Прескочи до съдържание

Външна застраховка при наемане на кола


Препоръчани мнения

За мен е безмислено с една, понеже ще платиш ферибот за нея, ако изобщо може да я изкараш от острова.

Повечето фирми не разрешават да изкарваш автомобила от острова,  дори без да имаш връщане на самия автомобила на другия остров.

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 24.04.2018 г. в 10:29, chandni каза:

Купували сме и от worldwideinusre, но последния път взехме годишна от icarhireinsurance с минаване през TopCashback и 22% кешбек. Цената за година беше нещо от рода на 37 паунда... За щастие, никога не ни се е налагало да пробваме нито едните, нито другите колко лесно/трудно плащат, но като цяло и двете фирми се ползват с висок рейтинг в UK.

Рейтинг, цени - всичко хубаво, ама никой ли не забелязва, че не предлагат застраховки на българи, а само на резиденти на кралството?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

Рейтинг, цени - всичко хубаво, ама никой ли не забелязва, че не предлагат застраховки на българи, а само на резиденти на кралството?

Мнението, което цитираш е от април 2018, тогава предлагаха 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Гост каза:

Рейтинг, цени - всичко хубаво, ама никой ли не забелязва, че не предлагат застраховки на българи, а само на резиденти на кралството?

Както и Георги вече ти е отговорил, мнението, което си цитирал, е от началото на 2018, а по-късно и в темата е писано, че вече не сключват полици за живеещи в България (в сила от 01.02.2019).

На 1.02.2019 г. в 10:04, chandni каза:

За съжаление на нас WWI не ни е изобщо опция, тъй като не предлагат campervan insurance за резиденти на България (потвърдено от тях) 😞 

И аз им писах и чакам, но не тая надежди... 😞 Пробвах и с резиденти на Франция - същата работа!

 

Пробвах и с renewal на старата полица и щях да падна... Оказва се, че явно България не е член на EEA!!!!!! :angry2: Явно не те, а ние напускаме Евросъюза... :aggressive:

 

На 1.02.2019 г. в 11:48, chandni каза:

Да, аз също си писах с тях сега в чата...  :angry2: Чиста дискриминация! 

Бясна съм направо, че не я сключих вчера! :angry2:

Освен ако не извадиш ирландски паспорт, няма да ти е от полза...

Добре е когато се коментират мнения от преди толкова време, да се прочетат и по-актуалните, преди да се коментират по-старите. 😉 

Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
На 14.03.2018 г. в 10:44, neuromancer каза:

Американска е в смисъл издадена в Америка, не името.

Но може да не е американска и пак да покрива, виж си какви застраховки имаш с картата

Някой да е открил случайно такава кредитна карта в Европа? На мен ми трябва за покриване на задължителната CDW застраховка при наемане на кола в Америка. Понеже повечето хора там имат такова покритие, цените на колите под наем излизат без нея. Когато се добави отделно, цената става двойна. Тоест ако има и в Европа такива кредитни карти, би било супер за наеми в Америка (междудругото не само в САЩ, аз гледам за Централна Америка).

 

Не можах да открия и външна застраховка, която да включва изцяло CDW. WWI покриват само самоучастието (excess-a). Така че ако някой има идея и за външна застраховка с CDW покритие ще съм благодарен. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Някой успявал ли е последната година да свали цената на RentalCover с изпращане на по-добрата оферта от  Worldwideinsure?

Преди номера минаваше ?   И има ли смисъл или да правя направо в WWI?

Ако има наблюдения някой ще съм благодарен за коментар !

Връзка към мнение

Аз всеки път успявам. Пращам мейл и половин ден по-късно  се свързвам по чата с тях и винаги става. Не съм чакал да ми отговарят на мейл никога.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Alexander каза:

Аз всеки път успявам. Пращам мейл и половин ден по-късно  се свързвам по чата с тях и винаги става. Не съм чакал да ми отговарят на мейл никога.

Съжалявам ,че спамя темата , но не ми излиза опция за чат , дали е от браузъра ми или са го прекратили ... или съм сляп ? Кога последно пробва ?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Rado Rado каза:

Съжалявам ,че спамя темата , но не ми излиза опция за чат , дали е от браузъра ми или са го прекратили ... или съм сляп ? Кога последно пробва ?

Явно е махнат, сега проверих. Дори не виждам мейл, нито телефон където да се звънне..

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

На някой случва ли му се да не може да направи застраховката worldwideinsure.com/ от телефон? Заради ковид за пореден път я правим преди излитане от София от телефона и при въвеждане на каква да е КК (пробвахме няколко), не приема плащането. За щастие от РС става.

Допускам, че причината е, че вероятно и двата ни телефона не са от бг.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Току-що направих годишна застарховка в  worldwideinsure.com

С карта (Мастера на Дайнерс) не мина, но с paypal стана.

Въртеше ми се в главата, че за живеещи в БГ не предлагаха застраховка за коли под наем. Явно положението се е променило ... или пък нещо съм запомнил грешно.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, ven62 каза:

Току-що направих годишна застарховка в  worldwideinsure.com

С карта (Мастера на Дайнерс) не мина, но с paypal стана.

Въртеше ми се в главата, че за живеещи в БГ не предлагаха застраховка за коли под наем. Явно положението се е променило ... или пък нещо съм запомнил грешно.

 

После ще разправяш как е минало. То дано да не стават бели с колата.

Връзка към мнение
преди 22 минути , nino каза:

После ще разправяш как е минало. То дано да не стават бели с колата.

