Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Скандинавия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани със Скандинавия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли метро в Осло?

- Какво е работното време за посещения на кораба Ваза?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Колко дни да отделим на Копенхаген?

- Заслужава ли си круиз из норвежките фиорди?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Вече ти обяснихме за турагенциите. Набутвацията е страхотна. Покрай Евровизия очаквай цените на хотелите да са минимум на петорни цени.  В седмицата, в която се провежда Евровизия най-добре не купувай самолетни билети, между 7 и 12 май.   Великден е 31 март и цените също скачат. Когато се провеждат разни фестивали, панаири, конкурси, олимпиади, спортни първенства, Евровизия, Санремо и т.н. хотелите качват цените в пъти.  И последно, търсиш хотел или хостел? Че разликата не е малка. В хостел с други хора в обща спалня би ли спал? Общ санитарен възел? Дай малко повече пари, но си спи като бял човек в хотел със самостоятелна стая и баня. Просто препоръка, пък ти си прави каквото искаш 😉

 

p.s. За времето: никой не може да знае дали ще вали в началото на септември. Купувай билети смело и времето не го мисли. 

 

Редактирано от chandni
бг тур агенция
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
6 hours ago, esto said:

Юни и септември предполагам са по-ниски цените?

Всъщност мога и през май да отида, но нали покрай Евровизия ще е супер гъч в Малмьо, че и в Копенхаген, Лунд и всички градчета и селца наоколо и пак ще са доста високи цените точно заради събитието. От друга страна сигурно атмосферата ще е супер фестивална и ще има хора от цяла Европа. 🥳 

Интересното е, че с тур агенция цената е същата през почти всички месеци, явно наистина за групови резервации има някакви отстъпки. Как става този номер цената да е една и съща дори лятото? Дали е уловка и трябва да се доплаща? Ето пример:

image.png.fff453dbb9e04f45a065b2b0c5d63c16.png

 

Ако буквам сам може ли в началото на септември да се падне хубаво време?

От прочетеното до тук избери си агенция и купи през нея за да ти е спокойно.В противен случай при всяко затруднение ще си кажеш , що ги слушах тия дебили в магеланци ами не си платих организирана екскурзия да си пътувам като нормалните хора ?

Ако нямаш желание да вложиш нещо от себе си няма смисъл да се мъчиш със самоорганизация.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение

Може да проверите цените на самолетни билети и хотели за различни дати и да ги сравните с това, което предлагат агенциите и сам да прецените дали ви е по-изгодно или не. Може и да взаимствате програмата на агенцията, ако не ви се занимава да търсите и мислите друга програма какво да разгледате. Ако пък пък предпочитате някой друг да се погрижи за организацията и да сте с грyпа, си вземете екскурзия. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, esto каза:

Ако буквам сам може ли в началото на септември да се падне хубаво време?

няма как да знаеш отсега какво ще е времето, разгледай статистики

аз ходих в края на септември из фиордите в Норвегия (доста по-северно от Копенхаген) и времето беше супер по спомените ми, нищо че в планините валя сняг 😄

 

не съм  съвсем сигурен, но тур агенциите винаги имат някакви вратички за да ти искат още пари, предвид "внезапно поскъпване" в района, поне доста съм чел такива случаи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Турагенциите си добавят горивна такса, не знам си каква такса... и ти искат задължителна сума за бакшиши, независимо на кого и колко сикаш ти да решиш да дадеш, защото все пак трябва да е по лична преценка. (Друг въпрос е, че в скандинавските страни, Нидерландия и Исландия) бакшишите са нещо непонятно. И много от нещата се заплащат допълнително, извън основната цена в пакета. В интернет има цялата нужна информация за всяко едно пътуване, което те интересува. А и този форум за какво е създаден? Питай и винаги ще ти се отговори.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 18.02.2024 г. в 16:59, esto каза:

Ако буквам сам може ли в началото на септември да се падне хубаво време?

