Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Capitan Morgan каза:

Писах си в чата им 30 минути с неква дето ме убеждава че аз съм объркал дроп оф пойнта. Та или ми взимат 25 евро депозит или ми добавят към цената 40 евро за връщане на др. място. А в мейла на Раън няма доказателство какво съм искал....

Връщането на друг drop-off point е много хлъзгаво при резервация през посредник. По същия начин Budget ми калкулира - на място - 40 евро в Ирландия, макар че в резервацията на Holidays Auto ясно бях написала какво искам. Но...

До този момент само в една посредническа компания ясно декларират, че тази такса е включена в цената, при другите не е абсолютно гарантирано - и това през сериозни и доказани компании на пазара...

Връзка към мнение
преди 16 минути , Гост каза:

Връщането на друг drop-off point е много хлъзгаво при резервация през посредник. По същия начин Budget ми калкулира - на място - 40 евро в Ирландия, макар че в резервацията на Holidays Auto ясно бях написала какво искам. Но...

До този момент само в една посредническа компания ясно декларират, че тази такса е включена в цената, при другите не е абсолютно гарантирано - и това през сериозни и доказани компании на пазара...

След цялата разправия в чата вместо 40 евро, ми добавиха 28 евро към новата цена и доп. застраховка остана на същата цена което ме навежда на мисълта че си е стандартен номер. Между другото преди да резервирам колата пробвах да видя през произволно небългарско ай пи - избра френско. Цената да ден падна с 20 евро ( за същата кола, компания и дати) + ми излезнаха двойно повече компании с оферти. При смяна на страната от Франция на България ми качи цената само с 1 евро . Явно нас си ни цакат по дефолт. 

Редактирано от Capitan Morgan
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 8.09.2018 г. в 12:36, iliana_t каза:

Аз сега чак се усетих, че съм платила допълнително приоритито с виртуалната карта. Това означава ли, че пак там ще ми върнат парите или трябва да се свържа с тях да им дам дебитната? Пишат, че до 7 дни ще възстановят сумата към източника, от който са получили плащането, а до сега не ми се е налагало да ми връщат пари (особено към виртуалната) :scratch_one-s_head:

На 5-тият ден върнаха парите на виртуалната карта. "Бонусът" получен - Я доволен :yahoo:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм връщал кола на друго място във Франция. Резервацията беше през Ренталс. Но изрично бях избрала оферта в която пишеше, че връщането на колата на друго място е включено в цента. И нямахме проблеми. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Георги Василев каза:

Да попитам Раян и Уиз на едно и също летище ли оперират в Атина? (Eleftherios Venizelos International Airport)? 🤨

Да.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Потвърдили са,че ще стачкуват на 28 септември в Португалия,Италия,Белгия,Испания,Холандия.

https://www.express.co.uk/travel/articles/1016997/ryanair-flights-strike-date-spain-italy-portugal-netherlands-belgium

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Здравейте аз имам полет на 28 септември от майорка до бергамо с раян някакви предложения какво да правя че сме девет човека има и деца. 

Връзка към мнение
преди 17 минути , aleks1973 каза:

Здравейте аз имам полет на 28 септември от майорка до бергамо с раян някакви предложения какво да правя че сме девет човека има и деца. 

Много неприятно. Виж този номер - съветвам ви да звъннете и да поискате съдействие: 

Remember it is cheaper to self-serve on our website, bookings or changes to existing bookings made via our Contact Centre will incur higher fees if the booking/change could have been made online

General Queries/New Booking

Flight change

Flight Disruptions 
902 051292 €0.12 per minute, taxes included
Calls from mobiles and other networks may cost more.
Our lines are open:
Mon - Fri, 7:00 - 19:00 CET
Sat, 9:00 - 18:00 CET
Sun, 10:00 - 18:00 CET
Връзка към мнение

Хубава работа! Имам полет на 28 до Венеция, платен хотел, билети за атракции и транспорт....

Някакви съвети?

Виждам, че Уиз имат полет тогава, обаче как да съм сигурна, че Раян ще анулират полета? В приложението ми излизат бордните карти, но в "управление" - не. При проверка на полета в сайта той липсва... Моля за съвет да купя ли от Уиз докато са по 80 и няколко /до Болоня, Рим/

Редактирано от Dreamm
Връзка към мнение

Обадете им се и питайте да смените датата.

Проблема е, че те май до последно няма да са сигурни кои точно полети ще се изпълняват, така че предполагам ще ви откажат безплатна смяна.

Всъщност ако екипажа е български, и стачкуват екипажите вероятно няма да стачкуват.

Друг вариант ако има евтини полети с друга компания да вземете дублиращи полети.

Връзка към мнение
преди 37 минути , Dreamm каза:

Имам полет на 28 до Венеция, платен хотел, билети за атракции и транспорт....

 

преди 2 минути , neuromancer каза:

Всъщност ако екипажа е български, и стачкуват екипажите вероятно няма да стачкуват.

