Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Esky се възползва от неинформираността на българите, непознаването на чужди езици и като цяло липста на опит в самостоятелно организираното пътуване.Но да се използват само като търсачка са удобни.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
На 5.10.2018 г. в 15:07, Ivko каза:

 Ами аз нямам сметка нито карта в различна от Бг банка и си дадох евровата на Фибанк и в имейла ми пише, че ще ми изплатят еди си колко евро, а не паунда или някаква друга валута. Не знам дали гледат сметката в коя страна се намира или в каква валута е.

@Ivko, незнам доколко е добра идеята да даваш еврова сметка.Тези дни ми се налагаше да правя еврови преводи и таксите хич не са малки.Имам предвид, че при получаване на превода имаш входяща такса,която за по-малки суми е по-голяма от преввалутирането в левова сметка.Нямам опит с ПИБ,но можеш да попиташ колко би ти излязло и едното и другото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Приключен казус със закъснял полет без много увъртания и дърпания:

   - закъснял полет 24.09
   - пуснат иск за обещетение 26.09
   - одобрен иск за обещетение 29.09

   - получени пари 8.10

 

На 7.10.2018 г. в 9:29, chandni каза:

В ПИБ до 500€ входящ трансфер е без такса. 

 

На 7.10.2018 г. в 9:25, iMari каза:

@Ivko, незнам доколко е добра идеята да даваш еврова сметка.

Ами не беше добра, парите си ги получих, но са ми удържали 5 евро такса за превода, но здраве да е. То ако бях дал левовата при валутирането пак нещо щях да изгубя било то и по-малко ама айде за 750 евро все прежалих тия 5 😎

Само не знам защо са тия такси не стига,че им вкарвам пари в банката ами и такси пфу...

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , Ivko каза:

 

 

Ами не беше добра парите си ги получих, но са ми удържали 5 евро такса за превода, но здраве да е.

Да не би сумата да е над 500€? В тарифата пише "до 500€ - без такса". Над 500€ - 0.1%, но не по-малко от 5€.

FIB_transfer.png

 

Ако сумата е точно 500€, поискай да ти възстановят тези 5€, тъй като "до 500" означава и 500 включително, а не 499.99

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , chandni каза:

Да не би сумата да е над 500€? В тарифата пише "до 500€ - без такса". Над 500€ - 0.1%, но не по-малко от 5€.

FIB_transfer.png

 

Ако сумата е точно 500€, поискай да ти възстановят тези 5€, тъй като "до 500" означава и 500 включително, а не 499.99

 

 

преди 13 минути , Ivko каза:

То ако бях дал левовата при валутирането пак нещо щях да изгубя било то и по-малко ама айде за 750 евро все прежалих тия 5 😎

 

😎

Връзка към мнение
преди 9 минути , Ivko каза:

 

 

😎

Еееееее... При 750 какво очакваше...? 🙂 Аз съм писала, че безплатно е ДО 500€. След като си получил 750€, не знам изобщо какво коментираме... 🙂 А и като си спомня каква ти беше цената на тези билети (чак ти беше жал да хващаш такси :laugh1:), а си получил 745€ компенсация... Нека не бъдем чак такива максималисти. 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
В момента, chandni каза:

Еееееее... При 750 какво очакваше...? 🙂 Аз съм писала, че безплатно е ДО 500€. След като си получил 750€, не знам изобщо какво коментираме... 🙂 А и като си спомня каква ти беше цената на тези билети (чак ти беше жал да хващаш такси :laugh1:), а си получил 745€ компенсация... Нека не бъдем чак такива максималисти. 🙂

 Ами да все пак опашки ли не бяха, чакане ли нормално да компенсират 😊😚

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Ivko, за коя дестинация получи обезщетение? Че гледах при бг мамите писали за Кьолн по 400€ плащат, защото било над 1500 км.

Да не са те прецакали нещо с тия 250€? 🤣

Връзка към мнение
преди 10 минути , aleksandrina каза:

@Ivko, за коя дестинация получи обезщетение? Че гледах при бг мамите писали за Кьолн по 400€ плащат, защото било над 1500 км.

Да не са те прецакали нещо с тия 250€? 🤣

На 26.09.2018 г. в 9:43, Ivko каза:

От закъснелия ми полет от Атина онзи ден

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , iampetko каза:

Обезщетение от 750 за закъснял полет?!? 😯 За къде е бил(дистанция) и с колко е закъснял? 

