Прескочи до съдържание

Виза за Виетнам


Препоръчани мнения

преди 26 минути , bobolita каза:

Здравейте,

И аз да помоля за помощ.. Подадох за електронна виза, но никъде не намирам къде  и как да платя. Освен това написах само собствено и фамилно име. Трябваше ли и бащино? Получих иначе регистрационен код. И още нещо. Аз исках едномесечна многократна виза, а никъде нямаше отметка. Това на место при пристигане ли се отбелязва ? Благодаря!

Не си спомнях да има възможност за многократна он-лайн виза и сега проверх. 

An electronic visa (E-visa) is one of visa types issued to foreigners by Vietnamese Immigration Department via electronic system. Vietnam E-visa is valid for maximum of 30 days, single entry.

Тоест визата е само еднократна. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, bobolita каза:

Здравейте,

И аз да помоля за помощ.. Подадох за електронна виза, но никъде не намирам къде  и как да платя. Освен това написах само собствено и фамилно име. Трябваше ли и бащино? Получих иначе регистрационен код. И още нещо. Аз исках едномесечна многократна виза, а никъде нямаше отметка. Това на место при пристигане ли се отбелязва ? Благодаря!

Добре е за визи да се пише пълното име по паспорт. Не знам за Виетнам, но за Русия имаше изревали

Връзка към коментар
Преди 1 час, Радо каза:

Горепосоченият официален сайт.

Отне ми около 5 мин попълване, плащането мина веднага с обикновена Visa. След 3 работни дни следва да я получа

Аз пуснах за три визи по различно време, всяка от тях ми дойде на следващия ден, така че може и да не чакаш 3 работни дни 😉

Връзка към коментар

Здравейте, 

 

Кандидатствам за електронна виза за Виетнам. Трябва да попълня точка, от която ще вляза в страната, и точка, от която ще изляза. За излизането още не съм сигурна, тъй като ще обиколя из Виетнам за около 20 дни и после ще продължа към Малайзия, но как точно, с какъв транспорт и точна дата все още не съм решила. По-скоро мислех да изяснявам нещата там на място в зависимост до къде ще стигна. 

 

Какво бихте ме посъветвали да попълня в полето за илизане то страната в този случай?

Връзка към коментар

Ще летите най-вероятно от Ханой или Хо Ши Мин в зависимост от къде ще ви е началото от обиколката на Виетнам. Ако започнете от Ханой ще летите най-вероятно от Хо Ши Мин за Малайзия.

Връзка към коментар

Кацаме и започваме в Ханой, но за последната точка не сме сигурни. Освен това има вариант от Виетнам до Малайзия за използваме сухопътен транспорт, та затова ми се искаше да избегна тази графа с точката на излизане. 

Връзка към коментар

Мисля, че не си заслужава сухоземен път от Хо Ши Мин до Куала Лумпур в най-добрият случай е 2400 км. Ще пътувате много време. Ще трябва да изваждате виза и за Камбоджа. Ако Започвате от Ханой, правите Ха лонг бей, Сапа и след това слизате надолу Хой Ан , Хю и Дананг незнам дали ще искате и на На Транг и след това надолу към Хо Ши мин която ще ви е добра точка за предвижване към Малайзия.

Връзка към коментар
На 22.12.2019 г. в 23:58, lina_8 каза:

Какво бихте ме посъветвали да попълня в полето за илизане то страната в този случай?

На самата виза това поле го няма. На печата дето удрят пък хич. Попълни някое летище, колкото полето да е попълнено.

Връзка към коментар

Привет и извинения за глупавия въпрос.

 

До момента колкото пъти съм посещавал Виетнам, съм ползвал https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/en_US/trang-chu-ttdt за еднократни визи.

