Прескочи до съдържание

Външна застраховка при наемане на кола


Препоръчани мнения

преди 6 часа, Гост каза:

@chandni Да, аз затова не поставих лимити на застрахователни компании - мога да сключвам договори с тях.

 

И сега леко гледам на кръв - като знам, че ми предстои договор с Goldcar 😁 Но за мен всички наемодатели са сходни, когато не сключваш пълна застраховка...

 

Много ти благодаря за информацията - това ми трябваше!

(И да не забравя да си подновя застраховката за Тоскана...). 

 

П.П. @Василена - трябва да направим супер подробни снимки на колата ни - и видео... И на тавана (егати и хората!). 

Нямаш грижа , ако трябва и под колата ще снимам.И няма да забравя да снимам капака с антената.😃

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

@ven62 Така е. Помня твоите преживелици... Ще преценявам до последно.

 

Ако има конкурентна оферта, може и да ги сменя, но истината е, че без пълна застраховка всички фирми са сходни. Наемът ни е за 10 дни и пълната застраховка е и много висока (за нас е висока, за други вероятно не), а и не покрива всичко. 

 

Досега нямам щета с коли под наем - и се надявам да е така. Но и късмет си трябва. Ще бъда внимателна отново в шофирането, както винаги.

Ще прегледам много внимателно външната застраховка.

Благодаря ти.

 

 

 

Връзка към мнение

Аз съм се загледала в тази застрахователна компания, но не знам дали тук някой я е ползвал...  (не предлагат застраховка за camper van, за нея ще гледам icarinshurance, както ми препоръчахте, но за извън Европа е сложно - всъщност, не само скъпо, но и неефективно). 

 

https://www.direct-carexcess.co.uk/home

 

Има много висок рейтинг.

 

https://uk.trustpilot.com/review/direct-carexcess.co.uk?utm_medium=trustboxes&utm_source=List 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

@ven62 Така е. Помня твоите преживелици... Ще преценявам до последно.

 

Ако има конкурентна оферта, може и да ги сменя, но истината е, че без пълна застраховка всички фирми са сходни. Наемът ни е за 10 дни и пълната застраховка е и много висока (за нас е висока, за други вероятно не), а и не покрива всичко. 

 

Досега нямам щета с коли под наем - и се надявам да е така. Но и късмет си трябва. Ще бъда внимателна отново в шофирането, както винаги.

Ще прегледам много внимателно външната застраховка.

Благодаря ти.

 

 

 

Аз това се опитах да кажа, че не всички са сходни и това си проличава при ревюта доста често.

Връзка към мнение
преди 22 минути , stanislavpp каза:

Аз това се опитах да кажа, че не всички са сходни и това си проличава при ревюта доста често.

Сигурно си прав. Аз говорех еднакви като финансови условия. Ако не си платиш пълна застраховка, ще ти блокират 2000 евро. Точка. Различията идват като отношение и реакция при проблеми... 

Връзка към мнение

Някой да е имал вземане даване със завеждане на щета при RentalCover? Чудя се между тях и WWI. И при двете има разни негативни ревюта за бавене и прочие, но пък WWI са 2.5 пъти по-евтини, а и като гледам в крайна сметка дават парите, но просто се бавят.. Вчера сутринта писах на RentalCover дали ще ми дадат по-добра цена, но още нямам отговор. Ще ги изчакам още един ден пък да видим..

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 11.04.2019 г. в 12:02, bronc каза:

Някой да е имал вземане даване със завеждане на щета при RentalCover? Чудя се между тях и WWI. И при двете има разни негативни ревюта за бавене и прочие, но пък WWI са 2.5 пъти по-евтини, а и като гледам в крайна сметка дават парите, но просто се бавят.. Вчера сутринта писах на RentalCover дали ще ми дадат по-добра цена, но още нямам отговор. Ще ги изчакам още един ден пък да видим..

