Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

4 hours ago, AlexandraKo said:

Благодаря ти много!
Ние на 3-ти март летим за Мадрид, а на 5-ти март - за Аресифе. Надявам се, до тогава да минат тези бури.

Следя новините, казват - още ден-два и ще спре вятърът.

Съжалявам за вашето пътуване, ако до два дни възстановят полетите, няма ли да летите?
Тия дни, направо със страх чета новините -  стрелби, земетресения, вируси, вятър, пясъчни бури:((((

До тогава трябва да отмине. Ние си изгоряхме изцяло, май, защото няма удобен самолет вече... пък и при нас от вчера има паника от корона-вируса (Ломбардия). Цъфнахме и вързахме. Приятна ваканция!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , BPK каза:

До тогава трябва да отмине. Ние си изгоряхме изцяло, май, защото няма удобен самолет вече... пък и при нас от вчера има паника от корона-вируса (Ломбардия). Цъфнахме и вързахме. Приятна ваканция!

Дано се овладеят нещата при вас.

А в този случай, пари за самолетни билети и хотели, дали ще връщат?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

А в този случай, пари за самолетни билети и хотели, дали ще връщат?

преди 29 минути , Alexander каза:

Ще върнат

 

В случай, че полетите се изпълняват, не съм сигурен, че ще върнат, нищо не ги задължава, освен на добра воля.

Връзка към мнение
В момента, Фил каза:

В случай, че полетите се изпълняват, не съм сигурен, че ще върнат, нищо не ги задължава, освен на добра воля.

Ако се изпълнят е ясно. До няколко дни ще се разбере мисля.

Връзка към мнение

Моля за иннформация и помощ - както писах по-горе, канцелираха ни полета за Гран Канария. По принцип, мога да поискам същата релация по-нататък във времето, без такси за промяната и доплащане. След 3 разговора с кол-центъра и много чакане, ми казаха, че не ставало за датите, които искам. Пробвах през сайта - става, трябва да се доплати (ок), но изрично пише, че таксата за промяна, която излиза, няма да се начисли накрая. Да, ама не - искат ми 330 евро такса промяна накрая. Излиза дори по-евтино да си купя направо нови билети. Някой да има подобен опит, моля? Благодаря предварително и се извинявам, ако проблемът е бил вече обсъждан. Друго още - някой да е получил от Райън компенсация за провален хотел и паркинг такса (общо около 70 евро)? Благодаря отново.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , BPK каза:

Друго още - някой да е получил от Райън компенсация за провален хотел и паркинг такса (общо около 70 евро)? Благодаря отново.

Съжалявам много за случилото се... Принципно не само Раян, а която и да е компания не покрива свързани с канселирането на полета предварително направени разходи. За целта трябва да имате застраховка - това е една от функциите й. 

Връзка към мнение

Някой опитвал ли се е да си върне парите за самолетен билет до северна Италия? Сега една позната ме пита и се чудя какво да и препоръчам? Предполагам, че ще я отсвирят, но не бих искал да и давам толкова категоричен отговор докато някой не потвърди че е така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Topfly каза:

Някой опитвал ли се е да си върне парите за самолетен билет до северна Италия? Сега една позната ме пита и се чудя какво да и препоръчам? Предполагам, че ще я отсвирят, но не бих искал да и давам толкова категоричен отговор докато някой не потвърди че е така.

Струва ми се, че няма никакви нормативно определени задължения някой да връща пари за самолетен билет, ако не са отменени съответните полети, но пък винаги може да се опита и ако компанията реши на добра воля да връща пари, да го направи.  
Така че според мен препоръката е очевидна - нищо не пречи да се пробва!  

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, Фил said:

Струва ми се, че няма никакви нормативно определени задължения някой да връща пари за самолетен билет, ако не са отменени съответните полети, но пък винаги може да се опита и ако компанията реши на добра воля да връща пари, да го направи.  
Така че според мен препоръката е очевидна - нищо не пречи да се пробва!  

 

В другата тема за Уиз ер имаше потвърждение че отказват и исках да и спестя едно излишна и мудна комуникация с Ryanair. При хотелите също няма нормативно задължение да връщат парите при резервации без право на отмяна, но видимо масово го правят. Същото беше с авиокомпаниите и хотелите в Китай. Те връщаха парите...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, да ви питам някой има ли скорошен опит със следния казус:

Има закупени 2 бр. билети на възрастни, сега ни се налага да прибавим билет за дете - в момента на пътуването 1 месец преди да навърши 16. По правилата на Райън трябва да го вържем към билет на възрастен срещу такса от 30 паунда, защото е под 16. При Уиз тази възраст е 14. Задължително ли е вързването, има ли период в който можем да избегнем тази дразнеща такса? Можем ли да разчитаме че този 1 месец  да не се окаже проблемен?
Благодаря предварително за отговорите. 