Сега обмислям Phu Quoc, който  си е виетнамски. В нета прочетох обаче, че ако се лети директно до острова не ти трябва виза. Моите планове са да летя до Сайгон и от летището директно се мятам към острова. Такива са ми плановете и за наобратно. Предполагам в този случай отново ме урежда Single entry tourist visa. Прав ли съм?....към тези, които са сигурни в отговора. Мерси

Връзка към коментар

Подадохме документи за виза във виетнамското посолство в София на 31 декември преди обяд!! Изненадващо работеха. Две снимки размер 4/6, във фотостудиото си знаеха какви да са снимките за виетнамска 😀 виза, копие на самолетните билети, копие на лична карта, международен паспорт и на място попълване на документа за визата. Съпругът ми е подал и моите документи, без да присъствам лично. Помогнали са адекватно да попълни искането за виза, като текста какво да се попълва е бил на английски, виетнамски и български. Цената за визата е 80 долара на човек. Ще бъдат готови на 6 януари. В посолството дните за подаване на визи е вторник и четвъртък.

Със сигурност е по-скъпо отколкото ако се ползват другите сайтове за електронна виза и получаване на самата визата на летището във Виетнам, но пък си спестяваме всякакви опашки и чакане, което никога не е ясно колко ще бъде.

Честита нова година на всички! Желая ви здраве и пътешествия!

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Seti каза:

Подадохме документи за виза във виетнамското посолство в София на 31 декември преди обяд!! Изненадващо работеха. Две снимки размер 4/6, във фотостудиото си знаеха какви да са снимките за виетнамска 😀 виза, копие на самолетните билети, копие на лична карта, международен паспорт и на място попълване на документа за визата. Съпругът ми е подал и моите документи, без да присъствам лично. Помогнали са адекватно да попълни искането за виза, като текста какво да се попълва е бил на английски, виетнамски и български. Цената за визата е 80 долара на човек. Ще бъдат готови на 6 януари. В посолството дните за подаване на визи е вторник и четвъртък.

Със сигурност е по-скъпо отколкото ако се ползват другите сайтове за електронна виза и получаване на самата визата на летището във Виетнам, но пък си спестяваме всякакви опашки и чакане, което никога не е ясно колко ще бъде.

Честита нова година на всички! Желая ви здраве и пътешествия!

Честита нова година и на вас! 

Според мен да платите тройно по-висока цена и да ходите до посолството, вместо да кандидатствате он-лайн и само да разпечатате след 1-2 дни готовата виза, не е рентабилно. С тази в паспорта ви ще чакате на същата опашка на летището, на която хората с електронни визи.

Но всеки си преценява за себе си кое му е удачно като вариант. Ако визата е многократна, тогава случаят е различен.

Приятно да ви е пътуването!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 30.12.2019 г. в 16:23, jassus каза:

Привет и извинения за глупавия въпрос.

 

До момента колкото пъти съм посещавал Виетнам, съм ползвал https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/en_US/trang-chu-ttdt за еднократни визи.

Сега обмислям Phu Quoc, който  си е виетнамски. В нета прочетох обаче, че ако се лети директно до острова не ти трябва виза. Моите планове са да летя до Сайгон и от летището директно се мятам към острова. Такива са ми плановете и за наобратно. Предполагам в този случай отново ме урежда Single entry tourist visa. Прав ли съм?....към тези, които са сигурни в отговора. Мерси

Ние също кацнахме директно в Phu Quoc, и виза е необходима, ако не напускате Виетнам single entry е достатъчна.

Връзка към коментар

Моите 5 cents от изкарването на single entry виза за Виетнам:

 

Документи пуснахме от препоръчания в темата линк. Направихме си снимка от телефон. Цената беше 25 долара + 1 долар административна такса. Плащането беше с БГ карта, проблеми нямаше. Получихме визите на мейла след около денонощие. 

 

На кацане в Хо Ши Мин имаше солидна опашка, но се изниза за около 20 минути. Полицаят обърна известно внимание на разпечатката за визата, но не й отдели значително време, удари печат в паспорта и това беше всичко. В общи линии нямахме никакви проблеми с кандидатстването, само внимавахме да изписваме имената точно както са в паспорта. 

