Прескочи до съдържание

Външна застраховка при наемане на кола


Препоръчани мнения

под "Кипър" се разбира държавата, призната от ООН, т.е. южната част

евентуално може да се плаща застраховка на границата само за Северен Кипър, както се плаща за Косово. Не знам има ли, някой очевидец да каже. Или потърси из темите за Кипър

Връзка към мнение
преди 6 часа, Stryper каза:

На сайта има Кипър. Няма ли да важи за нея?

Не, няма да важи за окупираната от Турция територия, т.н. северен Кипър. На границата даваш на ръка едни 20 евро, уж за гражданска отговорност, но стане ли нещо си за палците.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, предстои ми пътуване до Малага (15.07-22.07), като ще наема кола от Hertz - Tesla M3. Понеже изобщо не ми хареса цената за застраховка на Hertz, която е почти колкото наема на колата, пробвах през Economybooking.com, но там застраховката която предлагат не покрива Excess-a, който е 3000 евро, а е само за 1700 евро. В https://www.worldwideinsure.com/ ми дават £30.80, за премиум пакет за 7 дена. До сега съм наемал коли няколко пъти през Economybooking.com със застраховката, която предлат те и проблем не съм имал, но като няма щети няма как да има и проблем. И тъй като нямам абсолютно никакъв опит със закупуване на застраховки за рент-а кар от трети компании съм в голяма чуденка, към кой застраховател да се насоча и изобщо как да подходя. За това търся съвет от по-знаещите и опитни от мен, какво би било най-добре в дадената ситуация.

Връзка към мнение
преди 8 часа, Камен каза:

Здравейте, предстои ми пътуване до Малага (15.07-22.07), като ще наема кола от Hertz - Tesla M3. Понеже изобщо не ми хареса цената за застраховка на Hertz, която е почти колкото наема на колата, пробвах през Economybooking.com, но там застраховката която предлагат не покрива Excess-a, който е 3000 евро, а е само за 1700 евро. В https://www.worldwideinsure.com/ ми дават £30.80, за премиум пакет за 7 дена. До сега съм наемал коли няколко пъти през Economybooking.com със застраховката, която предлат те и проблем не съм имал, но като няма щети няма как да има и проблем. И тъй като нямам абсолютно никакъв опит със закупуване на застраховки за рент-а кар от трети компании съм в голяма чуденка, към кой застраховател да се насоча и изобщо как да подходя. За това търся съвет от по-знаещите и опитни от мен, какво би било най-добре в дадената ситуация.

https://www.worldwideinsure.com/

мисля, че имат условие колата да не струва повече от 50 000 паунда. С Теслата може и да ги превишите. 

Иначе са читава компания. Ако наемате по-често бих взел годишна застраховка около 75 паунда трябва да е 

Връзка към мнение
преди 4 часа, tch каза:

https://www.worldwideinsure.com/

мисля, че имат условие колата да не струва повече от 50 000 паунда. С Теслата може и да ги превишите. 

Иначе са читава компания. Ако наемате по-често бих взел годишна застраховка около 75 паунда трябва да е

Благодаря, наистина M3LR започва около 50 000 паунда, лимита им е 55 000. Така че няма да е проблем.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, искам да споделя опит с родната Топ Рентакар. Според сайта им basic CDW е включен в базовата цена. Направих външна застраховка в worldwideinsure и си наех кола без да плащам допълнителна застраховка. На гишето ми казаха, че при произшествие по моя вина нося пълна отговорност (сиреч нямам каско).  Само ако не е по моя вина, отговорността ми е ограничена до размера на депозита.

Та сега се чудя ако стане нещо и КАТ решат че аз съм виновен, ще пия ли една студена вода или WWI ще покрие щетата. Доколкото разбрах WWI застраховката не е каско а само ексес кавъридж.

Връзка към мнение
преди 5 часа, Павел* каза:

Здравейте, искам да споделя опит с родната Топ Рентакар. Според сайта им basic CDW е включен в базовата цена. Направих външна застраховка в worldwideinsure и си наех кола без да плащам допълнителна застраховка. На гишето ми казаха, че при произшествие по моя вина нося пълна отговорност (сиреч нямам каско).  Само ако не е по моя вина, отговорността ми е ограничена до размера на депозита.

Та сега се чудя ако стане нещо и КАТ решат че аз съм виновен, ще пия ли една студена вода или WWI ще покрие щетата. Доколкото разбрах WWI застраховката не е каско а само ексес кавъридж.

Какво са ти казали на гишето няма никакво значение, важно е какво пише в договора.

Според сайта им трябв да е включено в цената.

 

The standard CDW (Collision Damage Waiver) is included in the price of the car. It limits liability for damages to the amount of the deposit. It is mandatory to submit a report by the Traffic Police, Police or another competent authority.

https://toprentacar.bg/en/useful-articles/additional-coverage-when-renting-a-car

Връзка към мнение
На 13.06.2023 г. в 11:17, vorbis каза:

А ако минете от тук www.moneymaxim.co.uk, тогава годишната им застраховка пада на £65. :smile:

Симулирах покупка, цените са между 82,50 и 95 паунда, в зависимост от нивото. На последната стъпка съм, не виждам отстъпка или цена 65 паунда. Нещо временно ли са имали или..?

