Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 3 часа, fam каза:

Тъй като януари купихме билети за един концерт във Флоренция.

Не че няма и други начини за придвижване, но този, като че ли, е най-удобният

То и влаковете не са от най-евтините. Между Флоренция и Болоня има регионални влакове с едно прикачване, пътува се около 1:40мин и е около 10 евро, а другия вариант е експрес за 35 мин, но цените почват от 15 евро нагоре според деня от седмицата и колко по-рано е купен билета.

преди 3 часа, fam каза:

Лошото е, че оня дне гледах на сайта на уиз за Болоня - потресаващи цени ми извади.

Аз също така планувах януари разходка малко из тези градове и се сдобих с билети за юли София-Бари и Бари-Пиза, като си мислих,че ще мога да се прибера от Пиза, но ще се ходи до Флоренция и от там до Болоня , но и за моята дата цената е 🤮

преди 3 часа, aleksandrina каза:

На @Ivko бяха казали преди месец- два, че до 2-3 дни ще се появят, да следи сайта.

Да пробвам пак може да извадя късмет 😁

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ivko каза:

Да пробвам пак може да извадя късмет

За следващия сезон може да извадиш късмет 😄

  • Смея се 3
Връзка към мнение

И аз чаках, чаках,чаках да пуснат билети до Пиза . Нищо не пуснаха, да се спрях на вариант пристигане през Рим , връщане през Болоня (за връщане имаше прилични цени) . За да да намеря нещо положително от всичко мога да кажа, че поне пристигам с ране полет, а се прибирам с късен полет, та двата дена на пътуване са ми почти пълни. Разбира се организацията стана по-сложна, ама...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Купих билет от ръмбо преди две седмици и след вкарване в профила ми даваше приорити за 6 евро, колкото си струваше и по време на резервация в раян, а сега влизам и ми го вдигна на 8 евро, а като тръгна да купувам същия билет от раян цената 6 евро си седи?! Ама като все се услушвам и аз не знам какво чакам..Дали има шанс да ми го пусне пак на 6 евро?

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
21 minutes ago, Ivko said:

Купих билет от ръмбо преди две седмици и след вкарване в профила ми даваше приорити за 6 евро, колкото си струваше и по време на резервация в раян, а сега влизам и ми го вдигна на 8 евро, а като тръгна да купувам същия билет от раян цената 6 евро си седи?! Ама като все се услушвам и аз не знам какво чакам..Дали има шанс да ми го пусне пак на 6 евро?

По принцип цената за добавяне след като резервацията вече е направена е по-скъпа. Странно е , че ти е дало цена 6 евро при добавянето, но хипотетично е възможно да е било така, защото е било в деня на резервацията (ако така са си заложили алгоритъма) . Не вярвам да ти даде втори път опция за добавяне за 6 евро най-много да свършат приоритита, докато чакаш да падне цената. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първите дни е 6 евро. После го вдигат в зависимост от дестинация и сезон. 8 е начално. И отделно може да го махнат, тъй като приорити е ограничена услуга (мисля 60 или 70 броя на полет).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Jorro каза:

По принцип цената за добавяне след като резервацията вече е направена е по-скъпа.

Да така беше преди, но в последно време цената е една и съща дали ще го аднеш по време на резервция или после.

Преди 1 час, iampetko каза:

Първите дни е 6 евро. После го вдигат в зависимост от дестинация и сезон.

По-принцип цели две седмици беше на 6 евро, но да цената на билета се покачи тези дни и предполагам и повече приорити са купували и вече е скочило и да става въпрос за полет в сезон.

Връзка към мнение
2 hours ago, Jorro said:

По принцип цената за добавяне след като резервацията вече е направена е по-скъпа. Странно е , че ти е дало цена 6 евро при добавянето, но хипотетично е възможно да е било така, защото е било в деня на резервацията (ако така са си заложили алгоритъма) . Не вярвам да ти даде втори път опция за добавяне за 6 евро най-много да свършат приоритита, докато чакаш да падне цената. 

Не е странно. Писала съм и друг път тук- когато купиш от някой от сайтовете и добавиш резервацията в сайта на Ryanair, после priority и място са на същата цена както, ако купуваш директно. Може би си прав, че е така в деня на покупката. Досега след билета и добавянето му, веднага купувам и priority (и място за мъжа до нас с детето). 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, randi каза:

Може би е споменато, но понеже не помня да кажа, че Рим от зимното от всеки ден пада на 3 пъти седмично.

