Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците - 2017


Препоръчани мнения

Промяна в моя график: Поради невъзможност да си намерим засега втори шофьор, нашата програма за обиколка на планините в западните Балкани през втората половина на юли или напълно ще отпадне, изли ще се съкрати само до периода 16-22 юли (при всички положения до Хърватия няма да стигнем). За сметка на това вече купихме билети за 23-31 юли до Братислава и бихме искали да развеем знамето над няколко върха във Високите Татри и в други словашки национални паркове :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Добавих резерв за 21-31.

Чакаме да се включи

23.07 - 04.08.2017, Miro - Танзания

Ако не - знамето просто продължава с вашата си обиколка.

Връзка към мнение
1 hour ago, Tedy said:

Да се запиша резерва за датите 19.10 - 07.11. Чили и Боливия и по-конкретно Атакама и Салар де Уюни. :)

Никакви такива! :) Аз ще съм ти резерва на тебе. Знамето в Египет вече е било; в Боливия - не, доколкото виждам.

Отсега се облизвам за момента, когато ще мога да видя фотосесията със знамето при Салар де Уюни :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, master_of_germs каза:

Никакви такива! :) Аз ще съм ти резерва на тебе. Знамето в Египет вече е било; в Боливия - не, доколкото виждам.

Отсега се облизвам за момента, когато ще мога да видя фотосесията със знамето при Салар де Уюни :)

Благодаря, Мастъре. :) Имам една идея за Салара точно, да видим ще успея ли да я реализирам. Ако се прежаля за студа, ще снимам  и знамето в малко по-различна визия. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Дали има шанс да гепим знамето в последния момент за един бърз набег до Германия: 15-18 юни? Георги Матеев, в колко кацаш в София? :)

Връзка към мнение
1 hour ago, mradulova said:

Здравейте! Записвам се за резерва за разходка на знамето до о-в Пенанг, Малайзия за датите 11.07 - 22.07.

Направо се пиши титуляр :)

 

Моята програма претърпя главоломни промени през последните три дни.

Първо, пътуването до Русия се провали... Така се получава, когато се доверих на немагелански субект да ми бъде организатор :/

 

Добре поне, че снощи заедно с почти всички присъстващи на сБирката се докоснахме до Знамето за една розАва фотосесия ;)

 

В резултат на това веднага резервирах една тридневка в Сицилия за 9-12 юли, но Знамето вече отметна тази дестинация, така че не се пиша кандидат.

 

Балканската екскурзия също се премества и вместо на 16-22 юли, ще я изместим в началото на месеца - 1-8 юли.  Маршрутът подлежи на уточнение. В средата на юли ми изникна друг ангажимент. Покривът на къщата на село почти пропадна и обещах на вуйчо си да му помагам с ремонта и поставянето на нов покрив.

 

Пътуването в Словакия с преходите във Високите Татри в периода 23-31 юли си остава, там вече абсолютно всичко съм резервирал (лично, че да не стане пак някой сакатлък).

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Повелителю на микробите, благодаря за предложението да отстъпиш знамето за о-в Пенанг и съжалявам за проваленото пътуване до Русия...явно поговорката за вълка и дебелия врат си важи с пълна сила навсякъде...

След като Балканската ви обиколка остава от 1 до 8 юли, значи следващият ще вземе знамето от теб?

Тук вече въпросът ми е към Lyubina, която е резерва \10.07 - 13.07.2017, Lyubina - UK\ и към модератора - къде ще продължи знамето :)

 

Връзка към мнение

Нямам никаква представа, тъй като продължавам да вярвам, че съм резерва. Нека каже модераторът. Ако ще го нося аз, ще се договорим с master-а ;) 

Връзка към мнение

По-добре е засега аз да остана най-много резерва за 1-8 юли. Не е ясно, дали ще успея да оползотворя цялото това време в пътуване; поради работни ангажименти на съпругата ми пътуването може да се свие само до 1-5 юли и в такъв случай ще е само на гости в Македония с опит за изкачване на връх Кораб (планински първенец едновременно на Македония и на Албания). Това обаче с нищо не би допринесло за разширяване на географията на знамето, така че нека засега то да си остане в Георги Матеев и през първата юлска седмица, и вие да го вземете от него и makler. Ако успея да си организирам осемдневната програма, която включва и Босна, тогава ще уведомя своевременно всички в графика. Информирах вече cck, и makler, и Матеев на магеланската сБирка.

