Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Гърция и Кипър


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Гърция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Какви са средните температури в Гърция през август?

- Какво е работното време на метрото в Атина?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой е най-хубавият гръцки остров?

- На Лефкада или Кефалония да отделим повече време?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 1 час, Zaro каза:

От логистична гледна точка кое е най-доброто място за база на Кефалония? Не само, за да покрием максимален периметър, ами просто не ни свърта на едно място и всеки ден ходим по различни дестинации, дали плажове, дали нещо друго.

Юли на Крит за 9 дни бяхме, или по-скоро минахме през 11 плажа 😂

Едно палче за Сами и от мен. Преди 2 години бяхме отседнали там и е добра отправна точка щом си решил да обикаляш из острова. Наблизо е пещерата Мелисани. Има чуден плаж зад хълма. Наблизо ти е Миртос,Асос, Vouti Beach,Агростоли и още куп плажове на югоизток. Не е далеч и от ферибота от Лефкада ( около час )

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте,

В понеделник  - 04.09, ще пътуваме към Корфу от Йоанина. Необходимо ли е да запазвам фери предварително?

Как е натоварването на феритата, като се има предвид, че сме с кола?

Връщането е в събота и сигурно е добре да имам билети, но за понеделник?

Връзка към мнение

Фериботите са на често и практически няма нужда предварително да се купува. Освен това пътуват 2 компании до 2 пристанища, линията до Керкира таун е по-скъпата. Ние обичайно взимаме за който тръгва пръв. Ако сте сигурни в часа на пристигане /примерно сте минали границата/, може да резервирате двупосочен заради намалението.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ние пък бяхме на 5 мин от Агростоли и сме много доволни. Удобно е за южните плажове и за ферито до полуострова. До Миртос също няма проблем с пътуването. Вярно, че северната част става по-далеко, ходихме само 2 пъти до там. Агростоли е хубаво градче, приятно е за разходка вечер и похапване. Само "английските" плажове не уважихме, мернахме около 10000 чадъра и загубихме всякакъв интерес. Хем беше през ковидясала година.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 17 минути , Madelin каза:

Ние пък бяхме на 5 мин от Агростоли и сме много доволни. Удобно е за южните плажове и за ферито до полуострова. До Миртос също няма проблем с пътуването. Вярно, че северната част става по-далеко, ходихме само 2 пъти до там. Агростоли е хубаво градче, приятно е за разходка вечер и похапване. Само "английските" плажове не уважихме, мернахме около 10000 чадъра и загубихме всякакъв интерес. Хем беше през ковидясала година.

А кои са английските плажове?

  • Браво 1
Връзка към мнение

Понеже и други питаха за предварителна покупка на билети за феритно Игуменица- Корфу, моят опит: Купете си билети онлайн, ако имате възможност!!! При всички симулации двупосочен билет за 2-ма с кола излизаше 66 евро. На място ми взеха толкова само в едната посока, а двупосочния билет  ми излезе 99 евро. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 2 часа, silviam каза:

Понеже знам, пе различните държави имат различен стандарт, с какъв накрайник се зарежда газ в Гърция? 

Със същия с който зареждаш и в България - няма разлика.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Някой може ли да помогне какъв автобус има от Солун до Мармара? Не съм запозната с маршрута, за друг човек питам.

@Argentique случайно?

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Яничка каза:

Някой може ли да помогне какъв автобус има от Солун до Мармара? Не съм запозната с маршрута, за друг човек питам.

@Argentique случайно?

Идея нямам. Каква е тази Мармара изобщо?

Връзка към мнение
преди 5 минути , Argentique каза:

Идея нямам. Каква е тази Мармара изобщо?

Някъде в Турция. И аз имам точно толкова идея...

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Яничка каза:

Някъде в Турция. И аз имам точно толкова идея...

Добре е интересуващият се да има идея – на турски Мармара е Мраморно море и ако става въпрос за регион, това е цялото крайбрежие на въпросното море барабар с Истанбул. Има остров Мармара в Мраморно море, но с автобус от Солун до там няма да стане. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , iMari каза:

Да не би да е Неос Мармарас, на един от ръкавите на Халкидики? Най-логично ми звучи. 🙂

 

 

преди 7 минути , Magelanko каза:

 

Мармарис ? 

Не е Мармарис. Утре ще ми кажат. И те толкова знаят къде са тръгнали...

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Да не е Paralia Marmara на Крит? Вчера го видях от една лодка. :rolleyes: Препоръчвам. 😜 Горе на хълма има чудна таверна.

 

380720340_10161201200862148_6453601147492652941_n.jpg.9fa192e8836971925b317ac202d45994.jpg

 

Използвам случая силно да препоръчам района на феновете на по-немасовия морско-планински туризъм. 

 

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , Дани Магелани каза:

На летище Ларнака може ли да се мине с бордна карта на мобилен телефон?

През юли на Пафос минахме. Би трябвало и на Ларнака да може. Но да каже някой, който е минавал наскоро през Ларнака.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 47 минути , Дани Магелани каза:

На летище Ларнака може ли да се мине с бордна карта на мобилен телефон?

  Може с мобилна.Има и устройства за сканиране на лични документи,като така се избягва натрупване на хора за паспортен контрол.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте, написаха ни глоба за паркиране в Делфи. Видях, че може да се плати в пощата, но утре заминаваме за Атина. Има ли как да платим там или в друг град в Гърция? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, silviam каза:

Здравейте, написаха ни глоба за паркиране в Делфи. Видях, че може да се плати в пощата, но утре заминаваме за Атина. Има ли как да платим там или в друг град в Гърция? 

Може да се плати в пощата във всеки гръцки град. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какви са възможностите за придвижване от/до летището в Пафос утре летим с Раян и полета каца 22:50?

Видях за такси фиксирано 30 евро и автобус май има някакъв 612 и билети как се вземат/плащат?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Ivko каза:

Какви са възможностите за придвижване от/до летището в Пафос утре летим с Раян и полета каца 22:50?

Видях за такси фиксирано 30 евро и автобус май има някакъв 612 и билети как се вземат/плащат?

Предполагам, се придвижвате до пристанището или района, така че автобус 612. Вижте на route map дали не минава близо до вашия хотел на път за пристанището.

https://www.pafosbuses.com/busroutes/paphos-airport/harbour-station-paphos-airport

 

539348331_Screenshot(7).png.4214a41082068789fedb29e82ddefb22.png

 

С този не съм пътувала, но на всички останали автобуси в Кипър билетите са от шофьора. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.