Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 22 часа, Zara каза:

Ами, фатални са. Поне според правилата. 

Има Пределни размери и те са фиксирани на „кошарките”, в които трябва да се побере куфара, а вашият няма как да влезе.  

Фатални са евентуално ако трябва да се слагат в тези кошари, но иначе не са защото реално важен е размера 55см т.с. да не стърчи и да може да се затвори багажното.Реално тези 40см ти е ширината на куфара, а като се сложи горе не виждам с какво би попречил. Аз до сега никога не са ме карали да си го слагам в мерилките нито този в кабината нито този 10кг,а по етикет на куфара размерите са с по 2-3см от обявените на Раян даже този послдния размер 20см на моя куфар го дават 25см.

преди 22 часа, Galisis каза:

Пътуваме утре с Ryanair за Рим. Имаме Приорити  отиване  и връщане,т.е. - допълнителен ръчен багаж. Питането е точно във връзка с него, защото получавам разнопосма информация. допълнителният багаж трябва да е 10 кг, със задължителин размери 55х40х20 или би приел и 45х45х20 при положение, че все пак е куфар под 10 кг? Тези 5 см са ми фатални... 🙂

 

 

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 9 минути , Ivko каза:

Реално тези 40см ти е ширината на куфара, а като се сложи горе не виждам с какво би попречил.

 

Всеки сантиметър отгоре е фатален. Мястото за багажа е оптимизирано за точно определен брой куфари с точно определени размери.

Ако 6 куфара имат по 5 сантиметра повече един няма да се събере в отделението, защото общо са 30 сантиметра в повече.

 

Темата е подхващана многократно...

Не си правете експерименти с 5 сантиметра, които могат да развалят планирана желана почивка.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Да но като се има предвид, че някой пътуват със сакове за които са си платили приорити и малко с тяхната несъръзмерна форма няма как точно да се спазят размерите в едно отделение и да са точно запълнени с определн брой куфари. Поне аз до сега съм забелязал, че във всяко отделение винаги има един багаж, който не е куфар ами тип сак,раница за който са си платили и има право да е горе.

 

п.с. Нещо недоумявам защо и 10кг чекирания има размери и то същите като този в кабината?! При Уиз няма такова нещо!> Нещо не го виждам да ида на чекин гишето и лелката да слиза да ми мери куфара

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 33 минути , Ivko каза:

Да но като се има предвид, че някой пътуват със сакове за които са си платили приорити и малко с тяхната несъръзмерна форма няма как точно да се спазят размерите в едно отделение и да са точно запълнени с определн брой куфари. Поне аз до сега съм забелязал, че във всяко отделение винаги има един багаж, който не е куфар ами тип сак,раница за който са си платили и има право да е горе.

Ако това твърдение беше статиститески вярно и приложимо бъди уверен, че Райънеър щяха да продават багаж с размер +5 сантиметра. 🙂

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , Ivko каза:

 

п.с. Нещо недоумявам защо и 10кг чекирания има размери и то същите като този в кабината?! При Уиз няма такова нещо!.... 

 

Ти какво,  анархист ли си ?  

 

При Wizz няма такова нещо,  ама като те озъбят да платиш 20-30-35 € за 10кг.  чекиран багаж ще си мечтаеш за правилата на  Ryanair. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

За сефте ми предстои полет с Райън след няколко седмици. Някой може ли да ме светне, как да добавя 10 кг чекиран багаж само на един от пътниците в резервацията, а не на всички?

Връзка към мнение
преди 1 час, master_of_germs каза:

За сефте ми предстои полет с Райън след няколко седмици. Някой може ли да ме светне, как да добавя 10 кг чекиран багаж само на един от пътниците в резервацията, а не на всички?

Като отидеш на резервации, след като си влязъл в профила ти  си избираш текущото пътуване.

Отдолу под него са опциите които може да добавиш и си избираш нужната .

Като я отвориш, ти дава в квадратчета всеки един пътуващ и като кликнеш на него - добавяш съответната екстра само на него

 

Screen Shot 2019-03-30 at 07.31.20.png

 

Screen Shot 2019-03-30 at 07.35.27.png

Редактирано от funny
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, master_of_germs каза:

За сефте ми предстои полет с Райън след няколко седмици. Някой може ли да ме светне, как да добавя 10 кг чекиран багаж само на един от пътниците в резервацията, а не на всички?

Screenshot_2019-03-30-07-29-22.png.ebda76c57c18b0596b42ffe347872ffa.png

Избираш багаж за първия пътник. Кликаш на " Не, благодаря" и за следващите си избираш само малка чанта.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Билетите вече съм ги взел. Сега само искам да добавя един чекиран багаж до 10 кг. 

