Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците - 2017


Препоръчани мнения

Благодаря! Много се радвам, че и моите пътувания са включени. Вече съм закупила самолетните билети и резервирала хотелите. Много се радвам, че ще нося знамето! Много хора ще го видят! Пътуванията са ми свързани с концерти на David Garrett и на тях ще се видя с много познати от други страни. :)

 

Трябва да си проактивната страна, т.е. да търсиш (и ЛС върши работа) знамето от предния в списъка за да се уговорите как да го вземеш, съответно предадеш. Успех и най-вече удоволствие от музиката на концертите пожелавам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Емил Любенов

Да пусна освен и аз една заявка за 04.08.17 - 13.08.17 - за Тайланд – Банкок и околности и най-вероятно Ко Самуи :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Емил Любенов

Да пусна освен и аз една заявка за 04.08.17 - 13.08.17 - за Тайланд – Банкок и околности и най-вероятно Ко Самуи :)

Благодарско за одобрението :) Ще направим добри снимки ;)

Връзка към мнение

Трябва да си проактивната страна, т.е. да търсиш (и ЛС върши работа) знамето от предния в списъка за да се уговорите как да го вземеш, съответно предадеш. Успех и най-вече удоволствие от музиката на концертите пожелавам.

Благодаря за пожеланията. Да, ще се уговоря с Георги Матеев за вземане  и предаване на знамето за април и Емил Любенов и Цвете през август , ако при тях  няма промени. На 28.02.-01.03 съм в Торино , но като гледам графика на Георги Матеев - 20.02.-28.02. няма как да взема знамето. :)

Връзка към мнение

На 28.02.-01.03 съм в Торино , но като гледам графика на Георги Матеев - 20.02.-28.02. няма как да взема знамето. :)

 

За там няма как. Преглеждай първото мнение в тази тема за актуалния график. Ако има промени се стремя да ги актуализирам максимално бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Евентуално мога да поразходя знамето до Суботица, Палич и Сегед на 15-17 март. Но има голяма вероятност да тръгна още на 14-и сутринта, а предполагам, че Теди няма да се е върнала от Малта. Пишете засега, пък ще видим :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Евентуално мога да поразходя знамето до Суботица, Палич и Сегед на 15-17 март. Но има голяма вероятност да тръгна още на 14-и сутринта, а предполагам, че Теди няма да се е върнала от Малта. Пишете засега, пък ще видим :)

Връщаме се на 14.03. в 12 наобяд :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако можете да ме вместите: имам пътуване 20.04 - 01.05 (начална и крайна дата подлежат на доуточняване, но със сигурност в този интервал от време) Германия - Брюксел и обратно.

 

Считано от 07.10 съм запланувала 10 дни в Испания, ако не ми мине котка път.

 

А, и ако случайно знамето скоро не е виждало Лондон ;) мога да го занеса някой месец, но това не се брои, че пътуванията ми са служебни :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Актуализирах графика

 

Евентуално мога да поразходя знамето до Суботица, Палич и Сегед на 15-17 март. Но има голяма вероятност да тръгна още на 14-и сутринта, а предполагам, че Теди няма да се е върнала от Малта. Пишете засега, пък ще видим :)

 

Писах резерв. Ако се засечете все пак с Теди и Влади, носи го към Сегед :)

 

Връщаме се на 14.03. в 12 наобяд :)

 

Ако можете да ме вместите: имам пътуване 20.04 - 01.05 (начална и крайна дата подлежат на доуточняване, но със сигурност в този интервал от време) Германия - Брюксел и обратно.

 

Считано от 07.10 съм запланувала 10 дни в Испания, ако не ми мине котка път.

 

А, и ако случайно знамето скоро не е виждало Лондон ;) мога да го занеса някой месец, но това не се брои, че пътуванията ми са служебни :(

 

За първото писах резерв.

 

За Испания добавих, към графика. А къде в Испания?

Връзка към мнение

Плановете са за Ал(х)амбра, Валенсия и за където още ни стигне времето. Нямам точен план, само дати и начална-крайна дестинация.

 

А, пък и зависи от водача ни (добре че има приятели по света ;) )

 

Виж, за Германия маршрутът е кратък и ясен: Мюнхен, Аугсбург, Кохем, Бон, след това за кратко Брюксел, Намюр, Люксембург (по-скоро пътьом, за кратка почивка), след което се отправяме към Romantische Strasse в Германия - там два дни по малките пътчета и градчета и бързо обратно към България.