Връзка към мнение
преди 8 часа, tch каза:

Какво са ти казали на гишето няма никакво значение, важно е какво пише в договора.

Според сайта им трябв да е включено в цената.

 

The standard CDW (Collision Damage Waiver) is included in the price of the car. It limits liability for damages to the amount of the deposit. It is mandatory to submit a report by the Traffic Police, Police or another competent authority.

https://toprentacar.bg/en/useful-articles/additional-coverage-when-renting-a-car

И аз така си мислех, ама след дъжд качулка реших да прочета подробно условията за наем. При basic CDW са включили думичките "if the rtafic law is not violated". Долния скриншот е от FAQа, но в договора е същото. Ако купиш допълнителна застраховка от тях текста става на "при спазване условията на договора".

SmartSelect_20230712_091202_Chrome.jpg.58faaa6301b07cc213d9162a314df0df.jpg

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 12.07.2023 г. в 8:21, Павел* каза:

И аз така си мислех, ама след дъжд качулка реших да прочета подробно условията за наем. При basic CDW са включили думичките "if the rtafic law is not violated". Долния скриншот е от FAQа, но в договора е същото. Ако купиш допълнителна застраховка от тях текста става на "при спазване условията на договора".

SmartSelect_20230712_091202_Chrome.jpg.58faaa6301b07cc213d9162a314df0df.jpg

Как премина наемът? Имаше ли проблеми?

Връзка към мнение
преди 18 часа, tch каза:

Как премина наемът? Имаше ли проблеми?

Нямаше проблеми, но нямаше и инциденти. Външния оглед при връщането на колата беше около 10-15 секунди. Не се заяждаха изобщо въпреки че не бях си купил тяхната застраховка.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Понеже за първи път мисля да ползвам worldwideinsure, имам няколко въпроса, за които се насявам да помогнете. 🙂
Какви документи трябва да поискам от фирмата, от която съм наела колата, в случай че има някакъв проблем? Те ще ме накарат ли да подпиша нещо или просто ще ми изтеглят депозита или част от него от картата?

Покрива ли worldwideinsure повреда в съединителя, спукана гума, някаква повреда по колата, която не е в следствие на инцидент, а просто технически проблем?

Връзка към мнение
преди 1 час, mary_shery каза:

Понеже за първи път мисля да ползвам worldwideinsure, имам няколко въпроса, за които се насявам да помогнете. 🙂
Какви документи трябва да поискам от фирмата, от която съм наела колата, в случай че има някакъв проблем? Те ще ме накарат ли да подпиша нещо или просто ще ми изтеглят депозита или част от него от картата?

Покрива ли worldwideinsure повреда в съединителя, спукана гума, някаква повреда по колата, която не е в следствие на инцидент, а просто технически проблем?

 

За документите - каквито намериш за добре, в различните държави е различно. Най-базовото изискване е полицейски репорт от инцидента и касова бележка за платените щети. Относно сумата, също действат различно като най-вероятно ще се самообслужат с картата ти. 

 

Относно технически проблеми на автомобила би трябвало да не плащаш независимо дали имаш външна застраховка или не. Гумите са изключение от това правило и в повечето случаи искат да си ги плащаш сама, но това се покрива от WWI (както и стъкла и под, други компоненти, които често не се покриват от стандартните застраховки). Абе с две думи WWI ще покрият всичко в следствие на отговорно използване на колата, което фирмата няма да покрие. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А ако просто намерят някоя драскотина и след пътуването ми дръпнат пари от картата, какви документи въобще могат да се издадат, за да се докаже?

Връзка към мнение
преди 8 минути , mary_shery каза:

А ако просто намерят някоя драскотина и след пътуването ми дръпнат пари от картата, какви документи въобще могат да се издадат, за да се докаже?

Като я връщаш трябва да направят оглед и да я приемат без забележки, след това не би трябвало да има измислени драскотини.

 

Но частни случаи бол (например ако връщаш на самообслужване след работно време), не можеш да покриеш всички хипотези. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, mary_shery каза:

Понеже за първи път мисля да ползвам worldwideinsure, имам няколко въпроса, за които се насявам да помогнете. 🙂
Какви документи трябва да поискам от фирмата, от която съм наела колата, в случай че има някакъв проблем? Те ще ме накарат ли да подпиша нещо или просто ще ми изтеглят депозита или част от него от картата?

Покрива ли worldwideinsure повреда в съединителя, спукана гума, някаква повреда по колата, която не е в следствие на инцидент, а просто технически пробл

На миналата страница съм описал моя опит с тях.

Ако някой ти дръпне пари от картата без да ти предостави основание за това просто ще оспориш транзакцията пред банката.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Бихте ли ми помогнали с вземането на решение за застраховка при наемането на кола.