Ние бяхме през последната седмица на август. Имаше и слънце, и краткотраен дъждец. Общо взето беше подходящо за разходки на открито. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, прави сте, изчислих колко ще ми излезе с доплащане за самостоятелни стаи, плюс всички скрити такси отива на над 2000 лева. Сам май наистина ще ми излезе по-евтино, защото аз лично съм виждал много замъци, интересно ми е да ги видя отвън, а предполагам някои отвън може да бъдат заснети от недалеч за без пари. Вече има и Free Walking Tours. Най-различни сайтове има. Реално не са безплатни, от кумова срама се очаква да дадеш по 5-10-20 евро бакшиш, което е нищо на фона на таксите на агенциите. А за тези дето им е писнало от английска реч като на мен има и на други езици. Сайтове много.

 

Така хем виждаш най-значимото, хем повечето са в удобно време - по обяд или следобед, не в 8 часа сутрин. Всъщност това е и най-лошото за мен при туристическите агенции - ранното ставане. На екскурзия да ставам в 6 и половина, да закусвам в 7 и в 8 вече да трябва да съм на линия за търчене по обекти не е моето. 😉

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 21.11.2023 г. в 20:25, Kamen каза:

Имам закупен такъв за края на декември. Парадокса е, че с нощувката излизаше за двама 43е, същата е цената и за четирима. И доста по скъпо ако ползваш само круиза за 2 часа и слезеш веднага в Талин. Кога ще пътуваш?

Можеш ли да дадеш обратна връзка ,ако успя да го олзваш ?

Връзка към мнение
преди 16 минути , Tesh каза:

Можеш ли да дадеш обратна връзка ,ако успя да го олзваш ?

Някъде бях писал. 

Хелзинки - Талин 43е, цена на каюта до четирима. По памет тръгваше се в 18.30, стига в Талин май към 22ч/виж сайта на talink/. Нашите билети бяха с напускане сутринта, т.е. спиш на кораба без той да плава, на пристанището на Талин/. Даже бяха ни ъпдейтнали на каюта с голям прозорец, не знам защо, баня тоалетна има. Реално хем те возят, хем и спиш на тази цена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Kamen каза:

Някъде бях писал. 

Хелзинки - Талин 43е, цена на каюта до четирима. По памет тръгваше се в 18.30, стига в Талин май към 22ч/виж сайта на talink/. Нашите билети бяха с напускане сутринта, т.е. спиш на кораба без той да плава, на пристанището на Талин/. Даже бяха ни ъпдейтнали на каюта с голям прозорец, не знам защо, баня тоалетна има. Реално хем те возят, хем и спиш на тази цена.

Независимо колко човека сте цената е 43 евро ? Ползвахте ли бюфета ? Как беше на самия кораб, защото много хора го опиват , като пиянска работа.

 

Връзка към мнение
преди 16 минути , Tesh каза:

Независимо колко човека сте цената е 43 евро ? Ползвахте ли бюфета ? Как беше на самия кораб, защото много хора го опиват , като пиянска работа.

 

Цената е на каюта, до четирима. Две двуетажни легла едно срещу друго. Не съм ползвал бюфет. Можеш да си внасяш каквото искаш. Ами и при нас имаше финландски пиянки, ама си е на късмет. Другият вариант е само билет и слизаш в Талин и там нощуваш. 

Важно. Ако си купил билет с нощувката НЕ можеш да слезеш като се пристигне в Талин вечерта, слизаш сутринта.

Връзка към мнение
преди 7 минути , Kamen каза:

Цената е на каюта, до четирима. Две двуетажни легла едно срещу друго. Не съм ползвал бюфет. Можеш да си внасяш каквото искаш. Ами и при нас имаше финландски пиянки, ама си е на късмет. Другият вариант е само билет и слизаш в Талин и там нощуваш. 

Важно. Ако си купил билет с нощувката НЕ можеш да слезеш като се пристигне в Талин вечерта, слизаш сутринта.

Според мен е имало някакъв бъг, цената , когато избера повече от един възрастен цената се увеличава.   От кой сайт направи резерацията ?