Най- добре им пиши в чата, отваря се в долния десен ъгъл. На мен оттам ми оправиха цената. Дори направихме лек пазарлък на два пъти им писах, докато ми дадат същата цена, като на WWI. Там става веднага без да чакаш.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Обикновено буквам пълна застраховка директно от доставчика, за да нямам излишни разправии, още повече като сме с бебето вече. Преди няколко дни обаче тук на Сейшелите въобще не предлагат застраховка и инстинктивно букнах от WWI годишна за целия свят. Въобще не съм имал възможност да прочета полицата, предимства/недостатъци и т.н., просто те ми бяха останали в главата от тук, дето сте писали.

 

Сега гледам, че RentalCover е на мода. Може ли някой да каже какво му е предимството спрямо WWI? Още не са минали 14 дни от сключването на полицата ми при WWI, та предполагам мога да я канселирам и да сключа с други, ама пък струва ли си цялата галимация?

Връзка към мнение

Няма някакви сериозни проблеми, имаше случаи на бавене на пари само.

Единствения проблем е, че месеци наред не можеше и май все още не може да се плаща с никаква карта, само пейпал, от където тръгнаха някои подозрения, че не са напълно сериозни след като не си оправят проблема.

 

Връзка към мнение
преди 6 часа, Alexander каза:

Няма някакви сериозни проблеми, имаше случаи на бавене на пари само.

Единствения проблем е, че месеци наред не можеше и май все още не може да се плаща с никаква карта, само пейпал, от където тръгнаха някои подозрения, че не са напълно сериозни след като не си оправят проблема. 

 

Аз платих с Мастеркард кредитната карта на ДСК/УИЗ, мина плащането веднага.

Връзка към мнение
преди 48 минути , oli_mali каза:

Аз платих с Мастеркард кредитната карта на ДСК/УИЗ, мина плащането веднага.

Значи вече е оправено.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Голяма суша напоследък. Едните не покриват Исландия, другите не работят с българи. Rental Cover пък ми изкарват някаква баснословна цена, сигурно пак Исландия е проблема. Застраховките на брокерите по традиция също са зле. Някой да е срещал някоя друга фирма, конкретно специализирана с такъв продукт?

 

 

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 12 минути , Георги каза:

Голяма суша напоследък. Едните не покриват Исландия, другите не работят с българи. Rental Cover пък ми изкарват някаква баснословна цена, сигурно пак Исландия е проблема. Застраховките на брокерите по традиция също са зле. Някой да е срещал някоя друга фирма, конкретно специализирана с такъв продукт?


 

 

 

 

Пробва ли да я свалиш?

Намери някоя възможно най-евтина фирма и им прати офертата  на rental cover, за да си коригират тяхната цена.

Аз два пъти пращам и двата пъти ми свалят по 75-80%!

Връзка към мнение
преди 7 минути , Alexander каза:

Пробва ли да я свалиш?

Намери някоя възможно най-евтина фирма и им прати офертата  на rental cover, за да си коригират тяхната цена.

Аз два пъти пращам и двата пъти ми свалят по 75-80%!

Аз въобще не мога да намеря фирма с приемлива цена. Почват от 10 евро на ден, а при това положение по-добре да си купя от доставчика за 15. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

едва прибрали се от Португалия, и вече казус!:angry:

 

Взехме кола под наем от Goldcar за 17 евро, направих допълнителна застраховка от WWI.

Като взехме колата, на летището в Лисабон не са ни напъвали много за тяхна застраховка, като казахме, че имаме, но ни блокираха 1300 евро.

Странното беше, че не искаха да ми дадат протокола със описаните щетите на ръка, за да видим какво са отбелязали, защото ги пращали на мейла.  Добре, но мейла, не дойде веднага, и колкото и да настоявах да ми го разпечатат отказаха.

Затова като гаранция наснимахме колата доволно, и така остана.

 

При връщането обаче, казва една госпожа, тази драскотина на предна дясна джанта, я нямаше, елате да подпишете, че има щета. Ние обаче веднага вадим снимков материал и доказваме обратното, и отказваме да подпишем.

Праща ни с формуляра да идем на гишето, където сме платили, за да сверят колегите в системата имало ли е такава щета или не, явно не е нанесена в системата.

Аз естествено кипнах, те колко системи имат, и защо не виждат едно и също, но госпожата ме успокои и отпрати на чек ин гишето на терминала.