 Атина-София - 3:02мин общо за три пътника

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Усещам вече как любителите на хазарта ще започнат да си купуват билетчета за полети на Райън, вместо билети от лотарията и фишове за тотото. Шансовете за печалба са може би по-големи. :grin:

 

  • Харесвам 9
  • Смея се 16
Връзка към мнение

@Branko беше 

 

Ами аз имам три билета София-Атина за 31.12, които няма да позлвам,че си взех за 30.12 🤣 може да имам късмет пак 😊

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , Фил каза:

Усещам вече как любителите на хазарта ще започнат да си купуват билетчета за полети на Райън, вместо билети от лотарията и фишове за тотото. Шансовете за печалба са може би по-големи. :grin:

 

 

Ами то това е схемата и наистина се практикува,  не само с полети на Ryan.  Изнамираш и подържаш каквито банкови карти се сетиш, набелязваш по-критичните за закъснения полети (последни за деня, в зимни месеци, към определени летища и т. н., знаеш)  и купуваш колкото можеш по за 1€/£  или малко отгоре.   Остава  да  ги следиш,  да се чекираш и отвреме-навреме все ще стават издънки носещи обезщетение. Ако на човек му се занимава с това и  си държи един постоянен запас от няколко десетки полета ,  може да си докарва някой лев (или пък повече)  според това колко е запален по "играта"  🙂

 

Нали имаше нещо подобно и със следене на подозрителните за "овърбукинг"  полети. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
45 minutes ago, Фил said:

Усещам вече как любителите на хазарта ще започнат да си купуват билетчета за полети на Райън, вместо билети от лотарията и фишове за тотото. Шансовете за печалба са може би по-големи. :grin:

 

Ако не пътуваш и полета закъснее пак ли имаш право на обезщетение? Ако е така мога да почна да дебна билети между 1 и 10 евро 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Topfly каза:

Ако не пътуваш и полета закъснее пак ли имаш право на обезщетение? Ако е така мога да почна да дебна билети между 1 и 10 евро 🙂

Ами @Branko имаше билети за същия полет, като моя и май не се бе чекирал даже и са му върнали парите за билетите от Раян, а той даже май ги бе взел от посредник и бе на далавера, а аз не съм получавал никакъв имейл за закъснял полет. Не знам дали при подаване на иск проверяват дали си летял или не и тогава да преценят дали ти дължат обещетение.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
1 minute ago, Ivko said:

Ами @Branko имаше билети за същия полет, като моя и май не се бе чекирал даже и са му върнали парите за билетите от Раян, а той даже май ги бе взел от посредник и бе на далавера, а аз не съм получавал никакъв имейл.Не знам дали при подаване на иск дали проверяват дали си летял или не.

Ако се чекираш и излезеш на летището, но видиш, че има закъснение над 3 часа теоритично можеш да се откажеш от полета поради провалени планове. Въпросът е какво пише точно в наредбата и могат ли да се измъкнат с това, че не си летял. На гейта по принцип скенират бордните карти, така че е лесно да се види кой е летял и кой не е летял.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В моя случай отидохме на гейта и там ни маркираха бордните карти и влезнахме вътре да чакаме и по едно време обявика закъснението и хората се разбунтуваха,че няма да чакат 2 часа на гейта /първо бе толкова закъснението/ и един по един, който искаше да излезе от гейта му размаркираха бордната т.с. все едно не си се чекирал на гейта. Изведнъж без да оповестят гледам на таблото изписа final call и тръгнахме към гейта без някой да ни маркира пак бордната и вече товареха хората в автобуса и кой видял,разбрал той беше на гейта и после естествено чакаме пътници. Даже и в самолета пак никой не ни видя даже бордната и така който искаше все едно може да се качи в самолета 🙄

Връзка към мнение
преди 33 минути , Topfly каза:

Ако не пътуваш и полета закъснее пак ли имаш право на обезщетение? Ако е така мога да почна да дебна билети между 1 и 10 евро 🙂

 Ами така излиза май.Тъй че дебни 😀

За сега чакам ,но имам потвърждение с мейл,че ще ми изплатят обезщетение.А не съм летял,нито чекирал .

А  парите за билетите ги върнаха ,на цена колкото са били в Раян.А аз ги купих през Едриймс за по малко от 1 евро 

Редактирано от Branko
  • Харесвам 6
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • traveler
    • Яни
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.