Прескочи до съдържание

Виза за Виетнам


Препоръчани мнения

  • 2 години по-късно ...

Evisa та фиксира период от 30 дни, в които трябва да влезеш в страната, и да я напуснеш. Взимай смело, не забравяй да се регистрираш и на още един сайт, след получаване на пср, антиген  тест резултат.

 

Едит.

https://tokhaiyte.vn/?page=home

 

 

 

Връзка към коментар
преди 11 часа, Радослав каза:

Evisa та фиксира период от 30 дни, в които трябва да влезеш в страната, и да я напуснеш. Взимай смело, не забравяй да се регистрираш и на още един сайт, след получаване на пср, антиген  тест резултат.

 

Едит.

https://tokhaiyte.vn/?page=home

 

 

 

Благодаря за инфото.

Някой има ли опит с удължаване на престоя след влизане в страната по тази виза? Моля споделете как най-лесно може да се остане по-дълго време?

Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,

Трябва да идвам до София май... Да си правя виза за Виетнам. ОБАЧЕ, писах на мейла на посолството, нямам отговор.

Звъня на телефоните които намерих за посолството Phone: 02 963 2609Tel : (+ 359) 2 963 3658 и никой не се обажда. 

Някой има ли опит с това посолство? От Виетнамските имиграционни власти имам 2 писма с които ми се разрешава многократна бизнес виза за 3 месеца. Проблема ми е, че в София май никой не работи в това посолство а трябва да ги посетя и да ми залепят визата в паспорта. Моля споделете опит с това посолство?

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Има ли някой опит с Е-виза за Виетнам.  Влизането ще е двукратно + едно в Камбоджа. Има ли някакви особености и тънкости при онлайн кандидатстването и такси извън цената на самата виза. Съжалявам , ако вече е поставян въпроса, но нямам време да чета и да връщам назад. Благодаря на отзовалите се предварително!

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

@liliya може ли да споделиш как се оправи с визите за Виетнам. От посолството ми казаха, че все още не издават многократни и ме посъветваха да си пусна 2 искания за е-visa, които да покриват двете влизания. Някой правил ли го е и има ли някакъв проблем ?

Връзка към коментар

Миналата седмица ми изпратиха визата. Стана за 3 работни дни и сумата от 25 долара. Няма нищо сложно. Предполагам, че когато влизаш два пъти в страната ти трябват две визи, изготвени по същия начин. Само при попълване на документите трябва да смениш периодите и датите на влизане и  излизане от страната. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 3.10.2022 г. в 12:16, Roberto Baggio каза:

@liliya може ли да споделиш как се оправи с визите за Виетнам. От посолството ми казаха, че все още не издават многократни и ме посъветваха да си пусна 2 искания за е-visa, които да покриват двете влизания. Някой правил ли го е и има ли някакъв проблем ?

Нямах време са се занимавам , тъй като сме много хора. Ангажирахме агенция да ни ги извади.  На нас ни трябваха и за Камбоджа. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 3.10.2022 г. в 12:16, Roberto Baggio каза:

@liliya може ли да споделиш как се оправи с визите за Виетнам. От посолството ми казаха, че все още не издават многократни и ме посъветваха да си пусна 2 искания за е-visa, които да покриват двете влизания. Някой правил ли го е и има ли някакъв проблем ?

Това е сериозен проблем в момента за всички. има само еднократни онлайн. Не знам две едновременно дали няма да е проблем. Аз съм си вадил една, после втората докато бях в страната. 

Връзка към коментар
преди 19 минути , T.E.Lawrence каза:

Това е сериозен проблем в момента за всички. има само еднократни онлайн. Не знам две едновременно дали няма да е проблем. Аз съм си вадил една, после втората докато бях в страната. 

Благодаря за отговора. Да, и на мен ми се видя малко рисковано и се отказахме от Камбоджа. Този път ще се съсредоточим само върху Виетнам.

Връзка към коментар

Изобщо не е  рисковано. Стандартна процедура, просто не кандидатствайте едновременно за двете визи. Вземете една, после докато сте във Виетнам или Камбоджа другата. Все още имате уникалния шанс да видите Ангкор без тоновете китайци, защото още не ги пускат. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Искам да извадя виза за Виетнам за престой от по-малко от две седмици - влизане в страната на 07.04 (от Сеул), излизане на 19.04 (към Сингапур), от едно и също летище - SGN. По време на престоя там няма да излизам от страната. eVisa-та ли е най-лесният ми вариант и върши ли ми работа?

