Прескочи до съдържание

Хайде, малко да си поговорим за Перу


vesi

Препоръчани мнения

Ние сме тройка ама в тва нещо не влизам. Неее !!! :)

Eee, пък и ти - какво по-хубаво от тройка  високо над красивата долината  в окачена на скалите стъклена спалня?!? :P

Че това си е преживяване за милиони, бре! :biggrin:  Ще има да разказваш на внуци и правнуци!

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Септември не е лошо, няма да вали, но всичко е кафяво, а не зелено

Е, явно няма да има пълно щастие....евтини билети, да не вали и да е зелено :) .

 

Някой дали е бил в Перу през септември, за да каже колко кафяво ще е там? Не знам доколко нещата са еквивалентни с Андите в Аржентина, но там през тяхната есен си беше напълно зелено за разлика от растителността в Буенос Айрес, която беше в есенни цветове. Но пък и в Перу ще е зима.

 

Изгледът към Мачу Пикчу може ли да се види с билетите за тази забележителност или си трябва билет и за изкачване на Уайна Пикчу?

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

...

Изгледът към Мачу Пикчу може ли да се види с билетите за тази забележителност или си трябва билет и за изкачване на Уайна Пикчу?

 

За кой точно изглед към Мачу Пикчу иде реч? Ако е този: 

 

https://lh3.googleusercontent.com/Ib3ZL5xHgMV3IqnmgCbHy1FmwANx2t62o5BYDW7P01M=w1331-h891-no

 

Не е нужно да се качвате на Уайна Пикчу, защото той е на снимката :)

За неговото качване е почти задължително предварителното закупуване доста по-рано, т.е. трябва да знаете точната дата на която възнамерявате да го посетите. Ние не можахме да се вредим, тъй като програмата ни не беше ден по ден, а което както дойде в завиимост от метеорологичните условия най-вече. Има възможност за тричасов трек в Мачу Пикчу Маунтин, за който не е необходима предварителна резервация

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно този изглед имах предвид. Всъщност от къде се вижда тази гледка ?

Явно още доста имам да прочета докато спра да питам глупости :) . Явно беше, че не е от Уайна Пикчу, след като това е върхът, който се вижда. 

 

Този трек, за който говориш Мачу Пикчу Маунтин се прави след като влезеш с билета в Мачу Пикчу или за него трябва да се предвиди друго време? т.е. не е свързан с посещението.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Това се вижда малко след като се влезе през портала. Мачу Пикчу Маунтин е свързан с посещението. Влизате, разглеждате основния комплекс и след това (а може и преди разглеждането) да идете на трека

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Благодаря за инфото.

Това се вижда малко след като се влезе през портала. Мачу Пикчу Маунтин е свързан с посещението. Влизате, разглеждате основния комплекс и след това (а може и преди разглеждането) да идете на трека

 

Понеже се спряхме на варианта да преспим в Уакачина и с организиран трип да се придвижим сутринта до Паракас за лодките до островите и след това обиколка на пустинята и крайбрежието в Паракас, можеш ли да препоръчаш хостел/хотел в Ика, както и тур агент за такъв трип?

Направи ми впечатление, че в трипадвайзер и тук говорите за едни цени, а всички сайтове на тур агенции, които изнамерих в нета дават други, определено баснословни цени.

Връзка към мнение

Няма смисъл да спите в Ика. Уакачина е на около 5-6 км от автогарата на Круз дел Сур. Таксито беше нещо от сорта на 10 слънца. Не бяхме запазвали предварително. Таксиметраджията ни остави пред един хостел, цената ни се стори разумна (80 слънца за двойна стая) и останахме директно там. За по-високите цени в сайтовете, предполагам, че причината е, че са насочени към платежоспособния западен турист. Вие ще сте в края на силния сезон и предполагам, че няма да има проблем да намерите места

 

PS: Хостела се казваше Casa de Arena

Редактирано от SMSIX
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз говорех по скоро са някой, който прави организирани трипове до островите Баестас. Те са с много надути цени в нета.

Вчера, ти говореше за цена около 20 долара, която е непостижима в нета.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Ами туристическата агенция в която влезнахме беше близо до хотела. Не знам дали имат сайт в нета (не си спомням и името на агенцията, влезнахме повече с идеята да си вземем автобусни билети за Куско). Екскурзията струваше 90 слънца за двама души и после на пристанището трябваше да платим някаква такса от по още 12 слънца. По принцип в самия хотел предлагаха някакви пакети, като предлагаха и доста добри отстъпки от цената на нощувката ако избереш някоя от опциите.

Иначе за екскурзийката до островите ви взимат рано сутринта от хотела и ви връщат обратно най-късно в два часа следобеб и от там кратка почивчица и се отправяте на мероприятието с бъгитата (това го пропуснах и не мога да дам инфо за него). С други думи няма какво толкова да го мислите :), на място ще го натъманите. Опции има много и там ще изберете най-изгодния вариант

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като влезнеш на МП, хващаш наляво и нагоре, диагонално. Оттам се открива чудна гледка към цялото МП.

