Прескочи до съдържание

Хайде, малко да си поговорим за Перу


vesi

Препоръчани мнения

Виждам четири опции за билети за вход на Мачу Пикчу :

 

Каква е разликата между 3 и 4 ?

Какво представлява това изкачване на планината спрямо Уайна Пикчу ?

 

 

 

Machu Picchu Only

2015 price: Adult 128 soles (approx US$43)

This is the most popular ticket and allows entry to Machu Picchu all day from 6am to 6pm.

      

Machu Picchu + Museum (Museo)

2015 price: Adult 150 soles (approx US$50)

Allows all day entry to Machu Picchu from 6am to 6pm plus entry to the "Manuel Chavel Ballon" Museum which is located on the road between Machu Picchu and Aguas Calientes just beside the bridge over the River Vilcanota.

    

Machu Picchu + Huayna Picchu

2015 price: Adult 152 soles (approx US$51)

Allows all day entry to Machu Picchu from 6am to 6pm plus allows you to climb Huayna Picchu. When buying this ticket you have to select which time you want to start the climb. Only 400 tickets are available each day. 200 entrance tickets to start between 7am and 8am and return by 10am and 200 entrance tickets to start between 10am and 11am returning by 12pm.

 

Machu Picchu + Machu Picchu Mountain (Machu Picchu Montaña)

2015 price: Adult 142 soles (approx US$48)

Allows all day entry to Machu Picchu from 6am to 6pm plus allows you to climb Machu Picchu Mountain. Only 400 tickets are available each day. You must start the trek between 7am and 11am.

 

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оги, а като трудност как е вторият - Мачу Пикчу? Въобще за ден, заслужава ли си втората възможност? От Уайна Пикчу се отказахме изцяло, но пък аз се чудя какво представлява изкачването на Мачу Пикчу?.

Връзка към мнение

Мачу Пикчу е по-високо, предполагам, че има по-малко хора, защото е по-неизвестно, едно време съвсем не разбрах че има такава възможност, а тогава Уайна Пикчу беше безплатно все още. Ето тук четох: http://theonlyperuguide.com/peru-guide/machu-picchu/additional-hikes/machu-picchu-mountain/

Аз бих качил поне едното, но аз си падам по планини и качване...

 

Всички трекове: http://theonlyperuguide.com/peru-guide/machu-picchu/additional-hikes/

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мисля, че трябва да качите поне едното. И двете не са лесни, но за около 3 часа, става. Нали имате цял ден. Няма да се излежавате по сенките, я !

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

и обратно, от Уайна Пикчу

IMG_2171.JPG IMG_2170.JPG

Аз там цяла кръгова панорама правих и така и не я сглобих... Много мразя да обработвам нещо по-сериозно от levels.

Някой питаше какво значи "кафяво", ето това. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Да, и две снимки ,подобни на тези от Нюромансер, снимани от Уайна Пикчу към връх Мачу Пикчу и комплекса под него.

Тези са от 2006 година,  а предишните от 2012 година

 

post-146-0-57919700-1438116045_thumb.jpg

post-146-0-45945600-1438116102_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

С риск да се почетвъртя, но за един ден онли бих избрал билетът с опция 1.

Иначе най-добрия вариант е да сте там 2 дена, с 2 нощувки. Ще качите и УП. Много си заслужава, ако имате ден специално за него. Гледките са страхотни. Но в един ден МП и УП на мен са ми малко много. Аз се водя доста спортна натура и макар вече да се водя застаряващ абитуриент, не ме плашат хич такива екстремни натоварвания...но Уайната ми дойде малко оувър, не мога да си кривя душата. 3 часа яко катерене и слизане, краката ми трепереха накрая сериозно.

От друга страна Агуас Калиентес е много готино малко селце, със страхотна атмосфера, има и термални извори, които ние не успяхме да видим, бяхме с 1 нощувка само. А те (нощувките) са доста скъпи там...

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямаме два дни. Рано сутринта с влака от Оланта към Агиас Калиентес и Мачу Пикчу , а вечерта трябва да сме се прибрали в Куско , щото на другия ден сме с туристическия дневен бус за Пуно.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Разликата в цената е минимална. Ще резервираме и качване на планината , а на място каквото сабя покаже.

 

На място ще оплезите език - гаранция. Но пък не пречи да опитате :)

 

Не забравяйте на излизане да си подпечатите паспортите за спомен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С риск да се повторя - не се плашете.  Изкачването на връх Мачу Пикчу е по-лесно, по-евтино, и с по-хубави панорами.

Изберете него. Да не съжалявате после.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Изкачването на връх Мачу Пикчу е по-лесно, ...

Каза човекът, стигал до базовите лагери в подножията на седемхилядници като К2 и Анапурна, че и Еверест :)

Оги, нали се сещаш, че това, което за теб е "лесно", за много хора е непосилно, или в най-добрия случай доста трудно. Особено за такива, без нужната подготовка и тренинг ;)

 

Но пък всеки, който има желание, е длъжен при всяка възможност да опитва нещо ново. Иначе какъв е смисълът на живота :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Добре де, а само пеш ли може да се изкачваш там? За такива като мен, дето мразят катеренето има ли друг вариант? Нещо лифтче, хеликоптерче? :)

Връзка към мнение

А, не, пеш е до върха само. Иначе е с автобус по оня криволичещ път на снимките. Между другото цените на влака и автобуса на км сигурно са от най-високите в света, ама като е монопол е така.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хахаха, сега се замислих над постнатите снимки с изгледите. Абе тези върхове как точно се катерят? Върви се/катери се  направо нагоре или се обикаля около върха, докато се стигне най - високата точка? Не знам, доколко ясно се изразих, ама питам като човек, чиято допирна точка с планината е да я гледа през прозореца.  Сетих се и за думите на Сънчо, че ягодите се намират направо да устата, та е хубаво да изясним и този момент. :)

Ако се катери директно, то за това си трябват алпинистки способности и аз въобще не виждам как най-обикновени туристи ще го направят :lol: , та дори и цяла седмица да имат за това. Хахаха.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Не трябва алпинистка техника, само ходене си е, по едни инкски пътеки, даже със стълби (то са предимно стълби де). Абе не е толкова страшно. Аз съвсем не съм спортна натура, пък не ми се опря (но пък обичам планините).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може и до входа да се иде пеш. От центъра на пуеблото до входа на комплекса го взехме пеш за по-малко от час, като стигането до началото на пътеката беше почти една трета от времето.

post-2149-0-60302400-1438161514_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това за пеш до входа го гледахме ама ще пропуснем да не окапем в началото.

Умувам дали ако се хване влака в 06.10ч. от Оланта ще стигне времето и за катерене на планината, ако гоним обратен влак в 14.55 ч.

Спането на отиване твърдо ще е в Олантайтамбо за да имаме време да го разгледаме добре.

Връзка към мнение

Не ми се струва много вероятно. На касата за билетите ни казаха, че трека е около 3 часа, което и ни отказа. Само с разглеждането на руините се върнахме в пуеблото около 14.00 часа, а влезнахме нейде към 08.00 сутринта. Вие ще пристигнете в Мачу Пикчу Пуебло около това време, тепърва ще трябва да се транспортирате до комплекса ... 

Редактирано от SMSIX
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да , ясно. То може и по-късен влак де -към 17.00 , но гледам да се доберем до Куско в по-човешки час :)

Предполагам докъм 09.00 ще сме влезли в руините.

Автобусите ги дават на всеки 15-ина минути.

Не съм поглеждал жп гарата близо ли е до мястото откъдето тръгват автобусите ?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.