Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 30.06.2018 г. в 20:32, Stryper каза:
  • В италианския ebay има редовно кодове за намаление на 3, 5 евро.

Благодарности на @Stryper. Никога не ми беше хрумвало да търся такива ваучери в Ebay. Но днес проверих и си купих 10 броя ваучери, които намаляват по EUR 3 и важат до 31.07.2018 г. от американския Ebay срещу скромната сума от USD 3. След един час си ги получих на пощата и направих 9 резервации за билети за един пътник, които струват EUR 5-6 (пробвах ги - стават за различни места в Европа - никъде не ми ги отказа). Направих и една допълнителна оптимизация. Билетите, които струваха по EUR 5 си ги купих през полската версия, където цената им е PLN 19 (след ваучера крайната им цена стана PLN 5.88), а тези, които струваха EUR 6 ги взех от британската версия, където бяха на цена от GBP 5 (след ваучера единичната цена стана GBP 2.33). В различните версии на Flixbus цените се различават с точност до закръгленията до 0.9, 9 и т.н. в съответната валута, което не е кой знае каква разлика като абсолютна сума за един билет, но все пак успях да взема билети, които на сайта на Flixbus струваха общо EUR 49 за около EUR 20, без в момента да има някаква специална промоция (и даже ми остана един неизползван ваучер).

 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 16
  • Браво 7
Връзка към мнение

С Фликсбус имах една скорошна случка, заради която щях да ида да ги изпозастрелям. Наложи се да отменя билет, и на сайта пишеше, че можеш да получиш кредит (ваучер), или кеш. За кредит директно на сайта става, но за кеш не пишеше нищо. Звъня в кол центъра (източна европа), и ми обяснява девойката, да си поискам кредит на сайта, и да пратя номера на ваучера по мейл, те ще ми върнат парите по картата. Правя всичко, и ми отговарят, че ваучери не се обменят срещу пари 🙂 Звънях по телефона, и друга двойка настояваше, че не са ми казвали такова нещо. По мое желание съм си поискал ваучери, значи съм се отказал от кеш рифънд. 🙂 Просто нямало как някоя колежка да ми даде неверна информация. Питам я, викам аз луд ли съм, какво? Накрая ми затвори и така. 

Никакво доверие към тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 1.07.2018 г. в 21:56, koliob каза:

Благодарности на @Stryper. Никога не ми беше хрумвало да търся такива ваучери в Ebay. Но днес проверих и си купих 10 броя ваучери, които намаляват по EUR 3 и важат до 31.07.2018 г. от американския Ebay срещу скромната сума от USD 3. След един час си ги получих на пощата и направих 9 резервации за билети за един пътник, които струват EUR 5-6 (пробвах ги - стават за различни места в Европа - никъде не ми ги отказа). Направих и една допълнителна оптимизация. Билетите, които струваха по EUR 5 си ги купих през полската версия, където цената им е PLN 19 (след ваучера крайната им цена стана PLN 5.88), а тези, които струваха EUR 6 ги взех от британската версия, където бяха на цена от GBP 5 (след ваучера единичната цена стана GBP 2.33). В различните версии на Flixbus цените се различават с точност до закръгленията до 0.9, 9 и т.н. в съответната валута, което не е кой знае каква разлика като абсолютна сума за един билет, но все пак успях да взема билети, които на сайта на Flixbus струваха общо EUR 49 за около EUR 20, без в момента да има някаква специална промоция (и даже ми остана един неизползван ваучер).

 

И аз се включвам с благодарностите за @Stryper . Точно навреме, защото търсех трансфери за Германия и Италия.... 4 ваучера х 3 евро на цена 1,4 долара си е попадение. Напоследък разни познати и не толкова познати се чудят какъв е смисълът да се занимаваш с отстъпки за по 3-5-10 евро, "клошарстване" по хостели, "мизерни" лоукостове, кешбек след 3 месеца и какви ли не други "неудобства", но като се замисля всяко второ пътуване ни излиза почти безплатно... поне като транспорт и спане, а да не говорим какви ги вършат някои титани тук 🙂

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

И аз се подреждам на опашката на благодарните 😉 - със същата покупка като Любо.

