Прескочи до съдържание

Хайде, малко да си поговорим за Перу


vesi

Препоръчани мнения

Прибрахме се..... И сме претъпкани с впечатления. Невероятни гледки и гледки, и гледки, дори и аз на (повечето) места оставах безмълвен (а ич не съм от мълчаливите).

Най-употребяваните думи бяха "ай стига бе", възклицанието за уникалност "е.а си мамата" и други подобни изрази от невероятния български фолклор!

 

Хора, благодаря ви за помощта и безценната информация!

Специално на Vesi, Tedy, neuromancer, ruwenzogy, Румяна, kafcheto, minkof и всички останали.

Благодарности и на форума, който открих, търсейки инфо за Перу, наистина е страхотно място за всеки пътешественик.

Благодаря и на семейството си, на майка си и баща си. Опа-а, не съм на Оскарите, спирам:)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Давай сега, спокойно и подробно. :) Че и ние сме се запътили натам и чакам с нетърпение писанията ти по въпроса. :)

Към ходилите вече там / завижд,завиииииижд/ имам въпрос: Кога е по- добре да се отиде в Перу - март-април-май или септември - октомври? Имам предвид климатичните уловия. И на какво се равнява един сол или там, каквата име парАта местна?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ехооо, Перуанци има ли тука? :rolleyes:  Моля, моля, някой да ми рече, дали март-април е по- добре да се отиде в Перу или септември-октомври? Че да почвам да ровичкам за билети и хотели.

Връзка към мнение

Извинявай, не съм забелязал питането ти.

Март е рисковано. Дъждовен месец.

Април - по-малко рискован, особено след средата.

Предполагам, същото се отнася за септември-октомври, ама в обратен ред.

Ние бяхме в самия края на април - началото на май и тъкмо беше спряло да вали.

А за Перу конкретно е много важно времето да е хубаво и особено слънчево! Такива гледки човек рядко вижда в живота си.

2 солeс-а са равни на 1 лев.

Чейнч бюрата в общи линии са с едни и същи курсове. Но! Не приемат стари емисии долари, измачкани, дори и леко скъсани (цепнати в крайчето), така че се подготви с нови банкноти.

Ако имаш други въпроси, давай.

И не допускай моята грешка. Планирай добре изкачването на надморската височина - постепенно. Вземи си Diamox. Много по-евтин е (в Турция, aма се казва acetazolamid), отколкото Сорочито в Перу. Разликата е 7-8 пъти. Ще ви е нужен със сигурност.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

ние бяхме през март. не ни валя. валя един следобед само за няколко часа в района на куско; беше поройно и от сърце, но на мен много ми хареса; вечерта нямаше и помен от дъжда, а на другия ден слънцето прежуляше здраво;
надморската височина силно ме скапа в куско, но оцелях. лекарства по наше време не предлагаха в бг аптеките, така че нищо не сме пили. наливахме се с чай от кока, но на мен лично матето не ми помагаше. и масаж на главата ми правиха, и това не помогна твърде; на 3тия ден бях съвсем свикнала с височината и на 5 хиляди нямах проблеми. мъжът ми, впрочем, през цялото време си беше ок;
пътепис имам много подробен, но старичък и цифрите може би не са съвсем същите като сега. полетът над линиите на наска тогава излизаше 5 лева - става ясно колко не са същите цифрите към днешна дата :). разрови' в нета и ще го намериш. ако не успееш, дай знак да ти пратя книгата в пдф;

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Маик, твоя пътепис ми беше добър ориентир, чела съм го в друг сайт. Даже ползвах някои от вашите настанявания.  :)

Ние също ходихме март. Дъжд не ни валя, но 2 месеца по-рано имаше големи наводнения, Мачу Пикчу беше затворен за посещения и го пропуснахме. Това съм го споменавала, но винаги го напомням, който пътува през този период да си знае. Иначе ние си имахме перфектно време през март.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Полет - около 100$, но и това си е без пари, като чета Флай за Африка...

