Прескочи до съдържание

3 дни в Косово


Препоръчани мнения

преди 23 часа, jungfraujoch каза:

Моля за внимание!

Тръгваме на 03.03.18 точно в 07 часа от стадион "Васил Левски". Нека да се съберем в 06,45.Пред централния вход ще ви чакаме с Боби.

Микробусът е СВ 2854 КА- Мерцедес.С ето такъв слънчев и готин цвят!:)

Имаме си телефоните.Носете си международните паспорти и всичко,което ще Ви бъде необходимо.Най-вече доброто настроение!

Поздрави и до скоро!

Шоферът да си носи големия талон за всеки случай.:)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 53 минути , Hollywood каза:

Шоферът да си носи големия талон за всеки случай.:)

Благодаря,ще го подсетя :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да напомня, че в Македония има пътни такси. По трасето има два пункта, където трябва да се плаща. Сега погледнах таксите за бусове - на единия пункт се плаща 150 денара, на другия - 100. Тоест - 500 денара общо за отиване и връщане. Което е около 8 евро. Мисля, че приемат и евро, но по изключително дървен курс. Вкъщи имам останали 380 денара, Надето ще ги вземе, но няма да стигнат за последния пункт на връщане.

Ако се присетя да мина през чейндж или ако успея да се видя с македонските другарчета, преди да тръгнете, ще осигуря още. 

Между другото, горивата в Македония са много по-евтини, отколкото у нас (особено дизелът) така че може би не е лоша идея да мина през чейндж, все пак.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@master_of_germs не се безпокой! Току - що проверих и открих сред белите си пари за черни дни 500 денара.

Нека Надето носи и вашите наличности, че знае ли човек.Винаги може да му се прииска да похарчи малко пари;)За... мекички например;)

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, ruwenzogy каза:

Добре, че написа датите, че щях да се заблудя. Бях останал с впечатление, че става въпрос за 1-3 март....  Там съм - на стадиона...

И аз като теб се бях заблудил.:dancing:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм сериозно обезпокоена заради времето в момента. По новините казаха в близките дни да не се предприемат пътувания на Балканите, ако не са наложителни. В Хърватска имало места без ток, в Сърбия, Черна гора, Босна и Македония имало по над метър сняг и много пътища не били изчистени и има откъснати села. Имало и големи опашки по границата със Сърбия. Някакъв невероятен студ е и ако така се задържат нещата, на мен ми се струва твърде рисково да пътуваме, а и половината неща, които искаме да видим са навън, а на мен лично няма да ми е приятно да газя в сняг. Притесняват ме пътищата също, защото ще минаваме през планини, включително каньон и не ми се иска да закъсаме някъде. Наистина смятам, че е разумно да отложим пътуването, макар че сигурно ще е трудно да намерим други дати, на които всички да сме свободни. Аз се сещам за дните около Гергьовден -5,6 и 7 май или пък 1 май, но там ще трябва 1 ден отпуск.

 

Вие какво мислите?

Връзка към мнение

Добро утро.С оглед метеорологичните условия,съобщавам,че нямам никакво намерение да се отказвам от пътуването до Косово.

Моля,всички да споделят мнението си,защото лично съм поела ангажимент към Вас и шофьора.

Ето и малко повече информация от Синоптик.

https://www.sinoptik.bg/pristina-kosovo-100786714/10-days

Хубава седмица и се усмихвайте повече :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обадих се на шофьора.Според него,на този етап няма проблем да се пътува.Всеки сам преценява.

 

 

Връзка към мнение

Времето изглежда чудесно за нашите дни - плюсове температури и най-слабият вятър точно тогава. Да не се размекваме от нищо...

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Държа да подчертая,че уважавам всяко едно мнение.

Аз съм поела ангажимент,но отговарям само и единствено за моите постъпки.И не смятам да се отказвам от мечтите си.:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Просто ще трябва да се пооблечем и съответно подготвим малко по-вече.

Но до тогава циклона ще е минал.

А бих казал, че и медийното преекспониране е в повече, не че съм против...

Даже бих казал, че подкрепям понякога да е така, по този начин пътищата не се задръстват.

Само информативно:

Снощи се прибрах София - Варна за едни нормални шест часа и нещо, /17-23.15/, няколко групи колеги които се прибираха с коли от Италия, тръгнаха в неделя рано, снощи са спали в Словения, в момента са в Сърбия, след два/три часа в София, всичко е било ОК.

