Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 36 минути , DGTG каза:

Номерът на резервацията е един за 4-те човека. Като вляза в резервацията изобщо не излиза възможността за добавяне на приорити, а само за места, чекиран багаж и т.н.... Такава възможност излиза при резервации, където преди това не е добавяно приорити за никого.

Може само през приложението за отделни хора на една резервация-ако въобще не ти дава такава опция, значи приоритито е свършило, то е лимитирана бройка на полет, 90 ако не се лъжа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, DGTG каза:

Номерът на резервацията е един за 4-те човека. Като вляза в резервацията изобщо не излиза възможността за добавяне на приорити, а само за места, чекиран багаж и т.н.... Такава възможност излиза при резервации, където преди това не е добавяно приорити за никого.

Е, те това не бях го чувала.

Връзка към мнение
преди 13 часа, bobole4e каза:

Може само през приложението за отделни хора на една резервация-ако въобще не ти дава такава опция, значи приоритито е свършило, то е лимитирана бройка на полет, 90 ако не се лъжа. 

 Благодаря! През приложението може!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 3/27/2019 at 11:38 PM, oli_mali said:

От Раян ми смениха часа на полета от Бергамо до София през юни месец с 1 час напред. Информираха ме по имейл и съответно ми предложиха или да приема промените или да попълня бланка за рефънд (As your flight time change is 1-2 hours you may cancel your flight and apply for a refund please click on the link below and enter the required details). Тъй като промяната не ме устройва си попълних бланка за рефънд и преди малко получавам отговор, че спрямо техните правила трябвало да има повече от 2 часа разлика и сътветно отказват да ми върнат парите. (As per our General Terms and Conditions of Carriage, Ryanair only offer refunds on flight bookings if the departure time has been changed by more than 2 hours from the original scheduled flight departure time. Given that flight time change to your reservation was not greater than two hours, we are not in a position to process a refund).

 

Кажете дали е така наистина? Какво да направя сега, че да ми върнат парите - да пиша на чат съпорта, да звъня на кол центъра...?

 

 

И на мен се опитаха да ми излезнат с тоя номер, че щом е под 3 часа нямам право ан рефънд, после някакъв друг агент ми каза, че можело просто да ми сменят полета, но аз казах че имам мейл, в който пише, че имам право на рефънд, поискаха ми скрийншот от него и ми обработиха рефънда - това е четврътък вечер, така че още не е влезнал по сметка, но твърдят че е processed.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, road_runner каза:

 

И на мен се опитаха да ми излезнат с тоя номер, че щом е под 3 часа нямам право ан рефънд, после някакъв друг агент ми каза, че можело просто да ми сменят полета, но аз казах че имам мейл, в който пише, че имам право на рефънд, поискаха ми скрийншот от него и ми обработиха рефънда - това е четврътък вечер, така че още не е влезнал по сметка, но твърдят че е processed.

Моите пари си ги получих вече - всичко е точно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре за този си прибрах парите, сега някой може ли да каже как да видя какъв е като размер government tax на обратния полет, пуснах искане за рефънд и там, но мисля имаше сума около 20 евро за обработка на рефънда. Билетите са около 130 евро за трима човека.

Връзка към мнение

ми търсиш да купиш билети с друга авиокомпания от същото летище и същия терминал и гледаш разбивката за тарифа и такси. Най-добре да не е нискотарифна, че те общо взето не показват.

Ако няма, седиш и чакаш какво ще ти върнат...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, road_runner каза:

Добре за този си прибрах парите, сега някой може ли да каже как да видя какъв е като размер government tax на обратния полет, пуснах искане за рефънд и там, но мисля имаше сума около 20 евро за обработка на рефънда. Билетите са около 130 евро за трима човека.

На немного летища таксите са над 20 евро, та вероятността да се получи нещо е минимална.

 

Таксата от 20 евро е на пътник

 

В най-лошия случай ще си с още 60 евро назад и няма да ти върнат нищо

Връзка към мнение

Да преговорим новите дестинации, предлагам аз.

 

от София:

- от юни директни полети между София и Ханя (о. Крит). Полетите ще се изпълняват 2 пъти седмично (вторник и събота);

- от юни директни полети между София и Каламата (п-в Пелопонес). Ще се изпълняват веднъж седмично (в неделя);

- от октомври  директна линия София – Марсилия. Полетите ще се изпълняват два пъти седмично (сряда и неделя).

 

 

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 8 часа, Емика каза:

Да преговорим новите дестинации, предлагам аз.

