Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

14 minutes ago, Георги Василев said:

Здравейте. Може да е глупав въпроса, но не ми се е налагало до сега и за това по-добре да питам. 🙂 Предстои ми една много бърза дестинация в рамките на 24 часа. Не съм купувал никакъв багаж, но все пак ще взема една гаща да се намира, та в тази връзка се чудех, дали мога да набутам няколко неща в чанта за лаптопа и да мина с нея? Имам право на минималните размери, но нямам под ръка такова чанте. Предполагам не им дреме особено, щом съм в размерите, но все пак?  🙂

Раничка нямате ли? Дори и да е над размерите, ако не е пълна и я понатиснете ще си влезе в рамката.

Според мен няма пречка да вкарате гащи в чанта за лаптоп 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Василев
преди 7 минути , Eva eva каза:

Раничка нямате ли?

Принципно има, но в момента не е налична, а пък на мен ми щукна бързата разходка изневиделица, та за това. 🙂 Просто се чудя, дали би имало проблем някакъв.

Връзка към мнение
преди 17 минути , Георги Василев каза:

Принципно има, но в момента не е налична, а пък на мен ми щукна бързата разходка изневиделица, та за това. 🙂 Просто се чудя, дали би имало проблем някакъв.

Ако не минаваш размерите 40х25х20 няма никакъв проблем. Пътувал съм с чанта за лаптоп са тези размери и не съм се сещал, че може да е проблем. Събира много повече от мишка, зарядно и лаптоп - джапанки , бански, кърпа, 2-3 комплекта бельо, тънък пуловер, прибори за бръснене, найлоновата торбичка за течноститe от 100 мл., мека бутилка за вода и т.н. и т.н.🙂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Христиан каза:

Има ли нещо ефективно в момента за сваляне на полетите на RyanAir, които са по 15 евро в сайта?

Пробвай jetcost.ie -> opodo с visa credit, би трябвало да свали от 15 на около 6 eur.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
58 minutes ago, Христиан said:

Има ли нещо ефективно в момента за сваляне на полетите на RyanAir, които са по 15 евро в сайта?

Вече намалено на 15 или без намаление? Защото, ако е вече намалено, сайтовете свалят от редовната цена. Не винаги е така, разбира се, но май повечето.

Връзка към мнение
преди 7 минути , aleksandrina каза:

Вече намалено на 15 или без намаление? Защото, ако е вече намалено, сайтовете свалят от редовната цена. Не винаги е така, разбира се, но май повечето.

Не е намалено, но ми трябват 5 еднопосочни билета. Варианта на @zhivko7 е най-евтин, но за 5 транзакции една карта няма да ми стигне. 

Най-доброто засега е jetcost.de -> lastminute.de - 7.62 EUR на човек с Diners и май така ще ги вземем.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Христиан каза:

Не е намалено, но ми трябват 5 еднопосочни билета. Варианта на @zhivko7 е най-евтин, но за 5 транзакции една карта няма да ми стигне. 

Най-доброто засега е jetcost.de -> lastminute.de - 7.62 EUR на човек с Diners и май така ще ги вземем.

Благодаря за споделеното!

 

Да кажа само, че тази схема работи и за вече намалени билети, когато купуваш за повече хора.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, смятате ли че ще има проблем да пътуваме с ето такива чанти, не пълни на макс разбира се?

 

http://www.metroplus.bg/titan-07-10-2019-23-02-2020-patna-chanta-titan.html

 

Идеята ми е, че ще минат през металната рамка, въпросът е дали няма да започнат да се заяждат.. Мерси предварително

 

п.с. Имате ли също така идея как да сваля цената на билети София => Берлин за дните 1.03 - 4.03? Благодаря ви!

Редактирано от BG_guide
допълнителен въпрос
Връзка към мнение
преди 20 минути , sveto.slav.s каза:

Здравейте, смятате ли че ще има проблем да пътуваме с ето такива чанти, не пълни на макс разбира се?