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Няколко нови заявки от мен:


 


24.05 - 28.05.2017, Георги Матеев, Dian - Тунис


07.06 - 14.06.2017, Георги Матеев - Коморски Острови, Мейот, остров Ман


21.06 - 28.06.2017, Георги Матеев - Сао Томе и Принсипи, Гана, Мадейра

04.07 - 06.07.2017, Георги Матеев, makler - Албания

27.09 - 05.10.2017, Георги Матеев, Мартин Христов - Южна Африка

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ейййй, такава култова дестинация за знамето съм намислил, че ви удрям в земята с всичките ви там презокеански екзотики :) Мястото се намира на има-няма 90 км от София, но със сигурност е по-слабо посетено от Антрактида, като в същото време въобще не отстъпва в културно отношение на далеч по-именити и прехвалени камънаци. Само чакам да се отворят 2-3 сгодни дни и налазвам :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ейййй, такава култова дестинация за знамето съм намислил, че ви удрям в земята с всичките ви там презокеански екзотики :) Мястото се намира на има-няма 90 км от София, но със сигурност е по-слабо посетено от Антрактида, като в същото време въобще не отстъпва в културно отношение на далеч по-именити и прехвалени камънаци. Само чакам да се отворят 2-3 сгодни дни и налазвам :)

Кажи кое е мястото, може пък някой да го знае.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз от 30.08.2017 - 20.09.2017 ще пътувам по маршрута:

Стокхолм - Хелзинки - Шанхай - Сеул - Окинава - Токио - Осака - Киото - Фукуока и други места по пътя Токио - Фукуока.

Давам заявка ако ме одобрите и стане разместване в графика.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Давам заявка за 16.08 - 08.09, Намибия.

 

Записах, там знамето съвсем не е било и поразместих графика.

Аз от 30.08.2017 - 20.09.2017 ще пътувам по маршрута:

Стокхолм - Хелзинки - Шанхай - Сеул - Окинава - Токио - Осака - Киото - Фукуока и други места по пътя Токио - Фукуока.

Давам заявка ако ме одобрите и стане разместване в графика.

 

Писах резерв

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ейййй, такава култова дестинация за знамето съм намислил, че ви удрям в земята с всичките ви там презокеански екзотики :) Мястото се намира на има-няма 90 км от София, но със сигурност е по-слабо посетено от Антрактида, като в същото време въобще не отстъпва в културно отношение на далеч по-именити и прехвалени камънаци. Само чакам да се отворят 2-3 сгодни дни и налазвам :)

Tова е съвсем съзнателно нагнетяване на напрежението! :)  .... хайде кажи...къде е мястото,че....както казва Пипи дългото чорапче  - " изнемогаваме без енфие на този остров"...:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Защо се наложи тази промяна в графика? Моите дати 23.08.-27.08 бяха в графика, а сега са минали в резерва. Знамето щеше да бъде в Цюрих, Вадуц, Лугано, Милано и Бергамо. Много се радвах, че щях да го нося там.

Връзка към мнение

Защо се наложи тази промяна в графика? Моите дати 23.08.-27.08 бяха в графика, а сега са минали в резерва. Знамето щеше да бъде в Цюрих, Вадуц, Лугано, Милано и Бергамо. Много се радвах, че щях да го нося там.

Не съм отговорен за графика на знамето,но мисля,че от значение е тежестта на мястото,а не редът на записване.Не искам да омаловажавам вашата дестинация,но Намибия е по-атрактивна и вероятността някой от форума да отиде скоро там и да иска да носи знамето е далеч по-малка от тази за Швейцария.

Просто проявете малко търпение и вашият момент на знаменосци ще дойде!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Май приоритет са местата,кьдето не е било знамето.Та сигурно за това е промяната

Не е било във Цюрх, Вадуц, Лугано.  Жалко. Наистина се радвах...

Връзка към мнение

Аз отново ще призова да се изготвя по-балансиран график на дестинациите и знаменосците. В противен случай тази иначе толкова хубава и сплотяваща идея постепенно ще се обезличи и ще изгуби своя масов характер, докато не се превърне в изцяло частна инициатива на един крайно ограничен кръг от хора, докато на останалите ще им пресъхне ентусиазмът и нито ще правят повече опити за знаменосци, нито ще ги интересува къде се е "чекнало" знамето по широкия свят, защото повече няма да възприемат инициативата като общностна. 

 

Пак ще дам следния пример с риск да бъда упрекнат, че сравнявам ябълки с круши, но както магеланският календар може да се напълни с посредствени снимки в името на широкия кръг участници и подсилването на чувството за общност, така и магеланското знаме може да се води на по-банални дестинации в името на същото. Да, чувал съм основното обяснение: "Кой знае кога друг магеланец ще стъпи на о-в Тимбукту, тъй че нека носи знамето сега, пък другите дестинации няма да избягат...". Е, наскоро някои места "избягаха" под напора на природните стихии, та не е много сигурно на кое ще му дойде първо ред :) А що се отнася до о-в Тимбукту и сродните му екзотики - ако презумцията е, че в обозримото бъдеще само един магеланец ще има възможността да ги посети, то може би на знамето просто не му дошло времето да се разпише на повечето от тях. Толкоз ;) 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.