Прескочи до съдържание

Външна застраховка при наемане на кола


Препоръчани мнения

преди 43 минути , Goal & Boss каза:

А това?

 

https://www.globelink.co.uk/cdw/step1.html

 

За тях се намират и кодове за намаление, та цената може и да падне с някой и друг процент.

Хмм, това звучи интригуващо. Мерси. Сега ще се зачета в ситните им букви...

 

преди 42 минути , AlexandraKo каза:

Стига де, нали е за цяла година! За  други ден, на ония чифути Голд кар, съм им платила толкова, само  за осем дни.😪

Нали знаеш, като си получавал нещо за X пари и си мислиш, че вечно ще е така и ти се полага … и сега като е Х пари + 50% и … се чувстваш прецакан и мрънкаш...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , ven62 каза:

Хмм, това звучи интригуващо. Мерси. Сега ще се зачета в ситните им букви...

 

Нали знаеш, като си получавал нещо за X пари и си мислиш, че вечно ще е така и ти се полага … и сега като е Х пари + 50% и … се чувстваш прецакан и мрънкаш...

Направи си я пак, при онези, които са ти познати.

И вече си имаш мнение, че  са били коректни с теб миналия път.

За няколко паунда по-малко, не си струва, да търсиш нов застраховател. Според мен, де.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , AlexandraKo каза:

Направи си я пак, при онези, които са ти познати.

И вече си имаш мнение, че  са били коректни с теб миналия път.

За няколко паунда по-малко, не си струва, да търсиш нов застраховател. Според мен, де.

Тъкмо това си мислех.

Така си е. При това 2 пъти са били коректни към мен.

 

Все пак - благодаря на @Goal & Boss .

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мен още ми се реве за icarhireinsurance, защото WWI (надявам се, че не са основани 1914 :girl_crazy:) не предлагат Campervan застраховки за българи... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 9.01.2020 г. в 10:20, chandni каза:

icarhireinsurance

Аз едва сега намерих тази campervan добавка за £30. Какво съм търсила в застрахователните компании, и аз не знам. Досега не намирах... Имаш едно питие от мен, a вероятно и от спътниците ми! 🙂  :wub:

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

До сега когато съм сключвал външна застраховка винаги са ми смъквали парите веднага. Въпросът ми е ако колата е с опция да се откажа от резервацията, може ли да се откажа и от външната застраховка или щом съм я платил, няма вариант да си получа обратно парите?

Връзка към мнение
преди 8 часа, Topfly каза:

Въпросът ми е ако колата е с опция да се откажа от резервацията, може ли да се откажа и от външната застраховка или щом съм я платил, няма вариант да си получа обратно парите?

Обикновено всички застраховки имат двуседмичен период, в който можеш да се откажеш от нея без да даваш обяснения и да си получиш обратно 100% от платената сума. Това обаче важи, ако все още не почнал периода на наема на колата.

Затова в такъв случай може да си резервираш колата отрано, а в рамките на 2 седмици преди да почне наема, да направиш застраховката. Тогава в този период ще можеш да канселираш и наема, и застраховката.

Връзка към мнение
Just now, vorbis said:

Обикновено всички застраховки имат двуседмичен период, в който можеш да се откажеш от нея без да даваш обяснения и да си получил обратно 100% от платената сума. Това обаче важи, ако все още не почнал периода на наема на колата.

Затова в такъв случай може да си резервираш колата отрано, а в рамките на 2 седмици преди да почне наема, да направиш застраховката. Тогава в този период ще можеш да канселираш и наема, и застраховката.

Идеята ми е да си намаля риска, като резервирам колата с възможност за анулиране 48 часа преди наема. Така ако в сегашната обстановка се променят нещата, загубите да са ни минимални. Два дни преди пътуването или наема би ли могло да се направи подобна резервация и при кого?

Връзка към мнение

Досега винаги съм резервирал кола директно към доставчика и почти никога дори не съм гарантирал с кредитна карта

от това по-минимално не виждам

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Topfly каза:

Идеята ми е да си намаля риска, като резервирам колата с възможност за анулиране 48 часа преди наема. Така ако в сегашната обстановка се променят нещата, загубите да са ни минимални. Два дни преди пътуването или наема би ли могло да се направи подобна резервация и при кого?

Когато се резервира през посредник, безплатната отмяна обикновено е 48 или 24 часа. Затова както писа @neuromancer, буквай направо от сайта на рентал фирмата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , Sun4o каза:

....но почти винаги разликата в цената е огромна, поне аз не съм виждал по-добра от тази посредника.

Това е и моето мнение. Освен това правата на канселиране, които аз съм срещала, са едни и същи при доставчика и посредника.

Връзка към мнение
преди 23 часа, Topfly каза:

До сега когато съм сключвал външна застраховка винаги са ми смъквали парите веднага. Въпросът ми е ако колата е с опция да се откажа от резервацията, може ли да се откажа и от външната застраховка или щом съм я платил, няма вариант да си получа обратно парите?

Външната застраховка може да си я направиш в последния момент, важното е само да е преди взимането на колата.

Връзка към мнение
4 minutes ago, Фил said:

Външната застраховка може да си я направиш в последния момент, важното е само да е преди взимането на колата.

