Прескочи до съдържание

Външна застраховка при наемане на кола


Препоръчани мнения

Прочетох първите 5-6 страници от темата. Но все пак да попитам. IcarInsurance още не ли не работи с българи? И в такъв случай единствената що-годе добра/проверена опция WorldWideInsure ли остава? При тях застраховката около 50 паунда на година ли е все още/

 

Ще наемам колата в Германия и в Гугъл първите резултати са съвсем други, включително и такива с уж високи оценки от 4.8 от 5. Бих се пуснал като тест пилот, ама за да е пълен тестът значи да направя и щета 😂

 

EDIT: Още не работят с българи. 

 

Връзка към мнение

Гледам застраховката през WorldWideInsure  включва доп. водачи, само ако всички са на един адрес.

 

С други думи ако две семейства наемат една кола, всеки, който иска да кара колата трябва да си прави персонална застраховка?

Връзка към мнение

За първи път ще пробвам такава застраховка. 

Наемам кола за 10 дни в Сицилия от Голдкар, на цена от 27,50€, а застраховката от WWI излиза 30GBP, което е доста приемливо. 

Два въпроса изникват в съзнанието ми:

1. Агента в на летището в Катания, колко пари приблизително може да блокира от КК? Имам голям лимит, но наличността в този момент може да не е голяма, като ще е около 3000 лв. За това дали трябва да осигуря повече пари или това е достатъчно? Имам лимит от 7000 лв.

2. Стигнах почти до плащането, но никъде не ме попита в процеса какъв тип е колата. В крайна сметка както мога да наема някаква луксозна лимузина струваща стотици хиляди, така и мъник който е многократно по евтин. И в двата случая ли имам едни и същи лимити по застраховката, заради цената й? Например счупено стъкло на Мерцедес S класа струва едно, а на Опел корса съвсем друго.  

Връзка към мнение
преди 19 минути , Shlosera каза:

За първи път ще пробвам такава застраховка. 

Наемам кола за 10 дни в Сицилия от Голдкар, на цена от 27,50€, а застраховката от WWI излиза 30GBP, което е доста приемливо. 

Два въпроса изникват в съзнанието ми:

1. Агента в на летището в Катания, колко пари приблизително може да блокира от КК? Имам голям лимит, но наличността в този момент може да не е голяма, като ще е около 3000 лв. За това дали трябва да осигуря повече пари или това е достатъчно? Имам лимит от 7000 лв.

2. Стигнах почти до плащането, но никъде не ме попита в процеса какъв тип е колата. В крайна сметка както мога да наема някаква луксозна лимузина струваща стотици хиляди, така и мъник който е многократно по евтин. И в двата случая ли имам едни и същи лимити по застраховката, заради цената й? Например счупено стъкло на Мерцедес S класа струва едно, а на Опел корса съвсем друго.  

1.Блокират приблизително колкото ти е самоучастието (външната застраховка не се отчита, т.е. все едно нямаш + един резервоар бензин + още малко за глоби). Това варира според фирмата и мястото, но около 1000 евро вече е много, надали ще е повече.

2. Няма значение какво наемаш, застраховката може да бъде годишна (излиза на същата цена като седмица -две така или иначе), и при годишна няма как да знаеш предварително какво ще наемаш цяла година

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Shlosera каза:

За първи път ще пробвам такава застраховка. 

Наемам кола за 10 дни в Сицилия от Голдкар, на цена от 27,50€, а застраховката от WWI излиза 30GBP, което е доста приемливо. 

Два въпроса изникват в съзнанието ми:

1. Агента в на летището в Катания, колко пари приблизително може да блокира от КК? Имам голям лимит, но наличността в този момент може да не е голяма, като ще е около 3000 лв. За това дали трябва да осигуря повече пари или това е достатъчно? Имам лимит от 7000 лв.

2. Стигнах почти до плащането, но никъде не ме попита в процеса какъв тип е колата. В крайна сметка както мога да наема някаква луксозна лимузина струваща стотици хиляди, така и мъник който е многократно по евтин. И в двата случая ли имам едни и същи лимити по застраховката, заради цената й? Например счупено стъкло на Мерцедес S класа струва едно, а на Опел корса съвсем друго.  

Как не те попита , какъв тип е колата?

Това го задаваш,още на първата стъпка.

В сайта на Голд Кар ли гледаш или в някой посреднически?

Блокираните депозити за различен клас кола са различни.Има таблица в общите условия,за кое колко блокират. Започват от 1100 евро. Ама си провери,говоря по памет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , Shlosera каза:

1. Агента в на летището в Катания, колко пари приблизително може да блокира от КК? Имам голям лимит, но наличността в този момент може да не е голяма, като ще е около 3000 лв. За това дали трябва да осигуря повече пари или това е достатъчно? Имам лимит от 7000 лв.

Обичайно между 1100 и 1500 евро, в зависимост от колата, плюс за бензин около 200 евро. В условията на Голдкар трябва да ги пише.

