Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Гърция и Кипър


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Гърция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Какви са средните температури в Гърция през август?

- Какво е работното време на метрото в Атина?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой е най-хубавият гръцки остров?

- На Лефкада или Кефалония да отделим повече време?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Между Солун и Платамон има ли някое симпатично крайбрежно градче? Планирам през октомври Метеора и се чудя дали не може някъде да се порадваме на морето, ама без да удължаваме много пътя с кола.

Връзка към мнение
преди 52 минути , Lindt каза:

Между Солун и Платамон има ли някое симпатично крайбрежно градче? Планирам през октомври Метеора и се чудя дали не може някъде да се порадваме на морето, ама без да удължаваме много пътя с кола.

Платамон си е Ок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Lindt каза:

Между Солун и Платамон има ли някое симпатично крайбрежно градче? Планирам през октомври Метеора и се чудя дали не може някъде да се порадваме на морето, ама без да удължаваме много пътя с кола.

Литохоро? От там тръгват да качват Митикас (Олимп). Много симпатично градче. На 5 км навътре е, не е непосредствено до морето. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, Милена Модева каза:

/.../в Северен Кипър може ли да се ходи на плаж спокойно, допустимо ли е да ходи на плаж жена по бански? Доколкото разбирам, там става за обикаляне, а не за плаж, както сме свикнали.

Тук, разбира се, зависи на какво сте свикнали, но в Северен Кипър има доста плажове, и няма никакъв проблем да се пече човек по бански. Около Ризокастро, в основатана Дипкарпаз, има пръснати малки хотели и почивни къщи, но ако предпочитате нещо по-градско, може да се установите в Йени Еренкьой и да си правите дневни екскурзии до разни плажове - много хора правят нещо подобно по северното Черноморие.

Връзка към мнение

Здравейте, дали ще ни пуснат в някой лаундж на летището в Атина 6-7 часа преди полет ? Kaцаме към 23:05 и в 6:30 летим за Астипалеа. Не виждам смисъл да търсим хотел в близките селца, а този на летището е безумно скъп. Мога да купя Skyexpress lounge pass( Ако работи ?)  или ако ни пуснат в Goldair Handling Laundge 27/7 . 

Връзка към мнение

Че що да не ви пуснат. Трябва да има няколко денонощни на Летището в Атина. Дали ще ви оставят 6ч вече е друга тема. Може да ви помолят да напуснете след Х часа. Но все пак говорим за гърци, а това си е работа малко или много ...

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Че ще е 6ч преди полет се чудех дали ще стане. Окей съм и да ни таксуват два пъти Дайнърса. Иначе си прав, що да не ни пусант. Ще ги омаем с усмивки на рецепцията. Ако са мъже ще пусна приятелката да говори. 😀

  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Проблема е, че много летища допускат пътници в зона заминаващи след като отворят гишетата за чекиране, което се случва около 3ч преди полет. Ако идвате от София ще кацнете на Терминал А, а вътрешните полети са на Шенгенския терминал - B. Ако не ви допуснат толкова рано на B, може да обясните, че искате да ползвате салона. Иначе на сайта на Дайнърс за Goldair Handling CIP Lounge няма ограничение за време на престой. 

А като се върнете, може да разкажете за този остров, май няма информация във форума за него. 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 51 минути , iMari каза:

Проблема е, че много летища допускат пътници в зона заминаващи след като отворят гишетата за чекиране, което се случва около 3ч преди полет. Ако идвате от София ще кацнете на Терминал А, а вътрешните полети са на Шенгенския терминал - B. Ако не ви допуснат толкова рано на B, може да обясните, че искате да ползвате салона. Иначе на сайта на Дайнърс за Goldair Handling CIP Lounge няма ограничение за време на престой. 

А като се върнете, може да разкажете за този остров, май няма информация във форума за него. 🙂

 

Полезно, мерси. Ще опитам да разкажа, като се върна, полезни неща и описание на острова. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Милена Модева
На 12.07.2023 г. в 11:31, Hadzhitodorovi каза:

Тук, разбира се, зависи на какво сте свикнали, но в Северен Кипър има доста плажове, и няма никакъв проблем да се пече човек по бански. Около Ризокастро, в основатана Дипкарпаз, има пръснати малки хотели и почивни къщи, но ако предпочитате нещо по-градско, може да се установите в Йени Еренкьой и да си правите дневни екскурзии до разни плажове - много хора правят нещо подобно по северното Черноморие.

благодаря!

Връзка към мнение
преди 13 часа, mangysta каза:

Може ли някой, който е ползвал такси от Пафос до летището за ранния полет на Ryan Air, да сподели компания и цена ?

Букнах през Booking.com за края на месеца на цена от 25 евро.  Други варианти са през GetTransfer.com и тази компания - https://cyprustaxi.services/ я беше използвала моя близка, и тя дава добри цени.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Адриан ХН каза:

През букинг ми искаха 30 евро от Valentina apartments, където бяхме отседнали до летището. С автобуса ни излезе 4,50.

