Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците - 2017


Препоръчани мнения

Не съм отговорен за графика на знамето,но мисля,че от значение е тежестта на мястото,а не редът на записване.

 

Тогава какъв е смисълът от записването? :) 

Не е било във Цюрх, Вадуц, Лугано.  Жалко. Наистина се радвах...

 

Лично за мен не е справедливо. Теди ми е приятел и много харесвам снимките й, но и смятам, че правилно задаваш този въпрос. Иначе нямам идея защо се правят тези промени, нито кой ги прави. Мнението ми е на редови член на форума.

Връзка към коментар

Идеята на знамето още в самото начало на инициативата не беше изчистена като концепция. Може би тогава на сбирката в Долна баня, когато знамето беше осветено, трябваше да бъде проведена дискусия между присъстващите. Решенията обаче се вземат по друг начин, което от своя страна има своите предимства и недостатъци. Всичко това е минало и няма как да върнем времето назад. Има два варианта. Говоря за най-логичните варианти, вариациите са друго нещо:

 

1. Знамето е символ на Общността. Тъй като второто по една или друга причина остана на заден план, този вариант отпада като възможен.

 

2. Знамето е символ на Проекта. Проектът на практика представлява форум на пътешественици, следователно целта е знамето е да посети колкото се може повече страни в света.

 

Поради неразбирането на горното периодично възниква напрежение по темата. Според мен отдавна не съществува рационално решение на дилемата. Затова споровете са напълно излишни...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Идеята на знамето още в самото начало на инициативата не беше изчистена като концепция. Може би тогава на сбирката в Долна баня, когато знамето беше осветено, трябваше да бъде проведена дискусия между присъстващите. Решенията обаче се вземат по друг начин, което от своя страна има своите предимства и недостатъци. Всичко това е минало и няма как да върнем времето назад. Има два варианта. Говоря за най-логичните варианти, вариациите са друго нещо:

 

1. Знамето е символ на Общността. Тъй като второто по една или друга причина остана на заден план, този вариант отпада като възможен.

 

2. Знамето е символ на Проекта. Проектът на практика представлява форум на пътешественици, следователно целта е знамето е да посети колкото се може повече страни в света.

 

Поради неразбирането на горното периодично възниква напрежение по темата. Според мен отдавна не съществува рационално решение на дилемата. Затова споровете са напълно излишни...

 

Напълно съм съгласна с теб.

 

Иначе за протокола - аз не споря. Просто усетих огорчението на магеланката, стъпих в нейните обувки и дадох своето мнение, без да обвързвам когото и да е него. Мисля е демократично.

Връзка към коментар
Георги Матеев

Аз отново ще призова да се изготвя по-балансиран график на дестинациите и знаменосците. В противен случай тази иначе толкова хубава и сплотяваща идея постепенно ще се обезличи и ще изгуби своя масов характер, докато не се превърне в изцяло частна инициатива на един крайно ограничен кръг от хора, докато на останалите ще им пресъхне ентусиазмът и нито ще правят повече опити за знаменосци, нито ще ги интересува къде се е "чекнало" знамето по широкия свят, защото повече няма да възприемат инициативата като общностна. 

 

Пак ще дам следния пример с риск да бъда упрекнат, че сравнявам ябълки с круши, но както магеланският календар може да се напълни с посредствени снимки в името на широкия кръг участници и подсилването на чувството за общност, така и магеланското знаме може да се води на по-банални дестинации в името на същото. Да, чувал съм основното обяснение: "Кой знае кога друг магеланец ще стъпи на о-в Тимбукту, тъй че нека носи знамето сега, пък другите дестинации няма да избягат...". Е, наскоро някои места "избягаха" под напора на природните стихии, та не е много сигурно на кое ще му дойде първо ред :) А що се отнася до о-в Тимбукту и сродните му екзотики - ако презумцията е, че в обозримото бъдеще само един магеланец ще има възможността да ги посети, то може би на знамето просто не му дошло времето да се разпише на повечето от тях. Толкоз ;)

 

Това явно влиза в моята градина и ще дам и своята гледна точка.

