Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 4 минути , Божидар каза:

Искам да попитам дали мога да се свържа по чата с някой служител на Ryanair или вече е само с бот ?

Можете. Напишете 'live person' и ще ви попита дали искате да ви свърже с агент.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте,

Приятел ме помоли да купя с моята дебитна карта билет за него София Пафос от профила ми в Ryanair. Това ме накара да се замисля  дали ще има проблем да се чекира на летището в Пафос(и София)? Едва ли... С компютрите не се справя особено добре и затова  ми се струва, че този е най- добрия вариант за него.    Просто винаги се чекирам онлайн и дори не съм се замислял да направя това на летището, поне с нискотарифните а/к?:)

 

 

Връзка към мнение

@Georgie само за връщането може да му се вземе някакво място (откъм пътекаили до прозорец по желание на пътуващия), за да може да бъде чекиран от тук. А за отиването има достатъчно време някой да му помогне с чекирането. Поне аз така бих направила за по-сигурно. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , darinamarinova каза:

@Georgie само за връщането може да му се вземе някакво място (откъм пътекаили до прозорец по желание на пътуващия), за да може да бъде чекиран от тук. А за отиването има достатъчно време някой да му помогне с чекирането. Поне аз така бих направила за по-сигурно. 

Да, но има такса за нечекирали се онлайн. Или казваш, че ако плати за място, може да бъде чекиран тук безплатно за връщането?

Да, прочетох, безплатно е при Flexi Plus

Връзка към мнение
преди 7 минути , Georgie каза:

Да, но има такса за нечекирали се онлайн. Или казваш, че ако плати за място, може да бъде чекиран тук безплатно за връщането?

Да, прочетох, безплатно е при Flexi Plus

Flexi Plus е скъпа тарифа. Ако закупите място, може да се чекира 60 дни по-рано. Тоест вие ще го чекирате (или някой друг) човека и ще си има бордна карта още от тук за връщането. За отиването са стандартните 48 часа преди полет, така че от тук ще си се чекира и затова за отиването няма нужда от закупуване на място. https://www.ryanair.com/fi/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Online-check-in-airport-bag-drop-desks#0-7 What are the online check-in deadlines?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
13 minutes ago, Georgie said:

Да, но има такса за нечекирали се онлайн. Или казваш, че ако плати за място, може да бъде чекиран тук безплатно за връщането?

Да, прочетох, безплатно е при Flexi Plus

Ако се закупи място, чекирането е възможно 60 дни преди полета, независимо от тарифата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Смених си фамилията в резултат на промяна в семейния статус. Имам подарък ваучер, който е на старата ми фамилия. Сега се чудя как да процедирам при покупката на билет с ваучера - да го купя със старото име и да приложа документ за промяната или да изчакам да извадя нови документи и да купя на новото име. При втория случай системата ще ме допусне ли изобщо? Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

Връзка към мнение
преди 2 минути , WanderlustME каза:

Кои са гореспоменатите онези сайтове, ако не е тайна? 😁

Сигурен ли си, че искаш да навлезеш в това? 

https://magelanci.com/forums/topic/4120-rumboedreamsbudgetair-23-123-eur-отстъпка-от-билети/

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 9
Връзка към мнение
4 hours ago, WanderlustME said:

Кои са гореспоменатите онези сайтове, ако не е тайна? 😁

Отговорил ти е @neuromancer вече. Четене трябва там (отзад напред най- добре), нещата са доста динамични- днес е един сайт, утре друг, днес една карта, утре друга... Но понякога мнооого си заслужава. 🙂 Успех!

Да допълня- там са само *промоциите*. Всякакви въпроси, свързани с тези резервации, тук: https://magelanci.com/forums/topic/4771-резервация-в-rumbobravoflyvolagratis-въпроси-и-отговори/

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
5 hours ago, Tedy said:

Смених си фамилията в резултат на промяна в семейния статус. Имам подарък ваучер, който е на старата ми фамилия. Сега се чудя как да процедирам при покупката на билет с ваучера - да го купя със старото име и да приложа документ за промяната или да изчакам да извадя нови документи и да купя на новото име. При втория случай системата ще ме допусне ли изобщо? Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

В чата дали няма да знаят или да го променят? От друга страна този ваучер не е ли само при плащане? Т.е. за кого ще е закупен билета ще има ли значение?

В смисъл- като плащането с карта- няма значение за кого купуваш билети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, aleksandrina каза:

В чата дали няма да знаят или да го променят? От друга страна този ваучер не е ли само при плащане? Т.е. за кого ще е закупен билета ще има ли значение?

В смисъл- като плащането с карта- няма значение за кого купуваш билети.

Явно най-добре да си питам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Lauda са пуснали билети по 5 евро между Виена и Варна/Бургас.Има възможност за Великден за 10 евро с тръгване от Варна,прибиране до Бургас:

1198848520_.png.c102ac2dd4007ff16c4918d6a7564a89.png

498851588_.png.d8afbe9c6e6a30fff357a98992e91e19.png

  • Харесвам 11
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
2 hours ago, Tedy said:

Явно най-добре да си питам. 

