Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Гърция и Кипър


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Гърция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Какви са средните температури в Гърция през август?

- Какво е работното време на метрото в Атина?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой е най-хубавият гръцки остров?

- На Лефкада или Кефалония да отделим повече време?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 44 минути , Nayden Bondzhev каза:

@harta, много благодаря за готово подредената програма. Не ми остава нищо друго, освен в сряда рано сутринта да се изнеса в посока Атина.

Зоологическата градина е много забавна, ако не сте ходили досега. Оттам са ни едни от най-хубавите спомени с дете на 10, макар и в един септемврийски горещ ден. Смъкнах входната такса с един гръцки сайт, който не помня, но ако искаш мога да потърся в пощата. 

Малко вдъхновение🙂

При лемурите беше незабравимо

IMG_2850_Original.jpeg.4c772965a678c74301fded60ed973e22.jpeg

 

Но най-големият кеф се оказа накрая при фермата на домашните животни😄

IMG_2892_Original.jpeg.3cf0533a17961010804597de8fba5785.jpeg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В неделя сутринта, някъде около 10:30 и 11:30, не си спомням точно караулите се сменят с оркестър. В неделя е официалната смяна. Ще се опитам да кача линк по-късно.

 

В Малакаса ще е добре да отидете преди да влезете в Атина или като си тръгвате от Атина. По пътя за България е. 
 

Коя сряда заминавате? Днес ли?
 

Връзка към мнение
преди 17 минути , harta каза:

В неделя сутринта, някъде около 10:30 и 11:30, не си спомням точно караулите се сменят с оркестър. В неделя е официалната смяна. Ще се опитам да кача линк по-късно.

 

В Малакаса ще е добре да отидете преди да влезете в Атина или като си тръгвате от Атина. По пътя за България е. 
 

Коя сряда заминавате? Днес ли?
 

Другата (3.04), ние втора година сме пациенти на МОН и за съжаление вече се съобразяваме с ваканциите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Погледнах че в happydeals.gr има разни намаления. Има и други идеи като каране на рикша покрай морето. 

В зоологическата градина май сега има намаление само с cosmote. Cosmote е тел. Оператор.

Не се сещам за други подобни фирми за намаления. Май groupon.gr.


Ние сме 6 години в МОН. Остават ни още 6.

Връзка към мнение

Купих едни билети на Райън за първата половина на септември до Пафос и обратно с една седмица престой в Кипър. Доколкото четох в Пафос има забележителности, но плажовете не са първа хубост. Мисля да разделя нощувките между Пафос и по-хубава плажна дестинация. Ще съм благодарна за препоръки и съвети къде и по колко да предвидя. Ще се придвижваме с градски транспорт, така че локациите трябва да са удобни за това логистично. Била съм някога в Никозия, Ларнака и Агия Напа, но отдавна и нямам много ясни спомени. 

Връзка към мнение

Бяхме в Пафос петък вечер-неделя вечер миналия октомври и освен историческите неща и половин ден плаж на Лауру бийч не намерих друго какво да правя там.

Даже втората нощувка май ни дойде в повече. Но не съм фен на плажовете, където е пълно с британски и всякакви пакетни туристи.

Хубави плажове за без кола има в Агия Напа и Протарас, но ще са пренаселени. За ненаселени си трябва кола.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 15 часа, Бръмбар каза:

Купих едни билети на Райън за първата половина на септември до Пафос и обратно с една седмица престой в Кипър.

Това мога да препоръчам от Пафос еднодневен трип с автобус. Правих го края на септември и беше страхотно. Водят те до една винарна с дегустация и през плантации на банани и през баните на Афродита и после с корабче те водят до страхотно място Blue Lagoon ,където имаш час за плуване.

 

Blue-Lagoon-Cyprus-Paphos-6-1200x675.jpg

 

 За плажове ние ходихме на Coral Bay, който е страхотен.

cyprus-beach-coral-bay.v1.jpg

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 27.03.2024 г. в 10:32, harta каза:

Stavros Niarchos Park, Flisvos Marina, museum ship Averof. Написах ги на английски да ги намираш по-лесно.

Аз ги планувах, но не мога да изкарам малкия от хотела, а и в жегата бирите вървят една след друга.

IMG20240404105746.jpg

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Да споделя малко инфо за кръчмарския живот в Атина, като благодаря на @harta за съдействието.