Редактирано от Tim
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 16 минути , Tim каза:

Просто ще трябва да се пооблечем и съответно подготвим малко по-вече.

Но до тогава циклона ще е минал.

А бих казал, че и медийното преекспониране е в повече, не че съм против...

Даже бих казал, че подкрепям понякога да е така, по този начин пътищата не се задръстват.

Само информативно:

Снощи се прибрах София - Варна за едни нормални шест часа и нещо, /17-23.15/, няколко групи колеги които се прибираха с коли от Италия, тръгнаха в неделя рано, снощи са спали в Словения, в момента са в Сърбия, след два/три часа в София, всичко е било ОК.

Абсолютно съм съгласна,че медийното преекспониране е в повече.

Освен това съм на мнение,че е необходимо да има 4 сезона.Всеки един от тях си има чар.Пък и някои дестинации определено са прекрасни през зимата.

Шапка,шал и ръкавици,топло яке и добро настроение си носете непременно!:)

Редактирано от jungfraujoch
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не знам защо сравнявате пътя през Сърбия с този за Косово.Магистрала срещу първокласен път( може би ).Циклонът е в Западна България, а не към Варна.

Там където сме се запътили е планина - една или няколко няма значение.

Нашият Синоптик показва, че времето в Прищина ще е уж топло, но след студове и сняг, това значи киша - още по- лошо.

Някой може ли да ни даде сайт за новини от Косово?

Връзка към мнение

Не знам друго ама при нас снегът  е над 40см., а тези по новините не им вярвайте, (казват в Сандански 26см. да да само глупости говорят). В с. Кулата снегът е 48см.

И да не забравяме, че и след този сняг ще има и доста голям студ, казваяйте както кажете само да не бутаме някъде, аз проблем нямам де .:shout:

Ще си нося повече храна и вода и така.... И аз се надям всички които ще пътуват, да си напишат мнението си, е ако искат разбира се.:dancing:

И така всички да вземем правилното решение, то правилно малко трудно да се каже, но все пак...:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Както разбрах "намаляваме"

На мен много ми се ходеше, но с толкова "отпаднали"...

Може да е за добро, да не си насилваме късмета и да го отложим :(

Моля @jungfraujoch да каже какви са разходи по "отменянето" - шофьор и хотел, за да ти приведа парите по моя дял от тези разходи

Редактирано от Tim
Връзка към мнение
преди 7 минути , Tim каза:

Както разбрах "намаляваме"

На мен много ми се ходеше, но с толкова "отпаднали"...

Може да е за добро, да не си насилваме късмета и да го отложим :(

Моля @jungfraujoch да каже какви са разходи по "отменянето" - шофьор и хотел, за да ти приведа парите по моя дял от тези разходи

Как така си разбрал, че намаляваме. Никой не е казал, че се отказва. Просто коментираме метеорологичните условия. А дотогавеа има почти една седмица...

Връзка към мнение

Ако се откаже само един човек, аз ще се включа отново, но ще моля да се приберем достатъчно скоро в понеделник, за да мога да се видя с майка си поне за няколко часа преди да я изпратя на нощния влак. Отказах се едва когато се намери, кой да ме замени, съответно все още считам себе си за първа резерва в случай на нечий друг отказ.

Резервацията за хотела е с безплатна отмяна, не се притеснявайте за това. :)

Освен това днес съм взел Знамето. Смятах да ви го донеса при тръгването от стадиона, но, ако ще се отменя пътуването, поне да имам време да го предам на резервния знаменосец да го развее в Монако.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Значи продължаваме да тънем в неяснота кой иска да се откаже и пише на лични, вместо да сподели тук, за да се ориентираме и организираме...

Може и да му е неудобно, но е по-честно...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз съм си "за" пътуването!

И ми се ходи :)

Дали ще сме 8/7/6 човека е ОК за мен.

Времето го дават да се успокои и градусите да са нагоре

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз съм боянско шопче!!!И не се отказвам лесно!В случая ХИЧ!!!:yahoo:

ПЪРВА СЪМ.ЗНАМЕНОСЕЦ НА БОЙНИТЕ МАГЕЛАНЦИ,ПЪТУВАЩИ ЗА КОСОВО!

Редактирано от jungfraujoch
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.