Прескочи до съдържание

Братислава - магеланска инвазия 2018


samuraika

Препоръчани мнения

преди 1 час, Tani каза:

Написах и аз, да видим. Колко време  приблизително отне, докато се съгласят?

Според мен това е минало случайно, по грешка.

В смисъл пробвайте, няма лошо, но ако не мине номера да си знаете защо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не мога да се справя с намирането на хотел. Излизат ми цени по-високи от тези които съм плащал напоследък по Европата... Съпоставено примерно с цена на нощувка в Милано и Атина. Простете невежеството ми, но бихте ли споделили сайтове за търсене на хотели. Моите познания по темата се ограничават до букинг, гала хотелс и триваго, но в този последният сайт не съм намерил никаква полза. Някой някъде из другите теми беше казал, че ползва други сайтове, но не мога да намеря поста.

Редактирано от КолЮ
Връзка към мнение

Не знам какво ти е търсенето и критерия за нормална цена. Цените на нощувките в Братислава наистина не са ниски, особено в стария град. Пробвай  и agoda, trivago, hotelscombined  и т.н. търсачки (последните две сравняват цени в различни сайтове) или Airbnb, homeaway  (за апартамент/стая в частен апартамент), или разшири търсенето да не е точно в стария град, но на удобна локация. Ние бяхме в хотел  Mercure Bratislava Centrum - близо до гарата, удобно за връзка с летището, на около километър от стария град, през Букинг цената на нощувка беше около 57 евро за двойна стая. Друг вариант е да видиш от другата страна на реката, но на пешеходно разстояние от центъра (пр.   за хотел "Виктор " съм чувала, че не е далече, но не мога да кажа от опит, цената на нощувка не е лоша). Все ще се намери нещо прилично. 

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Tani каза:

Написах и аз, да видим. Колко време  приблизително отне, докато се съгласят?

 

На 11.06 получих първият отговор на Уиз, на 25.06 кредита. Вероятно съм подал оплакване около седмица преди 11.06.....Има-няма за 20тина дни. Можеше и по-зле да е.

Редактирано от Радослав
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎15‎.‎7‎.‎2018‎ г. в 21:43, neuromancer каза:

Според мен това е минало случайно, по грешка.

В смисъл пробвайте, няма лошо, но ако не мине номера да си знаете защо.

Да, 


Предвид това, в случая ако решите да канселирате двете резервации, няма да е възможно възстановяване на сумите като кредити на Вашия Wizz профил.

Единствено е възможно сумите да бъдат върнати на съответната агенция/онлайн платформа и Вие допълнително да се свържете с тях и да поискате допълнително връщане на стойността на канселираните билети.

Моля да ни информирате дали да канселираме двете резервации и да извършиме обратните плащания към агенцията/онлайн платформата".

 

В момента, Tani каза:

Да, 


Предвид това, в случая ако решите да канселирате двете резервации, няма да е възможно възстановяване на сумите като кредити на Вашия Wizz профил.

Единствено е възможно сумите да бъдат върнати на съответната агенция/онлайн платформа и Вие допълнително да се свържете с тях и да поискате допълнително връщане на стойността на канселираните билети.

Моля да ни информирате дали да канселираме двете резервации и да извършиме обратните плащания към агенцията/онлайн платформата".

 

Отговорът  беше много бърз. Явно  редовно го пращат. 

Връзка към мнение

Ами по принцип ако билета е купен през агенция, парите се връщат на агенцията и оттам на пътника. Онова горе както казах е случайно.

Подозирам, че иначе доста хора ще купят билети по няколко цента и ще си искат да им върнат по 15 евро кредит 😃

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 15.07.2018 г. в 23:14, lyusi каза:

за хотел "Виктор " съм чувала, че не е далече, но не мога да кажа от опит,

Ние бяхме в него. Много приличен, чист, модерен. На две крачки от него беше автобусната спирка, от която за 2 спирки хващахме автобус до центъра. Движехме с 24-часов пас за градския транспорт. Има подземен безплатен паркинг ако сте с кола. До летището се стига със смяна на 1 или 2 автобуса (зависи кои линии ще хванете) 

 

Не помня цената, но нещо от порядъка на 35€ през ММТ. 

Редактирано от chandni
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , neuromancer каза:

Ами по принцип ако билета е купен през агенция, парите се връщат на агенцията и оттам на пътника. Онова горе както казах е случайно.

