Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

6 minutes ago, Eva eva said:

Аха, ясно. Утре ще боря приложението. Директно от сайта не става, никъде не ми е налично. Благодаря много. 

И от сайта става. Като се отвори резервацията и отдолу в едни правоъгълници (образно казано) са всички опции за добавяне на това- онова.

Връзка към мнение

Аз не мога да разбера от тези авиокомпании не гледат ли преди да пуснат дадена дестинация дали не съществува вече?! Аман вече от дублиращи полети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Ivko каза:

Аз не мога да разбера от тези авиокомпании не гледат ли преди да пуснат дадена дестинация дали не съществува вече?! Аман вече от дублиращи полети.

Според мене гледат и то добре. Линията е разработена, задържала се е дълго време и цените на билетите не са ниски.

Това се нарича директна конкуренция в сигурен пазар. Ако поне единия полет е в удобни часове със сигурност ще дръпнат клиенти.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Просто крадат пътници. За мен това е малоумно също. Полети в едни и същи дни, почти в един час... Но да не забравяме новите гръцки линии и Марсилия! Все пак Раян пускат и нещо ново, докато Wizz от известно време не правят абсолютно нищо, освен да се отдръпват.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, randi каза:

Просто крадат пътници. За мен това е малоумно също. Полети в едни и същи дни, почти в един час... Но да не забравяме новите гръцки линии и Марсилия! Все пак Раян пускат и нещо ново, докато Wizz от известно време не правят абсолютно нищо, освен да се отдръпват.

Уиз анонсират, анонсират и след това спират яко линии. Още не мога да преживея Рим, нямам обяснение. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Loverboy каза:

Уиз анонсират, анонсират и след това спират яко линии. Още не мога да преживея Рим, нямам обяснение. 

Пуснаха доста линии от Варна и като цяло продължават да водят пред Райънеър с Discount Club-a.

Връзка към мнение

Не съм сигурен колко добре са си направили сметката Раян за Бове и то в същите дни, в които лети Уиз. Още повече, че Уиз летят и от Варна, a и могат да ги бият с капацитет (и цена респективно)

 

Връзка към мнение

 

преди 5 часа, adreno каза:

Не съм сигурен колко добре са си направили сметката Раян за Бове и то в същите дни, в които лети Уиз. Още повече, че Уиз летят и от Варна, a и могат да ги бият с капацитет (и цена респективно)

 

Както виждаме, Wizz не успяват да се задържат по линиите с директна конкуренция от страна на Ryan, с малки изключения. Какво стана с Атина и Кьолн...? Мадрид щеше да мине на всекидневни полети, но и там нищо не се случи. Англия тотално пропадна, остана един Лондон, докато Раян поддържат 6 линии. Сега са наред Братислава и Париж. Според мен Wizz ще разредят Братислава, даже вече са го сторили. От средата на януари Братислава минава само на 2 полета в седмицата. Да не говорим, че Бари остава без полети след 12 - ти януари. Аликанте също след 10 - ти януари няма полети. Не виждам абсолютно никаква съпротива от страна на Wizz. База София е тотално оставена и само се реже от полети и честоти.

Редактирано от randi
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Виж им цените от Варна - като могат да изкарат повече, защо да се напъват с ценова война - и то при положение, че в повечето случаи  в едни и същи дестинации държат по-ниски цени от Ryan.

 

 

Връзка към мнение
42 minutes ago, randi said:

 

Както виждаме, Wizz не успяват да се задържат по линиите с директна конкуренция от страна на Ryan, с малки изключения. Какво стана с Атина и Кьолн...? Мадрид щеше да мине на всекидневни полети, но и там нищо не се случи. Англия тотално пропадна, остана един Лондон, докато Раян поддържат 6 линии. Сега са наред Братислава и Париж. Според мен Wizz ще разредят Братислава, даже вече са го сторили. От средата на януари Братислава минава само на 2 полета в седмицата. Да не говорим, че Бари остава без полети след 12 - ти януари. Аликанте също след 10 - ти януари няма полети. Не виждам абсолютно никаква съпротива от страна на Wizz. База София е тотално оставена и само се реже от полети и честоти.

