Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Бурята днес нас София доведе до подобни екзотични гледки на радара: 

 

IMG_0557.jpg.be99b89ad3a8022cb48c66594e231657.jpg

 

Три полета на Раян бяха отклонени заради лошото време - самолетите от Ливърпул и Хамбург кацнаха във Варна след дълго въртене, а от Бергамо - в Бургас.

Алиталия пък май реши, че не е подходящо да каца при първия опит, направи go around и кацна успешно след това.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 24.04.2019 г. в 15:47, funny каза:

Може. Изчакваш малко и бордната карта се променя

Аз да попитам ако не се чекираш онлайн а преди полета на самото летище колко време преди полета е добре да се направи

 

1час преди полет ?

Връзка към мнение
преди 18 минути , MatriXa каза:

Аз да попитам ако не се чекираш онлайн а преди полета на самото летище колко време преди полета е добре да се направи

 

1час преди полет ?

Онлайн чекирането иприключва 3 часа преди полета и после - на летището срещу заплащане. С багажа е същото - ако не го вземеш онлайн - после по-скъпо на летището .

Редактирано от funny
Връзка към мнение
Преди 1 час, funny каза:

приключва 3 часа преди полета

Малка корекция - 2 часа 🙂

Цитат
  • If you choose not to purchase a seat, you will be able to check-in 48 hours in advance of each departure flight and a seat will be randomly allocated to you (free of charge). It is important to remember that both outbound and return flight must be 48 hours before departure in order to avail of a free, randomly allocated seat. You always have the option to purchase a seat in order to Check-in outside of this 48 hour window. 
  • Online check-in closes 2 hours before the scheduled flight departure. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, yordanov каза:

Три полета на Раян бяха отклонени заради лошото време - самолетите от Ливърпул и Хамбург кацнаха във Варна след дълго въртене, а от Бергамо - в Бургас.

 

Някой има ли представа защо не кацат в Пловдив? Там май не обслужваха самолети 24 часа 😂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , tch каза:

Някой има ли представа защо не кацат в Пловдив? Там май не обслужваха самолети 24 часа 😂

EI-EME, докато въртеше, сниши и помислих, че ще каца в Пловдив, но после вдигна пак и отпраши към Бургас. Тук може да се види: https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ei-eme#204eb1d9

Иначе, до колкото разбирам, само един самолет се върна в София. EI-EME е все още в Бургас, а EI-FOC изглежда е във Варна. Предполагам изтекло време на екипажа?

Това пък доведе до нечовешки закъснения на полетите до Барселона и Дъблин. И двата полета при това положение ще се изпълнят от машини идващи от съответния град и така закъснението ще касае само полета от София до Барселона, съответно Дъблин. Тези изводи си правя като гледам радара и ъпдейтнатото разписание на Раян.

 

550692632_Screenshot2019-04-27at22_27_54.png.004ff4eb470035fcacd022cb96c2cbde.png

 

902577596_Screenshot2019-04-27at22_27_41.png.243ac6137aa25b65627fcab28514f761.png

 

Редактирано от yordanov
Връзка към мнение
10 minutes ago, tougherty said:

Има ли някакъв начин да се заобиколи смотаната политика на Раян и да се купи priority само за един човек от резервация за трима?

Може и още докато се купуват самите билети.

Иначе- през мобилното- след вече купени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В момента има French ATC Strike на 8-9ти и някои полети от Шарлероа са отменени.

Интересното е, че уж Ryanair давали Food Vouchers на летището, а там няма такива - купете си с вашите пари и ще ви ги платим после.

Също така уж на страницата на Райънеър пише, че може да си избереш заместващ полет с Изиджет, Юроуингс и още няколко, а реално предлагат само техни заместващи полети и не одобряват такива искания.

Връзка към мнение

Значи следя полет барселона-софия за август и до преди седмица беше 62 евро за момента, но нямах пари в картата и после скочи на 118 евро до сега, когато получих известие от skyscener за понижена сена, влизам и какво да видя паднал на 62 евро и през сайтовете го намалях на 43 то взеха че спряха кранчето 😃🙄. Значи тези цени как се менят не е истина и аз вече не знам каква им е им играта.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 9 минути , Ivko каза:

Значи следя полет барселона-софия за август и до преди седмица беше 62 евро за момента, но нямах пари в картата и после скочи на 118 евро до сега, когато получих известие от skyscener за понижена сена, влизам и какво да видя паднал на 62 евро и през сайтовете го намалях на 43 то взеха че спряха кранчето 😃🙄. Значи тези цени как се менят не е истина и аз вече не знам каква им е им играта.

Толкова да дебнеш, че накрая да си кажеш: "каквото такова, купувам"

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Така и не ми стана ясно може ли в самолет да се превозва живачен термометър? Из нета в различни статии пише различно- в едни пишат че не може, а в други че може. То пише че и запалки не може да се превозват??? Питам в тази тема тъй като този път дъщеря ми ще пътува с тях. И ако може в кой багаж- ръчен или чекиран? А също и зарядно за лаптоп може ли в чекиран? Че в ръчния ще са два лаптопа и други неща.

Връзка към мнение

@stani.m Преди 4 години си донесох от Азия пет (5) живачни термометъра. Пътувахме от Сингапур през Амстердам за Истанбул. Понеже се опасявах, че може да има проблеми по границите, разхвърлих термометрите из чекирания багаж. Никъде никой не ни обърна никакво внимание. Понеже остана само един здрав, тази година се чудя дали да не повторя упражнението. Другият вариант е да си купя от новия вид аналогови термометри - изглеждат точно като едновремешните, но вместо живак имат друга течност.

Запалки в чекирания багаж мисля, че минават. Но не съм абсолютно сигурен, де.

 

Зарядното за компютъра ще мине в чекирания багаж без никакви проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам полет до Барселона август и в момента най-евтиното място е 4 евро. Дали е възможно да пуснат отсъпки понеже съм срещал места и по 2.25, че ми трябват 4.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Никога не съм виждала цените да падат, само се вдигат за съжаление. А и за 3 лв на човек да се рискува, после най-вероятно ще станат още повече. Другият вариант е да ги чекираш и тогава да купиш някои места, но не за всички. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, 

При резервацията са разменени имената на пълнолетния пътник с детето на 13 години и сега не мога да ги чекирам. Някакви предложения как да постъпя?

 

 

Връзка към мнение
3 minutes ago, Millenium said:

Здравейте, 

При резервацията са разменени имената на пълнолетния пътник с детето на 13 години и сега не мога да ги чекирам. Някакви предложения как да постъпя?

 

 

Пиши им в чата по най-бързия начин и обясни какво се е случило! Успех. 

Връзка към мнение
преди 24 минути , Jorro каза:

Пиши им в чата по най-бързия начин и обясни какво се е случило! Успех. 

Опитвам, всички агенти са заети. Явно при резервацията първо са попълнени имената на детето и автоматично го водят възрастен. Иначе не мога да си обесня как е станало

Връзка към мнение

Има ли някой във форума, който да е летял с Ryanair от Тел Авив към София и да е ползвал mobile boaeding pass на летище Бен Гурион. На сайта на Ryan пише, че не приемат mobile boarding passes там, но от опит знам, че това не винаги е вярно. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • jul
    • Ledda
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.