Това, което @funny показва, проработва само за стандартния чекиран багаж. При опцията "приоритет + 2 чанти ръчен багаж" или "10 кг чекирана чанта" изобщо не ми изважда пътниците поотделно, за да мога да кликна на някого от тях... 

Връзка към мнение
преди 16 минути , master_of_germs каза:

Билетите вече съм ги взел. Сега само искам да добавя един чекиран багаж до 10 кг. 

Това, което @funny показва, проработва само за стандартния чекиран багаж. При опцията "приоритет + 2 чанти ръчен багаж" или "10 кг чекирана чанта" изобщо не ми изважда пътниците поотделно, за да мога да кликна на някого от тях... 

И аз се интересувам от отговора на този въпрос.  

Освен това ме интересува и как при резервация на 4 човека, двама от които имат "приорити", закупено  по време на закупуването на билетите, бих могла допълнително да добавя "приорити" за още един от пътниците. 

Връзка към мнение
преди 32 минути , master_of_germs каза:

Билетите вече съм ги взел. Сега само искам да добавя един чекиран багаж до 10 кг. 

Това, което @funny показва, проработва само за стандартния чекиран багаж. При опцията "приоритет + 2 чанти ръчен багаж" или "10 кг чекирана чанта" изобщо не ми изважда пътниците поотделно, за да мога да кликна на някого от тях... 

Може би цъкаш на Add for all. Докосни прозореца или на Add, или на друго място в екрана, различно от Add for all, и трябва да извади имената. Поне от телефон става така

Редактирано от Zaro
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Zaro каза:

Може би цъкаш на Add for all. Докосни прозореца или на Add, или ва друго място в екрана, различно от Add for all, и трябва да извади имената. Поне от телефон става така

Ами ще взема да пробвам през телефон. Но си имам много притеснения да правя плащания с карта по телефона и ми се ще през компютъра да стане. Но нито дава опция Add for all, нито да си избера каквото и да е. Само опции за две чанти ръчен+приорити или за 10 кг чекиран. и директно цена за всички пътници... А защо опцията за 10 кг чекиран трябва да е в едно прозорче с опцията за приорити и две чанти ръчен, вместо да е при сред другите опции за  чекирани багажи, това не мога да го вдяна. Пълна липса на интуитивност в сайта и според мене нарочно е направено за заблуждаване на клиентите и би следвало да се подаде жалба в съответните комисии за защита на потребителите.

 

Връзка към мнение
преди 36 минути , Tim каза:

Райънер е сред десетте най-големи замърсители в Европа

 

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019/04/02/3413581_marica_iztok_e_sred_desette_nai-golemi_zamursiteli_v/?ref=home_mainStory

Това ми се струва доста едностранчиво. Замърсители с какво, на какво. Без линк към истинското изследване, където ще има няколко страници условности, със ситен шрифт, под черта - сигурен съм.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , VVP каза:

Седя и си мисля тия Райънеър няма ли да вземат да пуснат отсечка от София до някое летище в Мароко, както направиха с Акаба? 😀

И аз си мисля от известно време, че няма да е зле, някой да направи нещо по въпроса, я Ryan, я Wizz...🙂

Връзка към мнение
преди 17 минути , black_stone каза:

И ако пуснат от Бургас някоя атрактивна дестинация няма да е зле .

Милано спряха даже ,оставиха Краков и Братислава .

Вашата  е лесна , един директен полет и готово . Какво да кажем ние с гайдите дето сме на майната си 😂

  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 30.03.2019 г. в 6:15, DGTG каза:

И аз се интересувам от отговора на този въпрос.  

Освен това ме интересува и как при резервация на 4 човека, двама от които имат "приорити", закупено  по време на закупуването на билетите, бих могла допълнително да добавя "приорити" за още един от пътниците. 

Всеки билет има номер на резервата . Влизаш там то е по отделно за всеки и допълваш приорити.

Редактирано от Василена
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Василена каза:

Всеки билет има номер на резервата . Влизаш там то е по отделно за всеки и допълваш приорити.

Номерът на резервацията е един за 4-те човека. Като вляза в резервацията изобщо не излиза възможността за добавяне на приорити, а само за места, чекиран багаж и т.н.... Такава възможност излиза при резервации, където преди това не е добавяно приорити за никого.

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , DGTG каза:

Номерът на резервацията е един за 4-те човека. Като вляза в резервацията изобщо не излиза възможността за добавяне на приорити, а само за места, чекиран багаж и т.н.... Такава възможност излиза при резервации, където преди това не е добавяно приорити за никого.

Обикновено преди полет в електронната поща няколко пъти с писма те канят да надграждаш по резервацията. Имате ли такова писмо? Ако не, може би полета е далече във времето напред.  

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • jul
    • Ledda
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.