Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Благодаря! Явно законодателите са оставили на автобусните превозвачи доста голяма свобода на безнаказано (без)действие.

 

Друг въпрос: Фликс стриктно ли следят за размера на кабинния багаж, както е при Wizz и Ryan? 

Връзка към коментар
преди 40 минути , iMari каза:

Не, но с багаж с колелца или с твърде голям сак едва ли ще те пуснат.

Супер, благодаря! С раница съм като за НТА и се притеснявах да не ме накарат да я сложа в багажното.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дори знам за случаи при купени билети с прекачвания, обикновено се закъснява и другия автобус не чака, трябват ти джобни да си покриеш разходите и евентуално след месеци възстановяване на сумите и чакаш за следващия автобус.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Понеже лятото пътувах с влака почти всеки ден, та редовно засичах автобус на Фликсбус, където еееедно време имаше импровизирана автогара срещу гарата.

Но не знам там само е чакал или му е спирката.

 

Спойлер

flix.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Искам да купя билет София-Нюрнберг, който е с прикачване в Будапеща, като София-Будапеща се обслужва от Карат С, а останалата отсечка е с ФликсБус. Дали е сигурен билета така и поема ли застраховка при отмяна/промяна/закъснение на първата отсечка примерно и изпускане на втората?

 

flexi.jpg

Връзка към коментар
На 24.02.2023 г. в 15:01, Ivko каза:

Дали е сигурен билета така

Билетът е ясно, че е сигурен. Аз  бих купил със затворени очи, поради факта, че при нормални условия автобусите София-Будапеща са мнохо пунктуални.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , stanimir каза:

Защо си го причиняваш ,няма ли полети около твоите дати , дори да са с прекачване ? 

Ооо има ама това е за позната, която не е ясно защо иска автобус. Може би защото е с 3 куфара 😀😀

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 27 минути , Ivko каза:

Ооо има ама това е за позната, която не е ясно защо иска автобус. Може би защото е с 3 куфара 😀😀

С познатата врътка с флекс има 20кг. багаж за 14 евро броя. Така че за 49 евро пак може да пътува като бял човек. (14х3+7 за флекс).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , stanimir каза:

Wizz вече не го летят от София, а с Ryan схема няма.

Меминген Нюрнберг са макс. 4 часа с излизането от летището, чакането на автобуса до гарата и последващият влак. Пак ми се струва по-добре от 26 часа с автобус и чакане по нощите нa някаква автогара.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Подозирам че жената е доста неориентирана , всички имаме и такива близки/познати.

С тия три куфара да гони още влакове , автобуси ... с Фликса само слиза на автогарата и се прехвърля на съседната стоянка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , tch каза:

Меминген Нюрнберг са макс. 4 часа с излизането от летището, чакането на автобуса до гарата и последващият влак. Пак ми се струва по-добре от 26 часа с автобус и чакане по нощите нa някаква автогара.

Спомням си преди няколко години,Раян цяло лято пускаха билети по 2 евро София - Каламата. Въпреки това хората си купуваха билет за автобус по 80-90лв и пътуваха  9-10 часа. 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 14 минути , stanimir каза:

Подозирам че жената е доста неориентирана , всички имаме и такива близки/познати.

 

Да, вероятно. Но ако може да се оправи с обществения транспорт в Нюрнберг ще може да стигне и до там пак с обществен транспорт. А ако наистина не може, дано да я чака някой 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знам защо иска с автобус, но тя не за първи път пътува с автобус до там, но не съм й вземал аз билетите и за това попитах. Иначе полет има на Раян понеделник до там има и от Варна също. Като се има на предвид, че живее в Стара Загора и Варна също е ок да стигне още повече, че билета е 40лв 😀

Връзка към коментар
На 24.02.2023 г. в 16:01, Ivko каза:

Искам да купя билет София-Нюрнберг, който е с прикачване в Будапеща, като София-Будапеща се обслужва от Карат С, а останалата отсечка е с ФликсБус. Дали е сигурен билета така и поема ли застраховка при отмяна/промяна/закъснение на първата отсечка примерно и изпускане на втората?

 

flexi.jpg

При Фликсбъс тези дългите пътувания въобще не са сигурни и се закъснява понякога.

Вторият автобус просто не чака!

Имах проблем така с Eurolines втората отсечка и си заминаха, хотел и т.н. на собствени разноски.

Чак след жалби до ЕПЦ върнаха парите за хотела и билета след 2-3 месеца.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.