Прескочи до съдържание

Външна застраховка при наемане на кола


Препоръчани мнения

преди 3 минути , chandni каза:

Отворих сайта от линка, който си посочил и не виждам опция за показването му на български... Има руски, но не и български.

rentalcover.png

Да не би да си задаал в Chrome авртоматично да ти превежда от английски на български?

Не другите сайтове ми излизат на оригиналния език, Вие в България ли се намирате ?

image.png.521416f850e346eaf46c25275a9cbdfb.png

Връзка към мнение

Да, в България съм. Единственият начин да ми покаже страницата на български, беше да включа автоматичен превод от Chrome. 

Screenshot_20190331-230047.jpg

Връзка към мнение

При мен също отваря линка на Български, по-скоро е от настройките на браузера, моя е на BG .

Ако се избере език си го показва него включително и английски. Всеки може да го види на български, ако добави накрая ?_lang=en

Превода ми прилича на автоматичен, предполагам че езиците които са в менюто са преведени по-добре

Връзка към мнение

Позитивен случай от www.insurance4carhire.com. Седмица след като ги уведомих, че GreenMotion ме таксуваха за щета, получих потвърждение, че ще ми изплатят 100% от сумата в рамките 5 работни дни. Insurance4carhire.com са част или работят заедно с AIG. Имат един голям плюс от мен. 😀

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

На 2.04.2019 г. в 11:29, vorbis каза:

Самоцитирам се 🤪 , но днес докато се разглеждах годишните застраховки за самоучастие, се натъкнах на застраховател, който изрично не покрива Green Motion:

 

image.png.d76b00754b0bba5ec10d668c889cf5a3.png

 

Правете си сметката, ако ще наемате от тях, щом дори застрахователите са пропищели от политиката им.

Редактирано от vorbis
Връзка към мнение
На ‎2‎.‎4‎.‎2019‎ г. в 13:29, vorbis каза:

Позитивен случай от www.insurance4carhire.com. Седмица след като ги уведомих, че GreenMotion ме таксуваха за щета, получих потвърждение, че ще ми изплатят 100% от сумата в рамките 5 работни дни. Insurance4carhire.com са част или работят заедно с AIG. Имат един голям плюс от мен. 😀

Само дето не става за такива които живеем в БГ:

 

Untitled.jpg.e3786417de456cea74d2a022f8a4e357.jpg

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 31.03.2019 г. в 22:34, chandni каза:

Отворих сайта от линка, който си посочил и не виждам опция за показването му на български... Има руски, но не и български.

rentalcover.png

 

 

На 31.03.2019 г. в 23:03, chandni каза:

Да, в България съм. Единственият начин да ми покаже страницата на български, беше да включа автоматичен превод от Chrome. 

Screenshot_20190331-230047.jpg


Има и още един начин :wink3: - избираш от падащото меню за езиците руски, например, и после в адрес-бара накрая пишеш "bg"

image.png.474cef694a5f63086321d63d87ee65de.png
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да помоля за малко помощ на база личен опит. 

 

Имате ли идея за добра застрахователна компания, с която сте покривали excess на джип с палатки на покрива или от сорта по-нестандартно превозно средство? 

 

Аз ще ги изчета всичките, ако е нужно, но не винаги се споменават такива подробности. 

 

Благодаря. 

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Гост каза:

Имате ли идея за добра застрахователна компания, с която сте покривали excess на джип с палатки на покрива или от сорта по-нестандартно превозно средство? 

 

Мислех да не споделям информацията за icarhireinsurance, тъй като вече не предлагат застраховка за България, но не се сетих, че може да е от полза на такива като теб в UK например... 

 

При наемането на кола от Goldcar в Бари, след като отказахме тяхната застраховка, дребните душици при връщането на колата, след като я огледаха подробно и не откриха и драскотинка и нямаше за какво друго да се захвант, извадиха от ръкава последния коз, който бяха скрили там още при даването на колата... "Откраднали са ви антената!" Няма да казвам как бяхме побеснели, защото мразим да ни правят на маймуни просто защото не сме им играли по свирката да платим прескъпата им застраховка, но нямаше какво да направим... При вземането на колата направихме супер подробен оглед, отбелязахме всяка драскотинка, дори снимахме... Но на кой да му мине през ума за антената? И те го знаят, съответно сме 1000% сигурни, че антената е била свалена още като ни даваха колата, но за съжаление таванът беше единствената част от колата, която не бяхме снимали...

