Прескочи до съдържание

бързи въпроси Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

  • 3 седмици по-късно ...

Саламанка и Сеговия са ми любими градове в Испания, ако тръгнете рано, вероятно ще успеете да ги разгледате и 2-та за  ден

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

за един ден само до Саламанка??

 

Стават за ден, макар и леко зорно. Но Сеговия като цяло за мен е мястото. А за Саламанка - да си подготвен: астронавтът върху катедралата го сложиха преди двайсетина години, за да шашардисват туристите, че има мистерия с фигура на космонавт от 16-ти век. Просто mystery sells!  :biggrin:

 

Sculpture_of_astronaut_added_to_New_Cath

 

снимка: https://en.wikipedia.org/wiki/New_Cathedral_of_Salamanca

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

С кола до Сеговия и Авила за един ден или ,

с кола до Авила и Саламанка за един ден или,

за един ден само до Саламанка??

Правил съм за 1 ден Саламанка и Авила, с тръгване и връщане късно в Мадрид. Авила се вижда бързо.

Саламанка е много интересн град.

Дори само Саламанка си струва, ако закъснеете много.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Саламанка е като умалена Севия за мен.

 

Това наклони везните към Саламанка:-)).Ранното ставане за нас не е проблем. Надявам се 8 часа в града да са ни достатъчни.!!Сега изпадам в колебания ,рент а кар или влак??Горе-долу са на една цена,(2+2),но паркинг, влизане и излизане в Мадрид??

Връзка към мнение

Това вече не знам, вие ще прецените. Какво значи, че са на една цена? Само колата с билетите за влака  ли сравняваш   или калкулирате кола,  гориво, такси магистрала и т.н.?

Ако е първото аз не бих се занимавал с коли.

 

 

Погледни и автобусите, имат промоции и повече възможности като разписание.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Интересни глоби са измислили от тукашния КАТ, не че преди нямаше абсурдни, но сега съвсем, ще напиша някои от по-интересните и да внимавате!

 

-Каране с извадена ръка или лакет през прозореца.

-Каране без тениска или казано гол.

-Каране с джапанки, бос или с обувки с токове(тази е нова)

-За вискока музика в колата.

-За дискутиране с друг пътник!

-За държане на волана само с една ръка.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Интересни глоби са измислили от тукашния КАТ, не че преди нямаше абсурдни, но сега съвсем, ще напиша някои от по-интересните и да внимавате!

-Каране с джапанки, бос или с обувки с токове(тази е нова)

 

 

Ама то с токчета не може, боса не може, без тениска не може, това живот ли е :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, отново имам въпрос свързан с Мадрид кард и той е дали с нея може да се посети Сантяго Бернабеу?

В момента не, пише, че не е активен  обекта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За тези, които ще ходят скоро в Мадрид, 23 спирки от метро линия 1  са затворени за ремонт до 12 ноември.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не съм сигурна тук ли мога да питам за Лансароте или има по-подходяща тема за кратки въпроси, но да пробвам. Няма да пътувам аз, но се опитвам да помогна на сестра си без да проучвам целия остров в детайли.

Може ли да ми препоръчате район за 5 нощувки, в близост до плажове, но да има и къде да се разходиш вечер? Градче, барове, на 20 години са и им се иска да е оживено. Бяха се загледали в Puerto del Carmen, но в букинг не намирам подходяща опция.

А и дали е добре да има басейн? Ако не се отоплява май няма да е много по-топъл от океана.  

Връзка към мнение

Може ли и аз да задам един бърз и лесен за запознатите въпрос с няколко подвъпросчета?

Какво точно означава Bonometro във Валенсия? Сходен ли е с карнетите с 10 билета в Париж? Ако е така, могат ли да се ползват отделните билети от няколко човека едновременно? А те важат ли за автобусите или само за метрото? Може ли да се използва при пътуване от/до летището, което, ако правилно разбирам е в ІV зона спрямо центъра?

Предварително благодаря!

Връзка към мнение

Да! Може да се ползват от повече от един човек.


Да Метрото е четвърта зона.До летището придвижването е с Metrobus № 3 и № 5.One-way ticket:3,9 евро /добави и 1 евро за пластиката за билета.


Градски транспорт:  http://www.emtvalencia.es/ciudadano/index.php?lang=en


Картите боно са три вида /цените са за първа зона/:


Bono Transbordo - важи за метрото и автобусите и може да се прекачва 9 евро (10 возения)


Bonometro  - важи за метрото само  7,2 е. (10 возения)


Bonobus - важи само за автобусите  8 е. (10 возения)


Valid for 10 journeys and allows you to make a connection within 3 and 50 minutes after the first time you validate your ticket. Can be used for EMT routes and the Metro. Connections made on the same route are excluded. Points of sale and top-up: tobacconists, authorised kiosks, and Metro stations.


 


Връзка към мнение

Благодаря за информацията!

Само да уточня нещо.

Значи, пристигаме на летището и трябва да се придвижим до града. Най-логичният избор е метро, линия 3 и 5. Както прочетох, единичният билет е 3,90 евро на човек за четвърта зона. Сега разбирам, че трябва прибавим и 1 евро за пластиката. В същото време прочетох за бонометъра.