Да, по-добре питай дали могат да преиздадат ваучера с новата фамилия. Четох в правилата на Раян, че имената на титуляра на ваучера и тези на пътуващия трябва да съвпадат, както и с тези по документа за самоличност.

Иначе срокът за смяна на личната карта е 1 месец от промяната, а глобата, ако не се спази е 20 лв. Не знам кога си сменила фамилията и кога ще е пътуването.

4 hours ago, aleksandrina said:

В чата дали няма да знаят или да го променят? От друга страна този ваучер не е ли само при плащане? Т.е. за кого ще е закупен билета ще има ли значение?

В смисъл- като плащането с карта- няма значение за кого купуваш билети.

Ваучерите на Раян са поименни. Поне това установих като симулирах покупка на ваучер и прочетох условията.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 минути , ДиянаВ каза:

 

Да сте живи, здрави и влюбени дълги години!🙂

 

Хм, всъщност обратния случай, но пожеланието го приемам. 😀

Да, ще питам за преиздаване на ваучера с новата фамилия. 

Връзка към мнение

😂😂😂😂😂😂

Загрях, че може да е обратното и бързах да го изтрия, но явно късно. 

Да си жива, здрава, а защо не и влюбена ти тогава🙂. Извинявай за гафа ми😂

Връзка към мнение

Новият скандал на шефа на Ryanair: "Затегнете проверките над мъжете мюсюлмани"   https://www.webcafe.bg/webcafe/parite/id_428703402_Noviyat_skandal_na_shefa_na_Ryanair_Zategnete_proverkite_nad_majete_myusyulmani

Връзка към мнение

Моля, може ли, да ми каже някой, колко е най- много чекираният багаж и има ли, като на Уиз- овете, 32 кг.

Не сме пътували с Раянците много време, ще летим с тях  Мадрид-  Аресифе - Мадрид,че ми бяха най- удобни, като часове. Купила съм билети по тарифа флекси- плюс, ама, не виждам , багажът да е повече от 20 кг.

Има ли как , да се купят повече кг? Или, трябва трети чекиран?

Връзка към мнение
преди 33 минути , AlexandraKo каза:

Моля, може ли, да ми каже някой, колко е най- много чекираният багаж и има ли, като на Уиз- овете, 32 кг.

Не сме пътували с Раянците много време, ще летим с тях  Мадрид-  Аресифе - Мадрид,че ми бяха най- удобни, като часове. Купила съм билети по тарифа флекси- плюс, ама, не виждам , багажът да е повече от 20 кг.

Има ли как , да се купят повече кг? Или, трябва трети чекиран?

Трети чекиран трябва. Иначе за всеки килограм над двадесет ще таксува по 11 евро/кг на летището.

 

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/fees

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 35 минути , tch каза:

Трети чекиран трябва. Иначе за всеки килограм над двадесет ще таксува по 11 евро/кг на летището.

 

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/fees

Благодаря!

Връзка към мнение
11 hours ago, AlexandraKo said:

Моля, може ли, да ми каже някой, колко е най- много чекираният багаж и има ли, като на Уиз- овете, 32 кг.

Не сме пътували с Раянците много време, ще летим с тях  Мадрид-  Аресифе - Мадрид,че ми бяха най- удобни, като часове. Купила съм билети по тарифа флекси- плюс, ама, не виждам , багажът да е повече от 20 кг.

Има ли как , да се купят повече кг? Или, трябва трети чекиран?

Потвърждавам също, че трябва трети багаж. Иначе не са чак толкова стриктни за 20 кг, за 1-2 кг отгоре не правят проблем.

Ако летите тези дни за Аресифе, си проверете полета преди това. Днес бяха канцелирани всички полети до и от Канарите заради страшна пясъчна буря. В следващите 1-2 дни не се очаква промяна. Ние "изгоряхме" тотално за Гран Канария, дано вие имате повече късмет. Успех и приятно пътешествие!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, BPK каза:

Потвърждавам също, че трябва трети багаж. Иначе не са чак толкова стриктни за 20 кг, за 1-2 кг отгоре не правят проблем.

Ако летите тези дни за Аресифе, си проверете полета преди това. Днес бяха канцелирани всички полети до и от Канарите заради страшна пясъчна буря. В следващите 1-2 дни не се очаква промяна. Ние "изгоряхме" тотално за Гран Канария, дано вие имате повече късмет. Успех и приятно пътешествие!

Благодаря ти много!
Ние на 3-ти март летим за Мадрид, а на 5-ти март - за Аресифе. Надявам се, до тогава да минат тези бури.

Следя новините, казват - още ден-два и ще спре вятърът.

Съжалявам за вашето пътуване, ако до два дни възстановят полетите, няма ли да летите?
Тия дни, направо със страх чета новините -  стрелби, земетресения, вируси, вятър, пясъчни бури:((((

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.