Прескочи до съдържание

бързи въпроси Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

Може ли в 1 ден да се види Кралския дворец и следобед да се отиде до Толедо и има ли смисъл?

 

Според мен - трудно, ако ще гледате двореца вътре, а не само вън. Принципно за Толедо, казват че е един ден (цял).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Леси, не знам дали е възможно, но не го комбинирайте по този начин. Толедо е прекрасен град и после ще съжалявате, че сте имали малко време за там. Ние бяхме цял ден и една нощ и ни беше малко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здрайвете май месец и аз ще отида до Мадрид за 4 нощувки с РаянЕър.

Планирам:

Ден 1: Мадрид

Ден 2: Толедо. Гледам че влаковете бързите са за около 30 мин около 20 евро някъде двупосочно. С автобус колко излиза като път и за пари.

Ден 3: Колебая се дали да не отида до Сарагоса и да се върна същия ден. Автобусите са около 3-4 часа в едната посока и ще излязат около 20-25 Евро. Влаковете са за  1 ч и 30 но най-ветиното което можах да намеря за мойте дати (промо билето ако ги взема сега са около 50 Евро отиване и връщане което е доста). Но между тях има около 13 часа (пристигане в 7 и тръгване в 20: 30) което ми се струва за твърде много време в Сарагоса, имали какво да се прави толкова време (друг вариант е да отида в автобус и да се върна с влак).

Ден 4: Или да отскоча до Сеговия или да се шлая из Мадрид. Струва ли си да се бие път до там

Искам като цяло да ми излезе бюджетно (Есента ще съм в Китай), но като гледал нощувките не са евтини а ще пътувам сам и се притеснявам от това да спа в Хостел.

Връзка към мнение

Мадрид-Толедо с автобус е по-евтино отколкото с влак, пътя е 1 час в посока.

1 ден в Мадрид е крайно малко.

 

Не знам защо си избрал да ходиш до Сарагоса, има по-близки и интересни места, примерно Саламанка.

Ако ще е толкова далеч, по-добре Валенсия пред Сарагоса.

 

Никой не може да ти каже дали си струва да се бие път до Сеговия, виж какво има и си реши има ли смисъл да ходиш.

Връзка към мнение

Сеговия е малко градче , силно туристическо и там се подготви да има тълпа от туристи.

Пътуване с влак от Chamartin station ( по-скъпата версия -13-20 евро, но пък по-кратка, и пристигане на гарата в Сеговия от която пак бус или такси до града) или с автобус за 8 -10евро , който спира на центъра.

Неща за гледане - Акведукта, и стария град , в началото на който е катедралата , а в края - Замъка Алказар.

Приятно градче, но аз лично бих останала и четирите дни в Мадрид ( много го харесвам този град)  :)

 

ПП. Сеговия може да похапнеш при Таня и Пешо - страхотни хора с магазинче с топла витрина . Готвят вкусно.

Редактирано от funny
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Колко са нощувките? В  Испания (и Португалия) е пълно с Hostals, които предлагат самостоятелни стаи, с баня на етажа и цените са много ниски.

Сеговия е много хубаво градче (на мен ми харесва повече от Толедо)

Автобуси виж на alsa.es

Връзка към мнение

Почнах да се разколебавма за дей трип до Сарагоса освен една катедрала май няма какво друго да се види.

За такива мнения изключваме от форума. Майтап си правя, но само за изключването.

Сарагоса напълно си заслужава.

 

DSC_6954.JPG

 

DSC_6990.JPG

 

 

DSC_7051.JPG

 

DSC_7068.JPG

 

DSC_7066.JPG

 

DSC_6947.JPG

 

Но не бих я препоръчала да се посещава от Мадрид, по-скоро от Валенсия.

 

От Мадрид съм правила еднодневни екскурзии до Толедо, Alcala de Hernares, El Escurial, Avila, Salamanca, Segovia, Toledo, Aranjuez, дори Cuenca, но последното е много път.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

 

Сарагоса напълно си заслужава.

 

Страхотни снимки, Childish! Бравос :) Аз си купих нов фотоапарат, но не е доставен още, ще видя какви ще ги докарвам ;) Твоите много ми харесват, какъв е апарата?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Страхотни снимки, Childish! Бравос :) Аз си купих нов фотоапарат, но не е доставен още, ще видя какви ще ги докарвам ;) Твоите много ми харесват, какъв е апарата?

Благодаря. Фотоапаратът е архаичен Nikon D70.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За съжаление цените на тази услуга скочиха драстично по летищата в Испания.

В момента на летището искат по 6 евро за куфар (без значение малък или голям) за 2 часа и по 10 евро за 2-10 часа.