Първи ден, обяд в Ella Urban, приятно местенце на минути от парламента, вечеря в близост до хотела, понеже бяхме изморени, Μασίνα-Masina, бюджетно но с всякакви месни благини и съответно преяждане.

Втори ден, вечеря в една от таверните за морска храна в Mikrolimano, заливче в посока Пирея пълно с кръчми и барове.

Трети ден, покрай hop on/off слязохме на площад Монастираки, усещането беше все едно съм във Фатих, но бързо се разкарахме в посока Athinaikon Restaurant в близост. Вечерта уникално попадение в Плака - Теспис и вече последната вечер преяли и препили седнахме на скъпото, пак в Плака - При Дафне, сега не беше лошо, но и нищо особено за ценоразписа.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 3 часа, Nayden Bondzhev каза:

Атина и обратно, това са бележките от толовете.

И аз си ги събирам за статистически цели, макар че последните години Револют улеснява смятането ✌️

Връзка към мнение

Гърция забранява на концесионерите шезлонгите по плажовете

Между 70 и 85 на сто от плажните ивици трябва да бъдат свободни

 

https://www.segabg.com/hot/category-economy/gurciya-zabranyava-na-koncesionerite-shezlongite-po-plazhovete

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , Otnesen каза:

Гърция забранява на концесионерите шезлонгите по плажовете

Между 70 и 85 на сто от плажните ивици трябва да бъдат свободни

 

https://www.segabg.com/hot/category-economy/gurciya-zabranyava-na-koncesionerite-shezlongite-po-plazhovete

Последната част на статията не заслужава ли заглавие?🙂 Тройно вдигане на такси за туристите за сметка на и без това безбройните модели плажове, може би.

Не знам, ходила съм супер малко в Гърция, а от две години насам спря да ме блазни. Имам чувството, че нещо ми отнема, краде ми от живота. Получава се май като с почивка на Черноморието - нямаш нищо против, но защо да не е нещо по-друго, като така и така даваш същите пари😄

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Последната част на статията не заслужава ли заглавие?🙂 Тройно вдигане на такси за туристите за сметка на и без това безбройните модели плажове, може би.

Не знам, ходила съм супер малко в Гърция, а от две години насам спря да ме блазни. Имам чувството, че нещо ми отнема, краде ми от живота. Получава се май като с почивка на Черноморието - нямаш нищо против, но защо да не е нещо по-друго, като така и така даваш същите пари😄

 

Целта,заради която вдигат таксата е за подпомагане на районите пострадали от пожарите. Ето и новина за компенсация на туристи ,заради пожарите на Родос миналото лято : https://vouchers.gov.gr/rodos-week  /  https://bntnews.bg/news/sedmica-na-rodos-bezplatna-vakanciya-za-turisti-napusnali-hotelite-si-pri-pozharite-minaloto-lyato-1274215news.html

С увеличените такси по магистралите и това увеличение на таксата за туристите наистина нарастват разходите за почивка.  Но пак това което получвам насреща като обслужване, отношение , преживяване,места които виждаме не би ме спряло да ходя там,дори при увеличена цена.....Това ,че имаш чувство че нещо точно в Гърция ти краде от живота не го разбирам - при мен е обратното...дава ми много ....като на @Nayden Bondzhev много разписки от тол машините и прекрасни спомени....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 13.04.2024 г. в 23:15, Otnesen каза:

Целта,заради която вдигат таксата е за подпомагане на районите пострадали от пожарите. Ето и новина за компенсация на туристи ,заради пожарите на Родос миналото лято : https://vouchers.gov.gr/rodos-week  /  https://bntnews.bg/news/sedmica-na-rodos-bezplatna-vakanciya-za-turisti-napusnali-hotelite-si-pri-pozharite-minaloto-lyato-1274215news.html

С увеличените такси по магистралите и това увеличение на таксата за туристите наистина нарастват разходите за почивка.  Но пак това което получвам насреща като обслужване, отношение , преживяване,места които виждаме не би ме спряло да ходя там,дори при увеличена цена.....Това ,че имаш чувство че нещо точно в Гърция ти краде от живота не го разбирам - при мен е обратното...дава ми много ....като на @Nayden Bondzhev много разписки от тол машините и прекрасни спомени....

За прекрасните спомени по плажове и кръчми - безценно, за другото @Otnesen предприех коригиращи мерки, не без жокер - помощ от приятел в Гърция

image.png.182bf6691e5c2d19cd3a080ac34f492b.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.