Връзка към мнение
преди 6 минути , Tesh каза:

Според мен е имало някакъв бъг, цената , когато избера повече от един възрастен цената се увеличава.   От кой сайт направи резерацията ?

Официалният на talink. Ферито по спомен беше Victoria.

Предполагам, че лятото цените са други, аз пътувах на 28 декември.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Подготвяйки пътуването си за Дания попаднах на това:

 

1038132596_Screenshot2024-03-22125556.png.54c5cfc9c3d53f1d72fe26724e54167e.png

 

Наистина ли е безплатно? Да не би да е само за последната отсечка? Има ли някакви условия. За други направления май няма такава опция, например Хелзингборг.

 В https://www.rejseplanen.dk няма нищо такова.🤔

Връзка към мнение

Хайде и аз с въпросче тук. Към края на април летим приятелки до Копенхаген с Райън- 3 пълни дни (кацене в 8:05 и след 2 нощувки излитане към София 19:20). Цените за спане в Малмьо са доста по- ниски. Влакове/ автобуси гледам има денонощно.

Какво бихте посъветвали за спането и разходките?

Моето виждане е цял ден Копенхаген, нощувка в Малмьо, цял ден наоколо, пак нощувка Малмьо и третия ден обрано из Копенхаген. Така 2 дни са в Копенхаген. Постижимо ли е да обиколим основните забележителностис такъв вариант? 

Някои от девойките не са навити на такъв вариант заради пътуването...

Връзка към мнение

За нощувките явно няма разбирателство и не мога да дам съвет ...За Копенхаген може да разгледате основните забележителности набързо за два дни. Изтеглете си това приложение  за билети - удобно е  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cellpointmobile.mticket.travelcard.dsb&hl=en_US&pli=1

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , aleksandrina каза:

Хайде и аз с въпросче тук. Към края на април летим приятелки до Копенхаген с Райън- 3 пълни дни (кацене в 8:05 и след 2 нощувки излитане към София 19:20). Цените за спане в Малмьо са доста по- ниски. Влакове/ автобуси гледам има денонощно.

Какво бихте посъветвали за спането и разходките?

Моето виждане е цял ден Копенхаген, нощувка в Малмьо, цял ден наоколо, пак нощувка Малмьо и третия ден обрано из Копенхаген. Така 2 дни са в Копенхаген. Постижимо ли е да обиколим основните забележителностис такъв вариант? 

Някои от девойките не са навити на такъв вариант заради пътуването...

Идеално е.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , aleksandrina каза:

Хайде и аз с въпросче тук. Към края на април летим приятелки до Копенхаген с Райън- 3 пълни дни (кацене в 8:05 и след 2 нощувки излитане към София 19:20). Цените за спане в Малмьо са доста по- ниски. Влакове/ автобуси гледам има денонощно.

Какво бихте посъветвали за спането и разходките?

Моето виждане е цял ден Копенхаген, нощувка в Малмьо, цял ден наоколо, пак нощувка Малмьо и третия ден обрано из Копенхаген. Така 2 дни са в Копенхаген. Постижимо ли е да обиколим основните забележителностис такъв вариант? 

Някои от девойките не са навити на такъв вариант заради пътуването...

Разходите за транспорт + времето за това струва ли си? 

В Копенхаген нощувките са скъпи, но мога да дам съвет да се търси някое ново last minute airbnb, което може да пусне много добра оферта. Точно така спахме с един апартамент на около 20 минути от центъра с автобус на цена повече от два пъти по ниска от средно предлаганите в Копенхаген. 

В Малмьо може да прекарате последния или първия ден, защото е лесно достъпно от/до летището на Копенхаген.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , aleksandrina каза:

Хайде и аз с въпросче тук. Към края на април летим приятелки до Копенхаген с Райън- 3 пълни дни (кацене в 8:05 и след 2 нощувки излитане към София 19:20). Цените за спане в Малмьо са доста по- ниски. Влакове/ автобуси гледам има денонощно.

Какво бихте посъветвали за спането и разходките?