 

Още отначало съм с впечатление, че идеята на знамето е да обиколи максимално много различни места и колкото по-екзотично - толкова по-горди сме от постижението. Без значение кой го носи.

 

По стечение на обстоятелствата в последните години пътувам често до всякакви нетипични места и знамето логично се озовава в мен. Ако по някаква причина не съм разбрал концепцията и идеятата е знамето да бъде разхождано от по-голям брой магеланци - с цел сплотяване на Общността - в такъв случай моля за извинение и с радост бих отменил бъдещите си дати и преотстъпил знамето на другите.

 

Да носиш знамето е чест, но и не по-малка отговорност и често съм влизал в проблеми заради него. Разбирайте, че принципно далеч не държа да пътувам винаги с него, но поне досега го правех с идеята то да се покаже на максимално много места, които не се посещават често.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Идеята на знамето още в самото начало на инициативата не беше изчистена като концепция.

Не съм съгласна с горното ти изказване. От самото начало концепцията за знамето беше изчистена като идея, а именно да се дава предимство на екзотични и рядко посещавани дестинации. Няколко пъти при спорове в темите Жоро го е обяснявал. Лично аз съм съгласна с него. Мен като редови член на форума ме кефи идеята за снимки на знамето на далечни и трудно достъпни места. Ако се наложи правилото първи записан - първи по право, вероятността знамето да обикаля по едни и същи държави, градове и забележителности в Европа 3/4 от годината е доста голяма... не знам за вас, но мен това не ме въодушевява като идея. Едни от любимите ми снимки в галерията са тези на бронко в ЦАР и другите от Антарктида и си представям каква загуба би било, ако те не съществуваха само, защото някой се беше записал преди тях за пътуване в Германия примерно. Не бих се впечатлила от 100 фотки на Айфеловата кула в Париж, само защото са направени от различни съфорумци, но бих се радвала на екзотични дестинации. На мен също не ми се влиза в спорове, изразявам мнение. Това, върху което бих обърнала внимание е, че не се качват снимките в галерията. Знамето обикаля, а снимки няма.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 9
Връзка към коментар
Георги Матеев

Това, върху което бих обърнала внимание е, че не се качват снимките в галерията. Знамето обикаля, а снимки няма.

Другият месец ще има огромен ъпдейт с около 200 нови снимки със знамето.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не съм съгласна с горното ти изказване. От самото начало концепцията за знамето беше изчистена като идея, а именно да се дава предимство на екзотични и рядко посещавани дестинации. Няколко пъти при спорове в темите Жоро го е обяснявал. Лично аз съм съгласна с него. Мен като редови член на форума ме кефи идеята за снимки на знамето на далечни и трудно достъпни места. Ако се наложи правилото първи записан - първи по право, вероятността знамето да обикаля по едни и същи държави, градове и забележителности в Европа 3/4 от годината е доста голяма... не знам за вас, но мен това не ме въодушевява като идея. Едни от любимите ми снимки в галерията са тези на бронко в ЦАР и другите от Антактида и си представям каква загуба би било, ако те не съществуваха само, защото някой се беше записал преди тях за пътуване в Германия примерно. На мен също не ми се влиза в спорове, изразявам мнение. Това, върху което бих обърнала внимание е, че не се качват снимките в галерията. Знамето обикаля, а снимки няма.

 

Напротив, съгласна си и практически повтаряш моите думи. Прочети отново какво пиша по-горе! По една или друга причина знамето се превърна в част от проекта, а не част от общността. В това не виждам нищо лошо. Опитвам се да подскажа на разочарованите къде се крие ключа от палатката... ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, концепцията е ясна. На този етап печели фактора езкотичност, чак след това идва фактора "мераклийство" да се носи знамето. Всичко с времето си. Ако знамето беше ходило в Намибия, със сигурност doroteagarrett щеше да го получи без значение, че има друг кандидат за Намибия (допускаме, че двата намибийски плана са подобни). Но поне за момента фактора "екзотичност" е водещ и така е било от самото начало, не разбирам защо трябва периодично да се вдига дискусията. 

 

 

 

Това, върху което бих обърнала внимание е, че не се качват снимките в галерията. Знамето обикаля, а снимки няма.