 

Bonometro (10 trips):
One zone: €7.20.
Two zones: €10.40.
Three zones: €14.
Four zones: 20
 
Тогава се запитах мога ли да купя един карнет /представяйки си го като парижкия/ за 20 евро четвърта зона. Ние сме 4 човека, на отиване и връщане ще използваме 8 билета, 2 ще останат, но пак ще е по-изгодно, ако купя това в сравнение с 8 единични /или 4 ретърн/ билета.
Затова поставих въпроса. Правилно ли разсъждавам или нещо бъркам?
От друга страна някой има ли представа колко би излязло таксито от летището почти до Катедралата?
Връзка към мнение

Не съм сигурна тук ли мога да питам за Лансароте или има по-подходяща тема за кратки въпроси, но да пробвам. Няма да пътувам аз, но се опитвам да помогна на сестра си без да проучвам целия остров в детайли.

Може ли да ми препоръчате район за 5 нощувки, в близост до плажове, но да има и къде да се разходиш вечер? Градче, барове, на 20 години са и им се иска да е оживено. Бяха се загледали в Puerto del Carmen, но в букинг не намирам подходяща опция.

А и дали е добре да има басейн? Ако не се отоплява май няма да е много по-топъл от океана.

 

Правилно си се насочила към Puerto del Carmen, виж и Playa Blanca.

Кога ще ходят? До края на годината става за плаж, басейните по хотелите не се отопляват, през януари и февруари си е трудно влизането.

Връзка към мнение

Средата на ноември за 5 дни. Те са странна група - млада двойка и 2 майки. Поради което не е лошо да имат достъп до плаж и до заведения на пешеходно разстояние, защото колата е една, а режимите им различни.

Тези две предложения по-скоро курорти ли са или градчета с нещо за разглеждане? А в столицата как е? 

Връзка към мнение

Курортни градчета-селца са, освен плаж, хотели и кръчми, няма друго друго.

 

Столицата е малко градче, по-известния плаж там е Playa del Reducto.

 

По-принцип, си трябва кола за почти всичко.

Дори да намерят добър хотел, надали ще е близко хем до хубав плаж, хем до оживена зона, за забележителностите да не говорим.

 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз с въпрос - за паркирането, по - специално в Андалусия. На автомат ли се плаща, цветовите обозначения за паркоместа какви са и изобщо има ли...В Севиля ще сме в петък, събота и неделя - има ли смисъл да търсим безплатно място в неделя? Не мога да намеря къде да прочета основните правила за паркиране и плащане, а ми стига притеснението, че аз съм шофьора...

Връзка към мнение

И аз с въпрос - за паркирането, по - специално в Андалусия. На автомат ли се плаща, цветовите обозначения за паркоместа какви са и изобщо има ли...В Севиля ще сме в петък, събота и неделя - има ли смисъл да търсим безплатно място в неделя? Не мога да намеря къде да прочета основните правила за паркиране и плащане, а ми стига притеснението, че аз съм шофьора...

На повечето места, когато е възможно да се паркира е означено със сини линии за платените места. Има автомати. Най - вероятно от 14ч в събота до 8ч. в понеделник е безплатно. Поне в Гранада беше така. Свали си Parkopedia на телефона, много е полезно. Паркингите са скъпи, но няма как, ако не намерите място на улицата. Ако сте извън центъра на Севиля, сигурно ще има къде да спрете и безплатно. Да предупредя - не оставяйте НИЩО в колата, ако паркирате на улицата за през нощта. В Севиля през август на мои близки им счупиха стъклото, взели са един нож!? И тук имаше подобно оплакване. 

За шофирането не се притеснявай, няма никакви проблеми, спазват се правилата. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На повечето места, когато е възможно да се паркира е означено със сини линии за платените места. Има автомати. Най - вероятно от 14ч в събота до 8ч. в понеделник е безплатно. Поне в Гранада беше така. Свали си Parkopedia на телефона, много е полезно. Паркингите са скъпи, но няма как, ако не намерите място на улицата. Ако сте извън центъра на Севиля, сигурно ще има къде да спрете и безплатно. Да предупредя - не оставяйте НИЩО в колата, ако паркирате на улицата за през нощта. В Севиля през август на мои близки им счупиха стъклото, взели са един нож!? И тук имаше подобно оплакване. 

За шофирането не се притеснявай, няма никакви проблеми, спазват се правилата. 

 

 

Благодаря много! Безплатните места  са с бели линии или?

 

 

На нас в Пиза на петата минута ни разбиха колата без да се вижда нищо оставено, така че в случая бих предпочела да си платя денонощен паркинг, отколкото да минавам пак през всичко, свързано с разбита кола...

Връзка към мнение

 

Благодаря за информацията!

Само да уточня нещо.

Значи, пристигаме на летището и трябва да се придвижим до града. Най-логичният избор е метро, линия 3 и 5. Както прочетох, единичният билет е 3,90 евро на човек за четвърта зона. Сега разбирам, че трябва прибавим и 1 евро за пластиката. В същото време прочетох за бонометъра.

 

Bonometro (10 trips):
One zone: €7.20.
Two zones: €10.40.
Three zones: €14.
Four zones: 20
 
Тогава се запитах мога ли да купя един карнет /представяйки си го като парижкия/ за 20 евро четвърта зона. Ние сме 4 човека, на отиване и връщане ще използваме 8 билета, 2 ще останат, но пак ще е по-изгодно, ако купя това в сравнение с 8 единични /или 4 ретърн/ билета.
Затова поставих въпроса. Правилно ли разсъждавам или нещо бъркам?
От друга страна някой има ли представа колко би излязло таксито от летището почти до Катедралата?

 

Преди време поставих горния въпрос, но не получих отговор, затова си позволявам пак да го поставя.

Ще се радвам Alexander или друг запознат с темата да ми отговори.

Благодаря на всички!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.