Изобщо не съм обмисляла пътуване с автобус, а покупка на ваучери от Ebay - съвсем хич! И освен 20-на лева, спечелих два ценни часа, което е цяло състояние!

Респект!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 5 минути , tch каза:

Тия ваучери, които ги купувате колко им е валидността?

Моите са до 30.07

Връзка към мнение

Като резултат от влизането на Фликсбус в България, Етап Груп логично си свалиха цената София-Букурещ от 52 на 29 лева. Въпрос на време е да свалят и в обратно направление от Букурещ до София:

 

Screenshot_20180704-134135.png

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
На 2.07.2018 г. в 23:41, tch каза:

Тия ваучери, които ги купувате колко им е валидността?

Нямам идея, а и не съм гледал. Аз ги използвах всички веднага.

Връзка към мнение

Ползвала съм валчери и кодове , но купони от ebay - не . Току що се снабдих с 4x3 евро купона ,това значили че мога да ги ползвам четири пъти по 3 евро намаление или само наведнъж общата сума - 12 евро. Благодаря ви предварително!

Връзка към мнение

Опитайте как работят като изберете някакъв маршрут и дали в полето може да се вкарат няколко кода (един по един обаче) или още втория няма да го приеме. Без да се финализира покупка.

Редактирано от Георги
моля, без корекции на правопис
Връзка към мнение

Може поотделно. На мен ми трябваха за Меминген - Залцбург и ползвах по 2 за посока, т.к. Имам прекачване в Мюнхен.

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря Ви! аз сега ги видях те са четири кода, ще пробвам. Мерси много !

 Само по един позволява, но взех ги по отделно  отивание и връщане. 6 евро намаление, билета ми излиза 10 евро ...супер ми стана. Пак Благодаря! къде да видя до кога са ми валидни купоните, че имам още 2 да ползвам. 

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

на някой случвало ли му се е при плащане в сайта да види грешка

Payment with the entered data has been rejected. Choose a different form of payment or provide other credit card details. (AD04) - /на полски е текстът, че съм през тяхната версия, но смисълът на съобщението е този/

 

пробвах си почти всички карти, все това дава

взех си днес ваучери от ebay, въвеждам ги, отстъпката си се начислява, два билета вече купих така, но на третия вече не ми дава да плащам?

 

Връзка към мнение

На мен ми се случи. Купих 3 билета, а 4-я - не и не. На другия ден го купих без проблем от същия компютър, със същата карта.

Така и не разбрах каква беше причината.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , antea каза:

пробвах си почти всички карти, все това дава

Пробвай Paypal ако ти го дава като опция, или през мобилното приложение или някоя от другите версии (EU, BG, RO... с малко по-малка отстъпка).

Редактирано от koliob
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако автобуса минава през няколко държави,и спира във всяка,може да се купят отделни билети между всяка държава ,и се приложат ваучерите от 3 евро от ebay.Пример директен София -Виена е 59 лева.Спира в Будапеща,и билета София-Будапеща е 39,а билета за същия автобус Будапеща-Виена е 19 лева.Ако се купят отделни с ваучери ,излиза 46 лева и 1долар и нещо за ваучерите,без да слизаш от автобуса.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Потвърждавам. 😉

Аз така пътувах от Меминген  до Залцбург, но при мен имаше прехвърляне.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искам да купя 4 билета по отделно, един от които детски, но тъй като не мога да купя отделен детски, дали ще е проблем да я "впиша" като възрастен? Някой да сподели, моля, ако има информация
Благодаря!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 15 минути , reinamarsela каза:

Останаха ми два кода за намаление , ако някой се интересува да ми пише. Важат до 03.09.

Принципно ще пътувам поне два-три пъти с тях през този месец, ама какво представляват тези кодове и какви отстъпки дават, да знам дали си струва да се занимаваме.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.