Ако е много голям с общ сбор от страните му над 210см е още по-скъпо.

Хубавото е, че работи 24 часа.

 

Има по-евтини варианти из Мадрид, примерно на улица Jardines 11, която е до метро Gran Via.

 

https://www.lockandbefree.com

 

Лошото при тях е, че работят от 09-21 часа.

С подобно работно време са и другите по-евтини варианти в Мадрид.

 

С две думи зависи по кое вече ще си там.

Последния път когато бях транзит не оставих куфара никъде, та и това е вариант.

Изключително ценна информация, благодаря! Ние ще бъдем в Мадрид само за един ден и докато отидем до квартирата да си оставим багажа, то половината ще мине. Само не мога да се ориентирам дали това място е удобно като идваш от летището т.е. да е достатъчно централно..? Гледам го на картата и ми изглежда да е, но все пак да попитам :-)

Имам и друга питанка. Кой аквариум е по-добър - барселонския или лисабонския? Ще посетим и двата града с детето и предполагам, че ще му е интересно. Аз лично не съм фен на експлоатацията на животни и сигурно бих го пропуснала, но малката ще се радва. Търся също и съвет - в Барселона ще сме 6 дни. Нещо по-интересно наблизо и достъпно без кола, като се има предвид, че ще влачим и 5-год. дете с нас? Монтсерат заслужава ли си?

Връзка към мнение

На мен лисабонския аквариум ми хареса много повече от барселонския, а и мисля, че е доста по-голям.

Има ли подводно тунелче като в барселонския? :-))

Връзка към мнение

Здравейте ,имам проблем с билетите за зоологическата в Мадрид -поръчахме ги онлайн видях ,че от картата са взети парите ,но нямаме пратено потвърждение или билети на имейла.От там сагата започна с опит да пишем имейл, но всеки път ме отхвърля заради пощенския код,пробвахме да звъним, но се включва гласова поща на испански, от което нищо не разбираме  .Какво да правим-съвети ? Заминаваме в петък...

Връзка към мнение

Когато ги плати, не ти ли показа потвърждение на екрана или пък грешка? Не виждам да е споменато какво точно е станало веднага след плащането.

Как си взе билетите, като и там искат пощенски код?

 

 

Сега пробвах да пиша мейл от формата на сайта им.

Дава грешка, какъвто и код от България да се напише, хем излизат градовете ни от падащото меню.

В Испания кодовете са с 5 цифри и пробвах да сложа една нула пред българския код и хоп полето стана зелено и го прие.

 

Сложи си една нула и пращай мейл, предполагам, че няма да имаш проблеми с билетите на място, ако дадеш същите данни с които си ги купил

 

 

Гледам, че имат и фейсбук и имат "висок отклик на съобщенията", та може да пробвате и там.

Връзка към мнение

Огромно БЛАГОДАРЯ!Сложих нулата прие всичко ,отговориха и пратиха билетите ,така че всичко е на ред :ok: ! Сега ще взимаме билети от renfe ,почвам с ориентацията до апартамента ...И пак благодаря!

Връзка към мнение

Здравеъте, както бях писала по рано във връзка с друг въпрос, имам цял ден между двата ми полета в Мадрид и мислих да обиколя града. После се усетих, че се пада на 1 Май и няма да работят музеи, забележителности и т.н. и се чудя дали заведения, магазини, молове и най-важно гардероба за багаж ще рабоят? Някои има ли информация?

Връзка към мнение

Повечето молове ще са затворени. 

http://www.enterat.com/ocio/centros-comerciales-abiertos-festivos-madrid.php

Кръчми ще има отворени  със сигурност.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 31.03.2017 г. в 10:22, bad kid каза:

Аз препоръчвам Жирона, далечко е (и към 9 евро мисля, че е бавния влак), но градчето е страхотно!

Жирона е интересен град, особено старата част. Ето малко снимки

 

SDC10884.JPG

SDC10886.JPG

SDC10851.JPG

SDC10876.JPG

SDC10904.JPG

SDC10935.JPG

SDC10941.JPG

SDC10969.JPG

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте, организирам едно море на майка ми и баща ми във Валенсия и имам малко питанки. Пътува се с Ryanair и полетът пристига в 19:10. Според вас възможно ли ще е да хванат Renfe в 19:55 само с ръчен? А, ако го изпуснат, възможно ли е да се презавери билета, ако е закупен онлайн и въобще има ли смисъл от онлайн закупуване? Дали има друг удобен и сравнително евтин превоз? Как е транспортът в самия град? Има ли удобен до плажа? Притеснявам се много, защото не говорят никакав език, които би им влезнал в употреба и искам да им го улесня максимално. Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.