Връзка към мнение
преди 15 минути , temporary каза:

Здравейте, да ви питам някой има ли скорошен опит със следния казус:

Има закупени 2 бр. билети на възрастни, сега ни се налага да прибавим билет за дете - в момента на пътуването 1 месец преди да навърши 16. По правилата на Райън трябва да го вържем към билет на възрастен срещу такса от 30 паунда, защото е под 16. При Уиз тази възраст е 14. Задължително ли е вързването, има ли период в който можем да избегнем тази дразнеща такса? Можем ли да разчитаме че този 1 месец  да не се окаже проблемен?
Благодаря предварително за отговорите. 

Задължително е свързването.

Може безплатно само ако е в момента на закупуване на билета на възрастния - 2 ... 4 часа със сигурност.

Уж можеше до 24, но не съм уверен дали това е актуално.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
10 minutes ago, Doctor Who said:

Задължително е свързването.

Може безплатно само ако е в момента на закупуване на билета на възрастния - 2 ... 4 часа със сигурност.

Уж можеше до 24, но не съм уверен дали това е актуално.

Ако “детето“ е ок да седи само или му купят място до родителите не мисля, че ще е голям проблем ако му “сгрешат“ датата на раждане с един месец при резервация и му купят билет за възрастен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Topfly каза:

...  “сгрешат“ датата на раждане с един месец.

Висок риск - това означава чекиране с неверни данни, при потенциално вглеждане при проверката някой остава на летището.

Личен избор е дали това струва 30 паунда.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
19 minutes ago, Doctor Who said:

Висок риск - това означава чекиране с неверни данни, при потенциално вглеждане при проверката някой остава на летището.

Личен избор е дали това струва 30 паунда.

За авиоокомпанията важното е името да съвпада. Не съм чул или чел за случай някой да са му отказали достъп до борда заради сгрешена дата на раждане. Да не говорим, че едва ли някой сравнява тези данни. Ако си купил билет за възратен, на едно малко дете и то седи само, може и да им направи впечатление, но така едва ли...Да не говорим, че ако резервират места един до друг, всички изисквания за сигурност ще са изпълнени...

Често дори и със сгрешено име пускат хора да летят, ако разликата не е много голяма... Аз лично не бих се притеснявал да направя такава “грешка“...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам! RYANAIR летят ли все още до Милано- Бергамо? Каква е в момента ситуацията с полетите? Има ли вече анулирани по тази линия? Аз летя чааак на 21 март, сОФИЯ- Бергамо- Палермо, но до момента нямам съобщения за промени.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Topfly каза:

Някой опитвал ли се е да си върне парите за самолетен билет до северна Италия? Сега една позната ме пита и се чудя какво да и препоръчам? Предполагам, че ще я отсвирят, но не бих искал да и давам толкова категоричен отговор докато някой не потвърди че е така.

Освен, ако не е болна от вируса или друга медицинска причина, непозволяваща и да пътува със самолет няма как.

Летят всеки ден.

преди 6 минути , muchachote каза:

Да попитам! RYANAIR летят ли все още до Милано- Бергамо? Каква е в момента ситуацията с полетите? Има ли вече анулирани по тази линия?

 

преди 7 минути , muchachote каза:

Да попитам! RYANAIR летят ли все още до Милано- Бергамо? Каква е в момента ситуацията с полетите? Има ли вече анулирани по тази линия?

Летят всеки ден

Връзка към мнение
11 minutes ago, vinidj said:

Освен, ако не е болна от вируса или друга медицинска причина, непозволяваща и да пътува със самолет няма как.

 

Знаеш ли за случай Ryanair да са върнали пари, защото пътникът е болен? За други авиокомпании съм чувал подобни случаи, но Ryanair според мен не са толкова щедри...

Връзка към мнение

Комуникацията с Райън през чата не е толкова мудна. Но предполагам са доста твърди, че пари не връщат, ако полетите не са спрени официално.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Topfly каза:

Знаеш ли за случай Ryanair да са върнали пари, защото пътникът е болен? За други авиокомпании съм чувал подобни случаи, но Ryanair според мен не са толкова щедри...

Аеджеан анонсираха , че всеки може да си смени датата безплатно заради коронавируса.

Мен лично Райънеър са плащали обезщетение за 1 ден след поискването, но не заради болест .Уиз и БългарияЕър са по-трудни за вземане на пари, но при Райън имаш ли право дават. СънЕкспрес са ми отказвали за едно сбиване преди полета, можело да пътуваш окървавен и с фрактури...

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Stryper каза:

Ryan отказаха да ми презаверят полета от Милано. Казаха, че те си летят и ако искам да си платя таксата и да си сменя датата

И аз вчера спорих с тях за полет до Венеция на 19 март. Засега нищо не предлагат освен стардартните възможности за промяна срещу такса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен докато не пуснат официално съобщение на сайта, че ще отменят полети, няма много смисъл да им се пише.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , bad kid каза:

Според мен докато не пуснат официално съобщение на сайта, че ще отменят полети, няма много смисъл да им се пише.

По- добре всичко да поотмине, вместо да се стигне до отменяне на полети. А и да не забравяме, че не всички полети от БГ до Милано- Бергамо са с цел Ломбардия, има и свързващи от там.

Връзка към мнение

Ами направо си представям как повече от половината пътници искат отмяна, а Италия хич не е малък пазар...

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.