 

Long story short... Изпратиха ни фактура за 36€ за "откраднатата антена", при което аз бях сигурна, че няма да ни платят - първо защото БГ застрахователите не признават такива щети за липсващи детайли, които и сам може да си свалил, второ защото в яда си, на протокола за предаване на колата, в полето за обяснение на шофьора, мъжът ми написа, че така са ни я дали...

 

Е, естествено си заведохме иска към застрахователя (Halo Zurich), прилагайки всички изискани документи - договор за наем, копие на фактурата за щетата, извлечение от кредитната карта за плащането и след няколко дни хората поискаха сметката, по която да преведат парите (БГ сметка, тъй като сме от България) и и ни преведоха до стотинка колкото пишеше в лева на извлечението от КК.

 

Та те, срещу 20 паунда екстра над нормалната годишна полица, сключват campervan застраховка, която е именно за джип с палатки.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@chandni Да, аз затова не поставих лимити на застрахователни компании - мога да сключвам договори с тях.

 

И сега леко гледам на кръв - като знам, че ми предстои договор с Goldcar 😁 Но за мен всички наемодатели са сходни, когато не сключваш пълна застраховка...

 

Много ти благодаря за информацията - това ми трябваше!

(И да не забравя да си подновя застраховката за Тоскана...). 

 

П.П. @Василена - трябва да направим супер подробни снимки на колата ни - и видео... И на тавана (егати и хората!). 

Връзка към мнение
преди 46 минути , chandni каза:

При вземането на колата направихме супер подробен оглед, отбелязахме всяка драскотинка, дори снимахме... Но на кой да му мине през ума за антената?

А проверявате ли резервна гума, аптечка, пожарогасител, триъгълник ... :wink3:

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Фил каза:

А проверявате ли резервна гума, аптечка, пожарогасител, триъгълник ... :wink3:

Следващия път ще гледаме и вентилите на гумите дали имат капачки.... :fuk:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Фил каза:

А проверявате ли резервна гума, аптечка, пожарогасител, триъгълник ... :wink3:

Аз - да. Само за да се стресирам и да разбера, че резервна гума няма, а само компресорче и да се моля да не пукам гума 🤭 (Сицилия, Гърция)

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

 

И сега леко гледам на кръв - като знам, че ми предстои договор с Goldcar 😁 Но за мен всички наемодатели са сходни, когато не сключваш пълна застраховка...

 

Ми вземи от някой друг, що от Голд кар?Щом те нервят.

Връзка към мнение
преди 48 минути , Фил каза:

А проверявате ли резервна гума, аптечка, пожарогасител, триъгълник ... :wink3:

Тук ти ги показват задължително.

И в един момент промениха закона и пожарогасителя вече не беше задължителен и внезапно всички рент-а-кари го махнаха, аз така разбрах всъщност.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 54 минути , Фил каза:

А проверявате ли резервна гума, аптечка, пожарогасител, триъгълник ... :wink3:

Ние проверяваме.Винаги има.А зимата има и вериги.

На два пъти ни се случва, пожарогасителят е закрепен на пода, в краката на навигатора, който се явявам аз:))))Супер неудобно.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 13 минути , AlexandraKo каза:

Ми вземи от някой друг, що от Голд кар?Щом те нервят.

Защото тяхната резервирана оферта е най-ниска 🙂 И защото всички рент-а-кар компании без пълна застраховка се държат сходно... 

 

Аз вече много претръпнах след Сицилия и гръцките острови, а и не само там (там бяха най-шокиращи като коли и обслужване), но пак не е приятно. А пълната застраховка не стига, че е скъпа, но и не покрива абсолютно всичко, така че пак ще взема excess.