Казусът е следният: шофьори от България и Великобритания ще наемат кола в САЩ с британска кредитна карта, която няма застраховка за рент-а-кар-и като америкинските кк. От Букинг, където е направена резервацията предлагат застраховка за $180 до $35,000.00 за 14 дни, а от рентал компанията е $385 за същия период, но не е посочен таван на иска. Прилагам снимки с основното покритие, което предлагат двете опции.

 

IMG_8837.png.1d300fae18fd45f55298c8f27675aa8e.png
 

IMG_8843.jpeg.0fcc0a85ae7fc51751f102713c6815a2.jpeg

 

Аз нямам идея какво да ги посъветвам, защото винаги кредитната ми карта е покривала застраховката. Помагайте 😊

Връзка към мнение
На 19.10.2023 г. в 16:57, Marusinka каза:

Здравейте! Бихте ли ми помогнали с вземането на решение за застраховка при наемането на кола.


Казусът е следният: шофьори от България и Великобритания ще наемат кола в САЩ с британска кредитна карта, която няма застраховка за рент-а-кар-и като америкинските кк. От Букинг, където е направена резервацията предлагат застраховка за $180 до $35,000.00 за 14 дни, а от рентал компанията е $385 за същия период, но не е посочен таван на иска. Прилагам снимки с основното покритие, което предлагат двете опции.

 

IMG_8837.png.1d300fae18fd45f55298c8f27675aa8e.png
 

IMG_8843.jpeg.0fcc0a85ae7fc51751f102713c6815a2.jpeg

 

Аз нямам идея какво да ги посъветвам, защото винаги кредитната ми карта е покривала застраховката. Помагайте 😊

Застраховайте си самоучастието в worldwideinsure.com, аз избирам Gold нивото. За 14 дена ще е 30~на евро максимум.
Аз си взимам годишна застраховка, сега я вдигнаха на 95 лири, но покрай черния петък има и промоции. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , Sun4o каза:

Застраховайте си самоучастието в worldwideinsurance.com, аз избирам Gold нивото. За 14 дена ще е 30~на евро максимум.
Аз си взимам годишна застраховка, сега я вдигнаха на 95 лири, но покрай черния петък има и промоции. 

Самоучастието това пълно каско ли е? Много съм зле 🫣 Трябва им Collision Damage Waiver. 

Връзка към мнение

Самоучастието е тази сума, която плащаш ти. Тоест ако щетата е 5000, а самоучастието 1000, ти плащаш 1000, а застрахователя 5000. Ако щетата е 900, ти си ги плащаш.

Може и без самоучастие за по-висока цена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Marusinka каза:

Самоучастието това пълно каско ли е? Много съм зле 🫣 Трябва им Collision Damage Waiver. 

Когато взимаш колата, компанията ти удържа сума от кредитната карта (това е самоучастието ти). Обикновено е в порядъка на 500-1300 долара/евро.
Колата винаги има автокаско, но се води 3-та степен, тоест застрахована е като цяло, но за едри неща - кражба, пожар, голям удар. Малките щети се покриват от самоучастието ти. Точно това самоучастие покрива застраховката. Над самоучастието ти, сумата по щетата се покрива от каското на колата (3-тата степен).

Какво трябва да знаеш - пази си договора за наем. Напоследък той е дигитален. В случай на щета, рент-компанията ти удържа сумата от твоето самоучастие, а ти с документите за щетата плюс договора за наем предявяваш претенция към worldwide insurance. И те ти изплащат каквото си дала.
Другото важно нещо е да наснимате колата отвсякъде, и то демонстративно, пред техните очи. Щото не всяка щета се вижда. Обикновено невидимите са по праговете, особено под предна броня, огледалата, тавана и гуми/джанти.

Конкретно при теб във Финикс, всичко беше супер лесно и неглежирано. При взимането на колата ми предложиха каско, отказах. Дойде един мургавелко, взе ме, даде ми ключовете и вика приятен път. Ние аха да се качим и гледам докараха по-нова кола от нашата, попитах го естествено може ли да я сменим с нашата, каза ок. Имах някакви супер дребни забележки за малки драскотини, каза че на изхода мога да ги кажа и отбележа на човека там и…воала.
Никакви проблеми не съм имал след това.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ясно, самоучастието е deductible. А откъде да купим пълно каско, ако примерно бъде открадната колата или стане тотал щета при катастрофа, т.е. как да сме сигурни, че колата е с пълно каско?

Връзка към мнение
преди 3 часа, Marusinka каза:

Ясно, самоучастието е deductible. А откъде да купим пълно каско, ако примерно бъде открадната колата или стане тотал щета при катастрофа?

Ама вие си го имате, всяка рент-компания в бяла държава е длъжна да го има. И го има. Когато буквате колата, прочетете условията и ще го видиш. Аз досега не съм имал случай да няма каско. Само в Куба, но тя не е бяла държава.

Ползвайте economycarrentals.com за наемането на коли. Аз по-евтин сайт не знам да има. Макар за Щатите да я взех май точно от Fox.

И колкото повече чакате, толкова по-скъпа става.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.