 

Сигурно си чел за хеликоптер (те гълтат много повече гориво и са доста по-скъпи), за ултра-лек самолет платихме около 120 долара на човек за пълни 60 мин. полет над един каньон и после над резерват в Южна Африка. Това по един пътник в самолет. За двама - два самолета с двама пилоти. Т. е. искам да кажа, че цената беше добра. Извинявам се за оф топика.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искам да кажа, че в цялото пътуване имаме само стотина долара за летене, Другото е само ходене , почти без пари...

Южна Америка е моята дестинация. Оказа се, че може да се доберем и евтино до там...

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

така е. всичко може да бъде спретнато много евтино. време да имаш само и търпение. и деца да нямаш. 'щото ако се налага да захапеш света във времето на пролетната ваканция или тъй, 'щото да не изтървеш някой много важен балетен конкурс (сакън!), то няма как да се получи хем евтино, хем сочно :)
не се оплаквам! не се оплаквам! гледам ви профилите и ви се радвам от сърце! дерзайте, хора!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много ви благодаря за отговорите! :) :) :) Август няма да стане, че  тогава пранирам Швейцария, но септември ще е добре.

Връзка към мнение

Искам да кажа, че в цялото пътуване имаме само стотина долара за летене, Другото е само ходене , почти без пари...

Южна Америка е моята дестинация. Оказа се, че може да се доберем и евтино до там...

Дебна за самолетни билети до Перу или Чили - дай съвет как да бъдат по- евтини, моля! :)

Връзка към мнение

Дебна за самолетни билети до Перу или Чили - дай съвет как да бъдат по- евтини, моля! :)

Ако тези цени на билетите до Чили те устройват:

 

http://www.iberia.com/

Избираш страна Германия горе вляво.

полет Берлин - Сантяго де Чили

напр. отиване 9 октомври - връщане 1 декември 

цена 338+292 евро

има и други дати

 

или

http://www.iberia.com/de/flugangebote/Frankfurt-Santiago-de-Chile/

 

 

Иначе: следиш магеланци - все някой магеланец ще сподели интересна оферта.

Редактирано от Childish
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Tия дни гледах нещо до Перу , но сега да видя къде беше ...аха ето малко е шантаво щото се тръгва от Прага и се връщаш в Мадрид . Това качва още около 200 евро над цената и може би не си струва . Не съм ровил за възможни дати извън посочените  :

 

 

post-140-0-22289400-1404922798_thumb.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хвърли едно око тук , последните 2 мнения ;)

Ооооо, даже две ококорих натам, много ти благодаряяяяяя! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Дебна за самолетни билети до Перу или Чили - дай съвет как да бъдат по- евтини, моля! :)

 

 

В момента отново се появи Перу с тръгване от Барселона и връщане в Брюксел ( полетът е през Мадрид и може да пропуснете последната отсечка при връщането  Мадрид-Брюксел).

Цената за Барселона - Лима / Лима - Брюксел е 458 евро , а Барселона - Лима / Куско- Брюксел е 486 евро. Може да избирате между 2-3 различни часа на тръгване/връщане на същата цена според което ви е най-удобно.

Има дати до април 2015 , като след нова година цените са с около 80-85 евро по-високи спрямо есен 2014.

 

 

2014:

post-140-0-58886200-1405972622_thumb.jpg

 

post-140-0-71267100-1405972628_thumb.jpg

 

 

2015:

post-140-0-29219000-1405972638_thumb.jpg

 

post-140-0-17089500-1405972654_thumb.jpg

 

 

 

 

Логистиката за пътуване от София през Барселона и Брюксел (Мадрид) ще натовари общата цена с до 250 евро на човек ( вкл. хотелските нощувка)

Връзка към мнение

Благодаря ти, сега го проиграх този вариант за догодина, излиза с около 400 евро по- ниска цена от стандартната. Като се ползва нормални полети, а не - ниско-тарифни.

Връзка към мнение

A , разбира се. При относителната несигурност на нискотарифните , а и допълнителните такси и ограничения аз бих заложил на традиционните за такива важни полети. Затова и написах грубо до 250 евро разходи за позициониращи полети и хотел.


Аз никога не съм се интересувал за Перу  , но  щом си ги проучвала как вървят нормалните полети дотам ?

Предполагам от Испания е традиционно най-евтино или греша ?

 

Примерно за Бразилия съм установил , че традиционно най-евтините полети са от Италия , а не Португалия , което е странно  :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.