Аз имам много опит с тях. Бях прекъснал за 2 или 3 години.

Преди това съм имал щети по колите (някои измислени, други не). Винаги са били много коректни, не са се заяждали за протоколи от полиция и са изплащали щетите точно по фактурите на rent-a-car компаниите.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, ven62 каза:

Аз имам много опит с тях. Бях прекъснал за 2 или 3 години.

Преди това съм имал щети по колите (някои измислени, други не). Винаги са били много коректни, не са се заяждали за протоколи от полиция и са изплащали щетите точно по фактурите на rent-a-car компаниите.

 

Знам за твоите инциденти с рент а кар колите и външните застраховки.  Дори преди 2-3 години, като ходихме в Неапол и амалфийското крайбрежие ти бях звънял за  някои напътствия.👍

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, ven62 каза:

Току-що направих годишна застарховка в  worldwideinsure.com

С карта (Мастера на Дайнерс) не мина, но с paypal стана.

Въртеше ми се в главата, че за живеещи в БГ не предлагаха застраховка за коли под наем. Явно положението се е променило ... или пък нещо съм запомнил грешно.

 

Грешно си запомнил. 🙂 iCarhireinsurance спряха да работят с пациенти от България. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 11 часа, tch каза:

В случай, че искате да се възползвате от застрахователната полица какви документи преставяте? Задължително ли е протокол от полицията?

Най-общо казано - зависи от събитието.

Аз съм представял снимки, договор, протокол и фактури от рентакар компанията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Разглеждах външните застраховки на worldwideinsure, виждам два варианта стандарт и делукс, но не намирам такъв, който да покрива кражба. Също така разбрах от темата, че трябва да се сключи предварително, преди наемането на колата, т.е застраховката се сключва за водача на автомобила, а не за самия автомобил. Да уточня, че става въпрос за Сицилия. 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Да споделя моя опит  с https://www.worldwideinsure.com/

 

 

На 10.05. пуснах молбата за покриване на разходите и на 29.06 парите бяха по банковата ми сметка. 

 

Какви трудности срещнах по време на процеса:

- Изиксваха договов за наем (rental agreement) с положени подписи, а аз, тъй като нямах физически контакт с фирмата имах "само" потвърждение за резервацията (booking confirmation) и фактура издадена след края на периода на наемане на колата. След неуспешни опити да получа договор за наем прикачих в сайта на застрахователите комунакцията ми с фирмата отдаваща колите и в допълнение им казах ако имат съмнение, че информацията която им давам е невярна да се свържат директно с фирмата. След което получих съобщение от застрахователите, че са пратили емайл и чакат отговор. 

- След като се премина тази трудност ми заявиха, че от банковото ми извлечение не ставало ясно на кого точно съм превел парите Цитат: "(address, name and payment to the rental company needs to be visible on the statement)". От фирмата отдаваща колите ми пратиха референтен линк, през който платих и съм нямал никаква възможност да попълвам нещо в полето "основание за плащане". За радост при получаване на парите от фирмата отдаваща колите автоматично ми бяха изпратили потвърждение, в което се виждаваше: сумата, номерът на фактурата, адресът на фирмата и всякакви контактни дати. 

След тези два малки препъни камъка си получих парите. Да се има предвид, че след всяко поискване на доп. документи от тяхна страна и предостването им от твоя минават 4-5 работни дни преди да ти отговорят, но това си го пише всеки път след като им пратиш съобщение.

В крайна сметка бих обобщил, че не е работа за хора, които са нетърпеливи и не са готови да си жертват удобството, но все пак срещу 11 паунда ми покриха щети за 450 евро.

След като изплатиха парите ги "наградих" с покупката на годишна застраховка от моя страна на цена 70 паунда. Гледам, че преди 4-5 години са се обсъждали цени, които са наполовина, но въпреки това цената им е изключително конкурентна.
 

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Опитвам да направя плащане на застраховка към https://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php  обаче ми дава проблеми и не минава самата транзакция. Кажете от кой друг външен застраховател мога да закупя такава?

Връзка към мнение
преди 45 минути , oli_mali каза:

Опитвам да направя плащане на застраховка към https://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php  обаче ми дава проблеми и не минава самата транзакция. Кажете от кой друг външен застраховател мога да закупя такава?

Аз винаги от worldwideinsure взимам годишната застраховка.

Последно като търсех алтернативи се натъкнах на https://riversidemalta.com.mt/ Те обаче не предлагат годишна застраховка за граждани на България, а само дневна, която започва от 5.19 евро на ден. Мен не ме устроива. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Успях с пейпал да платя чрез worldwideinsure. Интересно беше, че като държава имаше Sicily и отделно Italy. Взех за Sicily в крайна сметка, сигурно има специфики, ама нямам време да чета сега, дано не се налага да я използвам.

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Планирам наемане на кола под наем в Кипър, като застраховката на фирмата ще покрива само европейската част, а ние искаме да посетим и турската. Не мога да открия как да направя пълна застраховка за 3 дни в сайта на worldwideinsure.com. Излиза ми само Car Hire Excess. Дали може да ме посъветвате как да го направя?

Връзка към мнение
преди 9 минути , Stryper каза:

Планирам наемане на кола под наем в Кипър, като застраховката на фирмата ще покрива само европейската част, а ние искаме да посетим и турската. Не мога да открия как да направя пълна застраховка за 3 дни в сайта на worldwideinsure.com. Излиза ми само Car Hire Excess. Дали може да ме посъветвате как да го направя?

Няма как да направиш застраховка за държава, която не съществува.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.