Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

@Брани, с ясното съзнание, че не съм ти нито на величието, нито на нивото, ще ти отговоря: защото са свършили синята боя. Цвят райънеърско синьо.

Ма можеха поне една реклама на BILLA да цапнат. Сега се харчи.

  • Смея се 9
Връзка към мнение
преди 2 минути , Goal & Boss каза:

@Брани, с ясното съзнание, че не съм ти нито на величието, нито на нивото, ще ти отговоря: защото са свършили синята боя. Цвят райънеърско синьо.

Ма можеха поне една реклама на BILLA да цапнат. Сега се харчи.

Ама не ... аз като човек с една безкрайно поетична душа, макар че не искам да се самоизтъквам!, обръщам поглед нагоре всеки път като чуя малко по-специфичния ръмжащ звук на 737, за да се насладя на грацията, с която тази прекрасна птица се спуска над града и захожда за кацане ...

Нема им стъпим повече в КОШЕРА!

  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение

Отдавна не съм пътувала с Раян, та вече съм им загубила сметката. Ако си купя билети през онези сайтове, после колко по-скъпо ще е да си добавя приорити? Нямам букнат полет, за да проверя сама.  И се чудя дали шестте евро, спестени на билет през сайтовете, няма да се обезсмислят.

Връзка към мнение
На 31.01.2020 г. в 14:22, Брани каза:

Вижте сега ... Аз може да не съм прав, но изобщо не одобрявам тая бъз-трансформация:

 

Аз, бидейки човек на изкуФството, автор на книги, божествен естет, всестранно развит новорененсансов човек, алфата и омегата по почти всички въпроси на пространството и времето, и други мои поприща, които знаете, и още по-други, които е по-добре да не знаете, не мога да си представя как едно от най-красивите неща, което е виждало софийското небе, а именно: Боинг 737 с райънеърска ливрея

ryanair.jpg.74af5d4bc89f862fbe33346ff4b14f4c.jpg

 

ще се превърне в летяща реклама на мед и пчелни продукти:

buzz.jpg.1b3f13d89eef7363ab015123f8931bb5.jpg

 

Защо? 😞

Щото вътре всеки разполага с пространство колкото килийка на причина пита и се вписва в концепцията. 

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, Lirea каза:

Отдавна не съм пътувала с Раян, та вече съм им загубила сметката. Ако си купя билети през онези сайтове, после колко по-скъпо ще е да си добавя приорити? Нямам букнат полет, за да проверя сама.  И се чудя дали шестте евро, спестени на билет през сайтовете, няма да се обезсмислят.

2Евро макс е някъде разликата на Приоритито преди и след. Някога като наближи полета се изчерпва.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
12 hours ago, Lirea said:

Отдавна не съм пътувала с Раян, та вече съм им загубила сметката. Ако си купя билети през онези сайтове, после колко по-скъпо ще е да си добавя приорити? Нямам букнат полет, за да проверя сама.  И се чудя дали шестте евро, спестени на билет през сайтовете, няма да се обезсмислят.

Цената е същата. Аз купувам през онези сайтове и веднага след това, след като добавя резервацията в сайта, купувам и приорити. Иначе дори от Райън директно да си купиш и ако изчакаш да купиш приорити по- късно, цената пак може да е различна.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Днес получавам мейл от Лауда за промени в часа на предстоящ полет с тях. Изтръпнах да не е по-рано излитането от летище Виена, защото вече съм купила намалени билети за влак с фиксиран час от Грац директно за летище Виена. Слава богу промяната е наобратно - излитането е с 2 часа и 5 мин. по-късно. Така се зарадвах, че ще имам възможност да финализирам пътуването с кафе и тортичка във Виена, че бързо се юрнах да потвърждавам промяната. Миг след това ми светна лампичката първо да проверя каква е сегашната цена на билетите. Оказа се, че е по-ниска, когато ги купувах /то и без това месец след като ги купих също беше паднала и лекичко се ядосвах😉/. Пуснах форма за refund на резервацията на стойност 67.98 евро /два билета и едно приорити, което беше 6 евро/ и направих нова резервация за 53.68 евро /два билета и едно приорити, което сега е 10 евро/. Т.е. към 14 евро разлика. Надявам се да не съм объркала нещо, тъй като в имейла им пишеше, че ако промяната е повече от 2 часа, мога да искам рифанд, а в апликационната форма причина за рифанд от падащо меню е написано +/- 3 часа промяна в часовете. Иначе ще трябва да се занимавам с връщане заради дублирани билети 😛