 

преди 26 минути , Shlosera каза:

2. Стигнах почти до плащането, но никъде не ме попита в процеса какъв тип е колата. В крайна сметка както мога да наема някаква луксозна лимузина струваща стотици хиляди, така и мъник който е многократно по евтин. И в двата случая ли имам едни и същи лимити по застраховката, заради цената й? Например счупено стъкло на Мерцедес S класа струва едно, а на Опел корса съвсем друго.  

Такова нещо досега не ми се е случвало. Винаги знам типа кола, която наемам... 

Връзка към мнение

Мисля, че Шлосера има предвид, че при плащането на годишна застраховка, WWI не го питат за типа на колата, а частите на автомобилите варират в голям диапазон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , stanislavpp каза:

Мисля, че Шлосера има предвид, че при плащането на годишна застраховка, WWI не го питат за типа на колата, а частите на автомобилите варират в голям диапазон.

Точно това имам предвид. 

 

Намирам няколко суми в общите условия, които нещо не са ми много ясни:

Цитат

Compulsory motor insurance in accordance with current legislation, collision damage waiver (CDW) with excess, and vehicle occupants insurance. The excess amount depends on the category of hired vehicle, whereby the following amounts are set:

Amount to be withheld on credit card:

X/XG/AA/4A/BB/CC/CG/S/M: 950 €
D/DD/DE/DG/E/F/FF/L/LL/N/R/T/TA/V & VV: 950€
G/GG/GW/I/J/K/O/P/PP/Q & JJ: 950 €

This is the amount that will be withheld or blocked as a deposit unless any additional cover has been taken out offered by Goldcar.

Maximum amount for customer liability:

X/XG/AA/4A/BB/CC/CG/S/M: 1.100 €
D/DD/DE/DG/E/F/FF/L/LL/N/R/T/TA/V & VV: 1.400 €
G/GG/GW/I/J/K/O/P/PP/Q & JJ: 2.000 €

This is the maximum amount for which the customer is liable in case of any incident, except in the case of additional cover being taken out offered by Goldcar.

There is also a possibility of reducing the amount of these excesses and the maximum liability to zero by taking out special extra cover. Those customers who do not wish to take out this cover must leave a deposit for the excess amount.

Customer liability if customer goes to Campania or Puglia:

X/XG/AA/4A/BB/CC/CG/S/M: 2.500 €
D/DD/DE/DG/E/F/FF/L/LL/N/R/T/TA/V & VV: 2.500 €
G/GG/GW/I/J/K/O/P/PP/Q & JJ: 2.500 €

Customer liability if customer goes to Sicily:

X/XG/AA/4A/BB/CC/CG/S/M: 750 €
D/DD/DE/DG/E/F/FF/L/LL/N/R/T/TA/V & VV: 750 €
G/GG/GW/I/J/K/O/P/PP/Q & JJ: 750 €

Удебеления текст май се отнася за моя случай, но до колкото се ориентирам може и 1100€ да се блокират като Maximum amount for customer liability. Коя ли точно е моята, сума за кола клас BB?

 

 

Връзка към мнение
преди 9 часа, Shlosera каза:

Amount to be withheld on credit card:

X/XG/AA/4A/BB/CC/CG/S/M: 950 €

Това е, което ще ти блокират по картата за този клас автомобили, в случай, че не закупиш допълнителна застраховка от Goldcar.

преди 9 часа, Shlosera каза:

Maximum amount for customer liability:

X/XG/AA/4A/BB/CC/CG/S/M: 1.100 €

Това е максимумът, за който си отговорен, т.е. ако причиниш щети на автомобила за 5000€, ще ти изтеглят 1100€, а останалата сума ще бъде покрита от тяхната застраховка.

преди 10 часа, Shlosera каза:

There is also a possibility of reducing the amount of these excesses and the maximum liability to zero by taking out special extra cover. .....

.......................

Customer liability if customer goes to Sicily:

X/XG/AA/4A/BB/CC/CG/S/M: 750 €

В случай, че закупиш пълната им застраховка няма да ти блокират пари по картата, но ако наемаш в Сицилия, ще си отговорен за до 750€ (мисля, че това се отнася при кражба, понеже дори и с пълната им застраховка, при кражба самоучастието не отпада).

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря @chandni, точно това не ми беше ясно въпреки, че го прочетох 10 пъти.

До сега съм вземал пълна застраховка от rent-a-car дилърите и никога не съм се чудил над подобни неща. С

В крайна сметка при 27.50€ наем, 240€ застраховка ми се струва солено, за това се реших на тази стъпка с външната застраховка. 

