Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 4 минути , ven62 каза:

Знае ли някой колко струва Priority при вече закупен билет (в допълнение).

При самото купуване на билета е 10 евро

Проверих за моя съществуваща резервация до Барселона - 10 Е.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Яничка каза:

Проверих за моя съществуваща резервация до Барселона - 10 Е.

т.е. няма разлика. Все е 10 евро независимо от момента на добавяне. Хмм, … ОК.😄

Връзка към мнение
12 minutes ago, ven62 said:

т.е. няма разлика. Все е 10 евро независимо от момента на добавяне. Хмм, … ОК.😄

Не помня колко е искало при купуване на билетите, но дори и сега цената е на базата на задълбочени евристични анализи (или с други думи колкото толкова) :

image.png.75bbd1590ee61546839e81c3a1284042.png

Така че явно няма фиксирана цена, мен ми пише поне 6Е ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , ven62 каза:

т.е. няма разлика. Все е 10 евро независимо от момента на добавяне. Хмм, … ОК.

Аз затова писах Барселона - зависи от дестинация, от периода на пътуване и от настроението на МОЛ сутринта, като стане...

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 1 час, ven62 каза:

Знае ли някой колко струва Priority при вече закупен билет (в допълнение).

При самото купуване на билета е 10 евро

Ако веднага след това го добавиш, пак ще е 10 евро. Но ако го направиш след време, няма гаранция за това. Бройките на Priority са ограничени и за всеки полет са в няколко ценови категории, също както цените на седалките. Т.е. колкото повече са продадени, толкова по-вероятно е да ти е по-висока цената, когато решиш да купуваш.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, ven62 каза:

Знае ли някой колко струва Priority при вече закупен билет (в допълнение).

Преди като се купуваха билети от посредници не можеше да адваш приорити и го правиш в последствие на по-висока цена, но после ги изравниха цените дали ще купиш по време на резервация или после една е цената. Най-ниската цена е 6 евро и вече както казва @Яничка зависи от дестинация, сезон и продажба.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имаме билети с право на безплатна промяна. Едната посока е за 44 евро на една резервация, а другата за 17 евро на друга резервация. 

Ако се свържа в чата им, ще се съгласят ли да ги сменим за две отсечки по около 30 например или да не се надявам? 

А къде мога да следя дали полетите по маршрута се изпълняват или ги отменят? Чудя се да се надявам сами да ги отменят или не...

Връзка към мнение
преди 59 минути , Lindt каза:

Имаме билети с право на безплатна промяна. Едната посока е за 44 евро на една резервация, а другата за 17 евро на друга резервация. 

Ако се свържа в чата им, ще се съгласят ли да ги сменим за две отсечки по около 30 например или да не се надявам? 

А къде мога да следя дали полетите по маршрута се изпълняват или ги отменят? Чудя се да се надявам сами да ги отменят или не...

Сигурно няма да се съгласят, но нищо не пречи да питаш в чата, без да ги сменяш реално. Дори да бяха на една резервация, пак не става, защото всяка посока е сама за себе си. При по-висока цена искат доплащане, а при по-ниска, не връщат пари.

Връзка към мнение

Ако ти се рискува, чакай да ги отменят, аз така направих с киевските за другия месец и сега мога да сменям за навсякъде без значение колко струват.

Симулирах смяна и не ми искаше пари за над 3 пъти по-скъп билет.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Alexander каза:

Ако ти се рискува, чакай да ги отменят, аз така направих с киевските за другия месец и сега мога да сменям за навсякъде без значение колко струват.

Симулирах смяна и не ми искаше пари за над 3 пъти по-скъп билет.

До Бергамо са, за 16.08 - 23.08. Имам усещане, че може и да не ги отменят. А първата отсечка ми е по-скъпата. Иначе хич не ми се лети до другаде, особено на сила за 45 евро. 

Връзка към мнение

Не се знае, най-малко изчакай до последно. И аз имам с Уиз до Сицилия точно по тези дати, ама с тая карантина май няма да се лети.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Lindt каза:

До Бергамо са, за 16.08 - 23.08. Имам усещане, че може и да не ги отменят. А първата отсечка ми е по-скъпата. Иначе хич не ми се лети до другаде, особено на сила за 45 евро. 

Ако смяната е заради карантината и идеята е за ходене до Швейцария, може да се смени само отиването, или и двете посоки с Memmingen, а дори и с Karlsruhe. Има и сравнително ниски цени за някои влакове до Швейцария през сайта на Deutsche Bahn ако се купува отрано.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

До Бергамо си летят редовно, не вярвам ей така да отменят, освен ако не се случи нещо много сериозно

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 53 минути , IvanNavi каза:

Ако смяната е заради карантината и идеята е за ходене до Швейцария, може да се смени само отиването, или и двете посоки с Memmingen, а дори и с Karlsruhe. Има и сравнително ниски цени за някои влакове до Швейцария през сайта на Deutsche Bahn ако се купува отрано.

Да не говорим, че ако се вземе в Дойче бан билет от Зинген до Тирано може да се пресече цяла Швейцария с влак само за 30 евро, хем по маршрута на Бернина експрес 😉⛰️🇨🇭

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 2 часа, neuromancer каза:

До Бергамо си летят редовно, не вярвам ей така да отменят, освен ако не се случи нещо много сериозно

Ами уиз директно размести всичко и приключиха с неделните полети. Предвид ситуацията щеше да ми е от полза да съм купила от тях, но определено не бих разчитала да изпълнят ангажимента си да ни превозят до някъде изобщо. 

