Прескочи до съдържание

Братислава - магеланска инвазия 2018


samuraika

Препоръчани мнения

В момента, antea каза:

@Kamen, мерси за сигнала! предполагам, че повечето от билетите са купени през оподо-то, в уиз като се проверят полетите излизат като потвърдени, само че вече за неделя /при понеделнишко връщане/, и май нищо не можем да направим по въпроса....

Приказвах с тях, можеш да променяш само близките дати по конкретната линия/София-Братислава/, алтернативни дестинации не става.

Връзка към мнение
преди 1 час, antea каза:

в уиз като се проверят полетите излизат като потвърдени, само че вече за неделя /при понеделнишко връщане/, и май нищо не можем да направим по въпроса....

Винаги трябва да може да се променят или откажат. Ако са купени през посредник, се контактува първо посредника.

Връзка към мнение
преди 6 часа, Bellaero каза:

Дайте някоя добра кръчмица в Братислава, която да работи до късно. След 4 дена летим ние. 

Виж в тази тема

https://magelanci.com/forums/topic/11081-братислава-и-бърно-препоръчани-кръчмета/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Как мислите, дали е разумно да се букват апартаменти за 1ви август вече? Дали има опасност да "пипнат" и августовското разписание?

 

Връзка към мнение
На 5/11/2018 в 12:40, Kamen каза:

Приказвах с тях, можеш да променяш само близките дати по конкретната линия/София-Братислава/, алтернативни дестинации не става.

потвърждавам.
ние избрахме да ни върнат парите - предложената дата за връщане беше неудобна за нас.
инак летим др. петък, 25ти, с децата и ще движим същата нощ в посока прага за състезание.  

Връзка към мнение
преди 32 минути , Bellaero каза:

Ние с мъжа ми утре пътуваме. Кьорав магеланец друг няма за моята дата :biggrin:

Някакви последни съвети от вече пътувалите? 

Ако не сте планували посещение до Виена е добре да го направите. Има много инфо тук.

Връзка към мнение
преди 34 минути , maik каза:

потвърждавам.
ние избрахме да ни върнат парите - предложената дата за връщане беше неудобна за нас.
инак летим др. петък, 25ти, с децата и ще движим същата нощ в посока прага за състезание.  

предполагам, че билетите са купени директно от Wizz, а не през посредник, нали, щом има опция за връщане на пари?

Връзка към мнение

 

преди 3 минути , antea каза:

предполагам, че билетите са купени директно от Wizz, а не през посредник, нали, щом има опция за връщане на пари?

да, потвърждавам. и не струваха 5 лева, а 7 пъти повече:)

Редактирано от maik
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Магеланци, с дати 21-24 септември, имате ли идея какво ще правите, след като изтеглиха датата за връщане с един ден и вече е 23 септември?

Чудя се дали от Прага или краен случай Виена няма друг изгоден начин за връщане до София на 24. Някой да е открил нещо ?

@Doctor Who, идейки някакви, че да не стърчим два дни само в Братислава? 😉

Връзка към мнение
Преди 1 час, mililia каза:

Чудя се дали от Прага или краен случай Виена няма друг изгоден начин за връщане до София на 24. Някой да е открил нещо ?

 

Това върши ли работа? Нямам идея защо 2х30 = 90... 😄

wizz.png.b62bad791cbc3b42ab18a6eeb100e9a5.png

  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

Това върши ли работа? Нямам идея защо 2х30 = 90... 😄

wizz.png.b62bad791cbc3b42ab18a6eeb100e9a5.png

Хах, все е идея!

Предпочитанията ни са за Прага, че тя беше целта, ама събирам идеи.

Връзка към мнение
преди 5 часа, mililia каза:

Магеланци, с дати 21-24 септември, имате ли идея какво ще правите, след като изтеглиха датата за връщане с един ден и вече е 23 септември?

Чудя се дали от Прага или краен случай Виена няма друг изгоден начин за връщане до София на 24. Някой да е открил нещо ?

@Таньо, идейки някакви, че да не стърчим два дни само в Братислава? 😉

Преди два месеца направих варианта на @chandni, за да намаля престоя си с един ден. 🙂

Има вариант до Краков от Братислава с автобус наECOLINES /имаше билети преди десетина дни за 50 евроцента/  и после на 24 или 25 полет до София с прекачване през Айндховен, Брюксел или Лондон под 50 евро, които или ще паднат, или могат да бъдат свалени през сайтовете или и двете.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 20 часа, mililia каза:

Магеланци, с дати 21-24 септември, имате ли идея какво ще правите, след като изтеглиха датата за връщане с един ден и вече е 23 септември?