Подозирам, че иначе доста хора ще купят билети по няколко цента и ще си искат да им върнат по 15 евро кредит 😃

обаче не би трябвало да е и точно така

според мен посредниците не ги правят резервациите през техен собствен профил, защото директно получаваме на посочения си имейл при резервацията и потвърждението и фактурата, 

съответно излиза, че втората предложена опция за възстановяване на уиз кредит в акаунт е абсолютно неприложима, което определено е нередно

 

вместо през посредник е можело да си купя билета и без да се логна в профила си, тогава какво - пак няма да имам право на възстановяване на 120% ли след като им посоча и профила си който е вързан със същия имейл и всички получени от тях имейли с потвърждения и документи за плащането?

Връзка към мнение
преди 17 минути , antea каза:

вместо през посредник е можело да си купя билета и без да се логна в профила си, тогава какво - пак няма да имам право на възстановяване на 120% ли след като им посоча и профила си който е вързан със същия имейл и всички получени от тях имейли с потвърждения и документи за плащането?

Няма как да си купиш билет от Уиз без профил.

Връзка към мнение

Medieval Knights Show at the Devín Castle 2018

 

The Medieval Knight Show may be observed between May and September, every first Sunday of the month.


uks3mcxxsjq2ukqlgcvb


oxljvkwf0gdtwug5kmzo

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 11
Връзка към мнение
На 17.07.2018 г. в 20:41, neuromancer каза:

Ами по принцип ако билета е купен през агенция, парите се връщат на агенцията и оттам на пътника. Онова горе както казах е случайно.

Подозирам, че иначе доста хора ще купят билети по няколко цента и ще си искат да им върнат по 15 евро кредит 😃

В тази връзка се сетих, че когато имаше промоция на иДриймс 10Евровите билети с Райънеър с Пейпал плащане ти вземаше 0Евро - та можеше да се купят голяма бройка за няколко различни и да чакаш полета да го отменят и да изпратят обезщетение 🙂 Те отменят по 1-2 на месец до и от България статистически макс ама все пак шанс. 

Редактирано от vinidj
Връзка към мнение
преди 23 минути , Фил каза:

Един от специалитетите на словашката кухня - бриндзове халушки - ето как се приготвят image.png.086068a1b30699520cb80672567edb5b.png

 

 

1723244103_Screenshot-22_07_2018.21_00_31.png.a259585011f0858c5e1d9564d073995e.png

 

"Fiči-i-i!" - гальовно възкликна krásna Slovenka към... един виден магеланец, докато си приготвяше бриндзове-те халушки. Дай, боже, всекиму! 😃

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Някои казват, че най-голямата забележителност на Братислава е, че е близо до Виена (което не е много далеч от истината), но според мен, дори с риск да скандализирам женската част от форума - най-голямата забележителност са словачките. Дори не се сещам за друг град в света, за който да ми хрумва да напиша подобно нещо. Така, че ако имате възможност да преосмислите по какъв точно начин посещавате това място (семейно, самостоятелно и т.н.) ви препоръчвам да го направите.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

привет, братиславското летище от малките ли е и бързо ли се минават проверките - ще имаме много ранен полет от там и при липса на салон ми се иска да пристигнем максимално късно - примерно час преди полета дали ще е ок?

 

билетите за градския транспорт, които са с времево отчитане - 15, 30, 60 минути - как се ползват? разбирам, че може да се прекачва човек и на друг автобус, но трябва ли да маркира отново билета във второто превозно средство? и тези 30 минути стигат ли, за да се стигне от летището до центъра? да не се окажа с глоба от 50 евро, защото примерно съм се прекачила на 22-рата минута от валидността му, но съм все още в автобуса на 35-тата минута?

 

четох из трипадвайзъра, а и някой тук беше споменавал, че такситата от улицата, покрай гарата и летището са доста скъпи /да не кажем, че са си и мошеници/, навсякъде препоръчват да се викат по телефона /официално по-ниски тарифи така, отколкото без повикване/, а най-добре е да се викат през две приложения за телефон - Taxify и Hopin, някой ползвал ли ги е?

Връзка към мнение
Мирослав Василев

По първият въпрос: Летището е доста малко и лично според мен ще ти стигне един час, но все пак погледни дали има и други полети около твоя.

По вторият въпрос: Билетите, няма нужда да се валидират повече от веднъж, тоест след първото возене. Ние лично използвахме билети за един час, хем да сме по-сигурни, хем няма кой знае каква разлика в цената и да нямаме допълнителни притеснения. Иначе пътя от летището до гарата, по спомени беше не повече от 20-25 минути.