 

За съжаление в последно време се появиха разни технически проблеми с качването на снимките, и най-вече с отбелязването н координатите. Чакам да видя дали в новата версия ще ги има, надявам се не. От там нататък ще подгоним всички, които не са качвали снимки да ги качат, ще въведем и правило, че всеки който не е качил снимка няма право да е бъдещ знаменосец, докато не го направи. 

 

 

Другият месец ще има огромен ъпдейт с около 200 нови снимки със знамето.

 

Това е част от проблема също. Вероятно всички ще бъдете помолени да изберете кои снимки да излизат на картата и само те ще се показват. Тези от вас, които не го направят, вероятно ще трябва аз или cck да изберем. Много хора качват подобни и еднотипни снимки, а е въпрос на време зареждането на картата да почне да се бави, когато трябва да се поставят хиляди и хиляди снимки. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Другият месец ще има огромен ъпдейт с около 200 нови снимки със знамето.

Знам, че е тегаво и отнема ужасно много време, но точно твоите снимки заслужават да стоят в галерията. :wub:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев

Това е част от проблема също. Вероятно всички ще бъдете помолени да изберете кои снимки да излизат на картата и само те ще се показват. Тези от вас, които не го направят, вероятно ще трябва аз или cck да изберем. Много хора качват подобни и еднотипни снимки, а е въпрос на време зареждането на картата да почне да се бави, когато трябва да се поставят хиляди и хиляди снимки.

 

Тоест ще се гони само по една снимка от всяка дестинация?

Знам, че е тегаво и отнема ужасно много време, но точно твоите снимки заслужават да стоят в галерията. :wub:

Знам знам, виновен съм. Събрал съм купчина снимки със знамето от последната 1 година и само чакат обработка. Април ще да е :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От там нататък ще подгоним всички, които не са качвали снимки да ги качат, ще въведем и правило, че всеки който не е качил снимка няма право да е бъдещ знаменосец, докато не го направи. 

 

 

 

Можеш да помислиш и за по-сериозни санкции, като например: временно ограничаване на възможността да се публикуват мнения, временно блокиране на достъпа до форума, перманентен бан и т.н. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тоест ще се гони само по една снимка от всяка дестинация?

 

Не една, но със сигурност не и 20 от един и същи плаж. В галерията няма проблем да са всичките, но на картата ще излизат само избрани. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

О, заформила се е дискусия, в която може би ре редно да се включа

 

Първо на въпроса #Кой :) (разбирай, пипа графика и прави разни разбърквания и карамболи)

Верен отговор: Аз се занимавам с графика.

И малко разяснение - ангажирал съм се с тази задача, защото идеята тръгна от мое предложение да има знаме (едно, уникално), което да обикаля света. Идеята не е уникална - взаимствана е от часовникарски форум, в който един часовник пътува наляво-надясно от преди нашето знаме. Но идеята е доразвита - ние като пътуващи хора имаме по-интересни дестинации и по-хубави снимки :)

Заради това Георги ми е гласувал доверие и аз се грижа за графика.

 

Сега за субективните решения:

Опитвам се знамето да попадне на възможно най-много и интересни места. Винаги се съобразявам с това дали вече е било там, независимо от екзотичността.

Заради това 22.03 - 06.04.2017, Георги Матеев - Антарктида е в резерв. Антарктида! в резерв - понеже вече е било там и имаме хубава снимка.

 

Нещо да кажа и за Г.Матеев и честия му избор за знаменосец. Ами първо да му благодаря. Той задава темпото отдавна и то по безапелационен начин - публикува изчерпателен график за пътуванията си година напред, винаги има нови интересни и езотични места, отстъпчив е във всички случаи, когато знамето ще иде в някой друг.

 

Знаете, това е една, надявам се, свежа идея на доброволни начала. Няма никакво място за негативни емоции, според мен. Извинявам се, ако някои се е засегнал от субективния ми избор, но вярвайте ми - старая се изборът да бъде максимално справедлив въпреки динамиката на графика. Понякога се налага смяна на знаменосеца, поради промяна в плановете му или поява на по-ново и непосещавано място, като Намибия, например. Нека това не бъде повод за разочарование.