Моето виждане е цял ден Копенхаген, нощувка в Малмьо, цял ден наоколо, пак нощувка Малмьо и третия ден обрано из Копенхаген. Така 2 дни са в Копенхаген. Постижимо ли е да обиколим основните забележителностис такъв вариант? 

Някои от девойките не са навити на такъв вариант заради пътуването...

Моят съвет е да си останете и трите дни в Копенхаген. Прекалено красив град е, за да си позволите да оставите 1 ден за Малмьо. Освен това горещо препоръчвам да посетите националната галерия на Дания и новата глиптотека. Само там ще ви трябват по няколко часа. Споделям ви линк с местата, които аз посетих за три пълни дни в Копенхаген: 18 страхотни забележителности в Копенхаген, Дания (oneticketjustgo.com)

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Shlosera каза:

Разходите за транспорт + времето за това струва ли си? 

Грубо пътя е около час. С Фликсбус цената е около 15 лв на посока. Цената на спането в Малмьо е наполовина от Копенхаген. Оценките в букинг- Копенхаген масово са под 8 (750 - 800 лв за 2 нощувки), в Малмьо- между 8 и 9 и цени под 500. Говорим за 4 човека. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 53 минути , aleksandrina каза:

Хайде и аз с въпросче тук. Към края на април летим приятелки до Копенхаген с Райън- 3 пълни дни (кацене в 8:05 и след 2 нощувки излитане към София 19:20). Цените за спане в Малмьо са доста по- ниски. Влакове/ автобуси гледам има денонощно.

Какво бихте посъветвали за спането и разходките?

Моето виждане е цял ден Копенхаген, нощувка в Малмьо, цял ден наоколо, пак нощувка Малмьо и третия ден обрано из Копенхаген. Така 2 дни са в Копенхаген. Постижимо ли е да обиколим основните забележителностис такъв вариант? 

Някои от девойките не са навити на такъв вариант заради пътуването...

Вижте и на voucherwonderland.com дали няма за вашите дати в Копенхаген свободни места. Има по 39е за две нощувки за двама, но трябва да проверите за вашите дати.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Guinness каза:

Моят съвет е да си останете и трите дни в Копенхаген. Прекалено красив град е, за да си позволите да оставите 1 ден за Малмьо. Освен това горещо препоръчвам да посетите националната галерия на Дания и новата глиптотека. Само там ще ви трябват по няколко часа. Споделям ви линк с местата, които аз посетих за три пълни дни в Копенхаген: 18 страхотни забележителности в Копенхаген, Дания (oneticketjustgo.com)

Твоя блог беше първият прочетен! И ще ни служи за пътеводител. 🙂 Благодарности, за което! 😍

Имаме букнат апартамент в Копенхаген (с безплатно анулиране) и затова обмисляме и варианти все още. 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Kamen каза:

Вижте и на voucherwonderland.com дали няма за вашите дати в Копенхаген свободни места. Има по 39е за две нощувки за двама, но трябва да проверите за вашите дати.

Благодаря! Проверих първо датите - нямат свободни за ваучери. И тази тема я изчетох. 🙂

ps Тук гледам, нали: https://voucher.aohostels.com/de/availability ?

Връзка към мнение
Граф Вронски

@aleksandrina, привет, да дам и аз малко вдъхновение за този град (много го харесвам).
Имам описан пътепис тук в магеланци: слънчев Копенхаген. (може би вече си го видяла)


Споделям и моята статия от блога ми: Copehague en 3 jours. (използвай преводача в browser-a, няма страшно, че е на френски) - като допълнение на пътеписа ми.
Допълнително, ако посетите доста от места, помислите за Copenhagen Card - има два варианта Discover и Hop.

Едно алтернативно мислене за нощувките. Вижте как ще е в хостел. Понякога хостелите имат стая с 4 легла и може да бъде опция за по-икономичен престой. Така цялата стая ще е за вас. (разбира се всички трябва да са ОК с идеята хостел). Специлано не съм търсил за Копенхаген дали има такава опция и до колко ще е по-евтин вариант.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.