Чудя се дали от Прага или краен случай Виена няма друг изгоден начин за връщане до София на 24. Някой да е открил нещо ?

@Doctor Who, идейки някакви, че да не стърчим два дни само в Братислава? 😉

 В тази връзка , аз имах билети Братислава - София и за 23 и за 24. Идеята ми беше ако ми доскучае да се прибера с полета на 23ти. След отпадането на полета за 24ти, се оказа, че имам две резервации за този полет. Писах си с Уиз с искане да ми възстановят сумата във вид на Уиз кредит, за мен и за мой приятел. Единият билет е кредитиран в акаунта ми, чакам и вторият. Билетите бяха през Оподо/или подобен/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, Радослав каза:

@mililia Варианта с рентакар до Прага все още е активен. Макар и да съм доста ангажиран напоследък, през седмица поглеждам някои теми.

Супер! Значи Прага още е в плана!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

не можах да преглътна, че Уиз така ни съкращават с един ден пътуването и то баш почивния понеделник /24 септември/ и нагласих следната схема за прибиране - Братислава - Дъблин на 24-ти рано сутринта, и Дъблин-София - на 25-ти сутринта, хем отдавна искахме да го видим, за да планираме по-натам по-дълго ирландско пътуване 🙂 четирите билета ги взех на два пъти от различни джеткостове, първата отсечка преди 2 седмици, а втората - днес сутринта, като тоталът им е 58 евро /средна цена докарах 14,5 на билет/

днес и двете отсечки от сайта на Ryan са по 26 евро нормална цена, може и някой друг да го устройва такъв вариант 🙂

 

а за полета, който няма да ползваме, мисля да говоря с Wizz да го сменят за друга неделя и да го комбинирам със съботен полет до Будапеща и от там с Фликсбус до Братислава

Редактирано от antea
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз съм 20 - 22.07. Ще водя майка ми на бърз уикенд и ще правим всичко, което на нея и се прави. Идеята е тя да си почине и да се порадва, аз достатъчно си почивам... тичайки по разни места 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На ‎2‎.‎7‎.‎2018‎ г. в 14:07, Радослав каза:

@mililia Варианта с рентакар до Прага все още е активен. Макар и да съм доста ангажиран напоследък, през седмица поглеждам някои теми.

"В тази връзка , аз имах билети Братислава - София и за 23 и за 24. Идеята ми беше ако ми доскучае да се прибера с полета на 23ти. След отпадането на полета за 24ти, се оказа, че имам две резервации за този полет. Писах си с Уиз с искане да ми възстановят сумата във вид на Уиз кредит, за мен и за мой приятел. Единият билет е кредитиран в акаунта ми, чакам и вторият. Билетите бяха през Оподо/или подобен/"

Може ли да кажеш на какъв мейл си писа с Уиз,? Аз не намерих, звънях на  неимпулсния, но ми казаха че нямат мейл и  да звъня на импулсния. И какво точно им поиска, за да минеш без посредника?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 2.07.2018 г. в 14:13, Радослав каза:

 В тази връзка , аз имах билети Братислава - София и за 23 и за 24. Идеята ми беше ако ми доскучае да се прибера с полета на 23ти. След отпадането на полета за 24ти, се оказа, че имам две резервации за този полет. Писах си с Уиз с искане да ми възстановят сумата във вид на Уиз кредит, за мен и за мой приятел. Единият билет е кредитиран в акаунта ми, чакам и вторият. Билетите бяха през Оподо/или подобен/

това съм го пропуснала и аз, наистина ли ти върнаха в акаунта като кредит сумата на билета, който вероятно е бил от безплатните на оподо, но по фактурите от уиз май беше към 17,99 евро? и ако е като нормалния кредит, който връщат - 120% ли беше?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Радослав каза:

image.png.e1694cd44bebcf06adae340bc358f764.png

 

Първоначалната кореспонденция започнах през формата за оплаквания:

https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/pohvali-i-oplakvaniya/#/

След техният отговор, в който цитираха правата ми, и какво мога да получа за сметка на отмененият ми полет, директно поисках wizz credit. Отговорът на уиз дойде от:  Customerrelations1@уизеър.цом.   Кирилицата в адреса  я обърнете на латиница 🙂

 

Edit:  Сега потърсих и резервацията си. Билетите са купени от Opodo, на цена от -£ 4.34 /минус 4.34/

Написах и аз, да видим. Колко време  приблизително отне, докато се съгласят?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.