Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

На 18/02/2018 в 9:15, Eva eva каза:

- някой ходил ли е на корида? Дали ще е интересно за детето?

За коридата, ако обичате животните не ходете. Гадно е, лично мнение

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 18/02/2018 в 12:15, Eva eva каза:

някой ходил ли е на корида? Дали ще е интересно за детето?

Ходил съм на корида и мога да кажа, че това не е изживяване за хора със слаби нерви и обичащи животните.

Противно на нашите очаквания, обикновено добичетата са нервни, но кротки. Излизат на арената, въртят се в кръг, не знаят какво се случва, но в никакъв случай не са зверове. За да ги направят разярени и опасни, се забиват в плешките им едни цветни стрели, подобни на харпуните, а пикадорът, подобно на някогашен рицар на кон, забива дългата пика в гърба му.

В резултат цялото тяло на добичето се облива в кръв. Понякое време кървави лиги излизат от устата му и едва стои на краката си. 

След като тези стрели са си свършили работата, на арената излиза негово величество тореадорът, който на теория би трябвало да убие бичето с един-единствен удар на меча си. Но това става много рядко. Правят се опит след опит.

Аз като родител не бих завел детето си на такова пиршество на жестокостта и страданието!

Съжалявам за описанието по-горе, но по-добре да се прочете, отколкото да се види!

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Не съм ходил и не ме е интересувало да ходя на корида, но ще кажа някои неща.

Цената на билета освен, че зависи от това дали си на сянка или на слънце, зависи много повече от това кой е тореадора. Цените се различават в пъти при различните тореадори.

Второто е, че ако не е някой съвсем тореадор, когато реши да убива бика,  го прави с един единствен удар, поне тези от средно ниво на горе, изключително рядко е да не уцелят от първия път.

В интерес на истината почти всички хора, като чуят, че съм живял много време в Мадрид веднага ме питат дали съм бил на футболен мач и на корида, ама аз и по двете неща не си падам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Още веднъж благодаря за мненията за коридата :) 

Да попитам още нещо - дали можете да препоръчате някоя конкретна кръчма в Мадрид, типична испанска с тапаси, да не е "туристически капан". Ще сме в района на Гран Виа :)

 

Редактирано от Eva eva
Връзка към коментар

 Корида съм гледал и в Мексико и в Испания .  Мисля че трябва да се види задължително . Както е казал @Alexander само много калпавите матадори убиват с повече от един удар и публиката ги освирква . На добрите матадори дават ухото , двете уши , опашката  . Атмосферата е страхотна . Зрелището невероятно . Публиката аплодира и окуражава и биковете които са с боен дух . Аз не го възприемам като тормоз на животните.

 Как без корида в Испания или без змии във Виетнам :) . 

 Ходил съм и в няколко  кланици и ако човек не е веган тази смърт на арената ми се струва далеч по достойна за боеца ( бика ) . Другото ми е леко лицемерно .  А първото ми посещение беше на 12 г . Хареса ми и тогава .  

 

Редактирано от ivooo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

Още веднъж благодаря за мненията за коридата :) 

Да попитам още нещо - дали можете да препоръчате някоя конкретна кръчма в Мадрид, типична испанска с тапаси, да не е "туристически капан". Ще сме в района на Гран Виа :)

 

На Гранд Виа има от веригата Музей на хамона.

В съседство през 1-2 заведения съм хапвала, не помня името точно, но имаше Мария в него. Не е с тапаси, но си е типично тяхно, с високи столове до входа и нормални маси в дъното. Имаха чудно обедно меню за около 10-12 евро. Хората си караха там обедната почивка. Сигурно и другите заведения в района са такива, на това попаднахме случайно, но сме доволни.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, имам въпрос за транспорта в и около Малага. Не мога да се ориентирам каква карта да купя за двама човека, за автобусите в града и за влака С1 до Бенелмадена. 

Връзка към коментар
преди 9 часа, Alexander каза:

Това е зона 3 според картата на ренфе. Има десеторни билети за влака по 13,85 евро.

За автобусите има десеторни билети по 8,30 евро.

Какво означава десеторни билети? Могат ли да се ползват за автобус + С1, тоест имат ли време?

Връзка към коментар

Тази вечер е имало безредици в квартала Лавапиес в Мадрид. Редовно го споменавам, да бъде избягван, да не се спи и дори минава от там.

Докато е бягал от полицията един нелегален продавач е умрял и след това са се вдигнали на безредици приятелите  му.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, 

 

може ли да ми кажете, каква е валидността на картата за метро, която е заредена за 10/20 пътувания?

Става въпрос за Мадрид. 

Картата е купена началото на март, но никъде не пише, докога трябва да бъдат използвани пътуванията.. В рамките на месец? Година?

 

Ако някой има предства ще съм благодарна за инфо.

 

Поздрави

Връзка към коментар

Самата карта има валиднсот 10 години, но самите билети не са със същата валидност.

Ако има единични пътувания в картата, те важат само за същия ден.

Ако ма десеторни пътувания, за каквито става дума, важат докато няма смяна в цената им.

Връзка към коментар

Здравейте,

случайно някой да е правил предварителна резервация за безплатно посещение на катедралата в Севиля ? На сайта пише, че всеки понеделник от 16,30 до 18,00 часа входа е безплатен и се изисква резервация http://articketing.vocces.com/proceso-reserva/ , но нещо не работи системата :no2:

 

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Знам, че за Севиля и 3 дни са малко. Но ще имам 3 часа в града,някой да даде съвети какво може да се види в центъра(пешеходно). И ако може мнение за транспорт от центъра до летището. Благодаря.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, 

В Севиля сме, днес посетихме Двореца с билети купени онлайн и мисля по същия начин да купя за Катедралата, за да избегнем опашките. На сайта на катедралата пише, че билетите трябва да се разпечатат на хартия, но аз нямам къде да го направя. Днес в двореца минахме само с показване на резервациите на екрана на телефона. Знаете ли дали този начин минава в Катедралата или хартията е задължителна? 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

На един терминал са полетите, но за мен е повече от рисковано при ввръзка с втори  междуконтинентален полет на отделен билет да се оставят само 2 часа дупка.

Имай предвид, че ще имаш два пъти паспртен контрол, на кацане и преди излитане, един път скенери,  плюс че самолета се бави 10+ мин от кацането до достигането на терминал 1. Дори леко закъснение ще обърка всички палнове.

Ако си само с ръчен багаж и Раян кацне  по-план, теоретично няма да има проблеми, но риска е за твоя сметка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, отностно парк Tibidabо в Барселона - най бърз начин за стигане до там? Ще отседнем в Hostal Orleans. 

 

И второ - препоръчайте няколко добри нощни заведения в Мадрид и Барселона, като за тях ако е възможно да споменем и как стои въпроса с влизането-трябва ли билет /entrada ticket/ или е необходимо само да си в /guest list/. Благодаря.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.