Вие имайте готовност :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
Публикувано: (редактирано)
преди 30 минути , master_of_germs каза:

По-добре е засега аз да остана най-много резерва за 1-8 юли. Не е ясно, дали ще успея да оползотворя цялото това време в пътуване; поради работни ангажименти на съпругата ми пътуването може да се свие само до 1-5 юли и в такъв случай ще е само на гости в Македония с опит за изкачване на връх Кораб (планински първенец едновременно на Македония и на Албания). Това обаче с нищо не би допринесло за разширяване на географията на знамето, така че нека засега то да си остане в Георги Матеев и през първата юлска седмица, и вие да го вземете от него и makler. Ако успея да си организирам осемдневната програма, която включва и Босна, тогава ще уведомя своевременно всички в графика. Информирах вече cck, и makler, и Матеев на магеланската сБирка.

Вие имайте готовност :)

С други думи (засега) знамето остава в мен до 07 Юли и след това го предавам на Lyubina или mradulova. Моля само да се уточни на кого точно ще трябва да го дам :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За да бъдем обективни, и да спазваме принципа на разнообразието, мисля че е по-добре знамето да замине за Виетнам. Лондон не е кой-знае-колко-екзотична дестинация (ако не броим събитията от последните 1-2 месеца, които може и да го направят екзотичен от известна гледна точка).

Връзка към мнение

Lyubina, благодаря за предложението знамето да продължи за Пенанг, оценявам го! За първи път ще съм знаменосец и много се вълнувам :)

4 hours ago, Георги Матеев said:

С други думи (засега) знамето остава в мен до 07 Юли и след това го предавам на Lyubina или mradulova. Моля само да се уточни на кого точно ще трябва да го дам :)

Георги Матеев, ще поема щафетата :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
On 1/23/2014 at 11:42 PM, Георги said:

23.07 - 04.08.2017, Miro - Танзания

Привет отново, моля @Miro да се включи с информация дали знамето ще е при него за Танзания, за да можем да стиковаме графиците за предването :)

Връзка към мнение
15 hours ago, mradulova said:

Привет отново, моля @Miro да се включи с информация дали знамето ще е при него за Танзания, за да можем да стиковаме графиците за предването :)

Извинявам се на всички. Някак си не разбрах кога съм бил одобрен...

С удоволствие ще взема знамето с мен в Танзания. Притеснява ме, обаче как след мен ще го вземе @Емил Любенов Аз ще кацна на летище София в 20:45 ч. по разписание на 04 август.

Излитам на 23 юли в 10:00 ч. по разписание.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Заявка за резерва (може би) за Кипър (странно, знамето не е било там) 12.10.2017-19.10.2017.

Връщането е 19.10  18:05 Терминал 1.

Малко вероятно е да успея да предам щафетата (знамето) на @Tedy, но ако те литват след 19:00 е възможно.

Разбира се, дори и при минимален риск знамето да не стигне до Чили и Боливия, считайте, че нищо не съм писал. :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Утре с makler ще разходим знамето до Албания, която е и последната непосетена от мен държава в Европа.

 

С това приятно постижение отбелязвам и финалната си изява с магеланското знаме, тоест от този момент няма да пускам повече заявки.

 

Знамето ми бе прекрасен спътник през последните 3 години, но вярвам, че е време да предам щафетата :)

  • Харесвам 22
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 12 минути , Георги Матеев каза:

С това приятно постижение отбелязвам и финалната си изява с магеланското знаме, тоест от този момент няма да пускам повече заявки.

:)

Мисля, че е грешка!

Когато знамето пътува, пътуваме и ние с него, макар и виртуално. Горди сме с уникалните места, на които е снимано от теб и други магеланци! Ти подари на магеланския флаг, а значи и на нас, невероятни пътешествия по дестинации, които повечето няма да успеем да видим! 

Сигурна съм, че имаш още много планове за нови места. Защо лишаваш магеланския символ и магеланската общност от нови поводи за гордост? 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

Знамето ми бе прекрасен спътник през последните 3 години, но вярвам, че е време да предам щафетата :)

Мисля, че трябва да продължиш да го носиш/вееш на най-екзотичните места. :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 7 часа, Георги Матеев каза:

С това приятно постижение отбелязвам и финалната си изява с магеланското знаме, тоест от този момент няма да пускам повече заявки.

Жоро, знам колко е тегаво да носиш и знаме, но не го зачерквай завинаги. :)

Иначе знамето как ще посети още толкова много красиви и непознати места?!

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.