Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците - 2017


Препоръчани мнения

преди 9 минути , домосед каза:
преди 9 минути , домосед каза:

Ето това е магелански подвиг! 

Да се докарат Лофотенски острови на Екватора

:):):)

 

Остатъци от първоаприлския поздрав на Жоро. :)

 

 

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първоаприлски главобол за Жоро, ама кво да се прави :) Явно пак засича нулеви координати, а като гледам колко е плътен маркера има и други снимки отдолу. Ще го мислим тия дни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изгубили са се координатите на някои от тях. Оправям координатите една по една, ама не са малко. Ще ги позиционирам, въпрос на време.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 часа, Георги каза:

Първоаприлски главобол за Жоро, ама кво да се прави :) Явно пак засича нулеви координати, а като гледам колко е плътен маркера има и други снимки отдолу. Ще го мислим тия дни. 

 

Решен е казуса. Снимките са по местата си :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Галерията Нашето знаме около света, отново е отворена за добавяне на снимки със знамето.
Моля, пропусналите знаменосци да опитат да качат снимките си :)

Не забравяйте да са геокодирани.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А аз в периода 17-30 юли (плюс минус един ден) ще правя обиколка из Западните Балкани основно с идея за качване на някои планински върхове.

Не съм сигурен колко планини е изкачило знамето, но целта ни е да атакуваме планинския първенец на Босна и Херцеговина -връх Маглич. Освен това и няколко върха в планината Дурмитор в Черна Гора включително любимия на черногорците връх Боботов Кук (макар той да е с няколко метра по-нисък от пограничния Зла Колата). Впоследствие с малко море на остров Мльет в Хърватия.

 

Ако нещо се обърка с този план, имаме и резервен - качване на върхове в Юлийските алпи - първенецът на Словения - Триглав, както и връх Канявец и който още връх можем + връх Гринтовец - първенецът на Камнишко-Савиньските Алпи и други върхове в същия масив.

 

Гледам, че засега втората половина на юли е дупка в програмата на знамето, та викам да се запиша. Ще дам допълнително детайли впоследствие, ако не бъда изместен от графика с нещо по-екзотично.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 10 часа, master_of_germs каза:

Гледам, че засега втората половина на юли е дупка в програмата на знамето, та викам да се запиша.

Така си е - свободно. Радвам се, че се включваш - утре ще отразя в графика, че сега съм по румънските пътища :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 29.03.2017 г. в 17:00, doroteagarrett каза:

Благодаря! :) Да си пожелаем слънчево настроение и прекрасни пътешествия където и да са! :)

Не забравяй да се свържеш с Матеев на ЛС да се разберете за знамето за Виена за 23ти :)

 

На 17.04.2017 г. в 22:22, Lyubina каза:

Ако няма други желаещи, 10-13 юли ще съм в Лондон (все още не е 100% сигурно).

Писах резерв

 

преди 16 часа, Miro каза:

Едва ли ще е възможно като гледам графика, но да се запиша:

Танзания 23 юли - 04 август.

Също писах резерв

 

На 17.04.2017 г. в 22:39, master_of_germs каза:

А аз в периода 17-30 юли (плюс минус един ден) ще правя обиколка из Западните Балкани

Добавих те. Да направиш най-хубавите снимки от върховете :)

Връзка към мнение

Моят график, който е резерва за август малко се удължи - от 23.08-29.08.2017 - Цюрих ( Швейцария) , Вадуц (Лихтенщайн) , Лугано (Швейцария) ,  около Катандзаро Лидо (Италия), Бари (Италия).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 19.04.2017 г. в 20:51, doroteagarrett каза:

Моят график, който е резерва за август малко се удължи - от 23.08-29.08.2017 - Цюрих ( Швейцария) , Вадуц (Лихтенщайн) , Лугано (Швейцария) ,  около Катандзаро Лидо (Италия), Бари (Италия).

Чудесно - винаги е добре, когато пътешествията се удължават :)

Успя ли с днешната Виена?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 23.04.2017 г. в 21:26, cck каза:

Чудесно - винаги е добре, когато пътешествията се удължават :)

Успя ли с днешната Виена?

О, да. И с Виена успях. Беше прекрасно! Имам снимки със знамето. Сега ще гледам как да ги кача с координати.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 2.01.2017 г. в 9:00, cck каза:

01.05 - 15.05.2017, Meidj - Андора, Франция (Пиренеите и Окситания)

Отпада. Обхождането на Пиренеите и Окситания се отлага за по-добри времена във финансово и най-вече емоционално отношение :)

 

Иначе гледам, че се открива едно прозорче между 17-и и 23-и май, та тогава мога да заведа знамето на онова култово място, което анонсирах някъде по-горе в темата. Може да пишете заявката в графика. За протокола: нека дестинацията се води "непопулярни емблематични места в България" :)

Редактирано от Meidj
* неграмотност *
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 28.04.2017 г. в 19:18, Meidj каза:

Иначе гледам, че се открива едно прозорче между 17-и и 23-и май, та тогава мога да заведа знамето на онова култово място, което анонсирах някъде по-горе в темата. Може да пишете заявката в графика. За протокола: нека дестинацията се води "непопулярни емблематични места в България" :)

Време беше :) Чакаме хубави снимки.

 

преди 8 часа, Яничка каза:

Заявка от мен, Desi75 и Dealni - 02 - 04 юни - Берлин :)

Добавих в основната група - за тогава няма други мераклии, въпреки че знамето е ходило до Берлин.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 часа, Яничка каза:

Заявка от мен, Desi75 и Dealni - 02 - 04 юни - Берлин :)

И внимавайте да не детронирате моите снимки със знамето от Берлин и то точно на рождения ми ден:)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Забелязах, че на картата я няма отбелязана Унгария. Тъй като в периода 19-22 май ще съм в Будапеща, ще се радвам да бъда знаменосец на форума в Унгария. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 9.05.2017 г. в 10:09, mary_shery каза:

Забелязах, че на картата я няма отбелязана Унгария. Тъй като в периода 19-22 май ще съм в Будапеща, ще се радвам да бъда знаменосец на форума в Унгария. :)

Било е, но Матеев сан още не е могъл да качи снимките от странство. Добавих една от тяк към картата и те писах в резерв.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Две заявки от мене: :)

 

1-14 юли - Русия (Москва и Санкт Петербург)

 

1-8 ноември - Египет (Нил от Асуан до Луксор + Хургада)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
9 minutes ago, Lyubina said:

Е, засичаме се с теб ;) Русия ти я отстъпвам, за ноември ще решат админите/модераторите ;) 

Съжалявам, най-малко пък на колеги искам да правя сечено ;)

За юли са ми доста пътуванията, периодът не се засича само с тебе, така че очакваме включване от cck ;)

На началната страница нищо не беше отбелязано за ноември, пък и тогава съм заявил места, на които знамето вече е било. Пропускам те пред мене на опашката за заявки :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, master_of_germs каза:

На началната страница нищо не беше отбелязано за ноември, пък и тогава съм заявил места, на които знамето вече е било. Пропускам те пред мене на опашката за заявки :)

Грешката за ноември е моя, аз пътувам октомври, но нещо тези дни съм загубила връзка с календара ;) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.