Връзка към коментар
преди 20 минути , vivo каза:

Искам да извадя виза за Виетнам за престой от по-малко от две седмици - влизане в страната на 07.04 (от Сеул), излизане на 19.04 (към Сингапур), от едно и също летище - SGN. По време на престоя там няма да излизам от страната. eVisa-та ли е най-лесният ми вариант и върши ли ми работа?

Да, електронната виза ти върши работа и според мен е най-лесният вариант.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, от няколко дни се опитвам да си извадя е-виза за Виетнам от https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn, стигам до плащането и нищо. Нито fail, нито approved. Като си проверя номера ми излиза съобщение, че не е платена. Както и да е. Зарових се из чуждестранни форуми и се оказва, че имат бъг и трябва да се пробва неколкократно, но шанса да те таксуват многократно не е изключвн. Това започва да мв натоварва и рвших да звънна в посолството. Естествено, не вдигат. Та освен през агенция, които ислат стотици левове, някой би ли ми дал акъл как да си извадя виза, актуално лъм 2023. 2017 бях във Виетнам и схемата беше с покана, разпечатване на безкрайно писмо и плащане за летището. Но доколкото разбирам сега с тази е-виза би трябвало да е по-бързо и евтино. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 18.01.2023 г. в 14:17, Насам_натам каза:

Здравейте, от няколко дни се опитвам да си извадя е-виза за Виетнам от https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn, стигам до плащането и нищо. Нито fail, нито approved. Като си проверя номера ми излиза съобщение, че не е платена. Както и да е. Зарових се из чуждестранни форуми и се оказва, че имат бъг и трябва да се пробва неколкократно, но шанса да те таксуват многократно не е изключвн. Това започва да мв натоварва и рвших да звънна в посолството. Естествено, не вдигат. Та освен през агенция, които ислат стотици левове, някой би ли ми дал акъл как да си извадя виза, актуално лъм 2023. 2017 бях във Виетнам и схемата беше с покана, разпечатване на безкрайно писмо и плащане за летището. Но доколкото разбирам сега с тази е-виза би трябвало да е по-бързо и евтино. 

Аз в петък се чух с посолствто. Сега почиват, заради новата им година. Мисля че от петък са на работа. Иначе звънях в посолството, не ми вдигнаха и после ми звъннаха… аз бях в шок хаха та на въпроса. Може да се издаде и от тях виза, но момчето ми каза, че е по-скъпо и по-бавно и няма смисъл. Каза да влезна в сайта на нашето МнВР и от там да видя сайта за онлайн виза и да си направя от там. Каза че става за 3 дни и няма нужда от писма и каквото и да е. Мисля да го пробвам този вариант. Ако имате развръзка пишете 🙂 

Връзка към коментар
На 18.01.2023 г. в 19:17, Насам_натам каза:

Здравейте, от няколко дни се опитвам да си извадя е-виза за Виетнам от https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn, стигам до плащането и нищо. Нито fail, нито approved. Като си проверя номера ми излиза съобщение, че не е платена. Както и да е. Зарових се из чуждестранни форуми и се оказва, че имат бъг и трябва да се пробва неколкократно, но шанса да те таксуват многократно не е изключвн. Това започва да мв натоварва и рвших да звънна в посолството. Естествено, не вдигат. Та освен през агенция, които ислат стотици левове, някой би ли ми дал акъл как да си извадя виза, актуално лъм 2023. 2017 бях във Виетнам и схемата беше с покана, разпечатване на безкрайно писмо и плащане за летището. Но доколкото разбирам сега с тази е-виза би трябвало да е по-бързо и евтино. 

Плащане с револют. В началото дори с друга карта не ставаше заради 3д верификациите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може ли мнение на хора, които пътуват Виетнам и Камбоджа и сега са отишли, защото вече чувам 3 случая за отказано влизане, подали уж невалидни визи. Подобен проблем като на Мексико. На едната ми позната за нова година трябваше да са там. На летището са и казали, че визата не е валидна-в Камбоджа, и от там обратно на самолет и към България. Вчера видях и че на Андрей от дуото Иван и Андрей е имало същия проблем и не са ги допуснали в страната, казали са им да минават през Куала Лумпур и след 5 дни отново да пробват … та съм малко обезпокоена от тези случаи. Ще пътувам март, но все пак … 

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , alexnpopova каза:

На едните за Камбоджа са им отказали. Другите два случая Виетнам

А дали са използвали правилните сайтове, за да подадат заявление за виза?На Андрей със сигурност агенция му е правила визата,едва ли той се е занимавал. И на мен ми предстои Виетнам през март,та дано да влезнем 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.