 

Какво друго да кажа - ами за предните четири ходини самият аз не съм се доредил да го нося :) Не защото не съм искал, а не съм предложил нещо по-добро или по-ново гледайки наличния график.

Имах възможност да направя снимка с него при съвместно пътуване миналата година до Азербайджан с още магеланци а след това знамето продължи в друга посока.

 

Така, че подхождайте оптимистично. Благодаря на всички, независимо къде са завели знамето (за една съседна Гърция толкова време трябваше докато стигне). Също така и на всички резерви - многото хора, които се записват независимо дали ще носят знаме или не. Ако има грешка в графика или някои е почувствал, че има неправда то "заслугата" е моя, за което моля да не се сърди - все пак правим това разнасяне на флага за удоволствие и надявам се с удоволствие :)

  • Харесвам 24
Връзка към коментар

Аз да си кажа: отстъпвам си местата и като титуляр и като резерва, ако има желаещи. Не е фатално, че няма да го занеса където и да е из Европа. Пък и моята програма винаги е претоварена и в кратки срокове.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

cck,идеята ти за знамето и начина, по който ще обикаля по света е прекрасна!Аз лично, съм горда с това,че съм част от общността и се радвам като го видя на места, които и на картата са трудни за откриване.

 Благодарна съм на Георги Матеев,че пътува и после без досада ни просветлява за начините и ние да идем там. :) 

Бъдещи знаменосци, не се отчайвайте!Ще дойде и вашият ред!А дотогава да се снабдим с ключодържатели,календари и търпение!

В този ред на мисли,представяте ли си,ако и домосед беше на близо? ;)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

cck,идеята ти за знамето и начина, по който ще обикаля по света е прекрасна!Аз лично, съм горда с това,че съм част от общността и се радвам като го видя на места, които и на картата са трудни за откриване.

Благодарна съм на Георги Матеев,че пътува и после без досада ни просветлява за начините и ние да идем там. :)

Бъдещи знаменосци, не се отчайвайте!Ще дойде и вашият ред!А дотогава да се снабдим с ключодържатели,календари и търпение!

В този ред на мисли,представяте ли си,ако и домосед беше на близо? ;)

Ми щеше да е като на тенис мач -Матейко-Домоседко;Домоседко - Матейко и така до без край:):):)

А на сск хич не му е лесна работата - с тия графици, промени, резерви и пр.

Аз също мисля, че е важно знамето да стъпи на непознати и екзотични места, където не е било.

Няма място за сърдене, пък и не вярвам някой наистина да се сърди.:)

Да не говорим за това, че в случая, хем Намибия е непозната дестинация, хем Теди ще направи великолепни снимки от това екзотично място:), дето скоро не зная дали ще отиде някой друг магеланец.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Абе за Намибия се е засилила една бойна група,ама то е друго.Обаче ,Tedy и непознати земи!Откак прочетох,че ще ходят, тръпна в очакване и стискам палци да не им мине котка път!Какви красоти ще са!Блазе на очите ни!

P.S.Обичам тенис мачовете!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Критериите за назначаването на знаменосците са си описани пределно ясно. И мисля, че са възможно най-справедливите. Форумът е за пътешествия, така че цел номер едно трябва да е знамето да попадне във всяка една държава и територия. Едва след това вече бихме могли да го носим за кеф и престиж по разни допълнителни мероприятия.

Факт е, че най-полезното нещо за един галактически стопаджия... (ъъъ, тъй де, за един магеланец!) е хавлията, но магеланското знаме има всички полезни качества на една хавлия, като добавя и престиж. Така че е нормално да има и препирни за него. И също така е нормално в избора на знаменосец да се отчитат и "заслуги". А в един форум винаги има подразделяне на заслужили, по-заслужили и най-заслужили... Във всеки един. И това си е в реда на нещата. Аз допреди да стана магеланец, пишех активно само в един форум за студенти и кандидат-студенти, но много бързо бях разконспириран като преподавател и ми дадоха "генералски пагони". Съответно това задължава да бъдеш много повече в помощ на останалите. Тук правото да си знаменосец трябва да се заслужи. И то не толкова с обикаляне, колкото със съветите и помощта към останалите редови бойци от магеланската армия. А мисля, че всичките ни редовни знаменосци са светъл пример в това отношение.