Не мога да разбера какво става с този Рим... от три пъти седмично при Уиз, през 4-5, до изцяло спиране... сега Раян от всеки ден до 3 пъти седмично, какво става? Винаги са били пълни полетите на която й авиокомпания да съм летял. 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, master_of_germs каза:

Като добавим и че УИЗ спират Неапол, положението направо се превръща в ситуация 😕 

Неапол стана сезонен. В зимното спират доста полети, около 6 - 7 са.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет Магеланци,

Понеже скоро не съм летяла с Ryanair, а авиокомпаниите обичат да си променят правилата, най-късно 2 часа преди полета ли мога да се чекирам онлайн? Имам и чекиран багаж, ако това има някакво значение. Че не бързам и ми е едно такова спокойно на душата... 😁

Редактирано от Lunichka
  • Смея се 1
Връзка към мнение

2 пише. Но аз не бих чакала да останат 2 часа- ще вземе да им се скапе сайта нещо, после на летището... 55€

IMG_20190415_081527.jpg

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

За първи път ще купувам билети за възрастни, с които пътуват деца: две 10-годишни и едно 14-годишно.

Въпросите са ми трябва ли да взимам билетите на децата заедно с билета на някой възрастен и необходимо ли е да се купят места за децата, за да ги сложат заедно с по един възрастен?

Връзка към мнение
10 minutes ago, Яничка said:

За първи път ще купувам билети за възрастни, с които пътуват деца: две 10-годишни и едно 14-годишно.

Въпросите са ми трябва ли да взимам билетите на децата заедно с билета на някой възрастен и необходимо ли е да се купят места за децата, за да ги сложат заедно с по един възрастен?

Купуваш ги заедно и за възрастен се плаща 6€ задължително място, а до 2 деца (май) бяха към 1 възрастен и без пари за места.

Местата са без пари до 12 години. За 14 годишното ще трябва да се купи място, за да не го разпредели някъде си.

Двете 10 годишни са фри.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , aleksandrina каза:

Купуваш ги заедно и за възрастен се плаща 6€ задължително място, а до 2 деца (май) бяха към 1 възрастен и без пари за места.

Местата са без пари до 12 години. За 14 годишното ще трябва да се купи място, за да не го разпредели някъде си.

Двете 10 годишни са фри.

Такаааа, да не се омотам, мисля да купя: един възрастен с едно 10-годишно и едно 14-годишно, като за 14г. плащам място, за възрастният - също, а за 10г. е безплатно?

Другото 10г. го взимам с друг възрастен и плащам място само за възрастния?

 

Връзка към мнение
6 minutes ago, Яничка said:

Такаааа, да не се омотам, мисля да купя: един възрастен с едно 10-годишно и едно 14-годишно, като за 14г. плащам място, за възрастният - също, а за 10г. е безплатно? 

Другото 10г. го взимам с друг възрастен и плащам място само за възрастния?

 

Симулирай всички на една резервация и виж за кого ще иска пари за места. Пък ако всичко е ОК- купуваш. 🙂

*****

Сега опитах- двете деца са без пари, на възрастния стандартните 6€ и място с пари за 14 годишното.

Spoiler

Полети

Sofia до Берлин Шьонефелд

чет 16-ти май 21:45 - 23:15 FR 11491 x цена Adult Standard 71,25 €

1 х резервирано място 6,00 € (възрастен)

1 x цена на допълнително място 0,00 €

1 x Teen Standard цена 71,25 €

2 x цени Child Standard 142,50 €

2 х безплатно резервирано място 0,00 € (децата)

4 x Малка чанта (40 см х 20 см х 25 см) Inclus

Отстъпка в цената на пътуването -28,00 €

 

Берлин Шьонефелд до Sofia

пон 20-ти май 16:05 - 19:20 FR 11481 x цена Adult Standard 71,25 €

1 х резервирано място 6,00 €   (възрастен)

1 x цена на допълнително място 0,00 €

1 x Teen Standard цена 71,25 €

2 x цени Child Standard 142,50 €

2 х безплатно резервирано място 0,00 €  (децата)

4 x Малка чанта (40 см х 20 см х 25 см) Inclus

Отстъпка в цената на пътуването -28,00 €

 

Места

2 х Резервирани места  8,00 €  (teen-a)

 

Редактирано от aleksandrina
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

трябва да е едно и също по отношение на местата всички заедно или на групи. Деца под 14 с безплатни места, възрастен с тях задължително плаща. Разлика може да има, ако има по-малко останали билети на тази цена, тогава делиш. Гледаш винаги да има възрастен с дете, да не си създаваш работа допълнително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
18 minutes ago, randi said:

София - Париж Бове три пъти седмично от зимното.

Е поне да бяха в различни дни от тези на уизз, че и полетите са през 2 часа.... поредното разочарования за мен с "нов маршрут" . От ноември обаче уизз спират полетите в понеделник , но ще поддържат ротацията в неделя и така ще има полети от Сф до Буве в дни понеделник-сряда-петък-неделя.

 

 

След Уизз и Раян побързаха да намалят кеш бека за полети след направена резервация за хотел на 5%.... ;(

Редактирано от Jorro
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.