С медицински застраховки натрупах опит (за съжаление) и поради това се надявам да не се наложи да трупам с автомобилните.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Завърнахме се в Неделя от Сицилия с 2 коли рент а кар от Голдкар и външна затраховка от WWi, затова споделям опита. Обща цена за 7 дни 21,70евро, кола клас СС /за кола/ . Блокирани по КК 950евро +140 евро за гориво , общо 1090евро /за кола/. Дамата на гише беше адски нахална с цел да ни продаде тяхна застраховка, особено в момента, в който разбра, че имаме външна. Даде ни, умишлено според мен, кола с щети , които описахме в договора допълнително  и наснимахме добре. На връщането не я оглеждаха толкова, колкото ние на взимането . Нямахме проблеми и до 10мин получихме на мейла копие от протокола за връщане и 0,00евро удържана сума. Парите не сме видели още дали са отблокирани по КК.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Яни Може би е добра идея да напишеш своя отзив в тази тема, така че когато някой търси кола под наем в Сицилия, да може да намери твоята информация бързо и в структуриран вид. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Все повече фирми полудяват с големината на депозитите си. Преди това се срещаше основно при goldcar, тук-там из Италия и  извън Европа, днес ме разбиха с депозит в Англия, където до сега винаги съм оставял около 300 паунда.

Най-ниската цена на Станстед за януари беше на Easirent, с депозит £ 1,500.00 за най-евтината им кола и £ 1950 за среден и нагоре. Много ме дразни, че почти никъде не се пишат цените на допълнителни застраховки, нито дори на сайтовете на самите  фирмите. 

Напоследък резервирам от rentalcover, като винаги ми правят намаление от 60-75% след като им пратя мейл със снимки на цени на конкуренцията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, за причинени щети по наетата от мен кола в Йордания от AVIS ме таксуваха 350 JOD (около 490$). Колата наех чрез Rentalcars.com, като във ваучера пише, че е включено безплатно покритие при щети (CDW), но и че автомобилът има самоучастие при щети на стойност US$ 650.00 включва данък. Отделно направих застраховка в worldwideinsure за car hire excess. Сега към кого трябва да пусна claim за да ми върнат парите - към Rentalcars.com или направо към worldwideinsure?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Надявам се, че пиша в правилната тема.

 

Изтече ми външната застраховка и трябва да сключа нова. Спомням си, че имаше някакви драми с плащанията за/от България при различните компании.

Към настоящия момент за нас (живеещите в БГ) има ли други опции освен worldwideinsure.com.

А и гледам WWI за вдигнали цените - 59 паунда за годишна застраховка за Европа. Дори и с 10% през topcashback.co.uk пак е доста повече. Спомням си сума около 30-40 паунда.

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , ven62 каза:

Надявам се, че пиша в правилната тема.

 

Изтече ми външната застраховка и трябва да сключа нова. Спомням си, че имаше някакви драми с плащанията за/от България при различните компании.

Към настоящия момент за нас (живеещите в БГ) има ли други опции освен worldwideinsure.com.

А и гледам WWI за вдигнали цените - 59 паунда за годишна застраховка за Европа. Дори и с 10% през topcashback.co.uk пак е доста повече. Спомням си сума около 30-40 паунда.

 

Пинизът май беше да пробваш да мачнеш цените от icarhireinsurance и worldwideinsure през rentalcover, ако се налага.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

А така и влязох в темата, коя от тия компании застрахова живеещи извън ЕС? Че май само за EU residents бяха

Връзка към мнение
преди 6 минути , Георги каза:

Пинизът май беше да пробваш да мачнеш цените от icarhireinsurance и worldwideinsure през rentalcover, ако се налага.

Мерси, но си малко лаконичен. Не разбрах.

Влезнах в rentalcover. останах с впечатлението, че е само за единични застраховки, а не за целогодишна.

 

icarhireinsurance не допуска BG resident

Връзка към мнение
преди 46 минути , neuromancer каза:

А така и влязох в темата, коя от тия компании застрахова живеещи извън ЕС? Че май само за EU residents бяха

worldwideinsure със сигурност работят и извън ЕС, но зависи каква застраховка искаш и в коя държава застраховаш. Разцъкай и виж. Например за България нямат проблеми за коли, но не допускат моторхоуми. 

преди 37 минути , ven62 каза:

Мерси, но си малко лаконичен. Не разбрах.

Влезнах в rentalcover. останах с впечатлението, че е само за единични застраховки, а не за целогодишна.

 

icarhireinsurance не допуска BG resident

Да, нямат годишна те. Игнорирай това, което написах. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо скъпо ми идва

44 паунда за седмица и 115 за година

Ако пиша за home country България е доста по-евтино. Интересно това home country ,за какво точно служи... Аз имам български паспорт

Връзка към мнение
преди 12 минути , neuromancer каза:

Нещо скъпо ми идва

44 паунда за седмица и 115 за година

Ако пиша за home country България е доста по-евтино. Интересно това home country ,за какво точно служи... Аз имам български паспорт

При изплащане на щета WWI искаха сканирана шофьорската книжка с която си наел колата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Жалко!

И www.direct-carexcess.co.uk са само за UK residents.

Еми, няма начин. "Меткам" се на WWI. Скъпи, евтини (60 паунда) … само тях намерих за BG residents.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , ven62 каза:

Жалко!

И www.direct-carexcess.co.uk са само за UK residents.

Еми, няма начин. "Меткам" се на WWI. Скъпи, евтини (60 паунда) … само тях намерих за BG residents.

Стига де, нали е за цяла година! За  други ден, на ония чифути Голд кар, съм им платила толкова, само  за осем дни.😪

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.