 

от София:

- от юни директни полети между София и Ханя (о. Крит). Полетите ще се изпълняват 2 пъти седмично (вторник и събота);

- от юни директни полети между София и Каламата (п-в Пелопонес). Ще се изпълняват веднъж седмично (в неделя);

- от октомври  директна линия София – Марсилия. Полетите ще се изпълняват два пъти седмично (сряда и неделя).

 

 

 

Да добавими:

Киев от април,два пъти седмично (неделя и сряда)

Бергамо вместо Малпенса,от април, всеки ден

Виена от октомври,пет пъти седмично,(п,в,ч,п,с,)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Хмм, това не го знаех:
 

  • Lowest Fares – find a cheaper fare within 3 hours, get paid the difference plus €5 MyRyanair credit
  • Care Improvements – 48-hour free of charge grace period for changes to bookings


 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Това с 48 часа го въведоха сравнително скоро- даже някой беше писал тук. И се възползвах веднъж от това.

8 minutes ago, Фил said:

Lowest Fares – find a cheaper fare within 3 hours, get paid the difference plus €5 MyRyanair credit

cheaper от техните цени или по принцип?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , aleksandrina каза:

Това с 48 часа го въведоха сравнително скоро- даже някой беше писал тук. И се възползвах веднъж от това.

cheaper от техните цени или по принцип?

От техните. Трябва да тестваме да видим дали ще признаят като сме взели през румбо примерно на половин цена 😄 

Връзка към мнение
4 minutes ago, Loverboy said:

От техните. Трябва да тестваме да видим дали ще признаят като сме взели през румбо примерно на половин цена 😄 

Ами аз като съм взимала през   *****.es, в сайта на Ryan си стои тяхната цена- все едно от тях съм го купила на предлаганата им в момента цена.

Трябва да им се дебне цената в рамките на 3 часа от закупуването.

Връзка към мнение
преди 1 минута , aleksandrina каза:

Ами аз като съм взимала през   *****.es, в сайта на Ryan си стои тяхната цена- все едно от тях съм го купила на предлаганата им в момента цена.

 Да то винаги е така в резервацията после като си погледнеш при тях.

преди 8 минути , Loverboy каза:

От техните. Трябва да тестваме да видим дали ще признаят като сме взели през румбо примерно на половин цена 😄 

 По-добре да не го правим това, че току виж нещо спрат кранчето...😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май идеята е да купиш билет от техният сайт,а след това ако намериш по-ниска цена ти възстановявят разликата и дават+ 5евро отгоре.Ако е така,то ние чрез сайтовете може да станем мулти,мулти милионери......след известно време......в Раянкредит.😂

 

 

Редактирано от Мари Николова
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , aleksandrina каза:

Това с 48 часа го въведоха сравнително скоро- даже някой беше писал тук. И се възползвах веднъж от това.

 

А какво включва тай чейндж - можеш ли да се откажеш от билета и да ти върнат парите?

Връзка към мнение
9 minutes ago, Фил said:

А какво включва тай чейндж - можеш ли да се откажеш от билета и да ти върнат парите? 

Да бе да! Тия пари не връщат- само промяна и то е сравнително евтина, ако дестинацията и периода на смяна са близки до това, което си купил...

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Здравейте, искам да попитам някой по-запознат тук или някой, който е попадала на такава информация.

Ще има ли полети от Соф до Пиза на Райън? Засега няма нищо планирано, търсих инфо, нищо не намерих.

Тъй като януари купихме билети за един концерт във Флоренция.

Не че няма и други начини за придвижване, но този, като че ли, е най-удобният...

Връзка към мнение

Ако щеше да има, трябваше вече да летят (ох, това не знам какво глаголно време е 🤣). На @Ivko бяха казали преди месец- два, че до 2-3 дни ще се появят, да следи сайта. Стои Пиза в менюто им, но полети няма... И никой не знае дали ще има в крайна сметка.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Да и аз така мисля, че няма да има. Ваче е доста късно, средата на април. Аз търся за юни...

Ще се търси друг начин явно.

Лошото е, че оня дне гледах на сайта на уиз за Болоня - потресаващи цени ми извади.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Организацията е лесна при толкова полети до Милано и Болоня. 

Драстично са намалили полетите до Рим от зимното. Дали няма да останем без нискотарифия до италианската столица.

  • Шок 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Имам и аз 2 въпроса:

1. 18 ред има ли си прозорче? (все летя 25, 26 ред и не мога да преценя това ли са местата до аварийните изходи, които са без прозорец).

2. Понеже съм купували билетите през lastminuite и местата ми дадоха без да избирам (този 18 ред), в сайта на Ryan, когато се питвам да ги сменя, уж пише 0€, но при избор ги прави на 3-4€. Не стигам до плащане, но се калкулира сума. Не са ли безплатни замените, ако се касае за същата (в случая и по- ниска) категория места?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.