 

Успех! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам едно въпросче относно електронните визи. При попълването има валидност на визата, как трябва да я пиша, точно датата, в която влизаме във Виетнам или 1-2 дни по-рано, ние ще бъдем там 13 дни. Също за временен адрес на пребиваване е достатъчно само един от хотелите да напишем, не да изброяваме всички. И най-важното, ще ходим с детето, което е на 5 години, за него как кандидатстваме, като нормална виза ли или като ги напишем в полето за придружаващи деца, автоматично ще им издадат виза, понеже видях, че там се слага снимка на детето. Предполагам, че детето трябва да го включа само при мен /майката/, а не и при бащата, за да не стане дублиране. Моля, тези,  които са пътували с деца да споделят опита си:)

Връзка към коментар

https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/web/guest/khai-thi-thuc-dien-tu/cap-thi-thuc-dien-tu

Да споделя и моите впечатления.

За 4 работни дни и такса 25 $ + 1 $ такса имам виза.

Не виждам смисъл да се подават документи в посолството и да се плаща висока цена за нещо,което можеш да направиш от вкъщи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

електронна виза за многократно влизане мога ли да си издам, защото чета различни мнения. http://cheapvietnamvisa.net/en/visa-details.html -  с този сайт получавам покана и после на летището там получавам виза, така ли? 

Връзка към коментар

Ще помоля някой, който е ходил с деца, трябва ли да ги напиша в графата, след като не са записани в моя паспорт, ще пътуваме с тях. Предполагам,ако ги напиша ще е по-добре. В бланката пише следното:

Under 14 years old accompanying child(ren) included in your passport (if any)

Това, записани в паспорта ме притеснява.

Връзка към коментар

Ако не ти фигурират в паспорта трябват отделни визи. В българските паспорти ги няма, може би в някои чужбински ги слагат там.

Миналият месец вадих онлайн от сайта даден тук и дойдоха за 1-2 дни.

 

Важно е да се убедите, че имате имейл за всяка виза. Един приятел от групата беше получил мейл за жена си, но не и за себе си. Като влизал с референцията в сайта им си виждал визата като грантед и даже си я е разпечатал.

Виетнамците не я видяха обаче и го наредиха на една двучасова опашка, където плати 80 евро за нова виза плюс 10 евро на някакъв си агент (не разбрах дали за покана или за нещо друго).

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
16 hours ago, Ardent said:

Важно е да се убедите, че имате имейл за всяка виза. Един приятел от групата беше получил мейл за жена си, но не и за себе си. Като влизал с референцията в сайта им си виждал визата като грантед и даже си я е разпечатал.

Виетнамците не я видяха обаче и го наредиха на една двучасова опашка, където плати 80 евро за нова виза плюс 10 евро на някакъв си агент (не разбрах дали за покана или за нещо друго).

Получих имейл с тема Announcement result, в който само се казва, че "Your application was processed," но трябваше да влезна в сайта за да мога да видя и принтирам визата. За такъв имейл ли става дума или трябва имейл, към който е прикачена самата виза?

 

Също така, когато опитвам да сваля визата на pdf файл от сайта ми дава "Failed - Network error" (иначе превюто в браузъра си работи). Някой имал ли е такъв проблем и притеснително ли е това?

Връзка към коментар
На 14.01.2020 г. в 17:04, Georgia Kenderova каза:

Получих имейл с тема Announcement result, в който само се казва, че "Your application was processed," но трябваше да влезна в сайта за да мога да видя и принтирам визата. За такъв имейл ли става дума или трябва имейл, към който е прикачена самата виза?

 

Също така, когато опитвам да сваля визата на pdf файл от сайта ми дава "Failed - Network error" (иначе превюто в браузъра си работи). Някой имал ли е такъв проблем и притеснително ли е това?

Сваля се от самия сайт с референтния номер. И на мен ми се е случвало грешка във файла и го свалих с друг браузър.

 

Тази година тествах две онлайн визи една след друга. Свърши едната, излязох от страната, подадох за друга и веднага получих и нея. Който се чуди за многократна виза, няма смисъл да се плаща повече на агенции и да се виси на допълнителна опашка. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.