Прескочи до съдържание

бързи въпроси Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

Не съм ползвал метро там, но от това което пише се вижда, че е по-добре да се вземе Боно за 10 пътувания за 20евро. Плаща се и самия билет-боното 1евро за картонен и 2 за пластмасов.

Това което не виждам е, дали с това Боно трябва да се плаща допулнителната такса за летището.

Има два вида автобуси, като втория е най-евтиния вариант за предвижване, ето тук.

http://www.valencia-cityguide.com/tourist-information/transport/transport-from-the-airport-to-the-city.html

 

С такси е 20-25евро

Връзка към мнение

Не съм ползвал метро там, но от това което пише се вижда, че е по-добре да се вземе Боно за 10 пътувания за 20евро. Плаща се и самия билет-боното 1евро за картонен и 2 за пластмасов.

Това което не виждам е, дали с това Боно трябва да се плаща допулнителната такса за летището.

Има два вида автобуси, като втория е най-евтиния вариант за предвижване, ето тук.

http://www.valencia-cityguide.com/tourist-information/transport/transport-from-the-airport-to-the-city.html

 

С такси е 20-25евро

Благодаря!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой има ли представа има ли религиозни процесии на Великден(или дните около него ) в Севиля или област Екстрамадура(Мерида,Бадахоз).И изобщо как минава този празник в Испания?

Работят ли магазини,банки,кафенета,ресторанти в дните около празника?

Има ли нещо по-особено което бихте преопоръчали за гледане.(в Андалусия и Екстрамадура)

М/у другото през 2017г Великден съвпада като дата за католици,протестанти и православни(за старостилците грузинци не знам 100%:-)))..)

Връзка към мнение

Има да, в цяла Андалусия. Semana Santa в Севиля е светвно известна. Пускам линк, защото там не съм бил, само в Бразилия

http://spainattractions.es/easter-spain/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли представа има ли религиозни процесии на Великден(или дните около него ) в Севиля или област Екстрамадура(Мерида,Бадахоз).И изобщо как минава този празник в Испания?

Работят ли магазини,банки,кафенета,ресторанти в дните около празника?

Има ли нещо по-особено което бихте преопоръчали за гледане.(в Андалусия и Екстрамадура)

М/у другото през 2017г Великден съвпада като дата за католици,протестанти и православни(за старостилците грузинци не знам 100%:-)))..)

Големите магазини имат  само 1 почивен ден. Кръчми винаги има отворени. Банките може да имат и 2 почивни дни.

Не разбрах питането ти по въпроса дали има нещо интересно за гледане в Андалусия и Екстрамадура, това за Великден, като процесии или изобщо за областите?

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Големите магазини имат  само 1 почивен ден. Кръчми винаги има отворени. Банките може да имат и 2 почивни дни.

Не разбрах питането ти по въпроса дали има нещо интересно за гледане в Андалусия и Екстрамадура, това за Великден, като процесии или изобщо за областите?

 

Освен процесиите в Севиля дали нещо друго си заслужава да се види в района(не става дума за музей,катеддрали-били сме,видяли сме ги).Нещо интересно в Херес,Кадиз,Мерида,Касарес,Трухильо,...

Връзка към мнение

В Трухильо бях пред 2-3 години на път за Португалия, няма нещо кой знае какво за което да си струва ходенето, ако е по път става.

Касерес и Мерида не си струват специално ходене.

Херес и Кадис си струват посещението на 100%, ако не сте били там.

Бадахос макар да не се води за нещо интересно също не е зле.

От селата, ако сте фенове на хамоните, Хабуго.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой летял ли е с Canaryfly? Опитвам се да съчетая Тенерифе и Лансароте за 9 дни, но припряността ми пречи да разбера на какъв багаж имаме право. Пътуваме само с ръчен, но с нормален размер, а при тях е като на уиз. Но мисля, че имаме право на чекиран до 23 кг, включен в цената и в краен случай може да се прежалим да си чекираме раниците. Та... някой има ли готов отговор?

Връзка към мнение

Те са както Binter Canarias, самолетите са малки и имате право на чекиран и ръчен багаж. Дават вода и вафли в самолета.

Ако ръчния не е много малък го пускайте долу

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Те са както Binter Canarias, самолетите са малки и имате право на чекиран и ръчен багаж. Дават вода и вафли в самолета.

Ако ръчния не е много малък го пускайте долу

 

Благодаря! После си пишеше ясно при запазването, но аз да си питам. Цената е с почти 50% отстъпка, ако си жител на Канарите или успееш да излъжеш rumbo.es. 

Връзка към мнение

Цената е с почти 50% отстъпка, ако си жител на Канарите или успееш да излъжеш rumbo.es.

 

И на място цените на входове за забележителности, транспорт са с подобно намаление за резиденти. Искат да се представи някакъв документ (Александър би бил по-точен какъв), но дано не ви изненадат неприятно на чек ин ако сте успели да излъжете системата ;) Редактирано от Сю_
Връзка към мнение

Има да, в цяла Андалусия. Semana Santa в Севиля е светвно известна. Пускам линк, защото там не съм бил, само в Бразилия

http://spainattractions.es/easter-spain/

А след  Semana Santa идва и Feria de Abril. Добиваща все по-голяма популярност през последните години и сред чужденци, освен че е наистина грандиозен празник за местните. Последно правиха местен референдум, дали цялата седмица на Ферията да бъде почивна за Севиля. С голямо мнозинство гласувалите посочиха положителен отговор. Само жителите на двата квартала, където се провежда празника, бяха дали негативен отговор. По разбираеми причини :D

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Забравете за намалението за местни. Румбо дава 22е евро с Маестро.