Тия 14 евро разлика няма да са ми чиста горница, а напротив сигурно ще дам още толкова отгоре, ако реша да сляза от влака във Виена за 2 часа разходка, но какво пък - кеф цена няма 🤣

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

От снощи изчезнаха полетите Варна - Виена и от сайта на Лауда и от Райън, а имам закупени билети за тях. Някой да знае нещо за отмяна на дестинацията? Да им пиша или да изчакам - все пак билетите са за през април. На някой случвало ли му се е?

Връзка към мнение
1 minute ago, Dessislava said:

От снощи изчезнаха полетите Варна - Виена и от сайта на Лауда и от Райън, а имам закупени билети за тях. Някой да знае нещо за отмяна на дестинацията? Да им пиша или да изчакам - все пак билетите са за през април. На някой случвало ли му се е?

А в резервации в профила какво стои? Може да пренареждат разписание и пак да се появят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, aleksandrina said:

А в резервации в профила какво стои? Може да пренареждат разписание и пак да се появят.

Статус на полета : потвърден. Ще имам възможност да се чекирам след 11.02, защото съм и с приорити.

Дано да пренареждат само часовете, че нощувките вече са платени и подредени /ще посетим и Прага и Братислава/ и няма как да сменям деня на полета. Остава ми варианта за полет от София на тези дати, но не зная дали ще ми предложат тази замяна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
6 minutes ago, Dessislava said:

От снощи изчезнаха полетите Варна - Виена и от сайта на Лауда и от Райън, а имам закупени билети за тях. Някой да знае нещо за отмяна на дестинацията? Да им пиша или да изчакам - все пак билетите са за през април. На някой случвало ли му се е?

Изчакай малко, най-вероятно днес ще ти пишат. В момента няма какво толкова да направиш, освен да мислиш резервни варианти.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
6 minutes ago, Dessislava said:

Статус на полета : потвърден. Ще имам възможност да се чекирам след 11.02, защото съм и с приорити.

Дано да пренареждат само часовете, че нощувките вече са платени и подредени /ще посетим и Прага и Братислава/ и няма как да сменям деня на полета. Остава ми варианта за полет от София на тези дати, но не зная дали ще ми предложат тази замяна.

И моят променен полет, за който писах по-горе беше за април. Гледай имейла си, както и папка спам, че аз често я пропускам. 

Като имаш някакво развитие, сподели тук. Има мноооого големи добри съветници🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да дам update - за щастие нищо не пренаредиха - полета беше през Malta Air , а сега го промениха на Lauda. Единствената промяна е в номера на полета от AL стана на OE. "Времето и мястото на срещата остана непроменено" 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
На 5.02.2020 г. в 9:37, vinidj каза:

2Евро макс е някъде разликата на Приоритито преди и след. Някога като наближи полета се изчерпва.

Не е така. При последните ми 4 полета с тях първоначално беше 6, после 9, а накрая 12.

Връзка към мнение
2 minutes ago, Zaro said:

Не е така. При последните ми 4 полета с тях първоначално беше 6, после 9, а накрая 12.

Тук става въпрос, ако купиш през онези сайтове дали има разлика преди/след . Няма разлика, ако е веднага след покупката било то от Райън, било то от някой сайт. Иначе във времето вече има- да.

Връзка към мнение
11 hours ago, ДиянаВ said:

Днес получавам мейл от Лауда за промени в часа на предстоящ полет с тях. Изтръпнах да не е по-рано излитането от летище Виена, защото вече съм купила намалени билети за влак с фиксиран час от Грац директно за летище Виена. Слава богу промяната е наобратно - излитането е с 2 часа и 5 мин. по-късно. Така се зарадвах, че ще имам възможност да финализирам пътуването с кафе и тортичка във Виена, че бързо се юрнах да потвърждавам промяната. Миг след това ми светна лампичката първо да проверя каква е сегашната цена на билетите. Оказа се, че е по-ниска, когато ги купувах /то и без това месец след като ги купих също беше паднала и лекичко се ядосвах😉/. Пуснах форма за refund на резервацията на стойност 67.98 евро /два билета и едно приорити, което беше 6 евро/ и направих нова резервация за 53.68 евро /два билета и едно приорити, което сега е 10 евро/. Т.е. към 14 евро разлика. Надявам се да не съм объркала нещо, тъй като в имейла им пишеше, че ако промяната е повече от 2 часа, мога да искам рифанд, а в апликационната форма причина за рифанд от падащо меню е написано +/- 3 часа промяна в часовете. Иначе ще трябва да се занимавам с връщане заради дублирани билети 😛

