Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 34 минути , Lindt каза:

Всъщност в цитирания мейл пише "или друг маршрут" с някакво ограничение от 3 месеца около отказания полет:

 

А ти какво четеш? 

а, да ,бе  😬

  • Смея се 1
Връзка към мнение

ако е отказан, трябва да можеш и да си вземеш парите

тия основни неща не са отпадали

вече ако си взел много евтино и искаш да се пренасочиш, ще трябва да се бориш с тях

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А колко време чакате, за да се свържете със съпорта им? Ние защото се опитваме от 2 часа и тъй като не пише кои поред сме на опашката или какво да очакваме да се случи, се чувствам все едно нещо не правим като хората.

 

 

Връзка към мнение

Вчера чаках по 20-30 мин за всяко свързване, на английският чат един път  и на испанския два пъти, отделно след това по още 10-15 мин писане. Загубих общо над 2,5 часа и 1 кофа нерви.

Обаче клетвите са хванали, защото днес реших да пробвам пак през сайта, въпреки, че събота и неделя не ставаше и имах уверенията от агентите, че няма да стане.

Та пробвам преди малко и какво да видя, всичко без пари от днес до края на годината за всички дестинации. Хем ме хвана яд, понеже по-рано днес купих билети за където исках да сменям тези, хем се зарадвах, че все пак ще ги сменя.

 

В крайна сметка, имах три различни резервации, една с трима пътника София-Киев, която смених на София-Мадрид и две отделни за един и двама пътника Киев-София, които смених на Мадрид-София, даже с тях започнах за по-сигурно.

 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Нека се има предвид, че с това шикалкавяне от страна на Райънеър може да изтече срока от 4-6 месеца от покупката в зависимост с какво е платено и да няма възможност за обжалване. Така изтървах няколко билета и сега ми остава да чакам Ирландците да благоволят да върнат парите доброволно . Да не изтърве някой срока за обжалване.

Връзка към мнение

Свързах се с агент, който ми съобщи, че ако сменя маршрута, ще трябва да платя такса. Три пъти предъвкахме долното изречение от техните условия и накрая не разбрах дали аз съм луд, английският ми куца или има някакъв друг проблем. Мисля на първо време да пусна едно оплакване

 

Free flight changes can be made in respect of the route, date and time of the original flight.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 часа, Alexander каза:

Та пробвам преди малко и какво да видя, всичко без пари от днес до края на годината за всички дестинации.

Би ли пояснил , или да метнеш някакъв линк? 

Връзка към мнение
преди 1 час, Gentleman Basta каза:

Свързах се с агент, който ми съобщи, че ако сменя маршрута, ще трябва да платя такса. Три пъти предъвкахме долното изречение от техните условия и накрая не разбрах дали аз съм луд, английският ми куца или има някакъв друг проблем. Мисля на първо време да пусна едно оплакване

 

Free flight changes can be made in respect of the route, date and time of the original flight.

И аз така спорих онзи ден за една резервация на която ми смениха даже и номера на  полета . При което си поисках парите и от там се започна една разправия . Имах чувството че си говоря сам. Инструктирани са да се правят на луди

Връзка към мнение
преди 3 часа, Фил каза:

Би ли пояснил , или да метнеш някакъв линк? 

Няма как вече, понеже всичко е готово.

 

При канселиран полет, поне при мен ми изпратиха мейл, че мога да сменям билетите за който и да е техен маршрут безплатно в период от  90 дни преди или след датата на канселираният полет.

Имах дертове и разправии, но накрая стана, писал съм малко  по-назад в темата.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте, а през кой линк се свързвате  най-бързо с чата .Аз от няколко дни пробвам и чакам по два часа и накрая ме изхвърля.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 11 минути , Tina каза:

Здравейте, а през кой линк се свързвате  най-бързо с чата .Аз от няколко дни пробвам и чакам по два часа и накрая ме изхвърля.

Благодаря предварително!

Цъкаш на "Chat Now" и после трябва да излезе бутон, че искаш да си говориш с Contact Agent или нещо от сорта. Вчера не можах да се свържа, но сутринта в 8:30 успях на минутата.

 

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/contact-us

image.png.ce5a50a2de211d35d95d7a2357319414.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 2 часа, Olianata каза:

Имаше 1 линк ,през който се свързвах за около 20 минути,може ли някой да подскаже.

През горния нищо не става.

Може би за този имаш предвид:
https://secure.livechatinc.com/licence/5836511/v2/open_chat.cgi?groups=18

 

Връзка към мнение

Като стигнеш до чат-бота, пишеш," i want to talk with live agent" и те пренасочва към чат с жив човек. вчера успях да се свържа към 8 вечерта с един. Малко са отвеяни, но като цяло съм доволен, получих 4 ваучера за 2021 и сега имам 2 полета в адванс по всяко време през следващата година. 😉 

Връзка към мнение
На 10.08.2020 г. в 14:23, Olianata каза:

Имаше 1 линк ,през който се свързвах за около 20 минути,може ли някой да подскаже.

През горния нищо не става.

Преди месец се свързах два пъти веднага през Ryanair.ir . Само това си спомням.

Връзка към мнение

Изпуснала съм съобщението на Lastminute, с което ми предлагат възстановяване на сумата за билетите и от техния линк не е възможно да го поискам, имал е валидност 48 часа.

Свърах се с чата на Райън, пратиха ми линк за възстановяване на сумата, попълних, резервацията е в моя профил, актуализирах си банковата сметка /по принцип не е плащана от там резервацията/. 

Дали имам някакъв шанс да си възстановя парите?

Връзка към мнение

Здравейте моля за помощ . Имам полет до Рим за 21.08 и връщане на 25.08 и пробвах да сменя датите , но ми начислява такса 180 евро като пише в сайта им , че уж е безплатна смяната. Бях го промен преди 2 месеца и нямаше проблем нз защо сега ми изисква таксата . Има и това съобщение нз точно какво значи:

polet.PNG

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 17 минути , Zubara каза:

Здравейте моля за помощ . Имам полет до Рим за 21.08 и връщане на 25.08 и пробвах да сменя датите , но ми начислява такса 180 евро като пише в сайта им , че уж е безплатна смяната. Бях го промен преди 2 месеца и нямаше проблем нз защо сега ми изисква таксата . Има и това съобщение нз точно какво значи:

polet.PNG

Само първата промяна е безплатна, следващите се заплащат.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Мирослав Василев каза:

Само първата промяна е безплатна, следващите се заплащат.

Въпроса е , че полета ми беше канселиран май и аз промених датите за сега нз дали това се води за промяна като те са отменили полета.

Връзка към мнение

Ами като си променил веднъж е било безплатно, сега ако искаш да промениш пак се плаща (освен ако пак са го отменили).

Поне аз това разбрах, че е станало. Ако пак са го отменили може да го промениш безплатно, може би някаква грешка има и най-добре да говориш с тях

Връзка към мнение
преди 1 час, Zubara каза:

Здравейте моля за помощ . Имам полет до Рим за 21.08 и връщане на 25.08 и пробвах да сменя датите , но ми начислява такса 180 евро като пише в сайта им , че уж е безплатна смяната. Бях го промен преди 2 месеца и нямаше проблем нз защо сега ми изисква таксата . Има и това съобщение нз точно какво значи:

polet.PNG

Няма да ти позволят да смениш датите без такси. Това съобщение се отнася единствено и само за нови резервации, направени през месеците юли, август и септември за полети през юли, август или септември. Твоята резервация нито е нова, нито пък направена в този период.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.