Споделям мнението на @neuromancer - ако самолетът нощува тук... 

Преди 1 час, aleks1973 каза:

проблема е че имам полет на 29 септември от бергамо за щастие с друга авио компания

Проблем си е, Ако нямате застраховка пътуване и ако изпуснете полета, си става още по-голям проблем. 

 

Затова искрено съветвам да им звъннете и да натъртите, че имате деца. Гаранция за реакция е минимална. Видях как реагират в такива ситуации Раянци. Смешници. Пригответе си варианти B и C, и пари да нощувате извънредно. Пазете ВСИЧКО. След Бергамо трябва сами да се грижите, обаче.

Връзка към мнение

Планирах това пътуване от февруари....не е истина. То не бяха проблеми с отпуски, с какво ли не...

А кога би следвало да ме уведомят, ако полетът ще бъде анулиран и ще дължат ли обезщетение в този случай? Ако не го направят днес ще бъде по-малко от 14 дни уведомяването.

Редактирано от Dreamm
Връзка към мнение
преди 42 минути , Dreamm каза:

обаче как да съм сигурна, че Раян ще анулират полета?

не можеш да си сигурна, докато не го анулират. Мисля, че ще откажат полетите в последния момент за съжаление.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Dreamm каза:

Планирах това пътуване от февруари....не е истина. То не бяха проблеми с отпуски, с какво ли не...

А кога би следвало да ме уведомят, ако полетът ще бъде анулиран и ще дължат ли обезщетение в този случай? Ако не го направят днес ще бъде по-малко от 14 дни уведомяването.

При стачка не дължат обезщетение, за съжаление. По сегашното законодателство... Само полетът ще бъде възстановен. Вие сте извън сезон. Аз бих си купила алтернативен евтин билет - но евтин е пак относително понятие... 

Връзка към мнение

Няма евтин поне до Венеция. Чудя се в момента дали да анулирам резервацията в хотела/ сега видях, че е безплатна до 26, от ММТ/. Билетите за забележителните са с валидност 6 месеца, т.е. до март. Трансфера купих през Ryan, дали при тази ситуация ще ми го възстановят/променят, 44Е ми струваше.

Връзка към мнение

Спомням си,че на 25 юли,когато пак стачкуваха в Италия имаше магеланци които пътуваха без проблем с Раян.

Тогава пътувах от Болоня с УиЗ и около нашият полет имаше полети на Раян,които не бяха отменени.

Най-добре е да се свържете с чата на Раян преди да отменят е/променяте резервации.

Връзка към мнение
преди 1 минута , iMari каза:

Спомням си,че на 25 юли,когато пак стачкуваха в Италия имаше магеланци които пътуваха без проблем с Раян.

Тогава пътувах от Болоня с УиЗ и около нашият полет имаше полети на Раян,които не бяха отменени.

Най-добре е да се свържете с чата на Раян преди да отменят е/променяте резервации.

Благодаря. Това се опитвам да направя в момента. На изчакване още 6 минути съм, докато ми дойде реда.... Ще пиша какво са ми отговорили....

Връзка към мнение
В момента, iMari каза:

Спомням си,че на 25 юли,когато пак стачкуваха в Италия имаше магеланци които пътуваха без проблем с Раян.

Тогава пътувах от Болоня с УиЗ и около нашият полет имаше полети на Раян,които не бяха отменени.

Най-добре е да се свържете с чата на Раян преди да отменят е/променяте резервации.

Истината е, че чатът нищо няма да знае. Това са технически марионетки - визирам служебния им статут - които нямат и най-малка идея какво ще се случи. Затова @Dreamm трябва да прецени колко й е важно пътуването и колко може да стиска на напрежение. Оттам и решенията.

Връзка към мнение

е то е съвсем ясно, че не всички ще стачкуват

ако са български екипажите, вероятно няма

преди 16 минути , Dreamm каза:

А кога би следвало да ме уведомят, ако полетът ще бъде анулиран и ще дължат ли обезщетение в този случай? Ако не го направят днес ще бъде по-малко от 14 дни уведомяването.

при стачки няма обезщетение. Промъкват се някакви прецеденти, че ако стачкуват собствените служители на компанията това не е извънредно обстоятелство, но при всички случаи Райън няма да са съгласни и ще трябва да се борите в съда.

 

Една добра тактика явно е при полети с нискотарифни да не се предплаща нищо, докато не стигнете на мястото. Или ги отписвате, или си взимате застраховка...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В чата ми казаха, че полетът не е анулиран. Аз това го знам, но към момента е така... Много са бавни. Питах дали ще ми възстановят сумата за платения трансфер, ако анулират полета ми обаче чакам....

Пътуването не ми е жизнено важно и ще се наложи да сметна в кой случай ще загубя по-малко - ако рискувам или ако анулирам купеното...

Връзка към мнение

Имат чат, който работи много добре, аз комуникирам само с него, смени на билети, часове, дати, жалби и пр, само има един проблем, че се чака доста докато ти дойде реда.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.