Сигурно това е цената на трансфер осъществяван от хоста на конкретния апартамент. Аз съм резервирал таксито, чрез Booking.com Rides и в зависимост кое ниво на Genius е потребителят в Bookibg.com дава различни отстъпки.

Връзка към мнение

На летището в Атина дали може да се мине с pdf бордна карта на телефон?

Не намерих приложение на Sky express, за да генерирам мобилна бордна карта, а не ми се търси място за принтиране там.

Връзка към мнение
преди 27 минути , kali каза:

На летището в Атина дали може да се мине с pdf бордна карта на телефон?

Не намерих приложение на Sky express, за да генерирам мобилна бордна карта, а не ми се търси място за принтиране там.

Защо да не може, сканират кода. Аз и през вайбър съм показвала бордни карти, не само през приложение.

Връзка към мнение
преди 5 часа, kali каза:

На летището в Атина дали може да се мине с pdf бордна карта на телефон?

Не намерих приложение на Sky express, за да генерирам мобилна бордна карта, а не ми се търси място за принтиране там.

Може, днес минах точно така през там. Изтеглен pdf през техния сайт. Както каза Asya, сканират кода. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 24.02.2023 г. в 14:17, Tesh каза:

Някой съфорумник може ли да сподели мнение за  Thassos Grand Resort ?

@Tesh Привет, дали ходихте в Thassos Grand Resort? Или пък избрахте друго място на острова? Ще се радвам да споделиш мнение от първа ръка. Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Здравейте,

разглеждам оферти за коли под наем в Кипър в края на август и началото на септември за 9 дни, взимане от летище Пафос и връщане на същото място. 

При търсене https://www.rentalcars.com/ най-ниската цена за периода е 270 евро + около 60 евро за пълна застраховка.

При търсене, обаче в - https://www.carflexi.com/ най-ниската цена за периода е 200 евро с включена пълна застраховка със следното описание:

 

"Third party liability (Liability Insurance for damages or injuries to any 3rd party outside the vehicle)
Collision Damage Waiver (covers you against damages to your rental car)
Theft protection (covers you against theft of the rental car)

With this package you are FULLY PROTECTED, except for the first portion of the claim (Excess)
in the event of damage or theft to the rental car:

600 EUR for damages and theft"

 

Някой ползвал ли е този сайт и надежден ли е?

Аз се занимавам с всички резервации на групата ни, не съм шофьорът аз. 🙂 

Връзка към мнение
преди 7 минути , agenta каза:

Здравейте,

разглеждам оферти за коли под наем в Кипър в края на август и началото на септември за 9 дни, взимане от летище Пафос и връщане на същото място. 

При търсене https://www.rentalcars.com/ най-ниската цена за периода е 270 евро + около 60 евро за пълна застраховка.

При търсене, обаче в - https://www.carflexi.com/ най-ниската цена за периода е 200 евро с включена пълна застраховка със следното описание:

 

"Third party liability (Liability Insurance for damages or injuries to any 3rd party outside the vehicle)
Collision Damage Waiver (covers you against damages to your rental car)
Theft protection (covers you against theft of the rental car)

With this package you are FULLY PROTECTED, except for the first portion of the claim (Excess)
in the event of damage or theft to the rental car:

600 EUR for damages and theft"

 

Някой ползвал ли е този сайт и надежден ли е?

Аз се занимавам с всички резервации на групата ни, не съм шофьорът аз. 🙂 

За Кипър пишат доста за Cyprus-car.com
Вижте ги и тях и питайте в тази тема.

П.С. Не съм шофьор изобщо, а на всяка манджа мерудия. :biggrin:

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Приемам съвети ☺️

Търсим си местенце, близо до хубав плаж, може хотел или вила, с храна или без.

Основното е да е проверено място.

Кацаме в Ларнака, ще вземем трансфер защото сме с дете и не искам да го разкарваме с автобус.

Няма да вземем рентакар.

Да има възможност след плаж вечерно време да се разходим, да има ресторанчета с вкусна храна.


Благодаря предварително на всички за съветите 😘

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От логистична гледна точка кое е най-доброто място за база на Кефалония? Не само, за да покрием максимален периметър, ами просто не ни свърта на едно място и всеки ден ходим по различни дестинации, дали плажове, дали нещо друго.

Юли на Крит за 9 дни бяхме, или по-скоро минахме през 11 плажа 😂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Zaro каза:

От логистична гледна точка кое е най-доброто място за база на Кефалония? Не само, за да покрием максимален периметър, ами просто не ни свърта на едно място и всеки ден ходим по различни дестинации, дали плажове, дали нещо друго.

Юли на Крит за 9 дни бяхме, или по-скоро минахме през 11 плажа 😂

Сами или Агия Ефимия, ако търсите по-дивото. Югът е по-застроен. До Сами са плажът Антисамос, пещерата Мелисани. На север са Фискардо, Асос, плажът Миртос и много заливи непосредствено до пътя край морето. Един ден можете да направите обиколка на юг със спиране на 2-3 плажа. Въпреки че не повтарям, сме се запътили пак за малко към Кефалония с Итака този път.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.