и на мене ми се щеше да нося знамето есента в Египет, но видях, че Mary вече го е снимала на повечето места, които смятам да видя. Освен това се засича с дати, в които знамето ще бъде на по-далечни места. Така че няма да кандидатствам в листата на чакащите. Има още доста да се потрудя, докато стигна ниво знаменосец.

 

Даже вече си бях написал предварително един рапорт, като само смятах да сложа съответните снимки със знамето на съответните места :)

Но пък важното е, да има желание :)

Аз ще си направя снимките с хавлията (макар че там не смятам да съм стопаджия), пък ще си фантазирам, че съм със знамето :lol:

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ще ме прощавате за лиричното отклонение! :)

 

Ако Дъглас Адамс (лека му пръст) беше магеланец!

 

  • ПЪТЕВОДИТЕЛ НА ГАЛАКТИЧЕСКИЯ СТОПАДЖИЯ МАГЕЛАНЕЦА дава следните сведения по въпроса за хавлиите Магеланското Знаме
144px-HappyTowelDay.jpg
 

Хавлията Магеланското знаме, пише там, е навярно най-полезното нещо, което един междузвезден стопаджия магеланец може да притежава. На първо място тя то е много ценнао в чисто практическо отношение — можеш да се загърнеш с неянего, за да се топлиш, докато подскачаш по мразовитите луни на Джаглан Бетапод мразовитата луна около пирамидите; можеш да легнеш върху нея него на плажа, покрит с жарък мраморен пясък, и да дишаш опияняващия морски въздух на Сантрагиниус V Хургада (ах, това Червено море!... Ах, тези риби!); можеш да подремнеш под нея него и под звездите, огряващи с яркочервените си лъчи пустинния свят на КактафунСахара; би могъл да я го опънеш като платно на минисал по ленивите тежки води на реката Мот Нил; намокрена, ще ти послужи и в ръкопашен бой; можеш да си завиеш главата с нея него, за да не дишаш отровните изпарения или за да не срещнеш погледа на кръвожадния звяр Бъгблатер от Траал кръвожадните терористи от Синай (едно невероятно глупаво животно, което си мисли, че ако ти не го виждаш и то не може да те види — но макар и тъпо като галош, то е много, много кръвожадно едни невероятно тъпи хора, които си мислят, че ако ти не ги виждаш, то и те не могат да те видят - но, макар и тъпи като галош, те са много, много кръвожадни); ако изпаднеш в беда, можеш да я го размахаш над главата си в знак, че се нуждаеш от помощ, и, разбира се, можеш да се избършеш с нея снимаш с него, ако все още ти се струва достатъчно чиста чисто. Но преди всичко, тя то е изключително ценна в психологическо отношение. Кой знае защо, ако един страг (страг = нестопаджия немагеланец) открие, че стопаджията магеланецът носи хавлията Знамето със себе си, автоматично стига до заключението, че си има и четка за зъби, кърпа за лице, сапун, кутия с бисквити, манерка, компас, карта, кълбо канап, спрей против комари, екипировка за дъждовно време, космическо облекло и т.н., и т.н… При това страгът е готов с удоволствие да заеме на стопаджията магеланеца кое да е от всички тези, а и дузина други неща, които стопаджията магеланецът случайно може да е „загубил“. Ето как разсъждава страгът: онзи, който е способен да преброди надлъж и нашир галактиката планетата, и то на стоп (незадължително), да изнемогва, да мизерствува, да се сблъсква с невероятни трудности, да ги преодолява и все още да знае къде му е хавлията Знамето, е явно човек, с когото си длъжен да се съобразяваш. Така се е зародил един израз, станал вече класически в стопаджийския магеланския жаргон. Например: „Хей, сас ли го онзи хупи Форд Префект теди Георги Матеев? Те това се казва фруд домосед — наистина знае де му е хавлията Знамето (сас = зная; чувал съм за; срещал съм; правя любов с; хупи теди = наистина прибран човек: фруд домосед = ама наистина страшно прибран човек).“

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз ще си направя снимките с хавлията (макар че там не смятам да съм стопаджия), пък ще си фантазирам, че съм със знамето :lol:

 

Имаме нарочно подготвена галерия за хавлии, шапки, шалове, тениски и всякакви любими пътешественически атрибути, активно блуждаещи по широкия свят. Аз много се гордея със саморъчната си шапчица изтипосана на Кейп Канаверал и на Атон.

