Прескочи до съдържание

Виза за Виетнам


Препоръчани мнения

Моя опит показва, че не е необходима транзитна виза (но аз летях през Да Нанг). На тръгване ме питаха къде ми е виетнамската виза (беше code share първия полет), явно не им излизаше, че съм транзит. Като им обясних видяха, че съм транзит, чекираха багажа правилно и ме пуснаха. На самото летище имаше някакви обиколки за минаване през транзитно гише, но виза не са ми искали.

Връзка към коментар
На 18.01.2020 г. в 9:42, T.E.Lawrence каза:

Сваля се от самия сайт с референтния номер. И на мен ми се е случвало грешка във файла и го свалих с друг браузър.

 

Тази година тествах две онлайн визи една след друга. Свърши едната, излязох от страната, подадох за друга и веднага получих и нея. Който се чуди за многократна виза, няма смисъл да се плаща повече на агенции и да се виси на допълнителна опашка. 

За онлайн визата с крайна сметка трябва ли писмо от тези онлайн агенции, на които се плаща за покана или направо може от някой сайт да се вземе виза? И след като пристигам във Виетнам и след 3 дни отивам в Камбоджа за 3 дни и се връщам, дали ще става с две онлайн визи? 

Връзка към коментар
преди 6 минути , alexnpopova каза:

За онлайн визата с крайна сметка трябва ли писмо от тези онлайн агенции, на които се плаща за покана или направо може от някой сайт да се вземе виза? И след като пристигам във Виетнам и след 3 дни отивам в Камбоджа за 3 дни и се връщам, дали ще става с две онлайн визи? 

Малко е рисковано, аз понеделник пуснах поручка за онлайн виза за 4-ма, в петък получих на мъжа ми и сина ми, а моята и на дъщеря ми все още пише, че се обработват. 

Връзка към коментар
преди 5 часа, alexnpopova каза:

За онлайн визата с крайна сметка трябва ли писмо от тези онлайн агенции, на които се плаща за покана или направо може от някой сайт да се вземе виза? И след като пристигам във Виетнам и след 3 дни отивам в Камбоджа за 3 дни и се връщам, дали ще става с две онлайн визи? 

Риск си е, дават три работни дни. При мен винаги става за два ама не те съветвам за толкова кратък период.

Връзка към коментар
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Риск си е, дават три работни дни. При мен винаги става за два ама не те съветвам за толкова кратък период.

И в крайна сметка когато искам многократна виза просто при пристигане трябва да платя 50 долара а не 25 и като пращам за писмо трябва да отметна многократна в сайта посочен по горе в групата? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, T.E.Lawrence каза:

Риск си е, дават три работни дни. При мен винаги става за два ама не те съветвам за толкова кратък период.

А има ли проблем още докато е във Виетнам да си пусне ново искане за втора виза? После излиза до Сием Реп и навръщане вече има нова виза. Първата вече ще е използвана.

Връзка към коментар
преди 3 часа, alexnpopova каза:

И в крайна сметка когато искам многократна виза просто при пристигане трябва да платя 50 долара а не 25 и като пращам за писмо трябва да отметна многократна в сайта посочен по горе в групата? 

Не, плащаш си за покана за многократна виза в сайт като този cheapvietnamvisa.net, разпечатваш я, пътуваш с нея и на летището чакаш на опашка за виза да ти лепнат. После с нея минаваш имиграционните.

преди 2 часа, mililia каза:

А има ли проблем още докато е във Виетнам да си пусне ново искане за втора виза? После излиза до Сием Реп и навръщане вече има нова виза. Първата вече ще е използвана.

Това е рисково, според мен старата ще стане невалидна и ще е проблем на излизане. Не съм го пробвал, но ми се вижда ненужен риск. 

Връзка към коментар
преди 17 часа, T.E.Lawrence каза:

Не, плащаш си за покана за многократна виза в сайт като този cheapvietnamvisa.net, разпечатваш я, пътуваш с нея и на летището чакаш на опашка за виза да ти лепнат. После с нея минаваш имиграционните.

Това е рисково, според мен старата ще стане невалидна и ще е проблем на излизане. Не съм го пробвал, но ми се вижда ненужен риск. 

а каква е разликата дали писмото ще е индивидуално или групово. Защото само за многократна за един месец е 12 долара таксата за двама, а индивидуално писмо за многократна е 22 долара? И след като го получа - разпечатвам го и когато пристигна в Ханой на границата го давам за виза. Това е само, така ли

Връзка към коментар

Мислех да не пиша и питам, но се обърках тотално. Та използвам официалния линк, да кажем всичко сработи (плащания, снимки, т.н.) Получавам писмо че има виза, тя като атачмънт ли е или трябва да вляза някъде да я разпечатам? И после като кацна в ДаНанг с тая разпечатка минавам като Освободител към проверката или пак се редя да чакам и плащам нещо?