П.П. Някой знае колко трябва да ни променят полета, за да се води съществена промяна от райън:

Общи условия

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 56 минути , Lindt каза:

Някой знае колко трябва да ни променят полета, за да се води съществена промяна от райън

Над 2 часа я броят за съществена промяна.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ей тъкмо да ги похваля и пак проблеми.

Днес реших да сменям дестинацията и датите, но греда, вече не ми дава 0,00 евро, а иска пари. Писах 2 пъти с чата, защото първия път след като започна ме забравиха и 25мин нямаше вест от агента..

След това стана връзката, но вече системата не давала да се сменят дестинации, нищо, че ми пише в мейла и преди 3 дни системата даваше..

Ще пробвам с друг агента, ама вече имам сериозни съмнения, че ще стане нещо.

 

Това е част от мейла

 

1.Change your cancelled flight (for free)

Due to the COVID-19 emergency, we are allowing customers to change their cancelled flight to another date or time on the original route or to any other route within our network and any date within 90 days before or after your cancelled flight. There are no change fees and you do not have to pay any fare difference.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , bad kid каза:

Пише че трябва да е същият маршрут

 

'another date or time on the original route'

Всъщност в цитирания мейл пише "или друг маршрут" с някакво ограничение от 3 месеца около отказания полет:

Цитат

"another date or time on the original route or to any other route within our network and any date within 90 days before or after your cancelled flight." 

 

А ти какво четеш? 

Връзка към мнение

Точно 

Due to the COVID-19 emergency, we are allowing customers to change their cancelled flight to another date or time on the original route or to any other route within our network and any date within 90 days before or after your cancelled flight. There are no change fees and you do not have to pay any fare difference. Click here here to now change your flight for free.

Alternatively, you may contact our Customer Care Team (subject to opening hours) or go to the airport ticket desk

 

Всеки маршрут от мрежата им, без такси и без разлики и беше така преди 3 дни.

Сега не е, за трети път чатя и ми обявиха, че можело друг маршрут в същата страна, ама то няма такъв.. тоя път с английския чат пробвах, все едно. Не можело, съжаляват и край, нищо, че в мейла пише, че може и преди 3 дни можеше наистина. Големи смешници ейй

 

Не знам кои са по-големи измекяри, Уиз или тези, но се конкурират сериозно..

Връзка към мнение
преди 3 минути , Alexander каза:

Точно 

Due to the COVID-19 emergency, we are allowing customers to change their cancelled flight to another date or time on the original route or to any other route within our network and any date within 90 days before or after your cancelled flight. There are no change fees and you do not have to pay any fare difference. Click here here to now change your flight for free.

Alternatively, you may contact our Customer Care Team (subject to opening hours) or go to the airport ticket desk

 

Всеки маршрут от мрежата им, без такси и без разлики и беше така преди 3 дни.

Сега не е, за трети път чатя и ми обявиха, че можело друг маршрут в същата страна, ама то няма такъв.. тоя път с англисйкия чар пробвах, все едно. Не можело, съжаляват и край, нищо, че в мейла пише, че може и преди 3 дни можеше наистина. Големи смешници ейй

Това е твърде странно изискване. Те не могат да си изпълнят ангажимента, който са предложили и са поискали да им се плати. Не виждам причина да си взема друг полет до там, който да не изпълнят. Или да отида в Атина, вместо в Ханя. Или зимата, вместо лятото. Или четвъртък- вторник, вместо петък-неделя.  

И какво ще правят в Франция например? След есента нямаме полети до там. 

 

На теб какво ти отмениха? 

Не може ли след като е отменен полетът, да си поискаш парите? 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Alexander каза:

customers to change their cancelled flight to

Тук е разковничето. Свободната смяна без доплащане се отнася само за отменени от АК полети.

В случай, че вие искате промяна, може само в рамките на двете държави между които е полета и искат доплащане, ако билета е по-скъп. Няма промяна, така е от самото обявяване на "офертата", коментирахме го. Това условие и ме отказа да купувам безразборно полети от Раян, защото бяха за сезонни дестинации.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За втори път канселирват Киев, първия път беше по Великден.

Може да искам ваучер, но след като получих този мейл и пробвах симулация в петък беше вярно, днес вече не можело.. за това съм и бесен

преди 3 минути , iMari каза:

Тук е разковничето. Свободната смяна без доплащане се отнася само за отменени от АК полети.

В случай, че вие искате промяна, може само в рамките на двете държави между които е полета. Няма промяна, така е от самото обявяване на "офертата", коментирахме го. Това условие и ме отказа да купувам безразборно полети от Раян, защото бяха за сезонни дестинации.

 

 

Точно канселиран е, при това за втори път

 

Чете ли днес или само по диагонал.

 

Имам канселиран полет, получих този мейл

 

Due to the COVID-19 emergency, we are allowing customers to change their cancelled flight to another date or time on the original route or to any other route within our network and any date within 90 days before or after your cancelled flight. There are no change fees and you do not have to pay any fare difference. Click here here to now change your flight for free

 

На всичко отгоре казах, че в петък ми позволяваше да сменям от сайта летища и пишеш 0,00 евро или както е по условия, но днес не може, дори след 3 разговора с агенти.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Яни
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.