Прескочи до съдържание

Виза за Виетнам


Препоръчани мнения

преди 24 минути , Blagovesta78 каза:

А дали са използвали правилните сайтове, за да подадат заявление за виза?На Андрей със сигурност агенция му е правила визата,едва ли той се е занимавал. И на мен ми предстои Виетнам през март,та дано да влезнем 🙂

За Андрей разбрах, че заради новата година нещо е станало с типа на визата и с някакви кодове са се опитали да влиат. Агенцията уж им казала, че няма да имат проблем … 

другите ми познати са си направили валидни визи, но са се опитвали да ги изнудват за пари на летището.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Свързах се с Емануела Толева (жената на Андрей) в инстаграм. Помолих я за информация и тя беше така добра да отговори веднага и да ме успокои, че те са имали проблем, защото от агенцията са ги уверили, че могат да влязат с някакви референтни кодове. Който си има редовна електронна виза, си влиза без проблем. 
 

Аз самата ще гледам да дам отчет, когато кацнем на 03.02 в Хошимин.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , Monster каза:

Свързах се с Емануела Толева (жената на Андрей) в инстаграм. Помолих я за информация и тя беше така добра да отговори веднага и да ме успокои, че те са имали проблем, защото от агенцията са ги уверили, че могат да влязат с някакви референтни кодове. Който си има редовна електронна виза, си влиза без проблем. 
 

Аз самата ще гледам да дам отчет, когато кацнем на 03.02 в Хошимин.

Да да и на мен тя ми отговори 😂 явно сме я побъркали всички. Добре, наистина ще се радвам да дадете обратна връзка. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ноември месец влизах в Камбоджа и Виетнам с е- визи (еднократни) и нямахме никакви проблеми ( имахме няколко влизания и излизания) . Много внимавайте като попълвате формуляра и мястото на влизане в страната. Имаше едно семейство , при което на мъжа беше объркана визата - вместо Хо Ши Мин , бе посочено Ханой. Не го пуснаха и се наложи на място да плати нова виза . Доколкото разбрах плати нещо от сорта на 250$. Другата му опция, която му предоставиха на граничния контрол бе да се върне в Катар и отново да вади е- виза . 

Многократно е-визи нямаше ноември. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 28.01.2023 г. в 23:45, liliya каза:

Ноември месец влизах в Камбоджа и Виетнам с е- визи (еднократни) и нямахме никакви проблеми ( имахме няколко влизания и излизания) . Много внимавайте като попълвате формуляра и мястото на влизане в страната. Имаше едно семейство , при което на мъжа беше объркана визата - вместо Хо Ши Мин , бе посочено Ханой. Не го пуснаха и се наложи на място да плати нова виза . Доколкото разбрах плати нещо от сорта на 250$. Другата му опция, която му предоставиха на граничния контрол бе да се върне в Катар и отново да вади е- виза . 

Многократно е-визи нямаше ноември. 

Ами аз реално не съм сигурна още от къде ще излизам от Виетнам. Знам от къде ще влизам при кацането, но напъскането на страната обмислям 2-3 варианта за Камбоджа. Това проблем ли е ? Трябва да напиша точно от къде ще я напусна ли?

Връзка към коментар
преди 25 минути , alexnpopova каза:

Ами аз реално не съм сигурна още от къде ще излизам от Виетнам. Знам от къде ще влизам при кацането, но напъскането на страната обмислям 2-3 варианта за Камбоджа. Това проблем ли е ? Трябва да напиша точно от къде ще я напусна ли?

Да, посочва се при попълване на образеца за визата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, alexnpopova каза:

Ами аз реално не съм сигурна още от къде ще излизам от Виетнам. Знам от къде ще влизам при кацането, но напъскането на страната обмислям 2-3 варианта за Камбоджа. Това проблем ли е ? Трябва да напиша точно от къде ще я напусна ли?

Eva ти е отговорила. Следят за това. Преди да вземем визите , ни предупредиха да сверяваме и да проверим всичко, вкл. и изписване на имена, дати на валидност и пр. , входни- изходни точки. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Влязохме без проблем с електронни визи във Виетнам. Малко е хаос на летището в Хо Ши Мин и се чака дълго багаж, но всичко е ок. 
 

Припомних си как ни се караха строги чичковци от гишетата през социализЪма 😂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря много и пожелавам приятно изкарване. И аз тези дни ще попълвам документите, само се чудя като пътувам с автобус от Хо Ши Мин към Камбоджа, коя граница да пиша за изходна точка. Това наистина е доста досадно с границата на излизане, защото мислех там да импровизирам с програмата.

Връзка към коментар
На 23.01.2023 г. в 20:38, alexnpopova каза:

Аз в петък се чух с посолствто. Сега почиват, заради новата им година. Мисля че от петък са на работа. Иначе звънях в посолството, не ми вдигнаха и после ми звъннаха… аз бях в шок хаха та на въпроса. Може да се издаде и от тях виза, но момчето ми каза, че е по-скъпо и по-бавно и няма смисъл. Каза да влезна в сайта на нашето МнВР и от там да видя сайта за онлайн виза и да си направя от там. Каза че става за 3 дни и няма нужда от писма и каквото и да е. Мисля да го пробвам този вариант. Ако имате развръзка пишете 🙂 

Успях да си извадя електронни визи за 3 дни. Цаката беше да направя плащането в тяхното работно време. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Станислав Генов
преди 4 часа, Blagovesta78 каза:

Здравейте, за колко време си получихте e visa ?Пише им в сайта 3 работни дни,те минаха тези дни,и виза нямаме.

Нашите излязоха за 4 дена. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, T.E.Lawrence каза:

Провери си с кода на сайта им. Често е извадена и не се праща мейл.

Точно там проверявам....

преди 18 минути , Станислав Генов каза:

Нашите излязоха за 4 дена. 

Дано и нашите утре да излезнат 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това се появи преди ковида за туристите от съседни страни с директни полети. Сега не съм проверявал дали го има. Ако минаваш през имиграционните да сменяш с локален полет в Сайгон със сигурност не важи. Може би ако ти е на един билет и не чекираш пак багаж да мине.

Връзка към коментар

Ние бяхме във Фу Куок миналия месец, но не съм чувала за това изключение. Но и не бих рискувала да тръгна без виза. 
 

Опашката на паспортна проверка в Сайгон ме върна в миналото и за малко да застана мирно, като ме погледна чичкото на гишето. 

Връзка към коментар
преди 16 минути , Monster каза:

Ние бяхме във Фу Куок миналия месец, но не съм чувала за това изключение. Но и не бих рискувала да тръгна без виза. 
 

Опашката на паспортна проверка в Сайгон ме върна в миналото и за малко да застана мирно, като ме погледна чичкото на гишето. 

 Толкова ли са големи опашките?Утре летим.Колко чакахте на паспортен контрол?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте имам нужда от помощ,със съпругата и детето(Украйнски граждани) плануваме да посетим Виетнам това лято  и понеже те не могат да си извадят е-визи трябва предварително да получат одобрение за визи от имиграционните власти на Виетнам чрез туристическа агенция или спонсор намерих разни посредници който ми искат между 150-350$, на човек някой знае ли по добър вариант?

Благодаря предварително.

Редактирано от Tenko84
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.