
Може и в ресторантите да е така, но не ни го показват. :biggrin: При нас май никой нямаше проблеми, но аз си носих за лечение коняк от летището в Барселона, а другите явно са си здрави и без коняк. 

Така че ако консумирате такива неща, си носете.

И ние попаднах в задръстване точно там и не мръднахме. И някакси изведнъж между хората се появи едно въже и така потокът беше разделен на две (като коли). 😄 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Граф Вронски каза:

Намерих някакви снимки на тези сандвичи. Реално ги ядохме във Фес, но подобни има и в Маракеш (улица Derb Dabachi , в google maps виждам 3 едно до друго - например Sandwich Chez Hicham). Снимка от улицата в Маракеш:

20230310_190123.jpg.051bb618186e8e41bb1561aa0612cf1a.jpg

 


Ето как се приготвят (от Фес) (нямам снимка на крайния продукт):
20230307_131040.jpg.50b097dcf8cdc26e34c829020e5b2609.jpg

И мъжът ми остана много доволен от такива сандвичи във Фес. Заключи, че това била най-вкусната храна, която е опитал в Мароко. Аз не ги пробвах.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , Ivko каза:

Как стоят нещата с алкохола? Продават ли и има ли от къде да се купи там или от летището да си взема. За лична употреба питам у дома. Кацам в Агадир.

Носи си по-добре. Аз си купих от последното летище, но и в самолета (райън) продаваха по-ограничен избор.

В Маракеш едни немци от риада споделиха, че ходели до Карфур за бира/ром и там в някакви тъмни стаички продавали официално – излишен тормоз.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Малко инфо от първо лице да дам и аз. Вече съм 5-ти ден в Мароко и 2-ри в Маракеш. Кацнахме в Агадир супер безлюдно летище 😃😃 имаше само един самолет и нашия. Магазини нула. Взехме си на orange есим доста евтино с интернет, но аз си бях активирал airalo и до сега нямам проблем с обвхата и интернета. Агадир е приятно място, но може да се скипне ние го ползвахме за спане общо взето и ходихме до места около него. Препоръчвам Plage Lagzira невероятно място и гледката е жестока. Не е близо от Агадир на около 3ч. с кола, но не сгрешихме, че го взехме за един ден.

 

IMG_9264.jpeg

 

Също и Paradise Valley оазис в нищото ако мога да го нарека със страхотна кухня и супер евтина храна приготвена в ускъдни условия бих казал, но точно местния дух се усеща.Ако някой реши да ходи ще му дам маршрут до там защото изкарва два маршрута и на отиване взехме грешния и беше пътя през ада 😂😂 тесни, остри и опасни завой, ремонт имаше и си е за 4x4 там/

 

Седиш/лежиш си и си првиш пилинг във водата от рибите. Страхотно. 
 

IMG_9267.jpeg
 

IMG_9265.jpeg

 

IMG_9266.jpeg
 

IMG_9268.jpeg
 

От Агадир до Маракеш за малко под 3ч. стигнахме пътя беше хубав. Има тол такса по пътя, която се плаща на място, НО само в кеш поне на нас така ни казаха 70 MAD. Маракеш..ммм..нищо общо с Агадир, модерен град, хубав, чист. Излезнахме към 19:00 от апартамента за разходка..улиците пусти тук там някой човек засичахме по пътя и то чужденец и се усещам, че е Рамадан. Спря ни един уж гит и да беше малко досаден и нагален, но ни обясни, че в 21:00 им свършват постите и тогава реално закусват и след това отиват да се молят и да празнуват. И малко след това града се изпълни с хора, коли, файтони стана оживено все едно с тирове ги изсипаха. Това си беше толкова чаровно. Тези сандвичи да доста народ имаше при тях. Сука си работи всичко и е пълна лудница. 
в 23:00 Медина-та беше така.

 

IMG_9270.jpeg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
На 17.03.2024 г. в 14:23, Ivko каза:

Как стоят нещата с алкохола? Продават ли и има ли от къде да се купи там или от летището да си взема. За лична употреба питам у дома. Кацам в Агадир.

Във всеки Карфур има отделно помещение, където има доста голямо разнообразие от всякакъв вид алкохол - бири, вино, твърд  алкохол, цените са нормални - има  и промоции 🙂 Бях изумен че местните пълнеха яко количките

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.