За мен лично, УП е излишно катерене, ако разполагаш с един ден само.

Виж, ако са два, си заслужава гърченето по каменните стълби. Имаше диви ягоди по наше време. Беряхме ги директно а уста:), понеже ни бяха пред устите...:) баси и стръмнините...

И си носете вода. Там няма, а много върви.

Няма и кенефи. Така че - изпразнени откъм...течности и консистенции разни:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за практическата информация, много ми е полезна.

 

Имам нужда и от съвет, дали трябва да закупим автобусни билети за преходите между градовете или това може да бъде направено и на място? Имаме два нощни прехода и е хубаво да се снабдим с VIP седалки, за да можем да поспим, та се чудя дали да ги закупим предварително? Преходите са Пуно-Арекипа и Арекипа-Ика и искаме да пътуваме с Крус дел сур.

Връзка към мнение

По мой впечатления, автобусите в Перу се делят на три групи:

  1. Автобуси за къси разстояния - не особено комфортни
  2. Автобуси за среднодълги разстояния - двуетажни, първия етаж е с повече комфорт, но разликата не е голяма - седалките са по-широки, разстоянията между редовете е по-голямо, но наклона не е по-голям от тези на втория етаж (мисля че е все 160°), индивидуални екрани и други глезотийки
  3. Автобуси за дълги разстояния - всичките седалки са като на първия етаж в горната точка

Тези преходи бих причислил към 2-рата група. Според мен разликата между VIP-a и горния етаж не бих казал че е съществена. Ако се доберете до места на първия ред на втория етаж, с панорамен изглед през прозореца, ще е може би и по-удобно. Тези места свършват най-напред :).

Ние бяхме през Април и началото на Май, демек не особено силен сезон, та беше достатъчно два, максимум три дни по-рано да се вземат билетите за да хванеш хубави места

Редактирано от SMSIX
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние пътувахме с Круз дел Сур нощните преходи. Цената за първия етаж беше по висока, но определено си заслужава. Седалките са широки, има разстояние, падат назад много повече от обикновените. И наистина може да се спи :)  Ако си на първият ред на втория етаж може и да е ОК, но лично на мен ми става кофти по завоите, а горе се усещат много повече. Все пак всеки си преценява :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

VIP-a беше върха.

Не бях се качвал на по-удобен автобус - разстояние между предния, почти лягаща назад седалка, кислородни тръбички за всеки отгоре, слушалки...абе глезотия голяма.Разликата с обикновения беше 10 долара. Определено го препоръчвам.

Но....говоря за Куско-Пуно. Дневна 380 километрова екскурзия включена в цената. Страхотна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

VIP-a беше върха.

Не бях се качвал на по-удобен автобус - разстояние между предния, почти лягаща назад седалка, кислородни тръбички за всеки отгоре, слушалки...абе глезотия голяма.Разликата с обикновения беше 10 долара. Определено го препоръчвам.

Но....говоря за Куско-Пуно. Дневна 380 километрова екскурзия включена в цената. Страхотна.

 

Ние също сме планирали този преход с автобус, като част от туристическо пътуване. Със спирки и разглеждане на неща по пътя. Не знам Стенк къде го беше намерил. Даже не знаех, че и там има избор на седалки. Мислех, че си е фиксирана цена. Имаш ли линк, на това което ти си ползвал?

 

П.П. Със Стенк сме писали едновременно.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение
Точно.

И не си купувайте CD-тата за забележителностите, които ще ви предлагат навсякъде за HD, вкл. и в рейса и тем подобни глупости. Лъжат. Стари записи на VHS:)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

За мен - един цял ден. Точно. И задължително от супер рано сутринта, преди изгрева.

Мястото е магнетично. Има много за разглеждане, площта е немалка също, спиращите дъха места - десетки.

Повече от един пък е много. Тогава бих включил Уайната

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Към 4-6 часа може би... Ние с изкачването до върха, слизането надолу до някакви храмове (до които не стигнахме) и почивки си уплътнихме един ден без да ни е скучно. Хората го правят с транспорт от Куско сутринта и обратно вечерта, тоест би трябвало да е ок, но тогава уцелваш най-големите тълпи.

Ако спите в пуеблото, разгледате от сутринта рано и вечерта може да хванете последния транспорт към Куско (по-добре да сте там рано сутрин, отколкото следобед, особено на портата на слънцето (или пумата беше, не помня)).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Знаете ли дали с билета за Мачу Пикчу се допуска само едно влизане или в рамките на деня може да се влиза и излиза?

Въпросът ми е с оглед думите на Сънчо, че вътре няма тоалетни. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.