Там показахме снимките, дамата, която ни обслужваше говори с някой, който правил снимки преди да ни даде колата, за да свери, скъса формуляра с щетата, даде ни договор, на който вече няма задържаният депозит, и каза " всичко е наред".

 

И така докато вчера в 21.50ч. не получих мейл от Goldcar, със снимка на надрасканата джанта, копие на протокола с липсващата щета, при предаване, и че ще си удържат 300 евро за щетата.

 

Писах на посоченият от @ven62 мейл, cs@goldcar.com, завеох и case на сайта им, но отговор нямам.

И сега въпроса, има ли някакъв срок WWI, към които трябва да се изпрати искане за щета, който да не изпусна, в случай, че с Goldcar не изляза на глава относно щетата?

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , ЕмиЖор каза:

Здравейте,

едва прибрали се от Португалия, и вече казус!:angry:

...

 

Мисля, че няма срок т.е. има, но след като имаш нещо от Goldcar за щетата.

За всеки случай, опитай да им отвориш един case на WWI. Няма да имаш всички документи и той ще стои на изчакване, но поне WWI ще видят, че си коректна.

Goldcar имаха и форма за оплакване, така че и от там ги ръчкай.

На мен не ми стана много ясно. Вие като си тръгнахте не взехте ли нещо на което да пише ОК. Например скица на колата и отдолу подпис на служител от Goldcar и едно ОК или нещо такова.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , ven62 каза:

Мисля, че няма срок т.е. има, но след като имаш нещо от Goldcar за щетата.

За всеки случай, опитай да им отвориш един case на WWI. Няма да имаш всички документи и той ще стои на изчакване, но поне WWI ще видят, че си коректна.

Goldcar имаха и форма за оплакване, така че и от там ги ръчкай.

На мен не ми стана много ясно. Вие като си тръгнахте не взехте ли нещо на което да пише ОК. Например скица на колата и отдолу подпис на служител от Goldcar и едно ОК или нещо такова.

 

 

Като взехме колата, ни дадоха договор, на който стои депозит 1300 евро, и сумата за колата, а след това, на тръгване, ни дадоха  договор, на който стои без депозит, само сумата за колата за плащане. Казаха, че това е всичко, ще освободят депозита и формуляра с щетата просто го скъса.

Връзка към мнение
В момента, ЕмиЖор каза:

Като взехме колата, ни дадоха договор, на който стои депозит 1300 евро, и сумата за колата, а след това, на тръгване, ни дадоха  договор, на който стои без депозит, само сумата за колата за плащане. Казаха, че това е всичко, ще освободят депозита и формуляра с щетата просто го скъса.

Опитай да им ги пратиш двата договора, заедно със снимките, вкл и на мейла от който ти пишат те.

А какво имаш в Goldcar.com, като си влезеш в акаунта в "My Invoices"

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , ven62 каза:

Опитай да им ги пратиш двата договора, заедно със снимките, вкл и на мейла от който ти пишат те.

А какво имаш в Goldcar.com, като си влезеш в акаунта в "My Invoices"

Те ми писаха от no-replay мейл, затова аз им писах на cs, и отделно в сайта.

Няма инвойс. Празно е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли опит с наемане на кола в Италия от https://www.locautorent.com/en/ ?

През Rentalcars.com резервирах кола при тях, като сключих външна застраховка през Rentalcars.com, защото офертата на фирмата беше доста дебела. В интернет обаче чета разни отзиви, че много се ебават с дребни щети 😞

 

 

 

 

Връзка към мнение
На ‎7‎.‎6‎.‎2019‎ г. в 11:48, ЕмиЖор каза:

Те ми писаха от no-replay мейл, затова аз им писах на cs, и отделно в сайта.

Няма инвойс. Празно е.

@ЕмиЖор, какво стана. Има ли развитие? Изтеглиха ли парите или се усетиха, че грешат...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , ven62 каза:

@ЕмиЖор, какво стана. Има ли развитие? Изтеглиха ли парите или се усетиха, че грешат...

Явно са се усетили, защото отговориха от CS на мейла дето им писах,  и отблокираха сумата!

Благодаря за подкрепата и, че се интересуваш за развитието на казуса!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.