Тия 14 евро разлика няма да са ми чиста горница, а напротив сигурно ще дам още толкова отгоре, ако реша да сляза от влака във Виена за 2 часа разходка, но какво пък - кеф цена няма 🤣

И аз да кажа за развитието на моята първа резервация и рифанд🙂. Получих имейл, че ще ми върнат сумата в рамките на 5-7 работни дни по картата, с която е платено. Ако съм ползвала агенция да се свържа с нея. Добре че онази вечер като купувах билетите ме домързя и не ми се занимаваше с посредническите сайтове. Е, то и цената щеше да е по-ниска през тях.

Нооо, както и да е. Съдбата ми говори, че ще се пие кафе във Виена от препоръчания от @Фил кофи шоп👍 и понеже датата е 19.04 - нашия Великден, ще се посети и близката православна църква🙂. Много хубав ден ми беше днес, защото снощи слушах Фреди Меркюри, вместо да гледам бг новини и да чета темата за коронавируса от Ухан 🙃

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ryanair will launch 4 new routes to/from Poitiers!

✈ Poitiers – Porto
✈ Poitiers – Dublin
✈ Poitiers – Marseille
✈ Poitiers – Marrakech

 

Района не ми е познат, но стават възможни някои интересни връзки.

 
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 минути , Doctor Who каза:

Района не ми е познат, но стават възможни някои интересни връзки.

Например?🙂

 

 

П.П.Мрън-мрън(А кога,нещо ново от София?)мрън-мрън

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 51 минути , iMari каза:

Например?🙂

 

Нов лесен достъп до тази част на Франция през Лондон, а интересното е може би пускането на ниски цени по нови дестинации, както и известно задържане на ниски нива, когато линиите не са разработени. Ти си отличник по автобусните билети. Все ще допълниш идеята. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 31.01.2020 г. в 14:39, Брани каза:

Ама не ... аз като човек с една безкрайно поетична душа, макар че не искам да се самоизтъквам!, обръщам поглед нагоре всеки път като чуя малко по-специфичния ръмжащ звук на 737, за да се насладя на грацията, с която тази прекрасна птица се спуска над града и захожда за кацане ...

Нема им стъпим повече в КОШЕРА!

Да те успокоя само са добавили една жълта линия на границата между синьото и бялото. На мен ми хареса дори повече от оригиналната ливрея. Вчера летях с полет изпълнен от BUZZ( ryanair sun)

Тази бе красавицата

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, Doctor Who каза:

 Poitiers – Marseille

Не ми зарежда никакви дати до края на годината? 🤔  Да се надяваме, че не е грешка и все още доизчистват нещата. 

Оказва се, че полетите до Поатие са вместо тези до Тур за периода 20.9-2.10.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 11.02.2020 г. в 16:57, Климент каза:

Да те успокоя само са добавили една жълта линия на границата между синьото и бялото.

Tази жълта лента между синьото и бялото винаги си е била там на всички Ryanair самолети и не е добавена заради Buzz. Има я и на приземения 737 MAX, който със сигурност не е на Buzz/Ryanair Sun и със сигурност не е претърпявал козметични промени/пребоядисване предвид по-големите му проблеми.

Image

 

П.С. Снимката е правена не по-късно от 15.07.2019 - тогава се появява в този Tweet

Редактирано от chandni
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ryanair launched a new Summer route from Budapest to one of the most popular Greeek Islands!

Ryanair5-ST.png

 

New Route:
✈ Budapest – Mykonos – Budapest (Tuesdays and Saturdays, starting on July 4)

j-4.png

Baggage policy:
One personal item per passenger.

Canceled or delayed flight within the last 3 years?
You may be entitled to be reimbursed up to €600 for flight cancellations. File you claim with AirHelp >>

 

За повече инфо цък.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.