Може ли да ме насочиш къде мога да направя застраховка в последния момент? 

59 minutes ago, Sun4o said:

....но почти винаги разликата в цената е огромна, поне аз не съм виждал по-добра от тази посредника.

Какво разбираш под огромна? 10-20% или 50-100% примерно?

Връзка към мнение
преди 5 минути , Topfly каза:

Може ли да ме насочиш къде мога да направя застраховка в последния момент? 

Не съм Фичо, но да препоръчам https://www.icarhireinsurance.com/ 🙂 Можеш да сключиш застраховката за днес, стига да не си взел колата все още.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Topfly каза:

Може ли да ме насочиш къде мога да направя застраховка в последния момент? 

Аз обикновено си правя при WWI  - коментирани са неведнъж във форума. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Колите обикновено буквам от economycarrental.com, а застраховам в WorldWideInsurance, тоест wwi. Последните в черния петък са доста изгодни и за годишна застраховка.

Посочената от @Rainy icarhireinsurance.com e с по-добри условия, но ако живееш в Англия или някоя друга евродържава, не обаче и България.

 

При economycarrental съм буквал дори и два-три часа преди полет. Доста са бързи и гъвкави.

Други доста евтини са  https://www.holidayextras.co.uk/, през topcashback падат още.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Sun4o каза:

... а застраховам в WorldWideInsurance, тоест wwi. Последните в черния петък са доста изгодни и за годишна застраховка.

Посочената от @Гост icarhireinsurance.com e с по-добри условия, но ако живееш в Англия или някоя друга евродържава, не обаче и България.

Точно така! Затова я препоръчах само на @Topfly, който живее в Унгария. Винаги се съобразявам с тези детайли, преди каквато и да е препоръка 🙂 

Връзка към мнение
преди 13 часа, Topfly каза:

Какво разбираш под огромна? 10-20% или 50-100% примерно?

За огромна не бих казал, директно е по-скъпо, но винаги има разни трикове, примерно ако имаш статус с авиокомпания можеше да си вземеш платинена карта на Сикст и имаш 35% отстъпка, Авис и Херц дават разни отстъпки, ако минеш през портал на авиокомпания например от програмите за лоялни клиенти. Точно колко е разликата не съм проверявал от доста време, преди ме устройваше директно.

В последните години съм взимал коли само в Бразилия, където след подобни трикове цената става колкото през брокер. Напоследък открих друг брокер, който много взе да ми праща ваучери за отстъпка и става малко по-ниска цената, ама още не съм взимал кола оттогава.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Годишната застраховка на https://www.worldwideinsure.com/ за Европа дали покрива Канарските?Като избирам страните има само опция Испания , но пък Канарските не са точно в Европа. Или worldwide трябва да се вземе ?

Връзка към мнение
преди 34 минути , Capitan Morgan каза:

Годишната застраховка на https://www.worldwideinsure.com/ за Европа дали покрива Канарските?Като избирам страните има само опция Испания , но пък Канарските не са точно в Европа. Или worldwide трябва да се вземе ?

Всички застрахователи, които съм ползвал, приемат Испания с Канарите за Европа. Смело купувай европейската застраховка. Ще получиш след това подробните T&C. Там ще провериш кои страни са включени заедно с няколко изключения, като например Украйна. Ако и тогава се съмняваш, свържи се със застрахователя. Имаш 2 седмици, през които можеш да се откажеш от застраховката и да получиш 100% възстановяване на сумата.

 

Между другото, ако ще купуваш такава застраховка специално заради Канарите, може да си я спестиш, като наемеш кола от някоя от местните агенции, които са със самоучастие 0. Аз така наех кола от autoreisen.com последния път, когато бях там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 33 минути , Capitan Morgan каза:

Годишната застраховка на https://www.worldwideinsure.com/ за Европа дали покрива Канарските?Като избирам страните има само опция Испания , но пък Канарските не са точно в Европа. Или worldwide трябва да се вземе ?

Що не им драснеш един мейл на съпорта?

Обикновено бързо  отговарят, поне аз с такива впечатления съм останал...

Явно последната година са си променили условията защото съм сигурен , че допреди година европейската им застраховка покриваше и северна Африка ( Мароко и т.н. )

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма нужда от мейли. На сайта на WWI си попълваш държавата, в която живееш, мястото, където наемаш и сайтът сам избира подходящата застраховка.

image.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, Capitan Morgan каза:

Годишната застраховка на https://www.worldwideinsure.com/ за Европа дали покрива Канарските?Като избирам страните има само опция Испания , но пък Канарските не са точно в Европа. Или worldwide трябва да се вземе ?

За какво ти е? Чел ли си пътеводителя за Канарските?

Връзка към мнение
преди 17 минути , Alexander каза:

За какво ти е? Чел ли си пътеводителя за Канарските?

Не съм още, има време до октомври 🙂 Принципно застраховката ще се активира първоначално евентуално в Кипър и после Гърция та се чудих дали покрива и Канарите.

А за Канарите нещо не намирам много опции за рент а кар, че идеята ми е да я взема от летището във Фуерте и да я върна на летището в Лансароте. А с 2 коли доста разправия ми се струва.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.