 

Така че няма пълно щастие 🙂 

Връзка към мнение
преди 1 час, AlexandraKo каза:

пожарогасителят е закрепен на пода, в краката на навигатора, който се явявам аз:))))Супер неудобно.

Всъшност е по правилно да е в купето. Ако не дай си боже ти потрябва и е в багажника, то често е затрупан с вещи и не можеш да стигнеш до него бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз отдааавна съм ги зачеркнал Голд кар.

При последното ми наемане така явно ми наложиха застраховката си, че ми стана ясно - ще те дерем.

След като им клекнах се появи и първата усмивка на лицето на служителя...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Sun4o каза:

Аз отдааавна съм ги зачеркнал Голд кар.

При последното ми наемане така явно ми наложиха застраховката си, че ми стана ясно - ще те дерем.

След като им клекнах се появи и първата усмивка на лицето на служителя...

В големи колебания съм, признавам. Благодаря за мнението! Ще видим до наема дали ще излезе и друга добра оферта. 

Единствено високото покритие на кредитната ми карта ме прави по-спокойна по отношение на застраховка excess, но лошото отношение и натиск скапва настроения. 

Връзка към мнение

Аз никъде не съм проблеми при наемане на автомобил (влючително и два пъти в Италия) , а винаги съм наемал без каквото и да е допълнителна застраховка. При близки цени на различните компании ( а и вече при избран доставчик), винаги съм пускал една бърза справка в Гугъл за последните ревюта на конкретният доставчик. Винаги има негативни мнения, но големите “дървета” веднага се открояват, виждат се бързо и локалните особености при наем.  Всеки е наясно, че потребителите влизат в мрежата много по-често да оставят негативно ревю, а са малцина тези, които влизат да оставят положителен отзив.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, stanislavpp каза:

Аз никъде не съм проблеми при наемане на автомобил (влючително и два пъти в Италия) , а винаги съм наемал без каквото и да е допълнителна застраховка. При близки цени на различните компании ( а и вече при избран доставчик), винаги съм пускал една бърза справка в Гугъл за последните ревюта на конкретният доставчик. Винаги има негативни мнения, но големите “дървета” веднага се открояват, виждат се бързо и локалните особености при наем. Всеки е наясно, че потребителите влизат в мрежата много по-често да оставят негативно ревю, а са малцина тези, които влизат да оставят положителен отзив.

Аз също, но това не означава, че няма хора с опита на Сънчо. Аз съм наемала от Goldcar преди години на Тенерифе, но освен че бяха груби (оттам ми е негатива), нямам други впечатления - бях с пълна застраховка.

Истината е, че те са нарицателно име в западните мрежи за "насилствено" застраховане, но с времето се променя конюнктурата сякаш...

Променяме се и ние. 

Застраховките Excess промениха драматично бизнеса... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 58 минути , Гост каза:

Аз съм наемала от Голдстар

E, ние взимаме само от LG... :girl_haha: Sorry, не се сдържах... :laugh:

Връзка към мнение

@Гост, аз съм наемал от Голдкар няколко пъти в Испания, Малта, Италия, вкл. Сицилия, Португалия.

Писал съм и вероятно си чела - точно в Пиза се опитаха да ме ужилят след като любезно, но твърдо им отказах тяхната пълна застраховка.

Моето впечатление е, че Голдкар са различни във всяка отделна държава, а специално за Италия всеки техен офис е различен като обслужване, отношение към клиента, …

Единствения им минус, според мен, е мудната и на моменти неадекватна комуникация след връщането на колата, ако има щета.

Въпреки, че точна заради такава неадекватна комуникация все още съм напред с 400 евро.

Ако не се сещаш или не си чела за моите "премеждия" в Пиза и Катания - пиши, ще намеря линковете и ще ти ги пратя.

 

С две думи, просто си внимавай при взимането на колата, но ти това си го знаеш. А ако те, все пак, са решили точно теб да "изпържат" няма как да се спасиш. Ще разчиташ на външния застраховател. Това, впрочем, важи за всяка рент-а-кар компания.

 

 

 

 

 

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.