 

Пълни смело и активно :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нито има препирни, нито персонални обвинения към Матеев*, че едва ли не е узурпирал знамето, или пък към cck, че изготвя тенденциозно графика. Съвсем не. След отрезвяващата забележка на Duke по-горе си давам сметка, че недоразумението е изцяло в моя телевизор. Признавам, че досега хранех наивното разбиране, че знамето е общностна инициатива, пък то, както излиза, било символ на проекта. Но дори при това положение ми е малко трудно да разбера защо е толкова важно да се набройка на колкото се може повече екзотични места за колкото се може по-кратко време, ама карай да върви. Общностна или проектаджийска инициатива, аз ще дам моя принос при наличните правила. Даже така  предизвикателството е по-голямо. Надявам се и другите да го възприемат по подобен начин и да не се разочароват, обезверяват или отказват с тягостното усещане, че пътуванията са им твърде банални и недостойни за високата чест "знаменосец" :) 

 

(*) Към Матеев персоналното ми обвинение е, че пътува до толкова много интересни места, за които има толкова много да се напише, пък държи почти цялата информация само "до поискване". Не е сериозно някакси и смятам, че е редно да му се наложи мярка "временна уседналост" - т.е. докато не разкаже подробно за предишните си пътувания (и не качи всички снимки!!!), да не се допуска до нови пътешествия (за носене на знамето и дума да не става!!) ;) 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Да, концепцията е ясна. На този етап печели фактора езкотичност, чак след това идва фактора "мераклийство" да се носи знамето. Всичко с времето си. Ако знамето беше ходило в Намибия, със сигурност doroteagarrett щеше да го получи без значение, че има друг кандидат за Намибия (допускаме, че двата намибийски плана са подобни). Но поне за момента фактора "екзотичност" е водещ и така е било от самото начало, не разбирам защо трябва периодично да се вдига дискусията. 

 

 

За съжаление в последно време се появиха разни технически проблеми с качването на снимките, и най-вече с отбелязването н координатите. Чакам да видя дали в новата версия ще ги има, надявам се не. От там нататък ще подгоним всички, които не са качвали снимки да ги качат, ще въведем и правило, че всеки който не е качил снимка няма право да е бъдещ знаменосец, докато не го направи. 

 

 

 

Това е част от проблема също. Вероятно всички ще бъдете помолени да изберете кои снимки да излизат на картата и само те ще се показват. Тези от вас, които не го направят, вероятно ще трябва аз или cck да изберем. Много хора качват подобни и еднотипни снимки, а е въпрос на време зареждането на картата да почне да се бави, когато трябва да се поставят хиляди и хиляди снимки. 

Не съм знаела, че факторът екзотичност е водещ, така че извинявам се за това, че съм повдигнала дискусия с моето разочарование.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм знаела, че факторът екзотичност е водещ, така че извинявам се за това, че съм повдигнала дискусия с моето разочарование.

 

Не се разочаровай, записвай се моля както и до сега - плановете на всички се променят и съм сигурен, че ще имаш още много възможности за добри кадри от интересни места. Благодаря за ентусиазма, а въпросите "защо така" винаги са на място и ще им отговарям възможно най-изчерпателно.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не се разочаровай, записвай се моля както и до сега - плановете на всички се променят и съм сигурен, че ще имаш още много възможности за добри кадри от интересни места. Благодаря за ентусиазма, а въпросите "защо така" винаги са на място и ще им отговарям възможно най-изчерпателно.

Благодаря! :) Да си пожелаем слънчево настроение и прекрасни пътешествия където и да са! :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.