 

http://www.metroplus.bg/titan-07-10-2019-23-02-2020-patna-chanta-titan.html

 

Идеята ми е, че ще минат през металната рамка, въпросът е дали няма да започнат да се заяждат.. Мерси предварително

 

п.с. Имате ли също така идея как да сваля цената на билети София => Берлин за дните 1.03 - 4.03? Благодаря ви!

Здравей,ако чантата влезе в клетката за малък ръчен багаж,нямаш проблем,но честно казано се съмнявам.Посочената от теб чанта ми изглежда с твърди страни,не знам дали може да се мачка.

Относно билета - виж тази тема;

 

Връзка към мнение

Аз имам такава, мекичка е и много удобна, с много добро вътрешно разпределение на джобовете. Използвал съм я с Wizz без проблем, но по летища винаги Ryanair ми прави впечатление, че са много по-стриктни.. Благодаря за отговора!

Относно отстъпката, погледнах в този сайт, но цените поне при мен излизат по-високи отколкото на официалния сайт, въпреки че избирам Visa Debit. Търсенето ще продължи 🙂

Връзка към мнение
преди 19 минути , nino каза:

@zhivko7 Само веднъж ли минава картата ?

Само веднъж, но може да пробваш да напрвиш 2 различни резервации в 2 таба на браузъра, да въведеш всички данни, включително и картата и да платиш веднага една след друга. Ако си бърз, обикновено по тоя начин минава два пъти картата. За по-сигурно, може да използваш различни имейл адреси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Buzz от кой терминал летят (София) ? Трябва да има вече полети с тях- гледах, че са от януари. И предполагам, че пак от 2-ри, щом не се е чуло друго. 

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 36 минути , aleksandrina каза:

Buzz от кой терминал летят (София) ? Трябва да има вече полети с тях- гледах, че са от януари. И предполагам, че пак от 2-ри, щом не се е чуло друго. 

Засега, просто пише че се изпълнява от Buzz, иначе самолета си е на Райън от Терминал 2. Поне така, беше преди седмица и нещо.

Самолета беше с полска регистрация, което ще рече, че е пребазиран от Полша (Ryanair Sun).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ryanair предупреждава за съкращения на служители заради забавянето на 737 Max!

 

Ryanair Holdings ще преразгледа летния си график и предупреди служителите си за възможно съкращаване на работни места и затваряне на бази поради продължителното оставане на земята на самолетите 737 Max на Boeing, съобщава Bloomberg.

Най-голямата европейска нискотарифна авиокомпания ще преработи летния си график за 2020 г., тъй като разполага с 10 самолета по-малко. Очаква се първите самолети Max да пристигнат най-рано през септември или октомври, според главния изпълнителен директор Еди Уилсън.

 

За повече инфо цък.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, Иван Попов каза:

Очаква се първите самолети Max да пристигнат най-рано през септември или октомври, според главния изпълнителен директор Еди Уилсън.

Това сигурно ли е? Боинг получиха ли разрешение от регулатора отново да пускат МАХ да лети?

Връзка към мнение

Вижте сега ... Аз може да не съм прав, но изобщо не одобрявам тая бъз-трансформация:

 

Аз, бидейки човек на изкуФството, автор на книги, божествен естет, всестранно развит новорененсансов човек, алфата и омегата по почти всички въпроси на пространството и времето, и други мои поприща, които знаете, и още по-други, които е по-добре да не знаете, не мога да си представя как едно от най-красивите неща, което е виждало софийското небе, а именно: Боинг 737 с райънеърска ливрея

ryanair.jpg.74af5d4bc89f862fbe33346ff4b14f4c.jpg

 

ще се превърне в летяща реклама на мед и пчелни продукти:

buzz.jpg.1b3f13d89eef7363ab015123f8931bb5.jpg

 

Защо? 😞

  • Харесвам 1
  • Смея се 15
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.