Връзка към коментар

От 20 юли се очакват да влязат в сила изменения за туристическите визи. Заради това, че много чужденци стоят и работят нелегално във Виетнам, както и огромно количество хора, замесени в киберпрестъпления и базирани във Виетнам, се предвижда закон, престоят с туристическа виза в страната да е възможен само до 30 дни. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Попаднах на този сайт за кандидатстване за виетнамска виза:

 

https://vietnamvisa.govt.vn/apply-online/

 

Изглежда ми също като официален, но се искат по-малко данни, не се качва снимка, а се носи на място.  Някой ползвал ли го е?  Дали е валиден?

Връзка към коментар
преди 1 час, Rumiana каза:

Попаднах на този сайт за кандидатстване за виетнамска виза:

 

https://vietnamvisa.govt.vn/apply-online/

 

Изглежда ми също като официален, но се искат по-малко данни, не се качва снимка, а се носи на място.  Някой ползвал ли го е?  Дали е валиден?

Май-май е фалшименто тоя сайт - ще си карам с официалния, дето сте го дали! 🙂

Връзка към коментар
преди 9 часа, Rumiana каза:

Май-май е фалшименто тоя сайт - ще си карам с официалния, дето сте го дали! 🙂

Официалният сайт е само един, всичко друго са агенции и дори има и ментета. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На първата страница на сайта, на която е показан пример, името е попълнено:  Фамилия, Малко име (Specimen Marin),

докато на втората страница, където  е формата за попълване, до полето за името пише:  Full name (First name Middle name Last name).

Как всъщност е правилно да се попълни?  Разбрах, че това е важно и го проверяват стриктно.

 

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 37 минути , T.E.Lawrence каза:

Като втората страница, трите имена. Аз няколко пъти минавах с двете, докато не прочетох тук от магеланец, че било важно да са трите. 😄

Да, но в какъв порядък:  малкото име ли е първо или фамилията?

 

Петров Иван Георгиев  или  Иван Георгиев Петров  ?

 

На първата страница (примерът) е попълнена първо фамилията, а на втората страница редът е указан: Full name (First name Middle name Last name).  Може би неяснотата е това какво разбират под First и Last Name?

Връзка към коментар

Някой има ли идея, на летище София или на летищата в Банкок, къде мога да разпечатам виетнамската виза? Едва ли ще ме пуснат, ако не е разпечатана....

На 26 подадох, плащането мина, още нямам виза, а най късно понеделник 7 тръгвам за София.... Т.е. вече съм леко притеснен и мисля спешни варианти...

Тоя сайт легитимен ли е https://govietnamvisa.com/page/vietnam-visa-on-arrival?gclid=Cj0KCQiAmsrxBRDaARIsANyiD1q0AsLhmYi2Ao_WwaSV7z22ydD5lMnFq0FVADoTrCowbt7D3SiJhcwaArf5EALw_wcB&gclid=Cj0KCQiAmsrxBRDaARIsANyiD1q0AsLhmYi2Ao_WwaSV7z22ydD5lMnFq0FVADoTrCowbt7D3SiJhcwaArf5EALw_wcB ако трябва неделя спешно да плащам за покана?

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, има ли някой, който е влизал във Виетнам сухопътно? Предполагам пак се подава за е-виза и си я показвам на границата? Цената на визата за дете на 2г. същата ли е? Четох, че ако детето е вписано в паспорта ми не е нужна отделна виза за него, но както бе споменато по-горе, това не важи за БГ паспортите. Благодаря!

Връзка към коментар
Преди 1 час, Plamuk каза:

Здравейте, има ли някой, който е влизал във Виетнам сухопътно? Предполагам пак се подава за е-виза и си я показвам на границата? Цената на визата за дете на 2г. същата ли е? Четох, че ако детето е вписано в паспорта ми не е нужна отделна виза за него, но както бе споменато по-горе, това не важи за БГ паспортите. Благодаря!

Влизал съм от Камбоджа сухопътно във Виетнам и да, визата е електронна, като трябва да провериш само дали пункта през който ще премнаваш позволява електронни визи. За другите въпроси не мога да отговоря.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Plamuk каза:

Здравейте, има ли някой, който е влизал във Виетнам сухопътно? Предполагам пак се подава за е-виза и си я показвам на границата? Цената на визата за дете на 2г. същата ли е? Четох, че ако детето е вписано в паспорта ми не е нужна отделна виза за него, но както бе споменато по-горе, това не важи за БГ паспортите. Благодаря!

Цената за децата е същата като за възрастни. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.