По третият въпрос, не мога да отговоря не сме ги ползвали.

Редактирано от elateq
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Инфо от вчера - минахме проверките на летището много бързо, но щом си с ранен полет, той е различен от нашия, за всеки случай виж какви други полети около твоя час на излитане има.

Ние от летището до спирка Zimny Stadion, където ни беше хотела, стигахме за 15 мин., при положение че са 13 спирки, но на някои спирки автобусът не спира и затова придвижването ставаше бързо. До летището и обратно аз взимах от билетите за 30 мин. Ако хотелът ти е около тази спирка, билет за 30 мин. ти е достатъчен. Билет за 15 мин. е 0,70 евро, а за 30 мин. - 0,90 евро. Тези за 1 час не съм гледала колко струват.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Яничка каза:

Инфо от вчера - минахме проверките на летището много бързо, но щом си с ранен полет, той е различен от нашия, за всеки случай виж какви други полети около твоя час на излитане има.

Ние от летището до спирка Zimny Stadion, където ни беше хотела, стигахме за 15 мин., при положение че са 13 спирки, но на някои спирки автобусът не спира и затова придвижването ставаше бързо. До летището и обратно аз взимах от билетите за 30 мин. Ако хотелът ти е около тази спирка, билет за 30 мин. ти е достатъчен. Билет за 15 мин. е 0,70 евро, а за 30 мин. - 0,90 евро. Тези за 1 час не съм гледала колко струват.

Като ви чета как си купувате билети София-Братислава-София за 0 лв. И как автобусите до Виена били по 1 евро... няма ли да я набуташ @antea с тоя скъп билет от 0.90 евро. 😉😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение

благодаря 🙂 локализирали сме се в хотели в баш центъра, че с късното пристигане в петък, и ранно заминаване в понеделник хептен няма да остане време за самата Братислава, а и да са близко до спирката на Flixbus, за да си оставяме раниците преди и след автобуса им

 

поразпитах 2-3 хотела, искат по 27 евро за 7-8 километра до/от летището 😅 с такси щяло да бъде около 20, а онова приложение Taxify твърди, че цената е 8 евро, а вътре има и код за 5 евро начален бонус, така че ако работи там на място, ще го ползваме него, ако не - ще взимам от СКЪПИТЕ едночасови билети 🙃

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Доколкото си спомням, разстоянията са фиксирани минути, т.е. ако разстоянието от хотела ти до летището се води 40 минути, дори и в ранните часове да стигнеш за 20, не можеш да минеш с билета от 0,90€, а трябва да си купиш от 1,20€. Същото важеше и в обратна посока - ако разстоянието е 50 минути, но поради задръствания в час пик пътувате 70, не е нужно да слизаш и да си купуваш друг билет.

 

Най-добре използвай този сайт да ти калкулира какъв билет ти е нужен, за да нямаш главоболия.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 17 минути , chandni каза:

Най-добре използвай този сайт да ти калкулира какъв билет ти е нужен, за да нямаш главоболия.

мерси! точно така излиза - дава ми сайтът два-три варианта - единият е 29 минути - 0,90 евро, другият е 31 минути - цената 1,20, ако мръдна началния час с някакви минути, съответно за същите маршрути времето и цената се променя /явно отчита натоварването на трафика/

 

това е супер странно решение за градски транспорт - излиза, че без помощта на такъв калкулатор в точния момент, когато решиш да ползваш транспорт, няма как обективно да решиш какъв билет да ползваш, да не говорим, че трябва да въвеждаш име на спирка /която пък си извадих от Moovit, слава богу, че го има/, поддръчно от телефон на място там не виждам как ще стане, а и как би доказал човек на контрольор, че сайтът му е определил 29 минути време?!

 

както и да е, ориентирах се поне 🙂

Редактирано от antea
Връзка към мнение
преди 30 минути , antea каза:

излиза, че без помощта на такъв калкулатор в точния момент, когато решиш да ползваш транспорт, няма как обективно да решиш какъв билет да ползваш

Не знам дали ви върши работа, но 24-часовият билет е 3,50€ и се "избива" с 3 пътувания за 60-минутни билети. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И още нещо - поправете ме ако греша, но споменът ми е, че машините за билети на автобусната спирка на летището не работят нито с банкови карти, нито с банкноти. Аз така се чудех какво да правя, защото нямах монети и добре че едни симпатяги - млада двойка словаци - ми услужиха и ми купиха билет.  
Така че е добре да имате по някоя и друга монета € 

 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.