 

Ами ние ги купихме за 12 евро през rumbo.es. При това май ми е 5 и 6 плащане с това маестро за 3 месеца в rumbo и почвам да се чувствам късметлия  :)

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

Ами ние ги купихме за 12 евро през rumbo.es. При това май ми е 5 и 6 плащане с това маестро за 3 месеца в rumbo и почвам да се чувствам късметлия  :)

12 евро  в посока предполагам, като за не ресиденти.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Искам да попитам хората, пътували скоро до Валенсия, дали могат да ми препоръчат някой местен, както се казва автентичен, а не просто туристически ресторант там. Или пък заведения, в които има обедно меню - на принципа плащаш определена сума и опитваш от всичко, което харесаш.

Интересува ме също как може да се посрещне Нова година във Валенсия на открито - сцени, програма, фойерверки и т.н. :)

Връзка към мнение

Надникнах при испанските магеланци и видях тема за хапването във Валенсия. Ще изброя няколко места, които се препоръчват.

Основно в този град се яде паея и производните й, както и фидеуа. Да не забравите да пробвате орчата-horchata!

 

La riua

Bodegón de la sarieta.

Casa ángel

Alqueria de Pou

Alqueria del Brosquil

El porton

Casa carmela -Malvarrosa

 

За тапас

 

La rentaora

El León

El olivio

La pilareta

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Все по-често в централната част на Мадрид има ограничение на циркулацията на автомобили според това дали номерата им завършват на четен или нечетен номер, последното е от преди седмица.

Свалиха още ограничението на най-вътрешното кръгово М30 с по 3-4 ленти в посока на 70км/ч..

Все по-трудно и неприятно е да се кара кола там.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

От днес до 18 април, за 83 дни ще бъде затворена цялата линия 8 на метрото в Мадрид.

Това е линията, която свързва летището с града.

 

Пускат се три автобусни  линии с общо 20 автобуса, които ще свързват  спирките по линията.

SE2 ще свързва Т1-Т2-Т3 с Mar de Cristal, от където може да се продължи с метро.

SE4 от Т4 до Mar de Cristal.

SE3 не е нужен на туристите и не свързва летището.

Ето маршрута на линийте.

 

https://www.metromadrid.es/export/sites/metro/comun/Linea8/Documentos/SERVICIOESPECIALAUTOBUSES.pdf

 

Ще се движат на всеки 6 до максимум 10 минути  и ще са с работното време на метрото от 06:00 до 01:30.

 

Не е нужно да си купувате билет, автобусите са безплатни.

 

От цялото неудобство се спестяват допълнителните такси на летището от 3 евро на човек в посока.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, на мен също ми предстои пътуване и имам престой от близо 10 часа в Мадрид през деня. Изчетох цялата тема и наистина благодарности за полезната информация. Само да попитам някой знае ли кяде мога да намеря шкафчета за заключване на багажа и колко струват? А къде ще са по евтини? Става въпрос за стандартен ръчен.
 

Връзка към мнение
На 14/3/2017 в 16:47, pepapopova каза:

Здравейте, на мен също ми предстои пътуване и имам престой от близо 10 часа в Мадрид през деня. Изчетох цялата тема и наистина благодарности за полезната информация. Само да попитам някой знае ли кяде мога да намеря шкафчета за заключване на багажа и колко струват? А къде ще са по евтини? Става въпрос за стандартен ръчен.

 

За съжаление цените на тази услуга скочиха драстично по летищата в Испания.

В момента на летището искат по 6 евро за куфар (без значение малък или голям) за 2 часа и по 10 евро за 2-10 часа.

Ако е много голям с общ сбор от страните му над 210см е още по-скъпо.

Хубавото е, че работи 24 часа.

 

Има по-евтини варианти из Мадрид, примерно на улица Jardines 11, която е до метро Gran Via.

 

 

http://lockandbefree.com/

 

Лошото при тях е, че работят от 09-21 часа.

С подобно работно време са и другите по-евтини варианти в Мадрид.

 

С две думи зависи по кое вече ще си там.

Последния път когато бях транзит не оставих куфара никъде, та и това е вариант.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За съжаление цените на тази услуга скочиха драстично по летищата в Испания.

В момента на летището искат по 6 евро за куфар (без значение малък или голям) за 2 часа и по 10 евро за 2-10 часа.

Ако е много голям с общ сбор от страните му над 210см е още по-скъпо.

Хубавото е, че работи 24 часа.

 

Има по-евтини варианти из Мадрид, примерно на улица Jardines 11, която е до метро Gran Via.

 

https://www.lockandbefree.com

 

Лошото при тях е, че работят от 09-21 часа.

С подобно работно време са и другите по-евтини варианти в Мадрид.

 

С две думи зависи по кое вече ще си там.

Последния път когато бях транзит не оставих куфара никъде, та и това е вариант.

 

Благодаря ти много! Работното време на това място ми пасва идеално, тъи като кацам в 9 сутринта и излитам в 8 вечерта :)

Връзка към мнение

Може ли в 1 ден да се види Кралския дворец и следобед да се отиде до Толедо и има ли смисъл?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.