За съжаление Уиз все още е по-слаба марка в очите на западноевропейците, често бива приеман за "лоукоста на Източна Европа", с всички възможни отрицателни оттенъци. А предполагам, че за много от българите разликата в цената е определяща и за тях няма разлика Уиз или Райън (аз също съм от тях, естествено). А разликите в багажната политика, терминалите, разписанията и други подобни за един клиент и на една дата са предимство за Райън, на друга за Уиз.
Та... грубо е, че Райънеър просто се възползват от разработени от Уиз пазари, но от друга страна ще се радваме на ценова война, а след това ще се върне балансът с една компания, може би нова, по линии като Бове, Ница и т.н. Ако пък ценовата война продължи дълго - супер.

Трябва да сме реалисти - трудно се пълнят редовно самолети само с туристи. И аз искам лоукост полети от София до Бордо, Севиля, Прага или Охрид, както искам и такива от Милано до Далмация или Тунис, ама няма как да стане. Всички логични софийски дестинации вече са заети, а компаниите трябва да се понаядат след тези 2-3 години ниски цени, преди да почнат сериозно да разработват нови дестинации с ниски цени.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, randi каза:

 

Както виждаме, Wizz не успяват да се задържат по линиите с директна конкуренция от страна на Ryan, с малки изключения. Какво стана с Атина и Кьолн...? Мадрид щеше да мине на всекидневни полети, но и там нищо не се случи. Англия тотално пропадна, остана един Лондон, докато Раян поддържат 6 линии. Сега са наред Братислава и Париж. Според мен Wizz ще разредят Братислава, даже вече са го сторили. От средата на януари Братислава минава само на 2 полета в седмицата. Да не говорим, че Бари остава без полети след 12 - ти януари. Аликанте също след 10 - ти януари няма полети. Не виждам абсолютно никаква съпротива от страна на Wizz. База София е тотално оставена и само се реже от полети и честоти. 

 

Бергамото къде го остави. Скоро и то поема. Базата им  явно се изчерпа.  Ще е добре да останат с 4-5 самолета зимата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, adreno каза:

Виж им цените от Варна - като могат да изкарат повече, защо да се напъват с ценова война - и то при положение, че в повечето случаи  в едни и същи дестинации държат по-ниски цени от Ryan.

 

 

Говоря в случая за база София. Варна също тръгна с обещания за целогодишни дестинации, но всъщност стана точно обратното и ако не се лъжа в зимното бяха едва две линии. Като цяло тенденцията към спиране на дестинации и намалени честоти се наблюдава и там. Да не забравяме зимата каква сеч настана с дестинации от София, които внезапно бяха обявени за сезонни, цели 9 линии бяха спряни. Имаше изявление как с лятното ще стартират, но не всички тръгнаха. И да не забравяме, че това не бяха само линии, които се дублират с Раян, напротив имаше доста, които са без конкуренция. Така, че май въобще не става дума само за война по дублираните линии, а оттегляне от пазара. А за цените си трябват едни стабилни наблюдения в продължение на месеци и не виждам как ще се убедим взаимно, кои са евтини и кои скъпи...

Редактирано от randi
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имам следното питане - можеше ли след вече осъществено чекиране и издадена бордна карта да се направи избор и заплащане на друго място(седалка) и съответно да се издаде нова бордна карта?

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
Преди 1 час, Фил каза:

Имам следното питане - можеше ли след вече осъществено чекиране и издадена бордна карта да се направи избор и заплащане на друго място(седалка) и съответно да се издаде нова бордна карта?

Може. Изчакваш малко и бордната карта се променя

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Фил каза:

Имам следното питане - можеше ли след вече осъществено чекиране и издадена бордна карта да се направи избор и заплащане на друго място(седалка) и съответно да се издаде нова бордна карта?

Влизаш си в профила, сменяш си мястото и си плащаш цената. "Издадена бордна карта" нищо не значи в случая освен, че ще ти генерират нова всеки път, когато промениш или добавиш нещо.

 

Your step by step guide to changing your seat after you have checked in 
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Making-a-reservation/changing-a-reserved-seat

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.