Прескочи до съдържание

Хайде, малко да си поговорим за Перу


vesi

Препоръчани мнения

A , разбира се. При относителната несигурност на нискотарифните , а и допълнителните такси и ограничения аз бих заложил на традиционните за такива важни полети. Затова и написах грубо до 250 евро разходи за позициониращи полети и хотел.

Аз никога не съм се интересувал за Перу  , но  щом си ги проучвала как вървят нормалните полети дотам ?

Предполагам от Испания е традиционно най-евтино или греша ?

 

Примерно за Бразилия съм установил , че традиционно най-евтините полети са от Италия , а не Португалия , което е странно  :rolleyes:

Да, за Южна Америка обикновено е най- добре през Мадрид, а оттам с ЛАН за октомври ми излезе цена Мадрид-Лима - 1536 USD или 1129 евро. Ама някой път има и прИмоции и може да се лети и за по- малко.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Примерно за Бразилия съм установил , че традиционно най-евтините полети са от Италия , а не Португалия , което е странно  :rolleyes:

Миналия месец и аз най-после го разбрах това :lol: с билета за първото ми летене до Сао Пауло.  Все пак беше точно навреме. Иначе сега щеше много да ме е яд. :)

 

Твоята цена в другата тема излезе и при мен същата за другия ми полет след това само до Бразилия, само че с тръгване от Копенхаген, и връщане в Мюнхен (полети със SAS и Luftwaffe). Плюс 200 Е за довеждащите полети/автобуси. Около 600 Е общо до Бразилия от тук, мисля че е ОК като цена за днешно време.  :P

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ей точно това ще търся и аз, но през юни, 2015 г. Дори бих предпочел престой от няколко дни в Амстердам на отиване или връщане...

 

ПП: Нали каза, че пътувате с французите? Нещо не виждам "френска връзка" в полетното разписание?

Приемате ли и други пътешественици за компания?Аз малко се притеснявам да пътувам самостоятелно,но виждам че вие имате повече опит и ако не е проблем с удоволствие бих се присъединила...

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

За периода- и ние бяхме от 1 март до 23 март и времето беше чудесно :) Мисля, цените септември, бяха доста по- високи (заради сезона). 

Относно полетите- миналата година, към края на август, излизаха цени с ЛАН около 500 евра (а дали не бяха долари?), но с прекачване в Маями, което нас никак не ни устройваше, предвид и необходимостта от визи в този случай. Билетите, които взехме бяха около 600-650 евра (октомври) с ЕрЕвропа- Мадрид -Лима- Мадрид. Между другото, април-май, някъде ми попаднаха цени около 300е, но при вече минал полет, не се загледах дори и с коя компания беше

Полета на линиите беше 70 долара (с леко пазарене), но пак повтарям ние ходихме "извън сезона" и на доста места сумите, които плащахме бяха доста по- ниски от обичайно (друг пример бяха и бъгитата в Ика, с нормална цена 75 сол за такива с по 10 места, а ние с 2-местни платихне 40 сола)

Редактирано от vesi
Връзка към мнение

Странно защо , но понеже търсенията на посочените по-горе полети бяха запазени в браузера ми и проверявайки днес цените за 2015-та са паднали с по 66 евро ... чудна работа  :rolleyes:

 

 

Варианта BCN-LIM / LIM-BRU пада на 474 евро.

post-140-0-00928500-1406112672_thumb.jpg

 

 

 

 

Варианта BCN-LIM / CUZ-BRU пада на 502 евро.

post-140-0-88998400-1406112665_thumb.jpg

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Нещо не е така :unsure: По каква логика, билетът Мадрид-Лима е по-скъп от този - Барселона-Мадрид-Лима? И съответно - Лима-Брюксел, ама пак със стоп в Мадрид?

Връзка към мнение

Нещо не е така :unsure: По каква логика, билетът Мадрид-Лима е по-скъп от този - Барселона-Мадрид-Лима? И съответно - Лима-Брюксел, ама пак със стоп в Мадрид?

 

Това сме го бистрили доста .  Тук  конкретно става въпрос за error fare и явно се губят част от таксите по маршрута. Колкото по-сложен , толкова повече възможности за грешка. Много хора по света им е хоби да ровят и изнамират подобни вратички ,  като постоянно изникват подобни оферти за нанякъде. Тук са успели да надхитрят системата с тръгването от Барселона и връщане в Брюксел , което "разстройва" тарифите   :)

 

В нормалния случай  когато няма грешка много често полет да кажем :

 Милано-Мадрид-Лима-Мадрид-Милано с Iberia ще е по-евтин отколкото полет Мадрид-Лима-Мадрид.

Причината е , че испанците така или иначе ще си платят колкото им поискат за директен полет , но италианците имат и друг избор , та ниската цена е тази с която Iberia привличат транзитни пътници. Това го правят всички авиокомпании.

 

По подобен начин полетите на португалската TAP към Бразилия са по-евтини ако летиш от Италия , отколкото ако летиш от Португалия въпреки , че и на отиване и на връщане полетите от Италия имат стоп в Порто или Лисабон.

Никой португалец разбира се няма да си вдигне задника да иде до Италия за да  хване по-евтиния полет към Бразилия , а и разходите по това напълно обезмислят такива тънки сметки.

За странични пътници като нас обаче е интересно и  като знаем подобни неща  може да планираме по-добре,

Редактирано от stenk
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря ти :) Тоест, да не търся навсякъде логика, ами да си проверявам наред. Имам още много да се уча от магеланците :drinks: :drinks: :drinks: Черпя по една биричка, на когото му се пийва.

Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

За магеланците, на които предстои посещение на Перу, ако сте с по-авантюристичен дух и още не сте си подсигурили нощувките  ;)  - ето още една идея :)

 

2.jpg?1436891283

 

3.jpg?1436891290

 

4.jpg?1436891297

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Въпросче към посетилите Huacachina.

 

Кога се провеждат бъгитата и "сноубординга" в пустинята? От гледна точка на температурите и евентуални изисквания за опазване на дюните, възможно ли е това да бъде организирано след 10 ч. сутринта или към 14-15 ч ?

Проблемът ни е, че пристигаме с автобуса от Арекипа около 9 ч. сутринта, а последния автобус за Паракас е в 19 ч. Ако останем да преспим там първият автобус, който пристига в Паракас на другата сутрин ще бъде към 8.30 ч. и е вероятно лодките за островите вече да са заминали.

Въобще чудя се и дали има някой да е ползвал такси Паракас -Huacachina, за да имаме яснота за цената и евентуално дали това е вариант.

 

Също така има ли къде да оставим багажа, докато се мотаем из дюните?

 

Като цяло навързахме програмата с транспорта, ама това нещо ни се явява голям препъни камък. :(  Някакви идеи?

Връзка към мнение

Като цяло такситата не са скъпи и ако сте 3-4 човека да запълните колата и да не чакате, ще ви излезе доста изгодно. Там и без това няма таксиметри, а са на фиксирани цени и договорка. Има си таксита, които чакат около автогарата и заместват и междуградските автобуси срещу съвсем малко повече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

150-180 сола го четох в трипъдвайзера.

Това ще рече по 60 сола на човек или 30 лева (по курса, зададен от Сънчо :)  2:1) или 17 долара.

Инфото за стойността на билета Ика-Паракас сочи цена 9-17 долара в зависимост от вида на седалката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако преспите в Уакачина, има възможност за организирано от агенция пътуване до Паракас с разглеждане на островите. Беше около 20$ с включена пристанищна такса, която се плаща отделно. Взимат ви от хотела в Уакачина и има възможност, ако няма да се връщате обратно в оазиса, да ви оставят където искате. Бусчетата тръгват сутрин рано и сте таман навреме за лодките

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За магеланците, на които предстои посещение на Перу, ако сте с по-авантюристичен дух и още не сте си подсигурили нощувките  ;)  - ето още една идея :)

 

2.jpg?1436891283

 

3.jpg?1436891290

 

4.jpg?1436891297

Намират се на пътя Оянтайтамбо - Акуас Калиенте (по маршрута за Мачу Пикчу), от влака се виждат.

Ама си е и бая страшничко, особено за такива като мен, със страх от високото. Водят ги за младоженци или влюбени. Не мога да си представя чак такава любов. Еле пък ако трябва и да я консумирам. Тц :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Нашето бъги и сендбординг бяха точно следобед около 14-17 часа по спомен. Вечерта си взехме автобуса за Наска. На всички автогари, дори и най-малките като паракаската например, имаше място за оставяне на багажа. Та като пристигнете мятате чантите, правите си програмата и после преди да се качите на буса си ги взимате. За Хуакачина няма проблем да пристигнете, да се разходите из дюните и оазиса и после да хванете транспорт до Паракас. Ако имате време силно препоръчвам и тура в паракаската пустиня, много е красиво.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Намират се на пътя Оянтайтамбо - Акуас Калиенте (по маршрута за Мачу Пикчу), от влака се виждат.

Ама си е и бая страшничко, особено за такива като мен, със страх от високото. Водят ги за младоженци или влюбени. Не мога да си представя чак такава любов. Еле пък ако трябва и да я консумирам. Тц :)

Ние сме тройка ама в тва нещо не влизам. Неее !!! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нашето бъги и сендбординг бяха точно следобед около 14-17 часа по спомен. Вечерта си взехме автобуса за Наска. На всички автогари, дори и най-малките като паракаската например, имаше място за оставяне на багажа. Та като пристигнете мятате чантите, правите си програмата и после преди да се качите на буса си ги взимате. За Хуакачина няма проблем да пристигнете, да се разходите из дюните и оазиса и после да хванете транспорт до Паракас. Ако имате време силно препоръчвам и тура в паракаската пустиня, много е красиво.

 

Ами отделили сме цял ден за Паракас, така че би трябвало да имаме време и за тази пустиня. Доколкото успях да разбера разходката с лодка до островите е около 2 часа. А иначе гледах и снимки от крайбрежието на Паракас и изглеждаше супер приятно място.

Теди, тъй като си била и в Паракас и Уакачина, какво би препоръчала - нощувка в пустинята или след активностите там, да хванем автобуса за Паракас. Така или иначе имаме още една нощувка в Паракас.

Явно, че каквото и да решим, имаме възможност да направим активностите в пустинята и лодките до островите, така че изборът ни би следвало да се основава на това, къде ще ни е по-приятно да прекараме повече време.

Въпросът ми е и към всички, които са били и на двете места.

 

Ние сме тройка ама в тва нещо не влизам. Неее !!! :)

Е ти се изказа :lol: . Не сме тройка, а сме трима. :P  Иначе може да се наложи да обясняваме, че не сме шведи. ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ще се включа и аз. Ние бяхме за няколко дни в Хуакачина и от там направихме тур за Паракас и островите Баестас. Спомням си как събирахме туристи от хотелите в Писко. На мен много ми хареса в пустинята и препоръчвам първо повече дни в Хуакачина. Това преди 10 години, надявам се да не се е променило нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еми, ако си сигурна, че няма да изтървеш тура до островите, останете за 1 нощувка на Хуакачина. Вечерта може да се качите на някоя дюна около оазиса за залез или нещо подобно. На мен всичко що е пустиня ми е голяма слабост. Залезът в Паракас също беше приказен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.