Прескочи до съдържание

Виза за Виетнам


Препоръчани мнения

  • 3 месеца по-късно ...

От 15 август вече онлайн визата за Виетнам ще се издава с право за 3 месеца престой и ще дава право на многократно влизане в страната. Условията се запазват същите с цена  $25.

  • Харесвам 22
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 29.06.2023 г. в 9:22, T.E.Lawrence каза:

От 15 август вече онлайн визата за Виетнам ще се издава с право за 3 месеца престой и ще дава право на многократно влизане в страната. Условията се запазват същите с цена  $25.

Благодаря за информацията. Не  успях да намеря нищо онлайн. Това сигурно ли е?

Връзка към коментар

А къде търсихте  ?

Още на първа страница Google изкарва поне пет резултата относно новите правила :

 

Screenshot_2023-08-03-21-08-29-025_com.android.chrome.jpg

 

В закачения пост най-отгоре в темата има и линк към официалния сайт за е-visa.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Абе, тези направиха 90 дни  и прецакаха толкова лесна и бърза виза. Да, във връзка с горното и лична карта, че можело да искат друг документ да сравнят, че си ти освен паспорта. Освен още една страница екстра въпроси, вече има и задължителна застраховка и доказване, че имаш пари за престоя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Записвам се, че по Коледа и НГ сме на круиз из региона и ще ни трябват виетнамски визи, освен индонезийски и тайландски. Досега имам опит с Фу Куок, за който не се искат визи. Ноември пак дотам ще мръднем за по-дълъг уикенд.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, T.E.Lawrence каза:

Абе, тези направиха 90 дни  и прецакаха толкова лесна и бърза виза. Да, във връзка с горното и лична карта, че можело да искат друг документ да сравнят, че си ти освен паспорта. Освен още една страница екстра въпроси, вече има и задължителна застраховка и доказване, че имаш пари за престоя.

Да, и аз написах номер на лична карта в крайна сметка. Аз вече си получих визата, но не видях въпрос за доказване на финанси. Само колко възнамерявам да похарча и дали имам застраховка. Може би се изисква на място доказателството?  Но от други места видях колко много хора имат уж нарочно объркани визи.

Връзка към коментар
преди 9 часа, DaBo каза:

Записвам се, че по Коледа и НГ сме на круиз из региона и ще ни трябват виетнамски визи, освен индонезийски и тайландски. Досега имам опит с Фу Куок, за който не се искат визи. Ноември пак дотам ще мръднем за по-дълъг уикенд.

Защо не се искат визи за Фу Куок? 

 

Преди 1 час, Mihaela Dudovska каза:

Да, и аз написах номер на лична карта в крайна сметка. Аз вече си получих визата, но не видях въпрос за доказване на финанси. Само колко възнамерявам да похарча и дали имам застраховка. Може би се изисква на място доказателството?  Но от други места видях колко много хора имат уж нарочно объркани визи.

Това не го разбирам, какво означава нарочно объркани визи и защо много хора? 

Връзка към коментар

Няма нарочно объркани, просто са мега педантични, а е пълно с хора, които не могат да си попълнят документите. Ако случайно са объркали някой номер на паспорт, го оправят. Не мен лично не ми се е случвало.

Като планираш отрано и не си правиш визата в последния момент, няма проблем. Просто дразнеща допълнителна бюрокрация. Преди се попълваше за 5 минути 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За евизата нямаше срок, ако не са променили нещо. Със сигурност 2-3 месеца предварително може. Издават я за три работни дни, така че някой друг месец предварително е доволно време. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Jenbel каза:

Защо не се искат визи за Фу Куок? 

Решение на правителството, предполагам. Но при директен международен полет дотам. От КЛ има директен полет и визи няма. Ако решим да минем със стоп някъде из Виетнам, визи ще има. Не знам дали го обясних. 
 

Do I need a visa to travel to Phu Quoc island?

If you need another destination before moving to Phu Quoc, you should check your Vietnam visa requirements here.

 

In case Phu Quoc is your first destination in Vietnam, you are eligible for a 30-day Vietnam visa exemption on Phu Quoc no matter you are a foreigner or a Vietnamese holding foreign passport. In simple words, all visitors from foreign countries do not need a Vietnam visa if they stay in Phu Quoc for no more than 30 days.

 

Requirements for Phu Quoc Visa Exemption

To enter Phu Quoc with no visa, visitors must meet the requirements below:

  • Your passport must be valid for 6 months since your arrival date or else you should renew it prior to taking the trip to Phu Quoc.
  • You must fly from an international country to Phu Quoc via the Phu Quoc International Airport. This applies to direct, indirect and layover flights, where your final destination along the route is Phu Quoc. The onward destination could be any country, except Vietnam.
  • Your stay on the island must be less than 30 days. You must provide proof (return airplane ticket, cruise ship departure date, etc.) that you will be leaving Phu Quoc Island within 30 days in order to be granted a “Visa Exemption Stamp”.
  • You have not been extradited from Vietnam in the past.
  • You are not on the wanted person list of Interpol.
  • You travel to Phu Quoc by sea (ship or cruise) or by air (airplane), not by land border.
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Не знамм дали е нарочно или не. Всеки втори пост във фб е за объркана информация на издадената виза, а твърдят че са написали и после сверили дали са въвели данните си правилно. 

Връзка към коментар

Фейсбук групите са ок за мнения за места за посещение, но много грешно място за търсене на важна информация. Наскоро се опитах да помогна, че VOA за Тайланд е пак 15 дни и отдолу получих серия от мнения за 30 дни как те наскоро са били и се отказах да пиша повече. 🙂

Връзка към коментар

Вероятно защото е доста двусмислено описано и трябва по-внимателно четене. Всъщност 30 дни престой беше за държавите освободени от виза (вече е 45 дни).За човек който обаче наистина е взел VOA  е доста тъпо да не погледне печата в паспорта си , но всякакви заплеси има :

 

 

Screenshot_2023-08-30-18-57-10-625_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Някой вадил ли си е електронна виза за Виетнам скоро?

@T.E.Lawrence 

Имам няколко въпроса:

1. Искат освен сканиран паспорт и дигитална снимка (от типа за паспорт) - Portrait photography

Тази снимка трябва ли да е направена в някое фото или може да се сканира някоя която е под ръка или селфи с телефон?

image.png.a70fb47d769ea85eb4a82160ea51a79e.png

 

2. Вече дават възможност за нееднократно влизане/излизане от Виетнам, но в апликацията има само едно място на влизане и на излизане, което трябва да се посочи.

Разбрах от предишните страници, че това е чувствителна информация и е добре да бъде абслолютно точна.

В частност кое излизане е добре да се опише - първото или последното.

Тук се посочва какъв тип виза се иска (еднократна/многократна)

1.jpg.c4b3c352e939de795b5bf1323c7b224e.jpg

 

Тук се посочва точката на влизане и излизане, обаче кои?

 

2.jpg.50b6f7ba55e1ff6d149f0d8974c0e922.jpg

 

 

 

Таксата за многоктартна виза е 50 USD

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , ven62 каза:

Някой вадил ли си е електронна виза за Виетнам скоро?

@T.E.Lawrence 

Имам няколко въпроса:

1. Искат освен сканиран паспорт и дигитална снимка (от типа за паспорт) - Portrait photography

Тази снимка трябва ли да е направена в някое фото или може да се сканира някоя която е под ръка или селфи с телефон?

image.png.a70fb47d769ea85eb4a82160ea51a79e.png

 

2. Вече дават възможност за нееднократно влизане/излизане от Виетнам, но в апликацията има само едно място на влизане и на излизане, което трябва да се посочи.

Разбрах от предишните страници, че това е чувствителна информация и е добре да бъде абслолютно точна.

В частност кое излизане е добре да се опише - първото или последното.

Тук се посочва какъв тип виза се иска (еднократна/многократна)

1.jpg.c4b3c352e939de795b5bf1323c7b224e.jpg

 

Тук се посочва точката на влизане и излизане, обаче кои?

 

2.jpg.50b6f7ba55e1ff6d149f0d8974c0e922.jpg

 

 

 

Таксата за многоктартна виза е 50 USD

 

 

1. Нашите бяха от фото, правихме ги за друга цел и сега ги използваме за такива неща, но нашите приятели си направиха снимките с телефон на бяла стена. Един на друг си ги направиха.

2. Посочваш името на първото място, където кацаш/влизаш и там, откъдето напускаш страната. Ние бяхме на круиз и посочихме името на първия порт, където акостирахме във Виетнам и името на последния порт, откъдето тръгвахме за Бали (следващата спирка от круиза).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз си направих снимка с телефон на бяла стена, нямах никакъв проблем. Точка на влизане и излизане са според това какво пише на самолетния билет. Броя на влизания и излизания е според плана за пътуване

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , DaBo каза:

1. Нашите бяха от фото, правихме ги за друга цел, но на нашите приятели си бяха снимки с телефон на бяла стена. Един на друг си ги направиха.

2. Посочваш името на първото място, където кацаш/влизаш и откъдето напускаш страната. Ние бяхме на круиз и посочихме името на първия порт, където акостирахме във Виетнам и името на последния порт, откъдето тръгвахме за Бали (следващата спирка от круиза).

 

преди 7 минути , Насам_натам каза:

Аз си направих снимка с телефон на бяла стена, нямах никакъв проблем. Точка на влизане и излизане са според това какво пише на самолетния билет. Броя на влизания и излизания е според плана за пътуване

 

Мисля, че разбрах:

1. Снимката не е с особени изисквания - в смисъл задължително във фотостудио

2. Точка на влизане - първия път на влизане във Виетнам и точка на излизане последното (окончателното) напускане на Виетнам.

 

Посредата ще напуснем Виетнам сухопътно влизане в Камбоджа. а от Камбоджа (Пном Пен) полет  обратно до Виетнам (до Хошимин (Сайгон))

Тези две точки не ги описвам в апликацията.

Връзка към коментар

Гледай да не забравиш презимето, че пише само име и фамилия, а в паспорта имаш и презиме. Понякога връщат аплиакцията, друг път минава, но на летището във Виетнам, ако има проблем, вече ще е късно.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , magimei каза:

Може ли малко помощ ?Какво трябва да пиша под този въпрос "Агенция/организация/физическо лице, с което кандидатът планира да се свърже, когато влезе във Виетнам"

Ако сам си организирам всичко, бих писал първия хотел, където ще отседна.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.